Racjonalista - Strona głównaDo treści
Obiektywna rzeczywistość

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
28-12-2014 12:26artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Obiektywna rzeczywistość
0 na 2
Czy istnieje coś takiego jak rzeczywistość obiektywna?

Jeśli istnieje to czy to implikuje istnienie Prawdy?

Skąd wiecie, że to na co patrzycie jest Realne? Jakie są granice tego pojęcia, czy też realność może być absolutna i nie podlegająca żadnym subiektywnym odcieniom itp.
Czy myśl kształtuje rzeczywistość czy jest na odwrót.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
#61
04-01-2015 23:48Nie na temat
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Duch Prawdy.....nie mylić z Duchem Prawdy

Kwintesencja w 57:03 padłem

youtu.be/XVUyESzoQNY?t=56m25s

#62
05-01-2015 06:54
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi farmer
>Duch Prawdy.....nie mylić z Duchem Prawdy
>Kwintesencja w 57:03 padłem
>youtu.be/XVUyESzoQNY?t=56m25s
Brawo, bardzo dobry przykład pokazujący, jak ludzie od tysięcy lat nie rozumieją co to jest Duch Prawdy. Dostajesz plusa ( gdybym mógł dałbym 10 ) pomimo, iż poprzednie Twoje posty świadczą o tym, że mnie zaliczasz do takich ludzi. Wczoraj użytkownik Drobner w wątku "ateisci" zamieścił pouczający rysunek, na którym Ateiści są ostatni w łańcuchu ślepców ( chyba nie dostrzegł tego napisu ). Takie przykłady ( wpadki ) są bardzo pomocne w wychowaniu i nauczeniu ..., a jest tu kilku takich, których trzeba wychowywać.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Wczoraj użytkownik Drobner w wątku "ateisci" zamieścił
> pouczający rysunek, na którym Ateiści są ostatni w łańcuchu
> ślepców ( chyba nie dostrzegł tego napisu ). Takie przykłady
> ( wpadki ) są bardzo pomocne w wychowaniu i nauczeniu ..., a
> jest tu kilku takich, których trzeba wychowywać.

Duchu Prawdy, warto zastanowić się, czy Twoje słowa o wychowywaniu racjonalistów i powyższy 'tryumf' nie są przedwczesne.
Spójrz wyżej, na jakim portalu piszesz. Ateista, czy Racjonalista?
Czasem ludzie wymieniający się tutaj poglądami, używają określenie "ateizm" czy "ateista" skrótowo.
Dobrze jest mieć tego świadomość i zastanowić się głębiej, jaką postawę stricte reprezentują.
A czasem po prostu ich czytać. Andrzej Bogusławski 11.01.2007: Cytat:
Racjonalizm empiryczny prowadzi do naturalimu ontologicznego lub co najmniej naturalizmu metodologicznego, a nie do ateizmu, gdyż ateizm jest epitetem, którym teiści nazwali swoich przeciwników. Nie można przeczyć istnienia nieistniejącemu. Epitet "ateista" jest tak samo logicznie uzasadniony jak a-kobieta, czy a-mężczyzna.
Racjonalizm sprzeciwia się oparciu wiedzy na wierze (każdej, nawet w partię i jej wodza), a więc jest afideizmem, czy mocniej antyfideizmem. Fideizm może być bardzo racjonalny i tylko ostateczne rozstrzygnięcia podporządkowywać nakazom religijnym.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,69264#w69337

Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#64
05-01-2015 09:14
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi farmer
>Kwintesencja w 57:03 padłem

Hehe Dobre.
Też widziałem takich ostatnio. Sekciarz. Z tym że jak tylko religijny, to jeszcze pół bidy.
My tu mamy sekciarza aspirującego do jakiejś wiedzy naukowej, wiedzy w ogóle:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,648559#w648797
www.racjonalista.pl/forum.php/s,647586#w649903
to mieszanka piorunująca rozrywki pomieszanej z żenadą. Myślę, że nie przestanie nas tu molestować jeszcze dłuugo.
No cóż, alleluja i do przodu!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#65
05-01-2015 09:46Nie na temat
 Ocena 2 na 2
setarkos (10757 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Duch Prawdy
> udaj się do lekarza, są preparaty poprawiające pracę mózgu.
> (..) Oczywiście, moja rada jest życzliwa.
Nie wierzysz w to, co piszesz.

[Nie znasz magicznego słowa "przepraszam"?]

