 |
Ateizm-dlaczego nie lubię. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-12-2014 20:40 | farmer (22440 punktów) | Ateizm-dlaczego nie lubię.
2 na 4 | Woody Allen gorzko o swoim ateizmie: Wiodę smutne życie, bez nadziei, przerażające i ponure, bez celu... ...Zdaniem reżysera, droga którą wybrał, czyli ścisły ateizm sprawiła, że jego życie jest smutne, bezsensowne, pozbawione treści i celu... więcej tu natemat.pl(*)e-bez-celu-i-zadnego-znaczeniai tu www.fronda(*)ne,44787.html?page=2commentsO to dlaczego nie lubię określenia się jako "ateista". Przez takie "jęczenie" nie znający tematu wierzący jadą po tym słowie jak po starej kobyle wrzucając do jednego wora wszystko i wszystkich spoza kręgu swojej wiary dorabiając sobie potem pseudo argumenty o sile wiary. Co oznacza taka wypowiedź wystarczy poczytać komentarze na Frondzie w tym artykule. Jedyne remedium jakie uznaje wierzący to bóg. Oczywiście nie mogę im odmówić takie myślenia. Ale to właśnie jakby ateizm i wiara determinują specyficzny sposób myślenia. Który jest pułapką i dla jednych i dla drugich. Wg. mnie gdyby Allen nie wybierał czegoś takiego jak ateizm nie tworzyłby następstw w swoim umyśle w czystym odniesieniu do boga jakiegokolwiek z którego czerpią potem wierzący. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > Tu musisz konkretnie. To muszą być osoby takie że jak usłyszą że ich religia jest fałszywa to piany dostaną. Wiesz, musi być ostro.Nic nie muszę i nie kieruję Prawdy do ludzi religii, lecz do wszystkich. > Moja religia jest prawdziwa.> odp.> Moja religia jest prawdziwa.Nie o religię chodzi, nie trzeba być religijnym (wierzyć w Boga), żeby poznać Prawdę i nią się kierować w życiu.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > Nie chodzi o dzielenie. Jak rozmawiam z kolegą, to nie dzielę ludzi, tylko po prostu z nim rozmawiam w danej chwili, a z innym nie.ja też > Lepiej, żebyś adresował swoje wpisy do konkretnych osób. Jak ktoś coś widzi napisane ogólnie, to stwierdza, że nie do niego i z Twoim posłannictwem klapa.> Jak do wszystkich, to i do nikogo.i tak niech zostanie
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. |
Duchu...nie do mnie. Tu masz zawodnika. A co. janek77 www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,65484Tu masz próbkę jego możliwości W życiu każdej osoby na ziemi ważne jest Poznanie. I osoba żyjąca w innej Religi niż Chrześcijańska nie poznała Pana Jezusa i ma mniejsze Poznanie i poprzeczkę po śmierci. Katolicy mają większe Poznanie Boga i po śmierci mają wysoką poprzeczkę, a za Sprawiedliwe życie idą w Niebie na wysoki Poziom Nieba. Wszyscy Katolicy należą do Kościoła założonego przez samego Boga i są wszyscy Kapłanami poprzez Kapłaństwo Wiernych. Osoby, które dobrowolnie odrzuciły Boga mają po śmierci wysoko zawieszoną poprzeczkę i tylko Bóg wie, gdzie trafią. Ale może być niewesoło dla tych osób. Ale rozmawiaj z nim. Może być o poprzeczkach. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | Nie moja wina, że indoktrynacja fałszywych kościołów prowadzi do obłędu. Żal mi wszystkich zindoktrynowanych.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > Nie moja wina, że indoktrynacja fałszywych kościołów prowadzi do obłędu. Żal mi wszystkich zindoktrynowanych.No fajnie. Ale teraz powinien jakiś wierzący Ci napisać że jesteś w obłędzie i się pomodli za Ciebie może nawet żal mu też że się zagubiłeś. No ale miałeś rozmawiać z wierzącymi. Nie ze mną. Kurde gdzie ci wierzący jak są potrzebni. Jest tu jakiś ksiądz? Mimo wszystko będę miał tą wypowiedź w pamięci jak by się który obudził. To Cię zacytuje. Nie oczekuj oklasków. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > No ale miałeś rozmawiać z wierzącymi. Nie ze mną. Kurde gdzie ci wierzący jak są potrzebni.Nie mów mi z kim mam rozmawiać. > Jest tu jakiś ksiądz?> Mimo wszystko będę miał tą wypowiedź w pamięci jak by się który obudził. To Cię zacytuje.> Nie oczekuj oklasków.To dobrze.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > > Nie chodzi o dzielenie. Jak rozmawiam z kolegą, to nie> > dzielę ludzi, tylko po prostu z nim rozmawiam w danej chwili, a z innym nie.> ja teżNapisałeś "nie dzielę ludzi, kieruję do wszystkich" tak jakby mówienie do kogoś konkretnego było dzieleniem ludzi.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#158 -2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. |
