 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-12-2014 15:20 | Arminius (25555 punktów) | Geniusz Kałasznikowa???
5 na 7 | Michaił Kałasznikow uchodzi za genialnego konstruktora, ktory zaraz po II wojnie światowej zaprojektował słynny AK - 47 - najpopularniejszy i najskuteczniejszy pistolet maszynowy świata - którego liczna wyprodukowanych egzemplarzy do tej pory pozostaje niepobita przez jakikolwiek inny typ ręcznej broni palnej. Problem jednakże w tym, iż coraz częściej pojawia się coraz więcej rzetelnych poszlak, które przeczą oficjalnej, rosyjskiej tezie o autorstwie AK - 47. Hugo Schmeisser był także genialnym konstruktorem. Zaprojektowal pierwszy nowoczesny pistolet maszynowy MP - 18 używany przez niemieckie oddziały szturmowe pod koniec I wojny światowej. Nawet wygląd tej broni kojarzy się bardziej z II niż I wojną. Później zatrudniony w fabryce broni Bergmanna w Suhl (Turyngia)l skonstruował całą serię niezwykle udanych typów pistoletów maszynowych i szturmowych, w tym słynny StG44 - pierwszy na świecie karabinek automatyczny. W 1945 r. po zajęciu Suhl przez wojska USA, Schmeisser został internowany i był przesłuchiwany intensywnie przez kilka tygodni. Później, gdy miasto trafiło do rosyjskiej strefy okupacyjnej - Rosjanie wywieźli genialnego inżyniera do zakładów zbrojeniowych w Iżewsku, gdzie zajmował on się pracami konstrukcyjnymi nad nowymi typami broni palnej. I tu jego losy łączą się z losami Kałasznikowa. Ten ostatni początkowo zaprzeczał o jakimkolwiek wpływie niemieckiego inżyniera na jego konstrukcje. Poźniej jednak znacząco zmienił zdanie. Poza tym są uderzające podobieństwa konstrukcyjne między pistoletami Schmeissera a AK - 47. To trochę tak jak w paleontologii - gdzie poprzez analizę zachowanych szkieletów można z dużą dozą prawdopodobieństwa ustalić kto od kogo ewolucyjne pochodzi. Podsyłam link do materiału analizującego owe poszlaki oraz wskazującego na wspomniane analogie konstrukcyjne. A swoją drogą, zadziwia, iż Amerykanie, mając w ręku takiego orła wypuścili go lekkomyślnie. Gdyby postąpili inaczej - wówczas nie jest wykluczone, iż "bohaterem" wojny wietnamskiej nie byłby zawodny M - 60 - tylko właśnie AK 47. I ciekawe czy wówczas zwałby się od nazwiska "swojego amerykańskiego konstruktora"? www.thefir(*)log/2014/03/14/designed-ak-47/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 #31 2 na 2 | Hodża (11172 punktów) | Odp: Geniusz Kałasznikowa??? | Czasy się zmieniają, w jednym na gorsze, w wielu innych sprawach na lepsze. Dziwią dziś archiwalne filmy z przełomu lat 40-tych i 50-tych, na których utrwalono... pokazy broni jądrowej dla publiczności cywilnej (głównie dziennikarzy, polityków, przedstawicieli establishmentu), np. www.youtube.com/watch?v=paCUhiUxxIwDziś tego rodzaju imprezy byłyby uznane za skandal, podobnie, jak np. publiczne egzekucje. Toteż z tą "cywilizacją śmierci" to jest prawda, chociaż znaleźć ją można trochę gdzie indziej, niż jej szukał K. Wojtyła. Ten znalazł ją o dziwo dopiero w eutanazji i aborcji, a nie w trwającej wieki asyście, której Kościół udzielał katom w ich trudnym i jakże niewdzięcznym rzemiośle.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony. |
#32 1 na 1 | galvani (1345 punktów) | Odp: Geniusz Kałasznikowa??? | >Michaił Kałasznikow uchodzi za genialnego konstruktora, ktory zaraz po II wojnie światowej >zaprojektował słynny AK - 47 - najpopularniejszy i najskuteczniejszy pistolet maszynowy świata - >którego liczna wyprodukowanych egzemplarzy do tej pory pozostaje niepobita przez jakikolwiek inny >typ ręcznej broni palnej. Problem jednakże w tym, iż coraz częściej pojawia się coraz więcej >rzetelnych poszlak, które przeczą oficjalnej, rosyjskiej tezie o autorstwie AK - 47.
