 |
Kandydatka SLD na prezydenta RP Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-01-2015 19:46 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Kandydatka SLD na prezydenta RP
4 na 4 | Cytat:Piękna Magdalena Ogórek została oficjalną kandydatką SLD na prezydenta. Ogórek jest doktorem nauk humanistycznych, specjalizuje się w historii Kościoła. Często udziela się jako komentatorka telewizyjna. (Źródło) Z artykułu niewiele poza powyższym można się dowiedzieć, więc proponuję obejrzenie pewnego wystąpienia kandydatki na prezydenta. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#31 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP |
> każdy chce być atrakcyjnyAtrakcyjnym można być na różne sposoby, nie każdy na każdą okazję się nadaje. Gdyby ta np. pani  lansowała się w stylu Magdaleny Ogórek, dokumentalnego serialu "Doktor G lekarz sądowy" zupełnie nie dałoby się oglądać. > można jej wybaczyćNiech jej wybaczają ci, którzy widzą w niej tylko długowłosą blondynkę. Fot. Sławomir Kamiski Agencja Gazeta.
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem. |
#32 3 na 3 | niestadny (2492 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP |
> Na piękną blondynkę kobiety nie zagłosują, i połowa elektoratu do tyłu.Może piękna brunetka ma u nich szanse? 
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#33 4 na 4 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | > [cytat]Piękna Magdalena Ogórek została oficjalną kandydatką SLD na prezydenta. [..], więc proponuję obejrzenie > pewnego wystąpienia kandydatki na> prezydenta.[/color]Ta Pani niestety bełkocze. Lizusostwo i wazeliniarstwo. Tacy jak ona będą bronić do upadłego Paetzów, Wielgusów i Wesołowskich.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
#34 3 na 3 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP |
> c) jako mówca stoi 'z boku' lub chodzi 'dookoła' (typowa przypadłość naukowców-historyków)Określanie kogoś mianem "naukowca" tylko dlatego,że obronił doktorat, to totalna przesada.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
#35 4 na 4 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | > kto z kandydatów (włącznie z obecnym Prezydentem) jest najbardziej krytycznym i najmniej serwilistycznym wobec Kościoła? Według mnie właśnie pani doktor Magdalena Ogórek.A skąd to przekonanie?> SLD nie jest i nigdy nie był ani partią lewicową, ani partią antyklerykalną, to jest centrowa partia konserwatywno-liberalna i wszelkimi tego konsekwencjami.Oficjalny program jest jak najbardziej lewicowy i antyklerykalny. Zastanawia mnie powód, dla którego SLD przy władzy takiego programu nie realizuje, ale rozumiem, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zastosowanie ma maksyma pecunia non olet. Tylko dlaczego twarzą SLD została pani, która najlepiej znalazłaby się w roli rzecznika Episkopatu? |
#36 4 na 4 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | > Ta Pani niestety bełkocze.Nie, wyraża swój podziw i miłość do KK używając wytartych sloganów o "przewodniej roli" KK w historii Polski. Po prostu jest seksualnym ewenementem, kiedy to kobieta wchodzi w doopę facetowi ubranemu w czarną/czerwoną kieckę. |
#37 2 na 2 | janson.peer (69 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | Miler zrobił przysługę Palikotowi, ważne by Palikot nie zaprzepaścił szansy przejęcia elektoratu lewicowego i agresywnie nie atakował Pani Ogórek, tylko w sposób rzetelny obnażył jej brak kompetencji - nie powinno być to trudne.