> Napisałeś "nie dzielę ludzi, kieruję do wszystkich" tak jakby mówienie do kogoś konkretnego było dzieleniem ludzi.jeszcze nie śpisz?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#159 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > No fajnie. Ale teraz powinien jakiś wierzący Ci napisać> że jesteś w obłędzie i się pomodli za Ciebie może nawet> żal mu też że się zagubiłeś.Oni nigdy ze sobą nie porozmawiają. A raczej się będą unikać. Duch wyjedzie Jankowi, że jest zindoktrynowany, Janek ręką machnie i odpuści, bo w stopce sobie napisał (i takie ma kredo życiowe) że rozmawia tylko z kulturalnymi. I tak maksimum sobie raz 'pogadają'. Każdy stwierdzi w duchu, że nie został posłany do wszystkich i Janek wzruszy ramionami na Ducha, a Duch na Janka. Do rozmowy trzeba dobrej woli, chęci, jakiegoś zainteresowania drugim człowiekiem i nośnego tematu. A tu z obydwóch stron ani pierwszego, drugiego, trzeciego i czwartego nie ma. Dominuje ewangelizacja - każdy z nich robi to na swój sposób. A to żadna rozmowa nie jest i nie może być. Żadna dobra energia za tym nie idzie. Oni są dla siebie nawzajem po prostu niewidzialni, mimo że z "jednej parafii". Ot taki ks. Posacki Jezuita i znany demonolog o takim Duchu i jego sekcie Prawdy napisałby sobie z pół strony w swojej książce. Przestrzegł, jako ciekawostkę pokazał, parę frazesów napisał, odstraszył i tyle. Gdyby Duch leżał pod krzakiem pijany i zaśliniony, a ks. Posacki przechodziłby i wiedziałby, że to Duch z jego książki - palcem by nie kiwnął. Vice versa również nie, pomimo wszystkich tych szumnych deklaracji o miłości bez interesu Ducha. I to jest real, smutna bardzo prawdopodobna rzeczywistość farmerze 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#160 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > jeszcze nie śpisz?Śpię Duchu. Ale umiem pisać przez sen 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > > jeszcze nie śpisz?> Śpię Duchu. Ale umiem pisać przez sen  śpij dalej...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > > Śpię Duchu. Ale umiem pisać przez sen  > śpij dalej...Janie, Janie! - krzyczy hrabia. - Tak jest panie Hrabio... - Niech Jan poda rękę! - Tak jest panie Hrabio. - Janie, Janie czy Jan już podał rękę? - Tak jest panie Hrabio.. - To niech Jan pomoże wstać! - Tak jest panie Hrabio. - Janie, Janie, niech Jan prowadzi teraz do toalety... - Tak jest panie Hrabio.. - Janie, Janie, tylko szybciej.. - Tak jest panie Hrabio.. - Janie, Janie coś skrzypnęło, czy to drzwi od toalety? - Tak jest panie Hrabio. - Janie, czy to znaczy, że my jesteśmy w sraczyku? - Tak jest panie Hrabio. - To niech Jan zamknie drzwi. - Tak jest panie hrabio. - Janie, czy Jan już zamknął drzwi? - Tak jest panie Hrabio. - Janie, to niech Jan wyciągnie. - Tak jest panie Hrabio. - Janie, czy Jan już wyciągnął? - Tak jest panie Hrabio. - I co, siusia? - Nie, panie Hrabio. - To niech Jan schowa z powrotem. - Tak jest panie Hrabio. - Janie, Janie, czy Jan już schował z powrotem? - Tak jest panie Hrabio. - A szkoda.... bo siusia..
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#163 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > >No ale miałeś rozmawiać z wierzącymi. Nie ze mną. Kurde gdzie ci wierzący jak są potrzebni.> Nie mów mi z kim mam rozmawiać.Może Ci po Japońsku napiszę....czekaj nie umiem po Japońsku. To po naszemu. Wisi mi to naprawdę z kim rozmawiasz. Skonfrontuj jednak swoje wizje z innym wierzącymi. Ustalcie sobie kto ma więk....kto ma rację..(niby jak) i daj znać. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > Skonfrontuj jednak swoje wizje z innym wierzącymi.Wizje? Jakie wizje? > Ustalcie sobie kto ma więk....To dla Ciebie ważne kto ma więk..., masz kompleks mał...? > i daj znać.daje znać...  A swoją drogą jesteśmy na portalu Racjonalista, mógłbyś podnieść poziom dyskusji na racjonalny?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#165 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > daj znać.> A swoją drogą jesteśmy na portalu Racjonalista, mógłbyś> podnieść poziom dyskusji na racjonalny?Czepiasz się słówek, a przecież kol. farmer wyraźnie i racjonalnie sugeruje, abyś najpierw skonfrontował swoją wiarę i postulaty z niej wywiedzione z innym wierzącymi (np. Jankiem77) i dał mu na końcu znać o uzgodnionych wynikach. Ach, jak Ty wciąż mało kumasz.  Farmer nie chce brać udziału w Waszych sporach (na marginesie chyba domyślam się, dlaczego - ale to tutaj zupełnie nieistotne). Swoja drogą poziom dyskusji kształtują obaj dyskutanci, nie zwalaj na kolegę 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|