Racjonalista - Strona głównaDo treści
Idą święta...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
20-12-2014 09:48Brzostowski (7067 punktów)Idą święta...
0 na 4
Idą, idą...

Chciałem się zapytać wojująych antyklerykałów - ateistów, czy prezenty już kupione, choinka stoi, no i jak tam przygotowania do Wigilii, sami robicie czy do rodziny idziecie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
farmer (22440 punktów)Odp: Idą święta...
W odpowiedzi Brzostowski
Orzeł czy reszka?

#122
06-01-2015 00:22
 Ocena 2 na 2
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Idą święta...
W odpowiedzi Brzostowski

>Bóg nie mógł powstać z niczego, On po prostu istniał od zawsze.

A z czegos mogl powstac? Skoro z niczego nie mogl to musial z czegos.

Czy po prostu jak zwykle arbitralnie (dla potrzeb wlasnego, juz wczesniej zalozonego wniosku) oznajmiasz, ze wszystko mialo poczatek ino Twoj bog go nie potrzebowal bo byl od poczatku, eehm od zawsze.

Apropos: co to jest "zawsze"? Czas tez byl od zawsze (pomimo, ze przed czasem nie moglo istniec cos takiego jak "zawsze")? Czy bog stworzyl czas?
Jesli tak to jak sie nazywa byt boga przed "zawsze"?

#123
06-01-2015 11:11
 Ocena 5 na 5
Fizyk (17637 punktów)Odp: Idą święta...
W odpowiedzi Brzostowski
> Świat z niczego jest niezgodny z wiedzą naukową, musiał zatem powstać z czegoś, musiał mieć przyczynę...

Widzę, Brzostowski, że Święta Ci się udały. Odnowiły nadwątloną wiarę, wymazały z pamięci herezje przeczytane na Racjonaliście i napełniły misjonarską energią do ponownego wysunięcia starego argumentu wielokrotnie tu sfalsyfikowanego.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,527428#w527581
www.racjonalista.pl/forum.php/s,527428#w527769
www.racjonalista.pl/forum.php/s,542907#w550622
www.racjonalista.pl/forum.php/s,559919#w560941
www.racjonalista.pl/forum.php/s,635198#w638045

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365