 |
Ateizm-dlaczego nie lubię. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-12-2014 20:40 | farmer (22440 punktów) | Ateizm-dlaczego nie lubię.
2 na 4 | Woody Allen gorzko o swoim ateizmie: Wiodę smutne życie, bez nadziei, przerażające i ponure, bez celu... ...Zdaniem reżysera, droga którą wybrał, czyli ścisły ateizm sprawiła, że jego życie jest smutne, bezsensowne, pozbawione treści i celu... więcej tu natemat.pl(*)e-bez-celu-i-zadnego-znaczeniai tu www.fronda(*)ne,44787.html?page=2commentsO to dlaczego nie lubię określenia się jako "ateista". Przez takie "jęczenie" nie znający tematu wierzący jadą po tym słowie jak po starej kobyle wrzucając do jednego wora wszystko i wszystkich spoza kręgu swojej wiary dorabiając sobie potem pseudo argumenty o sile wiary. Co oznacza taka wypowiedź wystarczy poczytać komentarze na Frondzie w tym artykule. Jedyne remedium jakie uznaje wierzący to bóg. Oczywiście nie mogę im odmówić takie myślenia. Ale to właśnie jakby ateizm i wiara determinują specyficzny sposób myślenia. Który jest pułapką i dla jednych i dla drugich. Wg. mnie gdyby Allen nie wybierał czegoś takiego jak ateizm nie tworzyłby następstw w swoim umyśle w czystym odniesieniu do boga jakiegokolwiek z którego czerpią potem wierzący. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..#106 -1 na 1 | Duch Prawdy (14793 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | Żałosny komentarz, nawet nie ma się do czego ustosunkować.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > Kolega jak Ty nie rozumie Miłości.Oczywiście - nikt nie rozumie miłości, nie potrafi Naprawdę Kochać poza Tobą jednym www.racjonalista.pl/forum.php/s,641143#w644745
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > Przydałoby się, gdybyś najpierw pomyślał, a potem pisał...Znów było. Tylko modyfikujesz moje wcześniejsze słowa "Teraz trochę pomyśl" + "wiecej nas tu czytaj Duchu, zanim coś napiszesz" Mógłbyś być bardziej oryginalny Duchu. To forum jest dla inteligentnych ludzi twórczych i samodzielnie myślących. Spróbuj się bardzej skoncentrować Duchu. Wiem, że potrafisz. |
#109 -1 na 1 | Duch Prawdy (14793 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > Oczywiście - nikt nie rozumie miłości, nie potrafi Naprawdę KochaćRozumieć to nie to samo co kochać, można rozumieć a nie kochać, można kochać nie wiedząc czym jest Miłość. > poza Tobą jednymPodobną bzdurę niedawno czytałem.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > > poza Tobą jednym> Podobną bzdurę niedawno czytałem.Mądrej głowie dość dwie słowie, a głupiemu i referatu mało. Dalej nie komentuję. Wszyscy poza Tobą zapewne załapali.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#111 1 na 1 | Duch Prawdy (14793 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. |
> To forum jest dla inteligentnych ludzi twórczych i samodzielnie myślących.To co jeszcze tu robisz?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > co jeszcze tu robisz?Zaiste pytanie godne Ducha znającego Prawdę. Pozwól, że na koniec naszej krótkiej wymiany postów zacytuję klasyka: nikt nie skompromituje nas bardziej, niz uczynimy to sami - a Ty Duchu jesteś w tej materii specjalistą wprost wybitnym. Dziękuję za jak zwykle jałową z Twojej strony wymianę zdań, Pozdrawiając
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#113 -1 na 1 | Duch Prawdy (14793 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > Mądrej głowie dość dwie słowie, a głupiemu i referatu mało.> Dalej nie komentuję. Wszyscy poza Tobą zapewne załapali.Zapewne...... to się już nawet nie nadaje do leczenia. Kończę, nie mam żadnej "satysfakcji" z "rozmowy" - twojego erystycznego monologu, jesteś ignorantem, pyszałkiem, szydercą... nic więcej sobą nie reprezentujesz.