Racjonalista - Strona głównaDo treści
Lekarze i minister

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
02-01-2015 20:48DyktaFon (9281 punktów)Lekarze i minister
Ocena 2 na 2
My tu gadu, gadu o bzdurach, a tam się na wizji (i pewnie nie tylko) zwalczają wzajemnie. Jakie jest zdanie forumowiczów o tym konflikcie? Kto jest tym dobrym, a kto tym złym policjantem?

Sam mam uczucia mieszane i nie umiem stanąć zdecydowanie po czyjejś stronie...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
#31
03-01-2015 16:33
 Ocena 1 na 1
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze i minister
W odpowiedzi DyktaFon

>Chemia jest podobno b. szkodliwa, dlaczego upierać się przy niej?

No bo jest wprawdzie bardzo szkodliwa, ale jednak nieco bardziej humanitarna.


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski

#32
03-01-2015 16:44
 Ocena 4 na 4
KORUND (4922 punktów)Odp: Lekarze i minister
W odpowiedzi Alderyk Olrzyk
>Ludzie chorowali i umierali od zawsze. Nie oczekujmy, że NFZ czy Ministerstwo Zdrowia nagle odwrócą ten odwieczny i całkowicie naturalny porządek rzeczy.

-Kolejne odkrycie Ameryki? Ludzie także od zawsze próbowali się leczyć, poprawiać swoją kondycję, pomniejszać cierpienia, uśmieżać ból, żyć dłużej. I temu właśnie ma służyć medycyna i lekarze, po to się ich kształci i płaci. Jeśli mają nic nie robić, by zmieniać ten "naturalny, odwieczny porzadek rzeczy", to po cholerę mają w ogóle łazić po Ziemi i do czego nam jakieś Ministertwo Zdriowia, które nie zajmuje się zdrowiem obywateli?

DyktaFon (9281 punktów)Odp: Lekarze i minister
W odpowiedzi Alderyk Olrzyk
>>Chemia jest podobno b. szkodliwa, dlaczego upierać się przy niej?
>No bo jest wprawdzie bardzo szkodliwa, ale jednak nieco bardziej humanitarna.

Broń chemiczna nie jest ogólnie akceptowana... ale nie jestem w tej branży specjalistą, nie będę się spierał

#34
03-01-2015 16:58
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)Odp: Lekarze i minister
W odpowiedzi KORUND
>>Ludzie chorowali i umierali od zawsze. Nie oczekujmy, że NFZ czy Ministerstwo Zdrowia nagle odwrócą ten odwieczny i całkowicie naturalny porządek rzeczy.
>-Kolejne odkrycie Ameryki? Ludzie także od zawsze próbowali się leczyć, poprawiać swoją kondycję, pomniejszać cierpienia, uśmieżać ból, żyć dłużej. I temu właśnie ma służyć medycyna i lekarze, po to się ich kształci i płaci. Jeśli mają nic nie robić, by zmieniać ten "naturalny, odwieczny porzadek rzeczy", to po cholerę mają w ogóle łazić po Ziemi i do czego nam jakieś Ministertwo Zdriowia, które nie zajmuje się zdrowiem obywateli?

A od kiedy to Ministerstwo Zdrowia zajmuje się zdrowiem obywateli? Ono zajmuje się dzieleniem funduszy i zatrudnianiem swoich pracowników. Leczeniem od zawsze zajmowali się lekarze. Tak przynajmniej mi się wydaje
Jakby nie było MZ, to by więcej pieniędzy szło na leczenie. Taki prosty wniosek. Kiedyś nie było tego ministerstwa i jakoś w Polsce nie wyginęliśmy szczęśliwie. A nawet się mnożyliśmy w przeciwieństwie do obecnych czasów...

