Racjonalista - Strona głównaDo treści
Obiektywna rzeczywistość

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
28-12-2014 12:26artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Obiektywna rzeczywistość
0 na 2
Czy istnieje coś takiego jak rzeczywistość obiektywna?

Jeśli istnieje to czy to implikuje istnienie Prawdy?

Skąd wiecie, że to na co patrzycie jest Realne? Jakie są granice tego pojęcia, czy też realność może być absolutna i nie podlegająca żadnym subiektywnym odcieniom itp.
Czy myśl kształtuje rzeczywistość czy jest na odwrót.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi farmer
>Klasyka.
>Ja nie jestem w stanie powiedzieć że ten wierzy naprawdę a ten fałszywie. Jeśli ktoś się określa wierzący to nim jest. Koniec kropka.
>Ani Ty ani inni wierzący nie są wstanie udowodnić między sobą kto wierzy naprawdę w boga. Ani nie są wstanie tego zrobić choć "nowa moda" próbowała to nie raz tu na forum.
>Brzostowski, Elasp ...
>Przesunęli rozmowy w stronę zagmatwania i budowania ciągów słownych.
>Budują silniki rakietowe i próbują odpalić je zaklęciami.
>Kiedyś budowano duże kościoły posągi. Lud miał podziwiać wielkość.
>Twoje Ciągi słowne są...Twoje. Wieńczy je zawsze...wiara bóg.
>To Ty/wy wierzysz/cie w...(..) i to wy wierzący tworzą podziały sami ze sobą.
>Takie frakcje jak w sejmie.
>Wiara za podziałami.
Ciągi słowne to Ty uprawiasz, ja mówię krótko; podobnie jak inni nie rozumiesz, czym wiara w Boga pozareligijnego różni się od wiar w wyobrażenia Boga opisane w różnych religiach, w opasłych "świętych" księgach... ceremonie, prorocy, modlitwy etc...
>Na potrzeby rozmowy sam używałem określenia ateista. Ale już od tego odchodzę.
>No a jakby wkleił zdjęcia na którym jest płot z dziurą i napisem dupa?
>Generalnie to mi wszystko jedno czy rozmawiam z Tobą czy z innym wierzącym. Powiecie to samo.
No właśnie, nie rozumiesz.
>Różnią się obrzędy lub ich brak i rodzaj zagmatwania.
>Ewentualnie ktoś tam jeszcze stwierdzi że ateizm czy racjonalizm to wiara.
>A to że chcesz tu posiedzieć chwilę i napisać "milion" razy że Twoja wiara jest najprawdziwsza.
>No co poradzę. Może jakiś rekord pobijesz.
jw. nie rozróżniasz.
PS. zastanawiam się po co to czytasz i piszesz, skoro: "Generalnie to Ci wszystko jedno i wszyscy mówimy to samo"?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#92
06-01-2015 08:55
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Duch Prawdy
Są ludzie pobieżnie kwalifikowani pod szyld 'altruiści', a jakże. Dlaczego miałoby ich nie być?
Tyle, że zazwyczaj sami przed sobą (a już z pewnością przed innymi) ukrywają takie, czy inne motywacje, oraz gratyfikacje.
2x tłumaczyłem.
Zbyt trudne, nieco zbija z pyszałkowatego pantałyku, podkopuje aktualną protezę sensu działania czy nawet życia -> nie czytasz, nie przyswajasz, odwracasz, dezawuujesz, ustawiasz "off topic"itp.
Normalne.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Duch Prawdy
Zazdrość z plusików? Frustracja? Niepotrzebnie, o wartości naszych wpisów i w ogóle podejściu do życia decyduje coś innego. Nie to, kto komu ile plusów, czy minusów dał.
Nie przejmuj się tak.
Pozdrawiam
PS Gdybyś miał honor, odpaliłbyś za prawa autorskie z powodu tego błazna kol. darkside.
A tak znów małpowanie wyszło.
Swoją drogą z jakiegoś powodu zostało Ci to w głowie.. no nic.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Dziękuję, niestety dalej nie czytam.

