Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ogród z Bogiem czy z Darwinem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
05-02-2015 13:56Slocz (1 punktów)Ogród z Bogiem czy z Darwinem
Ocena 1 na 1
Witam Serdecznie

Od jakiegoś czasu interesują mnie zagadnienia odniośnie religi i nauki i odnosze wrażenienie, że zamiast kreatywnych wypowiedzi czytam non stop przepychanki miedzy ateistami i wierzącymi.


z związku z tym mam pytanie do ateistów, co badz czym razi was religia ?

bardzo prosze nie zarzucajcie odrazu tego pytania 10000 odpowiedzi prosze o jakies 3 badz 5 podpunktow, bardzo jestem ciekaw ow zarzutów.( oczywiscie mam pewne wyobrazenie, ale chcialbym poznac Wasze zdanie )


( przepraszam, ze nie uzywam polskich znakow i pisze kulejaca gramatyka, ale mam nadzieje ze bedziecie mnie wstanie zrozumiec dziekuje za wyrozumialosc) Prosze rowniez nie pisac postow typu ze cos badz ktos jest glupi i tego typu odpowiedzi, ktore naprawde nie wnosza nic do rozmowy ) dziekuje raz jeszcze za dyskusje.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 Dalej..
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
>z związku z tym mam pytanie do ateistów, co badz czym razi was religia ?
Najpierw zdefiniuj co to jest Religia, bo na Ziemi jest kilka tysięcy fałszywych religii (pseudoreligii), które w Wikipedii są definiowane jako Religia, więc jeśli opierasz się na tej błędnej definicji i je rozumiesz jako Religię, to mnie wierzącego (ups! pytanie jest do ateistów, a ja się tu wyrywam, przepraszam, czy mogę brać udział w dyskusji?) razi w nich tysiące rzeczy.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#2
05-02-2015 16:47
 Ocena 1 na 1
Slocz (1 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi Duch Prawdy

Witam "Duch Prawdy" dziekuje serdecznie za odpowiedz.

widze nie jest łatwo postaram sie wiec bardziej.

Dla mnie religia to chec poszukiwania/pragnienie Boga ( Boga jako stwórce materi ) Boga który jest miłością.

Wikipedia ma swoje definicje za ogolnie przyjete jak kazdy z nas, z wiazku z tym powyzej jest moja definicja w zwiazku z tym ponawiam moje pytanie:

Dziekuje i Pozdrawiam

#3
05-02-2015 17:18
 Ocena 6 na 6
sable (465 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi Slocz
> Boga który jest miłością.
Na początek przeczytaj Stary Testament - tam jest wszystko o żydowskim Bogu i jego "miłości" do ludzi. Czy o tego boga Ci chodzi ? I o taką "miłość" ? Ja osobiście za nią dziękuję.

#4
05-02-2015 18:09
 Ocena 7 na 7
Andrzej Bogusławski (52273 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
.
>Witam Serdecznie
>Od jakiegoś czasu interesują mnie zagadnienia odnośnie religii i nauki
Nic dziwnego, gdyż to ciekawe zagadnienia.

> i odnoszę wrażenie, że zamiast kreatywnych wypowiedzi czytam non stop przepychanki miedzy ateistami i wierzącymi.
Proponuję zacząć rozpoznanie zagadnienia od przeczytania choć paru książek. Znacznie mniej w nich przepychanek,
a później łatwiej rozróżnić plewy od ziarna. Tu też warto zacząć od przejrzenia naszego archiwum (znajdzie Pan tam sporo merytorycznych argumentów), a nie zaczynać od własnego wątku. O jaką kreatywność Panu tu chodzi? Zdarzają się tu co prawda różni kreatywni artyści, ale to raczej rzadkość.

>z związku z tym mam pytanie do ateistów, co bądź czym razi was religia?
A co Pan rozumie pod określeniem ateizm? Jesteśmy forum racjonalistycznym pl.wikiped(*)lizm_światopoglądowy
a nie ateistycznym. Ja też nie jestem ateistą i żadna religia mnie zupełnie nie razi, natomiast razi mnie głupota.

>bardzo proszę nie zarzucajcie od razu tego pytania 10000 odpowiedzi proszę o jakieś 3 bądź 5 podpunktów, bardzo jestem ciekaw ów zarzutów.(oczywiście mam pewne wyobrażenie, ale chciałbym poznać Wasze zdanie)
Jakoś mi dziwnie się wydaje, że to Pan powinien przedstawić nam kilka przemyślanych przez siebie zagadnień, tak abyśmy mogli poznać z kim mamy do czynienia i jakie są Pańskie zainteresowania.

>Proszę również nie pisać postów typu, że coś bądź ktoś jest głupi
Tak, zupełnie nie warto pisać tego co samo po kilku wypowiedziach rzuca się w oczy, a i tak nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.