To ostatni rok władzy Milera w SLD, jeśli nie ostatni rok całego SLD. |
#38 3 na 3 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | To też niestety ostatni rok Palikota. |
#39 2 na 2 | klawik (759 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | Jeszcze dwa lata temu myślałem, że Miller to polityczny trup. Jakimś sposobem wrócił do władzy w SLD i to był początek końca tej partii. Nic im już nie pomoże. I dobrze. |
#40 2 na 2 | janson.peer (69 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | > To też niestety ostatni rok Palikota. Nie był bym taki pewny, skoro SLD strzela sobie samobóje, a alternatywy na lewicy nie ma. Zobaczymy co Biedroń zrobi przez te kilka miesięcy, tylko kilka ale kto wie ile to może przynieść korzyści Palikotowi. |
#41 1 na 1 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | > Nie był bym taki pewny, skoro SLD strzela sobie samobóje, a alternatywy na lewicy nie ma.Palikot także strzela do siebie i to znacznie skuteczniej od Millera. > Zobaczymy co Biedroń zrobi przez te kilka miesięcy, tylko kilka ale kto wie ile to może przynieść korzyści Palikotowi.Tylko, że Biedroń w swojej kampanii prezydenckiej się mocno od Palikota dystansował. Obu życzę jak najlepiej, ale nie widzę raczej szans na ich spektakularny sukces. |
#42 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | . > Ta Pani niestety bełkocze.Niestety, ale nie bełkocze. Ma naprawdę sporą wiedzę o Kościele. > Lizusostwo i wazeliniarstwo.Cieszyłbym się żeby tak było, ale nie jest. > Tacy jak ona będą bronić do upadłego Paetzów, Wielgusów i Wesołowskich.Kiedy ona ich ostrzej nawet od obecnego (znowu nawróconego) Palikota atakuje. Jej Kościół, to Kościół "otwarty" Franciszka, Bonieckiego, Hennelowej, czy naszego Szarley,a. Można się z nią nie zgadzać, ale w sprawach kościelnych warto ją szanować. Gorzej, że nie bardzo wiem co ona ma do powiedzenia w sprawach społeczno-gospodarczych oraz polityki międzynarodowej, a to chciałoby się znać u ewentualnego przyszłego prezydenta RP. @@@ . |
#43 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | . > Jeszcze dwa lata temu myślałem, że Miller to polityczny trup. Jakimś sposobem wrócił do władzy w SLD i to był początek końca tej partii. Nic im już nie pomoże.Zgoda! > I dobrze.A dlaczego dobrze? To wprost dramatycznie źle, że w Polsce nie ma znaczącej zdecydowanie lewicowej (socjaldemokratycznej) partii i gdy SLD upadnie, to wcale nie przyczyni się to w niczym do powstania takiej partii. Nic dobrego Polsce nie przyniesie prawicowy duopol PO-PiS-u bez silnej opozycji. Dobrze mieć jakieś tam marzenia/wizje, ale polityka to wykorzystanie i realizacja możliwości. Na bezrybiu i rak ryba. Dlatego dobrze, że SLD - choć daleki od pokładanych w nim nadziei - jest. @@@ . |
#44 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | > Niech jej wybaczają ci, którzy widzą w niej tylko długowłosą blondynkę.No ja właśnie nie tylko to widzę. A o wybaczaniu pisałem b. konkretnie, co. Zobaczymy jak ją polityka w tryby wciągnie i co z tego wyniknie. Babka wiedzę ma niezaprzeczalną. Chciałbym ją zobaczyć, jak angażuje się w jakiś spór, czy konkretny projekt (np. ustawę) z określoną intencją rozwiązania. Jak politycy z innej opcji zaczynają ją grilować. Jak odparowuje ciosy, przechodząc do kontrataku itd.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#45 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | > Ma naprawdę sporą wiedzę o Kościele.Ale bardzo wybiórczo rozkłada akcenty. Nie do przyjęcia jest teza o reformowaniu się kościoła. Kościół był zwykle najpierw kompromitowany, a potem, tylnymi drzwiami, wprowadzał jakieś psudoreformy (transmisja mszy w tv...). Niechże pani Ogórek zerknie do encyklik dziewietnastowiecznych, w których potępiano wolność słowa, prasy, niepodległości narodów, a więc podstawy demokratycznego ustroju współczesnych społeczeństw. Nie zostały one oficjalnie potępione. Nie odniosła się pani Ogórek do polityki oświatowej, która cofa nasz kraj przed wiek Oświecenia: kościół jest kulą u nogi naszej historii, zdecydowanie od xix w. Po wizycie w Rzymie Staszic miał wiele powodów do krytyki moralności Kościoła, a jak ona wyglada teraz? Pani Ogórek mówi coś o Kościele jako depozytariuszu moralnych wartości, jakby problemy np. z pedofilią były już rozwiązane. To będzie, jeśli będzie, mierny prezydent. Po jej wypowiedzi sądzę, że nie ma dyplomatycznego instynktu, że akcentuje opcję daleko idących ustępstw wobec kościoła, a nie polityki, która ma być w swym jądrze niezależna od Rzymu (konkordat), bo o to tu chodzi.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|