Jakoś nie ma specjalnie bólu,że polski Vis, czy ckm Wz 30 to klony amerykańskich konstrukcji. Nie wspominając o karabinku Beryl, który jest bezczelnie zerżnięty z rzeczonego "kałacha". Prymitywna nawalanka w Rosjan na zasadzie my mamy encykliki miernoty wadowickiej, kacapy chodzą w kapciach z łyka. Żenujące. |
#33 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52272 punktów) | Odp: Geniusz Kałasznikowa??? | . > Jakoś nie ma specjalnie bólu, że polski Vis, czy ckm Wz 30 to klony amerykańskich konstrukcji. Nie wspominając o karabinku Beryl, który jest bezczelnie zerżnięty z rzeczonego "kałacha". Prymitywna nawalanka w Rosjan na zasadzie my mamy encykliki miernoty wadowickiej, kacapy chodzą w kapciach z łyka. Żenujące.Pan Mariusz Agnosiewicz: Pronar, największy polski producent przyczep oraz maszyn rolniczych i komunalnych, wygrał proces z niemieckim producentem maszyn rolniczych. Teraz firma z Narwi może sprzedawać i reklamować swoje przesiewacze w Niemczech, tak jak na całym świecie.
Sprawę wszczęła w kwietniu firma Doppstadt. Najpierw chciała, by Pronar przestał prezentować, reklamować i sprzedawać dwa modele swoich przesiewaczy bębnowych. Niemcy twierdzili, że maszyny z Podlasia są "ślepą kopią" ich urządzeń. Potem błyskawicznie uzyskali sądowy zakaz sprzedaży przesiewaczy z Narwi w Niemczech.
Pronar zaskarżył to orzeczenie. W dodatku udowodnił, że jego przesiewacze są bardziej innowacyjne i funkcjonalne, niż niemieckie. Zarzuty firmy Doppstadt upadły.Cholera! Te okropne Polaki znowu zaatakowali "niemiecką myśl techniczną" i na dokładkę wygrali swoją rację przed sądem. @@@ . |
#34 1 na 1 | galvani (1345 punktów) | Odp: Geniusz Kałasznikowa??? |
> Cholera! Te okropne Polaki znowu zaatakowali "niemiecką myśl techniczną" i na dokładkę wygrali swoją rację przed sądem.> @@@> . No i o to przecież chodzi. Dobra, prawdziwie polska myśl techniczna i sprawiedliwy wyrok niemieckiego sądu. Tylko jeszcze puścić w zapomnienie historyczne pojęcie polski Mauser. Generał Anders skarżył sie, że w czasie wojny zachodni sojusznicy pozwalali sobie na głupie docinki w tym temacie. |
| Andrzej Bogusławski (52272 punktów) | Odp: Geniusz Kałasznikowa??? | . Wystarczy trochę poznać historię myśli ludzkiej aby zobaczyć stałe spory o pierwszeństwo oraz ich rozstrzyganie zgodne z przekonaniami (a czasem i interesami) piszącego. Tyle tylko, iż moim zdaniem racjonaliści powinni myśleć samodzielnie, nie opierać swoich poglądów na wierze, i być bardziej odpornymi na propagandowy kit, niezależnie od źródeł, z których on pochodzi. @@@ . |
1 2 3 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|