Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ateizm-dlaczego nie lubię.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
07-12-2014 20:40farmer (22440 punktów)Ateizm-dlaczego nie lubię.
Ocena 2 na 4
Woody Allen gorzko o swoim ateizmie: Wiodę smutne życie, bez nadziei, przerażające i ponure, bez celu...
...Zdaniem reżysera, droga którą wybrał, czyli ścisły ateizm sprawiła, że jego życie jest smutne, bezsensowne, pozbawione treści i celu...

więcej tu
natemat.pl(*)e-bez-celu-i-zadnego-znaczenia

i tu
www.fronda(*)ne,44787.html?page=2&#comments

O to dlaczego nie lubię określenia się jako "ateista". Przez takie "jęczenie" nie znający tematu wierzący jadą po tym słowie jak po starej kobyle wrzucając do jednego wora wszystko i wszystkich spoza kręgu swojej wiary dorabiając sobie potem pseudo argumenty o sile wiary.

Co oznacza taka wypowiedź wystarczy poczytać komentarze na Frondzie w tym artykule.
Jedyne remedium jakie uznaje wierzący to bóg. Oczywiście nie mogę im odmówić takie myślenia. Ale to właśnie jakby ateizm i wiara determinują specyficzny sposób myślenia.
Który jest pułapką i dla jednych i dla drugich.

Wg. mnie gdyby Allen nie wybierał czegoś takiego jak ateizm nie tworzyłby następstw w swoim umyśle w czystym odniesieniu do boga jakiegokolwiek z którego czerpią potem wierzący.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..
#121
15-12-2014 11:44
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Z ISTOTĄ wymiękłeś.
>ISTOTĘ Boga już tutaj przedstawiłem, poczytaj moje komentarze.

Nie przedstawiłeś. W Twoich komentarzach tego nie ma, albo zmyślnie ukryłeś.
Kolejne kłamstwo.

>> Z wierzącym trzeba rozmawiać wyłącznie o wierze. Po chwili wierzący sam nie rozumie tego bełkotu.
> Nie odróżniasz wierzącego w Boga od wierzących w fałszywe wyobrażenia religijne.

Kolega farmer bardzo dobrze odróżnia. To Ty nie chcesz, by odrózniał, bo wtedy Ci łatwiej być wyjątkowym i pyszałkowatym Duchem Prawdy, co to o niczym innym tu od 2 tygodni nie napisał, tylko ciągle o prawdzie, wierze, Bogu, miłosci i ISTOCIE itd.

> Dla ułatwienia podpowiem Ci, że tak jak jest Nauka i pseudonauka,
> tak jest Wiara i pseudowiara, Religia i pseudoreligia...

A ja podpowiem Tobie: oczywiscie Ty Wierzysz Wiarą, a wszyscy inni to wierzący w pseudowiarę. To jest Twój klucz. Pożal się boże, jaki to prosty i zarazem oklepany schemat.. że aż nudny. Powtarzał się setki tysięcy razy w każdym stuleciu, ale Duch Prawdy zdaje się o tym nie wiedzieć.
No no!

> Ty zapewne jesteś ateistą, albo wierzącym w bajki dla dorosłych, więc
> nie rozumiesz czym jest Czysta Wiara i Prawdziwa Religia.

Oczywiscie, nikt nic tu nie rozumie oprócz Ciebie.
A na takich niestety lekarstwa nie ma.
Alleluja i do przodu Duchu!

Łącząc pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#122
15-12-2014 12:53
 Ocena-2 na 2
Duch Prawdy (14793 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi darkside
>Znowu cię musze zdenerwować.
Ja się nie zdenerwowałem, więc skąd to znowu?
Pozostałe fantasmagorie bez komentarza.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#123
15-12-2014 12:54
 Ocena-2 na 2
Duch Prawdy (14793 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer
>> więc nie rozumiesz czym jest Czysta Wiara i Prawdziwa Religia.
>Dajesz się złapać jak karpie na Wigilię. Bełkot MODE ON
>ISTOTA MATKI BOSKIEJ się kłania.
Żałosne.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#124
15-12-2014 13:01
 0 na 2
Duch Prawdy (14793 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Coraz więcej twoich komentarzy ignoruję, gdyż nie ma w nich nic oprócz erystyki. Niedługo zacznę ignorować Ciebie, ale nie urośniesz w jeszcze barwniejsze piórka, bo nie będzie w stopce; ignoruję Głodzika.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#125
15-12-2014 13:08
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Coraz więcej twoich komentarzy ignoruję, gdyż nie ma w nich
> nic oprócz erystyki. Niedługo zacznę ignorować Ciebie, ale (..)

Czy aby tylko mnie? Czy jest tutaj ktoś, kogo lubisz, czujesz że Cię rozumie, masz satysfakcję w rozmowie z nim?
Nadto, kto ma satysfakcję w rozmowie z Tobą?