#35
03-01-2015 17:30
 Ocena 3 na 3
KORUND (4922 punktów)Odp: Lekarze i minister
W odpowiedzi DyktaFon
>A od kiedy to Ministerstwo Zdrowia zajmuje się zdrowiem obywateli? Ono zajmuje się dzieleniem funduszy i zatrudnianiem swoich pracowników. Leczeniem od zawsze zajmowali się lekarze. Tak przynajmniej mi się wydaje
>Jakby nie było MZ, to by więcej pieniędzy szło na leczenie. Taki prosty wniosek. Kiedyś nie było tego ministerstwa i jakoś w Polsce nie wyginęliśmy szczęśliwie. A nawet się mnożyliśmy w przeciwieństwie do obecnych czasów...
>
-Pominąłeś wszystko co istotne, a tylko ostatnie zdanie skomentowałeś. Krótko. Nikt nie oczekuje, że jakiekolwiek ministerstwo, ani nawet lakarze zmienią "naturalny porządek rzeczy", bo nawet nie wiem co to dokładnie jest i czy to w ogóle gdzieś występuje, tylko że w/w ludzie i służby będą sie zajmowały tym do czego je powołano. Temat jest dość konkretny, a dla wielu ludzi nawet śmiertelnie powaznżny, ale taki Oldrzyk zawsze musi "przefilozofować".

#36
03-01-2015 18:05
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)Odp: Lekarze i minister
W odpowiedzi KORUND

>-Pominąłeś wszystko co istotne, a tylko ostatnie zdanie skomentowałeś.

Zrobiłem tak, ponieważ chyba nie ma co dyskutować o tym, że każdy chce być zdrowy i żyć. To normalne i nie ma tu sporu chyba z nikim. A jeśli jest, to nie na poważnie Natomiast jak ma być zorganizowana Służba Zdrowia na poziomie całego kraju - o tu już jest wiele opinii i każda inna. Dlatego o tym trzeba dyskutować i przekonywać jedni drugich. Tak mi się przynajmniej wydaje.

#37
03-01-2015 18:52
 Ocena 1 na 1
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze i minister
W odpowiedzi KORUND

Ludzie w naturalny sposób rodzą się, dojrzewają, starzeją się i umierają. Wszystko na tym świecie w czasie podlega rozkładowi. Ludzkie ciało nie jest tu wyjątkiem. Uporczywe przeciwstawianie się tym procesom jest z góry skazane na porażkę i zakrawa na obłęd. Choroba, cierpienie i śmierć są w życiu człowieka najpewniejszymi sprawami, ale wszyscy żyją tak, jakby mieli żyć wiecznie, nigdy nie cierpieć i nie chorować. W dodatku powiększają swój obłęd wierząc, że jakaś instytucja, urząd czy minister jest w stanie ich od tego ustrzec w jakiś cudowny sposób. Przecież to jakaś kpina.

"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski

#38
03-01-2015 18:54
 Ocena 2 na 2
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze i minister
W odpowiedzi kulka_na_mole

Usługi policyjne i pożarnicze, obok medycznych, są już w niektórych krajach sprywatyzowane.

"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski

#39
03-01-2015 20:00
 Ocena 4 na 4
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze i minister
W odpowiedzi bass

>Taka czarno-biała stylizacja jest widoczna też na tym portalu, co często skłania mnie do zabrania głosu jako advocatus diaboli

Nie oszukujmy się - każda cywilizacja przechodziła przez okres dynamicznego rozwoju, apogeum i schyłek, prowadzący często do całkowitego upadku i zatraty dużej części jej dorobku materialnego i niematerialnego. Tzw. cywilizacja zachodnia trwa obecnie krócej niż Egipt faraonów czy Starożytny Rzym, ale niektórym się wydaje, że tak będzie już zawsze. A przecież w wielu krajach zachodnich widać już zalążki jej nieuchronnego upadku. Różnorakie przewagi, jakie do tej pory Zachód miał nad resztą świata, wyczerpują się. W ludziach wzbudza to niepokój. Jak zwykle próbują go zredukować poprzez przylgnięcie do takiej wizji świata, w której znów stanie się on bezpieczny i przewidywalny. Pogrążeni w swojej ignorancji, nie rozumieją, że to lgnięcie to po prostu kolejne stadium nieuchronnego upadku świata, jaki dotąd znali...


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski

#40
03-01-2015 20:04
 Ocena 1 na 1
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze i minister
W odpowiedzi DyktaFon

>Broń chemiczna nie jest ogólnie akceptowana... ale nie jestem w tej branży specjalistą, nie będę się spierał

Nikt tu nie mówi o broni chemicznej; mowa była raczej o indywidualnych środkach medycyny eutanatycznej.


