 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-01-2015 20:48 | DyktaFon (9281 punktów) | Lekarze i minister
2 na 2 | My tu gadu, gadu o bzdurach, a tam się na wizji (i pewnie nie tylko) zwalczają wzajemnie. Jakie jest zdanie forumowiczów o tym konflikcie? Kto jest tym dobrym, a kto tym złym policjantem?
Sam mam uczucia mieszane i nie umiem stanąć zdecydowanie po czyjejś stronie... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#16 1 na 1 | klawik (759 punktów) | Odp: Lekarze i minister | Za pieniądze, które płacimy na ubezpiecznie zdrowotne do ZUS każdy mógłby się ubezpieczyć prywatnie na kwotę jakiej nikt nigdy nie dostanie na leczenie w obecnym systemie.No może trochę przesadzam, ale tylko trochę. Model amerykański wcale nie jest taki zły. |
#17 1 na 1 bass (4786 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze i minister | > ... płacimy za wszystko, tylko tego nie widzimy (lub nie rozumiemy) ...Oczywiście! Więc należy skończyć z mitami o "bezpłatnym szkolnictwie", "bezpłatnej służbie zdrowia", "bezpłatnym kościele" i.t.d. Tylko, kto się na to odważy? Jesli nasza oficjalna doktryną są niskie podatki dla bogatych, a najpowszechniejszy podatek VAT - w takim samym stopniu płacą i milionerzy i renciści, jeśli sprawiedliwość społeczną zastąpiło święte prawo własności - to mamy to, co mamy. |
#18 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > > ... płacimy za wszystko, tylko tego nie widzimy (lub nie rozumiemy) ...> Oczywiście! Więc należy skończyć z mitami o "bezpłatnym szkolnictwie", "bezpłatnej służbie zdrowia", "bezpłatnym kościele" i.t.d.> Tylko, kto się na to odważy? Jesli nasza oficjalna doktryną są niskie podatki dla bogatych, a najpowszechniejszy podatek VAT - w takim samym stopniu płacą i milionerzy i renciści, jeśli sprawiedliwość społeczną zastąpiło święte prawo własności - to mamy to, co mamy.Z mitami nie da się skończyć, bo ludzie bardzo lubią mity. Tak jest nasz mózg ukształtowany. Najlepiej widać to na religii, ale mitów jest więcej. Szczególnie na naszym forum widać, że można komuś tłumaczyć, że boga nie ma, że to ściema, że czarni na tym tylko zarabiają... a on swoje  Podobnie jest z mitami, które wymieniłeś. Nic to, że tabuny urzędników żyją z naszych składek zdrowotnych: najważniejsze, że opieka zdrowotna jest darmowa. Co do podatków, to są one naliczane procentowo i to z progresją. Więc zasadniczo im kto bogatszy, tym płaci więcej. Oczywiście jest to teoria, ale znów urzędnicy lubią mity, więc to się kręci  Czyli mit mitem pogania i sobie żyjemy  Raz po raz ktoś z tej przyczyny (nagromadzenia mitów) umrze, ale przecież i bez mitów każdego to czeka. Więc nie ma sprawy  |
#19 1 na 1 bass (4786 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze i minister | Model amerykański ma tą zaletę, że każdy wie, co mu się należy. Wykupiłeś ubezpieczenie dentystyczne - będziesz miał leczone zęby. Wykupiłeś pakiet bez chorób serca - serca leczyc nie będziesz - i tak dalej. Ze składki płaconej do ZUS kupuje się tomografy, rentgeny i szpitale. Więc, gdybyś zabrał składkę z ZUS, to może mógłbyś opłacić lekarza w jego gabinecie, a osobno całą resztę - szpital, pogotowie, aparaturę, laboratoria - z czego? ZUS tylko rozdziela to, co dostaje. Inna sprawa, czy robi to dobrze, czy źle, ale jego likwidacja nie gwarantuje poprawy sytuacji, natomiast gwarantuje bałagan i potworne koszta. Dowód: OFE. |
#20 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Lekarze i minister |
> ZUS tylko rozdziela to, co dostaje. Inna sprawa, czy robi to dobrze, czy źle, ale jego likwidacja nie gwarantuje poprawy sytuacji, natomiast gwarantuje bałagan i potworne koszta.> Dowód: OFE.Likwidacja każdego mitu gwarantuje bałagan i potworne koszta. Bo przyzwyczailiśmy się żyć w takim mitologicznym świecie. Np. religia. Wyobrażasz sobie, jakby nagle ją zlikwidowano? Ja nie. To niemożliwe. Miliony ludzi poczułyby się jakby odebrano im nadzieję i sens życia. Szpitale psychiatryczne nie dałyby rady przyjąć wszystkich pacjentów. A co by się stało z wszelkimi posiadłościami kościelnymi? Gorzej niż huragan i powódź w jednym. Wszystko by padło. Zabytki Watykanu rozkradzione. Aż się wzruszyłem.... Dlatego straszenie bałaganem po likwidacji ZUS to tylko manipulacja, oczywiście czynnie wspierana przez samych baneficjentów tego systemu - i nie mam na myśli emerytów  Bo oni raczej tracą, nie wiedząc o tym najczęściej. |