#126
15-12-2014 13:15
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Niedługo zacznę ignorować Ciebie

Jeśli to miała być groźba, to spaliła na panewce.
Piszę nie tylko do Ciebie. Czyta nas spora liczba ludzi inteligentnych, którzy to, co w tych naszych pseudo-rozmowach się kryje, zupełnie swobodnie wyłapują. Ja nie jestem tu dla Ciebie Duchu.
Poza tym byłem tu już na długo, długo wcześniej, zanim nas Nawiedziłeś.
Spokojnie Twoje ignorowanie przeżyję. Naprawdę.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#127
15-12-2014 13:17
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>> więc nie rozumiesz czym jest Czysta Wiara i Prawdziwa Religia.

>Żałosne.

Nie rozpisałeś się za bardzo. Ale na początek może być. Grunt że idziesz w dobra stronę.
Dobre określenie.
ŻAŁOSNE.

Na wszelki wypadek.
Nie rozumiesz czym jest ISTOTA MATKI BOSKIEJ i wiara w nią.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer
> Nie rozumiesz czym jest ISTOTA MATKI BOSKIEJ i wiara w nią.

Duchy nie są od rozumienia. Duchy są od Zwiastowania i Głoszenia.. a jeśli który z maluczkich już coś złapie - jego zmartwienie

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#129
15-12-2014 13:40
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14793 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Czy aby tylko mnie? Czy jest tutaj ktoś, kogo lubisz, czujesz że Cię rozumie, masz satysfakcję w rozmowie z nim?
>Nadto, kto ma satysfakcję w rozmowie z Tobą?
Widzę, że bardzo Cię to interesuje, więc zajrzę dla Ciebie - jest takie miejsce, Kto mnie oceniał..., ... i już:
minusy 12 osób, 111 minusów, w tym 35 minusów od prowadzącego w tej kategorii, 30 drugie miejsce, 25 trzecie i 10 czwarte, czyli od 4 użytkowników zebrałem 100 minusów, pozostałe minusy, czyli 11 od 8 użytkowników, 11 podzielić przez 8 = 1,375.
plusy 8 osób, 52 plusy, w tym 36 plusów od jednej osoby, która wyraźnie prowadzi w tej kategorii i wyprzedza zwycięzcę kategorii minusowej o 1 punkt (to jest satysfakcja moja), pozostałych 7 osób 16 plusów, 16 podzielić przez 7 = 2,285.
zero punktów 1 osoba. (tu jest problem z satysfakcją, bo nie wiem, czy wcześniej dała plusa i się wycofała, czy minusa)
Jesteś usatysfakcjonowany zestawieniem?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#130
15-12-2014 13:49
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Jesteś usatysfakcjonowany zestawieniem?

Nie chodzi o zestawienie, tylko o Twoje subiektywne odczucie akceptacji i rozumienia przedstawianych przez Ciebie myśli przez innych, płynące z rozmów z tymi innymi.
Pytałem o to "czy ktoś Twoim zdaniem ma satysfakcję w rozmowie z Tobą" a tego z gołej punktacji nie wyłowisz.
Odpowiedz sobie sam na to pytanie. Ja Twojej odpowiedzi znać nie chcę.
To Twoja sprawa.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14793 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Spokojnie Twoje ignorowanie przeżyję. Naprawdę.
Niezmiernie mnie to cieszy. Pozdrawiam.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#132
15-12-2014 13:53
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14793 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer
>Na wszelki wypadek.
>Nie rozumiesz czym jest ISTOTA MATKI BOSKIEJ i wiara w nią.
To dobrze.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#133
15-12-2014 14:01
 0 na 2
Duch Prawdy (14793 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Nie chodzi o zestawienie, tylko o Twoje subiektywne odczucie akceptacji i rozumienia przedstawianych przez Ciebie myśli przez innych, płynące z rozmów z tymi innymi.
>Pytałem o to "czy ktoś Twoim zdaniem ma satysfakcję w rozmowie z Tobą" a tego z gołej punktacji nie wyłowisz.
Możliwe, że wszyscy mają satysfakcję, a być może trolle największą, wyczuwam u Ciebie dużą dozę satysfakcji.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#134
15-12-2014 14:12
 Ocena 4 na 4
farmer (22440 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Nie rozumiesz czym jest ISTOTA MATKI BOSKIEJ i wiara w nią.
>Duchy nie są od rozumienia.

Gość nie rozumie że tu co chwilę ktoś ma objawienia.
To pewnie kwestia czasu nim wpadnie następny który powie że wszystko inne jest fałszywe tylko on "wie".

I Duch stanie w jednym rzędzie z "niewiernymi".

Ciekawy byłby kongres takich ludzi.

Wychodzą na środek i mówią.
nie rozumiecie czym jest Czysta Wiara i Prawdziwa Religia...
Oczywiście reszta puka się w głowę.


I tak do wieczora każdy po kolei z przerwą na kawę.




#135
15-12-2014 14:21
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> wyczuwam u Ciebie dużą dozę satysfakcji.

Jeśli chodzi o mnie, to nawet jeśli coś się domyślam - satysfakcji nie mam. Raczej żałuję.
Ale to Twoja sprawa, co na mój temat wyczuwasz.
Chciałbym raczej, byś umiał się zmierzyć z tym, jakiego rodzaju kontakt tu nawiązałeś i z kim.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365