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#114 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > Żałosny komentarz, nawet nie ma się do czego ustosunkować.Nie potrafisz . Z ISTOTĄ wymiękłeś. Nie dasz rady się ustosunkować bo czeka na Ciebie Matka Boska. Coś Ci powiem. Z wierzącym trzeba rozmawiać wyłącznie o wierze. Po chwili wierzący sam nie rozumie tego bełkotu. Stąd te nowe wersje bożków. Wierzący zorientowali się że im mniej boga w bogu tym mniej się będą wydurniać i może ktoś się nie zorientuje jak oni tacy wygadani. Ale to taki sam bełkot jak zawsze. Wystarczy poczytać tu niektórych. I nawet widać zachwyt nad wiedzą tych wierzących gdyż umieją wplatać swoje dyrdymały w ciągi zdań. Z Tobą jest dokładnie to samo. Chciałeś się wyizolować od powszechnych wierzeń myśląc że to jest inne. Sorry ale ta wersja jest tu najbardziej oklepana. Chyba "Janek" tylko ostatnio klasycznie się tu produkuje. Dlatego nie przeskoczysz tego tematu bo czeka Cię rzeka bełkotu o czym dobrze wiesz. A bełkot ten ne ja będę produkował. ISTOTA M vs ISTOTA B jedziemy? Dam Ci próbkę. Jeśli ktoś mówi że ziemia ma 6000 lat to nie tłumaczy mu się że 4,5 miliarda Odpowiada się mniej więcej tak: Yhm. Pływając w praoceanie Ósemka stworzyła pierwotne jajo, z którego wykluł się ptak światłości. |
#115 1 na 1 | Duch Prawdy (14793 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > > co jeszcze tu robisz?> Zaiste pytanie godne Ducha znającego Prawdę.> Pozwól, że na koniec naszej krótkiej wymiany postów zacytuję klasyka: nikt nie skompromituje nas bardziej, niz uczynimy to sami - a Ty Duchu jesteś w tej materii specjalistą wprost wybitnym.> Dziękuję za jak zwykle jałową z Twojej strony wymianę zdań,> PozdrawiającBardzo się cieszę, że zakończyła się ta "rozmowa" i również Pozdrawiam.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | I tak dalej i tym podobne.. Jak zwykle pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#117 -1 na 1 | Duch Prawdy (14793 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > Z ISTOTĄ wymiękłeś.ISTOTĘ Boga już tutaj przedstawiłem, poczytaj moje komentarze. > Z wierzącym trzeba rozmawiać wyłącznie o wierze. Po chwili wierzący sam nie rozumie tego bełkotu.Nie odróżniasz wierzącego w Boga od wierzących w fałszywe wyobrażenia religijne. Dla ułatwienia podpowiem Ci, że tak jak jest Nauka i pseudonauka, tak jest Wiara i pseudowiara, Religia i pseudoreligia..., ale Ty zapewne jesteś ateistą, albo wierzącym w bajki dla dorosłych, więc nie rozumiesz czym jest Czysta Wiara i Prawdziwa Religia.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | > Bardzo się cieszę, że zakończyła się ta "rozmowa" i również Pozdrawiam.Uf, jedenego trolla mniej w powiadomieniach
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#119 4 na 4 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. | Znowu cię musze zdenerwować. Taki los na forum czasami. Wielu ludzi potrafi zrobić rzeczy zupełnie wbrew sobie, wbrew swojemu interesowi, nie mając z tego wyraźnej korzyści czy satysfakcji. Ale w momencie kiedy ktoś zaczyna trąbić o tym, że to jest Miłość, którą on zna/jest/działa w jej imieniu to jest zdecydowanie bardziej podejrzany, niż ten, co wyłącznie odczuwa dyskomfort. Dlatego wolałbym sto tysięcy razy (a może i milionów) gdyby to Jacek coś takiego wykonał wobec mnie niż Duch, bo Duch się pasie przy tym swoja "miłością", a Jacek po prostu to zrobi. Na przykład podwiezie mnie, jak będę pijany. I on o tym zaraz zapomni, a Ty będziesz się upajał swoim czynem, bo jesteś nakręcony na bozię. A ja nie lubię być żywicielem dla pasożytów. Zwłaszcza tych miłosnych i od-boskich odgonię do strzału, gdyby tak do mnie który z jakąś ofertą podszedł w potrzebie (jak go oczywiście wyczuję). |
#120 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię. |
> więc nie rozumiesz czym jest Czysta Wiara i Prawdziwa Religia.Dajesz się złapać jak karpie na Wigilię. Bełkot MODE ON ISTOTA MATKI BOSKIEJ się kłania. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|