#21 1 na 1 | klawik (759 punktów) | Odp: Lekarze i minister | "Ze składki płaconej do ZUS kupuje się tomografy, rentgeny i szpitale. Więc, gdybyś zabrał składkę z ZUS, to może mógłbyś opłacić lekarza w jego gabinecie, a osobno całą resztę - szpital, pogotowie, aparaturę, laboratoria - z czego?" Jak płacisz za bilet lotniczy to pytasz skąd przewoznik ma samolot ? Chodzi o to, że to interes jak każdy inny w tym sensie, że wymaga inewstycji. Im lepszy sprzęt i personel tym większa ilość klientów. Niedawno czytałem o machlojach jakie występują przy kupowaniu sprzętu medycznego. Ten sam tomograf może kosztować 1mln a może i 3(nie wiem ile kosztuje tomograf-strzały w ciemno). Zależy kto komu i gdzie go sprzedaje. |
#22 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze i minister |
> Sam mam uczucia mieszane i nie umiem stanąć zdecydowanie po czyjejś stronie...Mam nadzieję, że to pierwszy krok ku eutanazji. Na receptę czy bez recepty - mnie tam wszystko jedno, tylko żeby za dużo nie przeszkadzali i nie robili koło siebie tyle hałasu, HIPOKRACI! 
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
| DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > >Sam mam uczucia mieszane i nie umiem stanąć zdecydowanie po czyjejś stronie...> Mam nadzieję, że to pierwszy krok ku eutanazji. Na receptę czy bez recepty - mnie tam wszystko jedno, tylko żeby za dużo nie przeszkadzali i nie robili koło siebie tyle hałasu, HIPOKRACI!  Ja żyję dzięki lekarzom i współczesnej medycynie, i to od ładnych nastu lat  Więc nie mówię, że lekarze to samo zło  Wprost przeciwnie. A że w każdej grupie znajdują się różni ludzie, to cóż. Tak działa świat. I to działa w sumie na korzyść każdego z nas, nawet jak nam się wydaje, że nie. A eutanazję jak najbardziej popieram. Osoby, które się na nią decydują mają swoje powody. W sporze nadal jestem kibicem  |
#24 2 na 2 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > Abstrahując od ( nazwijmy to ) etycznego aspektu konfliktu. Lekarze, są - w tym wypadku - normalnym "gaczem"/ uczestnikiem rynku i winni, podobnie jak inni uczestnicy innych rynków, dostosować się do zasad na nim panujących. Szantaż nie jest metodą, którą można stosować w nieskończoność.Trochę nie rozumiem (bez ironii, bo nie przypatrywałem się konfliktowi zbyt dokładnie). Ale skoro mówimy o normalnych "graczach" to np. firma w której pracuje bez podpisanego kontraktu również nie ruszy palcem w bucie. No chyba że szantażem nazwałeś samo niepodpisanie kontraktu... ale również w tym wypadku raczej winiłbym ministerstwo które najwyraźniej aż do przebudzenia z ręką w nocniku uważało że "jakoś to będzie". |
#25 1 na 1 bass (4786 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze i minister | > Ja osobiście mam abonament w luxmedzie i jestem zażenowany poziomem usług medycznych w państwowych placówkach.Gratuluję, ale ponieważ nie mam takiego abonamentu, to zapytam: - Jak ci zdiagnozuja raka, to dostaniesz skierowanie do państwowego szpitala, czy do prywatnej kliniki (opłaconej z twojego abonamentu)? - Czy abonament luxmedu obejmuje leczenie i protezowanie stomatologiczne? - Czy luxmed - nadal w ramach abonamentu - da ci protezę stawu biodrowego? - Operacja zaćmy w ramach abonamentu ci przysługuje? Czy tak naprawdę, to płacisz tylko za ominięcie kolejki do diagnostyki, na zasadzie "bo kto bogatemu zabroni"? |