#66
05-01-2015 10:01
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Duchu Prawdy, warto zastanowić się, czy Twoje słowa o wychowywaniu racjonalistów i powyższy 'tryumf' nie są przedwczesne.
Poproszę o zacytowanie, gdzie napisałem, że chcę wychowywać racjonalistów?
>Spójrz wyżej, na jakim portalu piszesz. Ateista, czy Racjonalista?
Portal, na którym piszą ludzie kwantyfikuje ich jako racjonalistów?
>Czasem ludzie wymieniający się tutaj poglądami,
Zdarza się..., a czasem głupotami, czy wręcz epitetami.
>używają określenie "ateizm" czy "ateista" skrótowo.
Czyli skrótowo "ateista" to szeroko racjonalista?
>Dobrze jest mieć tego świadomość i zastanowić się głębiej, jaką postawę stricte reprezentują.
Mniej więcej już zorientowałem się kto jaką postawę tutaj reprezentuje.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#67
05-01-2015 10:18
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Poproszę o zacytowanie, gdzie napisałem, że chcę wychowywać racjonalistów?

Mądrej głowie dość dwie słowie. Wystarczy Cię trochę poczytać od początku. Panie Duchu Prawdy.

>> Spójrz wyżej, na jakim portalu piszesz. Ateista, czy Racjonalista?
> Portal, na którym piszą ludzie kwantyfikuje ich jako racjonalistów?

To był wstęp do mojego postu. Radzę czytać uważnie forumowiczów.

>>Czasem ludzie wymieniający się tutaj poglądami,
>Zdarza się..., a czasem głupotami, czy wręcz epitetami.

Też się zdarza. "Nobody is perfect".

>>używają określenie "ateizm" czy "ateista" skrótowo.
>Czyli skrótowo "ateista" to szeroko racjonalista?

Patrz na mój poprzedni post.

>Mniej więcej już zorientowałem się kto jaką postawę tutaj reprezentuje.

To bardzo dobrze, Duchu. Również zorientowałem się co-nieco, jaką postawę reprezentujesz i tutaj mamy choć jeden punkt styczny.
Pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi rafal73
>Tak jak Ty dla katolikow, przyjaznie im mowiac, ze smrod sie za nimi niesie

Subtelnie powiedziane, Rafał
www.racjonalista.pl/forum.php/s,648854#w650101

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#69
05-01-2015 10:31
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Również zorientowałem się co-nieco, jaką postawę reprezentujesz i tutaj mamy choć jeden punkt styczny.
Twoje zorientowanie i moje zorientowanie wg mnie nie mają punktu stycznego, ale może się mylę, więc żebym mógł potwierdzić, lub zaprzeczyć czy mamy punkt styczny musiałbyś napisać jaką postawę reprezentuję.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#70
05-01-2015 10:32
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi setarkos
>[Nie znasz magicznego słowa "przepraszam"?]

Człowiek stojący ponad innymi tego słowa używać "nie musi"
www.racjonalista.pl/forum.php/s,648854#w650101

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Duch Prawdy
> żebym mógł potwierdzić, lub zaprzeczyć czy mamy punkt
> styczny musiałbyś napisać jaką postawę reprezentuję.

Z pewnością. Tylko po co mi Twoje potwierdzenia / zaprzeczenia?
Ciebie to i tak nie zmieni, a ja nawet takich aspiracji nie mam.
Mnie samemu Twoje potwierdzenia, czy zaprzeczenia też nie są potrzebne.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi setarkos
>[Nie znasz magicznego słowa "przepraszam"?]
Magicznego nie znam, znam słowo: Przepraszam; i używam wtedy, gdy kogoś skrzywdzę nieumyślnie, bo umyślnie nie krzywdzę. Przypadek, o którym mówimy nie kwalifikuje się do nieumyślnej krzywdy, gdyż użytkownik dał do zrozumienia, że ja i inny użytkownik jesteśmy problemem dla jego myślenia. Gdybym był np. hałaśliwą muzyką w jego otoczeniu, wtedy mógłby napisać, że przeszkadzam w myśleniu, ale ja nie hałasuję, piszę posty na forum, których czytać nie musi, jeśli zakłócają jego myślenie. Prawdziwy powód problemów z myśleniem jest gdzie indziej, więc moja dobra rada, żeby udał się do lekarza wynika z dobrych moich intencji. Wielu ludzi ma bóle głowy, problemy z koncentracją, zaburzony tok myślenia, są specjaliści, którzy pomagają. Czasami, gdy medycyna zachodnia nie pomaga, warto skorzystać z lekarzy wschodu - akupresura, akupunktura. Nie polecam egzorcystów i temu podobnych nawiedzonych uzdrowicieli, bo to szarlatani, ale lekarzy, masażystów ( czasami sam masaż wystarczy, żeby umysł zaczął pracować ), psychologów, psychoanalityków ( ale tutaj też trzeba uważać, bo zdarzają się wśród nich różni psychopaci i zwyczajni oszuści ). Tak więc nie skrzywdziłem użytkownika, lecz chciałem mu pomóc ( jeśli zrozumiał pomogłem ), jednak jeśli uważa on, że został skrzywdzony to ja oczywiście Przepraszam i nie są moje przeprosiny magiczne, ale jak najbardziej szczere.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#73
05-01-2015 11:33
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Duch Prawdy.....nie mylić z Duchem Prawdy
>>Kwintesencja w 57:03 padłem
>>youtu.be/XVUyESzoQNY?t=56m25s
>Brawo, bardzo dobry przykład pokazujący, jak ludzie od tysięcy lat nie rozumieją co to jest Duch Prawdy. Dostajesz plusa ( gdybym mógł dałbym 10 ) pomimo, iż poprzednie Twoje posty świadczą o tym, że mnie zaliczasz do takich ludzi.

