Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ateizm-dlaczego nie lubię.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
07-12-2014 20:40farmer (22440 punktów)Ateizm-dlaczego nie lubię.
Ocena 2 na 4
Woody Allen gorzko o swoim ateizmie: Wiodę smutne życie, bez nadziei, przerażające i ponure, bez celu...
...Zdaniem reżysera, droga którą wybrał, czyli ścisły ateizm sprawiła, że jego życie jest smutne, bezsensowne, pozbawione treści i celu...

więcej tu
natemat.pl(*)e-bez-celu-i-zadnego-znaczenia

i tu
www.fronda(*)ne,44787.html?page=2&#comments

O to dlaczego nie lubię określenia się jako "ateista". Przez takie "jęczenie" nie znający tematu wierzący jadą po tym słowie jak po starej kobyle wrzucając do jednego wora wszystko i wszystkich spoza kręgu swojej wiary dorabiając sobie potem pseudo argumenty o sile wiary.

Co oznacza taka wypowiedź wystarczy poczytać komentarze na Frondzie w tym artykule.
Jedyne remedium jakie uznaje wierzący to bóg. Oczywiście nie mogę im odmówić takie myślenia. Ale to właśnie jakby ateizm i wiara determinują specyficzny sposób myślenia.
Który jest pułapką i dla jednych i dla drugich.

Wg. mnie gdyby Allen nie wybierał czegoś takiego jak ateizm nie tworzyłby następstw w swoim umyśle w czystym odniesieniu do boga jakiegokolwiek z którego czerpią potem wierzący.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..
#136
15-12-2014 14:21
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Na wszelki wypadek.
>>Nie rozumiesz czym jest ISTOTA MATKI BOSKIEJ i wiara w nią.
>To dobrze.

Oczywiście że tak. Wygląda jakbyś kapował co nie co.

Duchu. Jak po Tobie przyjdzie następny głosiciel jedynej prawdy to Twoja prawda już nie będzie prawda?

Czy skierować go od razu do Ciebie na konsultacje w celu ustalenia ostatecznej prawdy Czystej Wiary i prawdziwej religii.

Powiem Ci jednak że po 4 latach spędzonych tu na forum wiem że ten zupełnie nowy gość nie będzie się chciał przekonać do Twojej wersji.

Z uporem będzie forsował swoją wersję i powie że reszta to syf.
Tak to wygląda. No ale to raczej Twój problem. Jak nie wierzysz przeglądnij rozmowy za ostatnich kilka lat wstecz. I zobacz ile tego tu juz było.

Co bardziej soczyste kawałki odnajdziesz w Bazgrołach, Oślej Ławce. A kiedyś to prężnie działała Jaskinia Trolli. Ale teraz pusta stoi.
Oj były czystki. Ręka sprawiedliwości cieła bezlitośnie.

#137
15-12-2014 14:26
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer
>I tak do wieczora każdy po kolei z przerwą na kawę.

Zdaje się było coś takiego - czytałem kiedyś u kolegi ks. De Mello, czyli Carlosa Vallesa, jak w Indiach odbywały się spotkania ekumeniczne. Jeden wielki rejwach, przeciąganie na swoją stronę i niekończące się monologi praedstawicieli różnych religii, zawsze wygłaszane pewnym i silnym głosem. Nikt nikogo nie słuchał, nawet nie było zainteresowania.

W końcu Ci dwaj zobaczyli cały ten bezsens pompowania własnego ego.. i chodzić tam przestali.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#138
15-12-2014 14:35
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Jeśli chodzi o mnie, to nawet jeśli coś się domyślam - satysfakcji nie mam. Raczej żałuję.
Współczuję, ale próbuj, może osiągniesz.
>Ale to Twoja sprawa, co na mój temat wyczuwasz.
>Chciałbym raczej, byś umiał się zmierzyć z tym, jakiego rodzaju kontakt tu nawiązałeś i z kim.
Ale to Twoja sprawa, co chciałbyś.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#139
15-12-2014 14:37
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Nikt nikogo nie słuchał, nawet nie było zainteresowania.

Paru gościom przydałoby się jak by zobaczyło na oczy o czym mówią

Monty Python PL - Szurnięte religie
youtu.be/4Zs5N6IK2Ps?t=1m45s

Podsumowanie

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Współczuję, ale próbuj, może osiągniesz.

Dziękuję. A próbować nie muszę, ogólnie i szczególnie mam sporo satysfakcji w życiu (i to też moja sprawa jakiej)

>Ale to Twoja sprawa, co chciałbyś.