#26 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > a że życie jest bezcenne,...> Żeby zagłuszyć wrzaski o "prawach człowieka", państwo ustanowi jakiś szczątkowy program dla wszystkich, ot, opatrywanie skaleczeń, lewatywa i paracetamol,...Życie ludzkie jest nie tyle bezcenne, co coraz tańsze, w cenie lewatywy lub plastra. A co najważniejsze - podporządkowane jest wyłącznie prawom rynku. Tu i ówdzie prawi się (zwykle na użytek politycznego populizmu) jeszcze coś o jego "bezcenności", ba - nawet boskości, tu i ówdzie słychać coś o akcjach charytatywnych i filantropach, ale trend jest oczywisty. W stylu Sartra można by powiedzieć, że pieniądz (jako "istota człowieka") jest przed jego istnieniem: mam kasę, więc jestem. Czy ten "szczątkowy program dla wszsytkich" nie znaczy w gruncie rzeczy szczątków humanizmu? Zdaje się, że nadchodzi antropologiczna bessa.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#27 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze i minister |
> A eutanazję jak najbardziej popieram. Osoby, które się na nią decydują mają swoje powody.> W sporze nadal jestem kibicem  Mogliby coś wymyślić. W końcu tyle jest skutecznych środków - doustnych, wziewnych czy dożylnych, które mogłyby być normalnie sprzedawane w aptekach w odpowiednich dozach. www.nvve.nl/about-nvve
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
#28 -1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > > Ja osobiście mam abonament w luxmedzie i jestem zażenowany poziomem usług medycznych w państwowych placówkach.> Gratuluję, ale ponieważ nie mam takiego abonamentu, to zapytam:Ja też nie mam tego abonamentu. Zresztą żadnego nie mam. Ale postaram się coś wtrącić (jeśli mogę oczywiście  ) > - Jak ci zdiagnozuja raka, to dostaniesz skierowanie do państwowego szpitala, czy do prywatnej kliniki (opłaconej z twojego abonamentu)?To pytanie jest b. podobne do stawianych przez katolików: jak umrzesz, to pochowają Cię na cmentarzu katolickim, czy ateistycznym? > - Czy abonament luxmedu obejmuje leczenie i protezowanie stomatologiczne?Pewnie może obejmować... a czy opieka państwowa obejmuje leczenie stomatologiczne? Jeszcze w życiu nie skorzystałem, więc pewnie dlatego nie wiem... > - Czy luxmed - nadal w ramach abonamentu - da ci protezę stawu biodrowego?To pewnie kwestia rodzaju (czytaj: wysokości) abonamentu. Przecież można tym objąć cokolwiek, zależnie od uwzględnionych kosztów i przychodów. > - Operacja zaćmy w ramach abonamentu ci przysługuje?A operacja pojędrniania biustu i wydłużania... już niektórzy wiedzą, czego?  Przecież te pytania nie mają sensu. > Czy tak naprawdę, to płacisz tylko za ominięcie kolejki do diagnostyki, na zasadzie "bo kto bogatemu zabroni"?A kto biednemu zabroni być bogatym? Było pracować... |
| DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > >A eutanazję jak najbardziej popieram. Osoby, które się na nią decydują mają swoje powody.> >W sporze nadal jestem kibicem  > Mogliby coś wymyślić. W końcu tyle jest skutecznych środków - doustnych, wziewnych czy dożylnych, które mogłyby być normalnie sprzedawane w aptekach w odpowiednich dozach.  > www.nvve.nl/about-nvvePrzecież są ogólnie dostępne noże, wiertarki, siekiery... Dla chcącego nic trudnego. Trzeba mieć tylko motywację... Chemia jest podobno b. szkodliwa, dlaczego upierać się przy niej? |
#30 3 na 3 bass (4786 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze i minister | > Zdaje się, że nadchodzi antropologiczna bessa.Życie społeczno-ekonomiczne stało się zbyt skomplikowane jak na możliwości percepcyjne zwykłego "kowalskiego". A meandrów światowej ekonomii nawet specjaliści nie są w stanie ogarnąć. Stąd coraz większy popyt na rozwiązania ekstremalnie proste, dające złudzenie panowania nad egzystencją, nie wymagające wiedzy, tylko wiary. Religie w sferze socjo-psychiki, ekonomia w stylu Korwina-Mikke, polityka historyczno-narodowa. Tu jest dobro, tam jest zło, wódz wie najlepiej, niech przeżyją najsilniejsi! Taka czarno-biała stylizacja jest widoczna też na tym portalu, co często skłania mnie do zabrania głosu jako advocatus diaboli  |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|