Klasyka.

Ja nie jestem w stanie powiedzieć że ten wierzy naprawdę a ten fałszywie. Jeśli ktoś się określa wierzący to nim jest. Koniec kropka.
Ani Ty ani inni wierzący nie są wstanie udowodnić między sobą kto wierzy naprawdę w boga. Ani nie są wstanie tego zrobić choć "nowa moda" próbowała to nie raz tu na forum.
Brzostowski, Elasp ...
Przesunęli rozmowy w stronę zagmatwania i budowania ciągów słownych.
Budują silniki rakietowe i próbują odpalić je zaklęciami.

Kiedyś budowano duże kościoły posągi. Lud miał podziwiać wielkość.

Twoje Ciągi słowne są...Twoje. Wieńczy je zawsze...wiara bóg.
To Ty/wy wierzysz/cie w...(..) i to wy wierzący tworzą podziały sami ze sobą.
Takie frakcje jak w sejmie.
Wiara za podziałami.


>Wczoraj użytkownik Drobner w wątku "ateisci" zamieścił pouczający rysunek, na którym >Ateiści są ostatni w łańcuchu ślepców ( chyba nie dostrzegł tego napisu )

Na potrzeby rozmowy sam używałem określenia ateista. Ale już od tego odchodzę.
No a jakby wkleił zdjęcia na którym jest płot z dziurą i napisem dupa?

Generalnie to mi wszystko jedno czy rozmawiam z Tobą czy z innym wierzącym. Powiecie to samo.
Różnią się obrzędy lub ich brak i rodzaj zagmatwania.
Ewentualnie ktoś tam jeszcze stwierdzi że ateizm czy racjonalizm to wiara.

A to że chcesz tu posiedzieć chwilę i napisać "milion" razy że Twoja wiara jest najprawdziwsza.
No co poradzę. Może jakiś rekord pobijesz.





Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Ciebie to i tak nie zmieni,
Z tego co napisałeś wynika, że znów popełniłeś kolejny błąd logiczny, nie jestem ślepcem, który będzie szedł drogą, którą idzie, jeśli ktoś mu wykaże, że jest to droga ślepa. Reasumując; nasze zorientowanie nie ma punktu stycznego, ja myślę racjonalnie, a Ty myślisz, że prawdziwe jest to co myślisz. Nie pamiętam, czy na tym forum już to napisałem, więc piszę: Jeśli ktoś wskaże mi Prawdę większą od tej, która mnie prowadzi, porzucę moją i pójdę za jego Prawdą.
Pozdrawiam


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#75
05-01-2015 13:16
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obiektywna rzeczywistość
W odpowiedzi Duch Prawdy
> nie jestem ślepcem, który będzie szedł drogą, którą idzie,
> jeśli ktoś mu wykaże, że jest to droga ślepa.

Wielu Ci to już pisało wprost i ja to również potwierdzam: zbyt dużo padło tu argumentów, które obnażały Twoją ignorancję, niewiedzę, czy też irracjonalność, a Ty nic z nich nie przyswoiłeś ni niczego się nie nauczyłeś.
Z jakiego powodu miałbym dokładać kolejny?
Idź swoją drogą, jak dotąd.

> ja myślę racjonalnie, a Ty myślisz, że prawdziwe jest to co myślisz.

Jasne - każda pliszka swój ogonek chwali, a Twoje przedstawienie musi trwać Duchu.

> Jeśli ktoś wskaże mi Prawdę większą od tej, która mnie prowadzi,
> porzucę moją i pójdę za jego Prawdą.

Szukajcie, a może znajdziecie (liczba mnoga).
www.racjonalista.pl/forum.php/s,647586#w649297

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365