Bingo.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer
>Oczywiście że tak. Wygląda jakbyś kapował co nie co.
To dobrze, że zaczynasz to zauważać.
>Duchu. Jak po Tobie przyjdzie następny głosiciel jedynej prawdy to Twoja prawda już nie będzie prawda?
Jeżeli ktoś przedstawi Prawdę większą od mojej to pójdę za nią.
>Powiem Ci jednak że po 4 latach spędzonych tu na forum wiem że ten zupełnie nowy gość nie będzie się chciał przekonać do Twojej wersji.
Myślisz, że wiesz. Nie wszyscy są tacy zasklepieni w swoich wersjach..., zdarzają się ludzie myślący.
>Z uporem będzie forsował swoją wersję i powie że reszta to syf.
Tak, ale jak widzisz, ja z uporem nie forsuję swojej prawdy, jeśli ktoś przedstawi większą pójdę za nią.
>Tak to wygląda.
Najczęściej tak.
>No ale to raczej Twój problem.
Nie mój.
>Jak nie wierzysz przeglądnij rozmowy za ostatnich kilka lat wstecz. I zobacz ile tego tu juz było.
Wiem, znam..., jestem na forach od kilku lat.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#142
15-12-2014 14:56
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Dziękuję. A próbować nie muszę, ogólnie i szczególnie mam sporo satysfakcji w życiu
Super.
>(i to też moja sprawa jakiej)
(nie wnikam)
>Bingo.
Bingo.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> (nie wnikam)

Uhm "próbuj, może osiągniesz"

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#144
15-12-2014 15:10
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy

>Jeżeli ktoś przedstawi Prawdę większą od mojej to pójdę za nią.

Można by jakiś konkurs rozpisać. Ale w zasadzie wystarczy poczekać. Tu coś się pojawi na pewno.

Ale może jakiś mały sparing z aktualnym dzierżycielem prawdy jedynej?
Jest tu spora grupa wierzących których nie idzie wołami nawrócić.

I nie kojarzę by któryś oddał pas. A Ty to trochę tak samoistnie się ogłosiłeś....oni zresztą też.

Także wiesz, w sumie to nie masz tej prawdy tak do końca sam. Ja wiem że przełkniecie wszystko w tej kwestii w końcu to wiara. Ale formalnie to powinieneś stoczyć choć mały pojedynek.

Może jakiś wierzący sam się wystawi?



Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer
>Ale może jakiś mały sparing z aktualnym dzierżycielem prawdy jedynej?
Proszę bardzo, moja jest w stopce.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#146
15-12-2014 15:18
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>> Ale może jakiś mały sparing z aktualnym dzierżycielem prawdy jedynej?
>Proszę bardzo, moja jest w stopce.
> ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale Twój interlokutor zasugerował, abyś ją skierował do kogoś innego, nie do niego..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>> Z uporem będzie forsował swoją wersję i powie że reszta to syf.
> Tak, ale jak widzisz, ja z uporem nie forsuję swojej prawdy, jeśli
> ktoś przedstawi większą pójdę za nią.

Hm. Może będzie forsował i przedstawi, może nie.
Ale w sumie po co miałby Ci to robić?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>> Ale może jakiś mały sparing z aktualnym dzierżycielem prawdy jedynej?>Proszę bardzo, moja jest w stopce.
>> ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
>Nie wiem czy zauważyłeś, ale Twój interlokutor zasugerował, abyś ją skierował do kogoś innego, nie do niego..
Zauważyłem. Nie dzielę ludzi, kieruję do wszystkich.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#149
15-12-2014 21:17
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy

>Zauważyłem. Nie dzielę ludzi, kieruję do wszystkich.

Tu musisz konkretnie. To muszą być osoby takie że jak usłyszą że ich religia jest fałszywa to piany dostaną. Wiesz, musi być ostro.
Ty swoje on swoje.

Przykładowy dialog.

Moja religia jest prawdziwa.
odp.
Moja religia jest prawdziwa.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Zauważyłem. Nie dzielę ludzi, kieruję do wszystkich.

Nie chodzi o dzielenie. Jak rozmawiam z kolegą, to nie dzielę ludzi, tylko po prostu z nim rozmawiam w danej chwili, a z innym nie.
Lepiej, żebyś adresował swoje wpisy do konkretnych osób. Jak ktoś coś widzi napisane ogólnie, to stwierdza, że nie do niego i z Twoim posłannictwem klapa.
Jak do wszystkich, to i do nikogo.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365