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski

#41
03-01-2015 20:07
 Ocena 1 na 1
Grzegorz (5685 punktów)Odp: Lekarze i minister
W odpowiedzi bass
>Gratuluję, ale ponieważ nie mam takiego abonamentu, to zapytam:
>- Jak ci zdiagnozuja raka, to dostaniesz skierowanie do państwowego szpitala, czy do prywatnej kliniki (opłaconej z twojego abonamentu)?
>- Czy abonament luxmedu obejmuje leczenie i protezowanie stomatologiczne?
>- Czy luxmed - nadal w ramach abonamentu - da ci protezę stawu biodrowego?
>- Operacja zaćmy w ramach abonamentu ci przysługuje?

Generalnie prywatne ubezpieczenia dają ludziom to czego brakuje w państwowej służbie zdrowia (i przy okazji jest niedrogie... taki zbieg okoliczności ). Jak się wczytasz w oferty to zauważysz że najczęściej niewiele tam naprawdę "ciężkiej" opieki medycznej (bo to też zwykle oznacza wydatki). Czyli oferują głównie rzeczy które nie generują zbytnich kosztów, ale np. żeby je zrobić "państwowo" musisz przejść x wizyt, każda z terminami w stylu "teraz? ale my do lipca mamy już komplet". Niestety bardzo często wchodzi tutaj też dość prosta diagnostyka.

Co dokładnie sprawdza się w wymienionym przez Ciebie przypadku nowotworu. Zwykle jeśli już masz nowotwór (tzn. już zdiagnozowany), to nawet w państwowej służbie zdrowia też zajmą się Tobą nieźle (i będzie to dość drogie - policz sobie np. kilka serii chemioterapii po dwa tygodnie w szpitalu). Natomiast polec można przed diagnozą gdzie będziesz się "odbijał" między lekarzami rodzinnymi i kolejnymi specjalistami aż trafisz na kogoś mądrego (co w teorii dałoby się zrobić nieomal od ręki i nieomal za darmo).

#42
03-01-2015 20:12
 Ocena 2 na 2
KORUND (4922 punktów)Odp: Lekarze i minister
W odpowiedzi Alderyk Olrzyk
>Ludzie w naturalny sposób rodzą się, dojrzewają, starzeją się i umierają. Wszystko na tym świecie w czasie podlega rozkładowi. Ludzkie ciało nie jest tu wyjątkiem. Uporczywe przeciwstawianie się tym procesom jest z góry skazane na porażkę i zakrawa na obłęd.
-Wręcz przeciwnie, to przeciwstawianie się stworzyło medycynę i naukę w ogóle, która potrafi w wielu przypadkach, przedłużyć życie (jedyne co mamy) i poprawić jego jakość, ale ślepy, albo zbyt głeboko filozofujący tego nie dostrzeże. A wiesz, że niektórzy nie starzeją sie w naturalny sposób? Słyszaleś o progerii? Nawet śmierć nie zawsze jest naturalna, cokolwiek to znaczy. Naturalnie umierało się na zapalenie ślepej kiszki, czy jakiekolwiek zakażenie, ale obecnie nie musowo, dzięki chirurgii i antybiotykom można dożyć sędziwego wieku zamiast umrzeć w młodości.

>Choroba, cierpienie i śmierć są w życiu człowieka najpewniejszymi sprawami, ale wszyscy żyją tak, jakby mieli żyć wiecznie, nigdy nie cierpieć i nie chorować.
-Niektórzy cierpią, inni nie, ale istnieją leki, które wiele zmieniaja w życiu tych cierpiących. I tu niestety ważne są pewne istytucje, które decydują o ich dostępności.

>W dodatku powiększają swój obłęd wierząc, że jakaś instytucja, urząd czy minister jest w stanie ich od tego ustrzec w jakiś cudowny sposób.
-Żaden cudowny, nie dostanę leku (terapii, badania) to padnę lub będę kaleką. To wszystko dotyczy chorych, jak jesteś całkowiecie zdrowy, to możesz wszystk olać, tylko po co wówczas zabierasz głos.

#43
03-01-2015 20:51
 Ocena 1 na 1
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze i minister
W odpowiedzi KORUND
>Naturalnie umierało się na zapalenie ślepej kiszki, czy jakiekolwiek zakażenie, ale obecnie nie musowo, dzięki chirurgii i antybiotykom można dożyć sędziwego wieku zamiast umrzeć w młodości.