Normalne. Niczego innego z czasem się nie spodziewałem.
Lepiej ignorować, niż oswajać się z trudną prawdą.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#95
06-01-2015 10:03
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Duch Prawdy

>PS. zastanawiam się po co to czytasz i piszesz, skoro: "Generalnie to Ci wszystko jedno i wszyscy mówimy to samo"?

Generalnie to mi wszystko jedno czy rozmawiam z Tobą czy z innym wierzącym. Powiecie to samo

Katolik jak zobaczy Swiadka Jehowy to ucieka na drugą stronę. (luźny przykład)

Wierzący na ogół nie trawią innych wiar.

SAM jesteś tego przykładem.(nie tym że ty uciekasz, trzeba ci dosłownie wszystko bo lubisz łapać za słówka choć co któryś post piszesz o erystyce to takie gówniane zagrywki)
A tym że sam sobie powiesz że jesteś prawdą nie sprawiasz niczego.
Na siłę chcesz wyprać mózg tym że inni religie są fałszywe.

Dlatego mi wszystko jedno czy rozmawiam z Brzostowskim, Tobą czy Elaspem.

Zadam im ten sam zestaw pytań.

MATKA BOSKA nie rozumiesz. Już to przerabialiśmy.

Liczy się jedno słowo WIARA.

Tylko wierzący potrafi wierzyć i powiedzieć że ktoś inny wierzy fałszywie.
syf


Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Demagogia.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Demagogia.

Ignorowanie podstawowych Prawd.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Ignorowanie podstawowych Prawd.
Jakie to Prawdy?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Duch Prawdy
www.racjonalista.pl/forum.php/s,647586#w649903

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,647586#w649903
A, te "prawdy".


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#101
06-01-2015 13:03
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Duch Prawdy
Najlepiej weź w cudzysłów wszystkich i wszystko, co Ci nie pasuje.
Dobra metoda.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#102
06-01-2015 14:09
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Najlepiej weź w cudzysłów wszystkich i wszystko, co Ci nie pasuje.
>Dobra metoda.
Stosuj ją, mnie nie pouczaj.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Duch Prawdy
Chwyty poniżej pasa mnie nie interesują.
Ciebie za to chciałem nieco bardziej ośmielić..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi artem2035
> ja mogę stwierdzić ze nie istnieje żadne drzewo, tylko mieszanina węgla i tlenu w stosunku
> mniej wiecej 1:1 z lekkim dodatkiem wodoru i kto bedzie bardziej obiektywny?

W tym przypadku problem nie polega na tym kto jest bardziej obiektywny, ale kto bardziej kompleksowo opisuje dane zjawisko czy rzeczy. Ważne jest również, do czego ma służyć odpowiedź.

Jeśli tłumaczysz komuś, żeby uważał przy wyjeździe z Twojej posesji na drzewo na zakręcie bo łatwo można się o niego na śliskiej drodze otrzeć - jest to zrozumiałe. Ale już określenie "przy wyjeździe z mojej posesji na łuku magistrali służącej do transportu pojazdów stoi w stałej konsystencji mieszanina węgla i tlenu w stosunku mniej więcej 1:1 z lekkim dodatkiem wodoru" - mniej.

> Ty opierasz sie na jakichs wrażeniach i nazywasz to faktami. Łatwo
> by bylo jednak oszukać zmysły i aparat poznawczy

Oszukiwanie zmysłów i aparatu poznawczego, a obiektywna rzeczywistość to dwie sprawy, a nie jedna. Nie ma co komplikować stosunkowo prostych spraw. Drzewo jakie jest - każdy widzi, może dotknąć, pomierzyć, zlecić analizę do laboratorium, później do innego laboratorium, zamówić drwali itp.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Chwyty poniżej pasa mnie nie interesują.
Jesteś prawiczkiem?
>Ciebie za to chciałem nieco bardziej ośmielić..
Dziękuję nie skorzystam.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365