Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ateizm-dlaczego nie lubię.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
07-12-2014 20:40farmer (22440 punktów)Ateizm-dlaczego nie lubię.
Ocena 2 na 4
Woody Allen gorzko o swoim ateizmie: Wiodę smutne życie, bez nadziei, przerażające i ponure, bez celu...
...Zdaniem reżysera, droga którą wybrał, czyli ścisły ateizm sprawiła, że jego życie jest smutne, bezsensowne, pozbawione treści i celu...

więcej tu
natemat.pl(*)e-bez-celu-i-zadnego-znaczenia

i tu
www.fronda(*)ne,44787.html?page=2&#comments

O to dlaczego nie lubię określenia się jako "ateista". Przez takie "jęczenie" nie znający tematu wierzący jadą po tym słowie jak po starej kobyle wrzucając do jednego wora wszystko i wszystkich spoza kręgu swojej wiary dorabiając sobie potem pseudo argumenty o sile wiary.

Co oznacza taka wypowiedź wystarczy poczytać komentarze na Frondzie w tym artykule.
Jedyne remedium jakie uznaje wierzący to bóg. Oczywiście nie mogę im odmówić takie myślenia. Ale to właśnie jakby ateizm i wiara determinują specyficzny sposób myślenia.
Który jest pułapką i dla jednych i dla drugich.

Wg. mnie gdyby Allen nie wybierał czegoś takiego jak ateizm nie tworzyłby następstw w swoim umyśle w czystym odniesieniu do boga jakiegokolwiek z którego czerpią potem wierzący.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer
>Tu musisz konkretnie. To muszą być osoby takie że jak usłyszą że ich religia jest fałszywa to piany dostaną. Wiesz, musi być ostro.
Nic nie muszę i nie kieruję Prawdy do ludzi religii, lecz do wszystkich.
>Moja religia jest prawdziwa.
>odp.
>Moja religia jest prawdziwa.
Nie o religię chodzi, nie trzeba być religijnym (wierzyć w Boga), żeby poznać Prawdę i nią się kierować w życiu.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Nie chodzi o dzielenie. Jak rozmawiam z kolegą, to nie dzielę ludzi, tylko po prostu z nim rozmawiam w danej chwili, a z innym nie.
ja też
>Lepiej, żebyś adresował swoje wpisy do konkretnych osób. Jak ktoś coś widzi napisane ogólnie, to stwierdza, że nie do niego i z Twoim posłannictwem klapa.
>Jak do wszystkich, to i do nikogo.
i tak niech zostanie


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

farmer (22440 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy

Duchu...nie do mnie.

Tu masz zawodnika. A co. janek77
www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,65484

Tu masz próbkę jego możliwości
W życiu każdej osoby na ziemi ważne jest Poznanie. I osoba żyjąca w innej Religi niż Chrześcijańska nie poznała Pana Jezusa i ma mniejsze Poznanie i poprzeczkę po śmierci. Katolicy mają większe Poznanie Boga i po śmierci mają wysoką poprzeczkę, a za Sprawiedliwe życie idą w Niebie na wysoki Poziom Nieba. Wszyscy Katolicy należą do Kościoła założonego przez samego Boga i są wszyscy Kapłanami poprzez Kapłaństwo Wiernych. Osoby, które dobrowolnie odrzuciły Boga mają po śmierci wysoko zawieszoną poprzeczkę i tylko Bóg wie, gdzie trafią. Ale może być niewesoło dla tych osób.

Ale rozmawiaj z nim. Może być o poprzeczkach.

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer
Nie moja wina, że indoktrynacja fałszywych kościołów prowadzi do obłędu. Żal mi wszystkich zindoktrynowanych.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

farmer (22440 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Nie moja wina, że indoktrynacja fałszywych kościołów prowadzi do obłędu. Żal mi wszystkich zindoktrynowanych.

No fajnie. Ale teraz powinien jakiś wierzący Ci napisać że jesteś w obłędzie i się pomodli za Ciebie może nawet żal mu też że się zagubiłeś.

No ale miałeś rozmawiać z wierzącymi. Nie ze mną. Kurde gdzie ci wierzący jak są potrzebni.

Jest tu jakiś ksiądz?

Mimo wszystko będę miał tą wypowiedź w pamięci jak by się który obudził. To Cię zacytuje.
Nie oczekuj oklasków.

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer
>No ale miałeś rozmawiać z wierzącymi. Nie ze mną. Kurde gdzie ci wierzący jak są potrzebni.
Nie mów mi z kim mam rozmawiać.
>Jest tu jakiś ksiądz?
>Mimo wszystko będę miał tą wypowiedź w pamięci jak by się który obudził. To Cię zacytuje.
>Nie oczekuj oklasków.
To dobrze.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>> Nie chodzi o dzielenie. Jak rozmawiam z kolegą, to nie
>> dzielę ludzi, tylko po prostu z nim rozmawiam w danej chwili, a z innym nie.
> ja też

Napisałeś "nie dzielę ludzi, kieruję do wszystkich" tak jakby mówienie do kogoś konkretnego było dzieleniem ludzi.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#158
15-12-2014 23:55
 Ocena-2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Napisałeś "nie dzielę ludzi, kieruję do wszystkich" tak jakby mówienie do kogoś konkretnego było dzieleniem ludzi.
jeszcze nie śpisz?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#159
15-12-2014 23:56
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer
> No fajnie. Ale teraz powinien jakiś wierzący Ci napisać
> że jesteś w obłędzie i się pomodli za Ciebie może nawet
> żal mu też że się zagubiłeś.