To widać. Ma to swoje zalety i dużo, dużo wad.

www.bankie(*)y-japonski-horror-7227509.html

>-Niektórzy cierpią, inni nie, ale istnieją leki, które wiele zmieniaja w życiu tych cierpiących. I tu niestety ważne są pewne istytucje, które decydują o ich dostępności.

O dostępności czegokolwiek decydują przede wszystkim posiadane przez te instytucje czy urzędy zasoby. Z pustego i Salomon nie naleje. Żeby wyjąć, trzeba włożyć. Jeśli instytucje czy urzędy dysponują ograniczonymi zasobami, to ich nikomu nie udzielą, nawet jeśli ktoś bardzo tego potrzebuje.

>-Żaden cudowny, nie dostanę leku (terapii, badania) to padnę lub będę kaleką.

Takie są prawa natury. Nie widzę w tym nic dziwnego. Cierpienie i śmierć odwiecznie i w sposób zupełnie naturalny towarzyszą człowiekowi od zamierzchłych czasów.

>To wszystko dotyczy chorych, jak jesteś całkowiecie zdrowy, to możesz wszystk olać, tylko po co wówczas zabierasz głos.

Ludzie dziś nie potrafią umierać, nie potrafią rezygnować, poświęcać się dla społeczeństwa. Potrafią tylko egoistycznie walczyć o zdrowie i życie dla siebie, nie oglądając się na koszty i potrzeby innych. Twierdzą, że wszystko im się należy, najlepiej za darmo. W imię egoizmu potrafią zadłużać nawet przyszłe pokolenia, nie zważając na dobro swoich potomków. Nie znajduję w takiej postawie niczego godnego pochwały.


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski

#44
03-01-2015 21:30
 Ocena 1 na 1
Paweł Rek (rexus) (2343 punktów)Odp: Lekarze i minister
W odpowiedzi bass
Chętnie odpowiem.
Abonament opłaca mi firma (obejmuje całą rodzinę). Nie jest specjalnie drogi to jakieś 150 zł miesięcznie.
Na niektórych specjalistów też trzeba czekać, czasem kilka tygodni, ale zazwyczaj jest szybciej.
Kiedy idziesz do laryngologa z bólem gardła i w czasie wywiadu powiesz coś niepokojącego, zleci wszelkie wymazy i prześwietlenia, nie trzeba łapówek. Jak pójdziesz z bólem pleców, to i echo serca ci zrobią profilaktycznie.
Proktolodzy czy ginekolodzy są bardzo uprzejmi. Urolodzy też.
Nowotwory diagnozują od ręki, ale niestety leczenie czeka cię w państwówce. Operacje specjalistyczne i przeszczepy też państwówka. Zaoszczędzasz po prostu czas i nerwy. Bo obsługa i obycie personelu jest zazwyczaj na wysokim poziomie.

DyktaFon (9281 punktów)Odp: Lekarze i minister
W odpowiedzi Paweł Rek (rexus)
>Chętnie odpowiem.
>Abonament opłaca mi firma (obejmuje całą rodzinę). Nie jest specjalnie drogi to jakieś 150 zł miesięcznie.
>Na niektórych specjalistów też trzeba czekać, czasem kilka tygodni, ale zazwyczaj jest szybciej.
>Kiedy idziesz do laryngologa z bólem gardła i w czasie wywiadu powiesz coś niepokojącego, zleci wszelkie wymazy i prześwietlenia, nie trzeba łapówek. Jak pójdziesz z bólem pleców, to i echo serca ci zrobią profilaktycznie.
>Proktolodzy czy ginekolodzy są bardzo uprzejmi. Urolodzy też.
>Nowotwory diagnozują od ręki, ale niestety leczenie czeka cię w państwówce. Operacje specjalistyczne i przeszczepy też państwówka. Zaoszczędzasz po prostu czas i nerwy. Bo obsługa i obycie personelu jest zazwyczaj na wysokim poziomie.

No proszę, czyli nawet bogatym nie trzeba być Starczy jak najmniej zadawać się z państwową pomocą medyczną

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365