Oni nigdy ze sobą nie porozmawiają. A raczej się będą unikać. Duch wyjedzie Jankowi, że jest zindoktrynowany, Janek ręką machnie i odpuści, bo w stopce sobie napisał (i takie ma kredo życiowe) że rozmawia tylko z kulturalnymi. I tak maksimum sobie raz 'pogadają'.

Każdy stwierdzi w duchu, że nie został posłany do wszystkich i Janek wzruszy ramionami na Ducha, a Duch na Janka.

Do rozmowy trzeba dobrej woli, chęci, jakiegoś zainteresowania drugim człowiekiem i nośnego tematu. A tu z obydwóch stron ani pierwszego, drugiego, trzeciego i czwartego nie ma.
Dominuje ewangelizacja - każdy z nich robi to na swój sposób. A to żadna rozmowa nie jest i nie może być. Żadna dobra energia za tym nie idzie.

Oni są dla siebie nawzajem po prostu niewidzialni, mimo że z "jednej parafii".

Ot taki ks. Posacki Jezuita i znany demonolog o takim Duchu i jego sekcie Prawdy napisałby sobie z pół strony w swojej książce. Przestrzegł, jako ciekawostkę pokazał, parę frazesów napisał, odstraszył i tyle.
Gdyby Duch leżał pod krzakiem pijany i zaśliniony, a ks. Posacki przechodziłby i wiedziałby, że to Duch z jego książki - palcem by nie kiwnął.

Vice versa również nie, pomimo wszystkich tych szumnych deklaracji o miłości bez interesu Ducha.
I to jest real, smutna bardzo prawdopodobna rzeczywistość farmerze

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#160
15-12-2014 23:59
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> jeszcze nie śpisz?

Śpię Duchu. Ale umiem pisać przez sen

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> jeszcze nie śpisz?
>Śpię Duchu. Ale umiem pisać przez sen
śpij dalej...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>> Śpię Duchu. Ale umiem pisać przez sen
> śpij dalej...

Janie, Janie! - krzyczy hrabia.
- Tak jest panie Hrabio...
- Niech Jan poda rękę!
- Tak jest panie Hrabio.
- Janie, Janie czy Jan już podał rękę?
- Tak jest panie Hrabio..
- To niech Jan pomoże wstać!
- Tak jest panie Hrabio.
- Janie, Janie, niech Jan prowadzi teraz do toalety...
- Tak jest panie Hrabio..
- Janie, Janie, tylko szybciej..
- Tak jest panie Hrabio..
- Janie, Janie coś skrzypnęło, czy to drzwi od toalety?
- Tak jest panie Hrabio.
- Janie, czy to znaczy, że my jesteśmy w sraczyku?
- Tak jest panie Hrabio.
- To niech Jan zamknie drzwi.
- Tak jest panie hrabio.
- Janie, czy Jan już zamknął drzwi?
- Tak jest panie Hrabio.
- Janie, to niech Jan wyciągnie.
- Tak jest panie Hrabio.
- Janie, czy Jan już wyciągnął?
- Tak jest panie Hrabio.
- I co, siusia?
- Nie, panie Hrabio.
- To niech Jan schowa z powrotem.
- Tak jest panie Hrabio.
- Janie, Janie, czy Jan już schował z powrotem?
- Tak jest panie Hrabio.
- A szkoda.... bo siusia..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#163
16-12-2014 13:54
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>No ale miałeś rozmawiać z wierzącymi. Nie ze mną. Kurde gdzie ci wierzący jak są potrzebni.
>Nie mów mi z kim mam rozmawiać.

Może Ci po Japońsku napiszę....czekaj nie umiem po Japońsku.
To po naszemu.

Wisi mi to naprawdę z kim rozmawiasz. Skonfrontuj jednak swoje wizje z innym wierzącymi.

Ustalcie sobie kto ma więk....kto ma rację..(niby jak) i daj znać.










Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer
>Skonfrontuj jednak swoje wizje z innym wierzącymi.
Wizje? Jakie wizje?
>Ustalcie sobie kto ma więk....
To dla Ciebie ważne kto ma więk..., masz kompleks mał...?
>i daj znać.
daje znać...

A swoją drogą jesteśmy na portalu Racjonalista, mógłbyś podnieść poziom dyskusji na racjonalny?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#165
16-12-2014 15:16
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> daj znać.
> A swoją drogą jesteśmy na portalu Racjonalista, mógłbyś
> podnieść poziom dyskusji na racjonalny?

Czepiasz się słówek, a przecież kol. farmer wyraźnie i racjonalnie sugeruje, abyś najpierw skonfrontował swoją wiarę i postulaty z niej wywiedzione z innym wierzącymi (np. Jankiem77) i dał mu na końcu znać o uzgodnionych wynikach. Ach, jak Ty wciąż mało kumasz.
Farmer nie chce brać udziału w Waszych sporach (na marginesie chyba domyślam się, dlaczego - ale to tutaj zupełnie nieistotne).
Swoja drogą poziom dyskusji kształtują obaj dyskutanci, nie zwalaj na kolegę

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365