> i tego typu odpowiedzi, które naprawdę nie wnoszą nic do rozmowy.
A do jakiej rozmowy? O Pańskich wrażeniach na temat przepychanek? Jakoś mało to interesujące.

@@@
.

#5
05-02-2015 17:51
 Ocena 19 na 19
Fizyk (17637 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
> bardzo prosze nie zarzucajcie od razu tego pytania 10000 odpowiedzi

Służę uprzejmie, postaram się streszczać...

> czym razi was religia?

Głupotą.

#6
05-02-2015 18:07
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi Fizyk
>> bardzo prosze nie zarzucajcie od razu tego pytania 10000 odpowiedzi
>Służę uprzejmie, postaram się streszczać...
>> czym razi was religia?
>Głupotą.

Ha ha niczym Kowalski
Pingwiny z Madagaskaru
youtu.be/bjleDq6A9ik?t=3m32s

#7
05-02-2015 18:26
 Ocena 7 na 7
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
>z związku z tym mam pytanie do ateistów, co badz czym razi was religia ?
Ogólnym swym absurdem, nader podejrzaną miłością biblijnego ludobójcy, plemiennymi tabu używanymi do odbierania wolności innym oraz funkcjonariuszami i wyznawcami.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi Slocz
>Dla mnie religia to chec poszukiwania/pragnienie Boga ( Boga jako stwórce materi ) Boga który jest miłością.
Taka religia\Bóg niczym mnie nie razi.

Ps. Czy tytuł wątku sugeruje, że Darwin wyklucza Boga?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#9
05-02-2015 19:08
 Ocena 7 na 7
Andrzej Bogusławski (52273 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi Duch Prawdy

>Czy tytuł wątku sugeruje, że Darwin wyklucza Boga?
Od Darwina najpowszechniej przyjętym naukowym paradygmatem jest "naturalizm metodologiczny", który najlepiej sprawdza się w naukowej praktyce. Często prowadzi on do "naturalizmu ontologicznego" - uznającego istnienie tylko obiektywnej rzeczywistości. Darwinowska rewolucja naturalistyczna jest moim zdaniem nawet ważniejszą dla nauk przyrodniczych od jego teorii ewolucji.

@@@
.

#10
05-02-2015 19:44
 Ocena-3 na 3
Slocz (1 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi sable
>> Boga który jest miłością.
>Na początek przeczytaj Stary Testament - tam jest wszystko o żydowskim Bogu i jego "miłości" do ludzi. Czy o tego boga Ci chodzi ? I o taką "miłość" ? Ja osobiście za nią dziękuję.

Witam sable

dzieki za odpowiedz

Tak Stary Testament zawiera wiele watkow gdzie "włos staje dęba"
myśle jednak, ze w tej kwesti kto ma obiektywniejszy punkt widzenia
czy Ty zarzucajac ST "wszelakie kwestie braku morlanosci miłości i inne "
Czy Kosciół rzymsko katolicki który wyjaśnia ów zarzuty i przedstawia
swoj punkt widzenia, w zupelnosci zalezy od tego w jaki sposob
chcemy to spostrzegać. naukowo, opisowo, historycznie, alegorystycznie, szukajac
milosci.Wydaje sie ze każdy może interpretować Biblie na swoj sposob.
Dla ciebie bedzie do zbrodnia i kara dla kogos lekcja pokory i dorastania do miłości
Boga. Uznanie 1 osoby z 2 skrajnie myslacych "Głupkiem" jest co najmniej nie eleganckim
stwierdzeniem.To tak jakby Dawkinsa bądz Coyne obrazic. Mało angielskie
www.youtube.com/watch?v=iZPxtGqdTrs zamieszczam link jakze eleganciej rozmowy
2 skrajnych punktow widzenia.

Slocz (1 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Dla mnie religia to chec poszukiwania/pragnienie Boga ( Boga jako stwórce materi ) Boga który jest miłością.
>Taka religia\Bóg niczym mnie nie razi.
>Ps. Czy tytuł wątku sugeruje, że Darwin wyklucza Boga?
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


Czesc "Duch Prawdy"

niezle, naprawde wpisując co kolwiek trzeba mocno sie zastanowic zanim nacisnie sie Enter
napisałeś Czy tytuł wątku sugeruje, że Darwin wyklucza Boga.
Pozwol ze sprostuje....bardziej chodzilo mi o Darwina kosmologicznego
gdyż jesli "Big Bang" ( obecna teoria powstania wrzechswiata )
również był aktem Kosmologicznego Darwinizmu" to czy mamy juz wtedy odpowiedz ?
nasuwa sie nastepna co bylo w nicosci i tak dalej....ktos zawsze mozna odpisac co zaglupie
stwierdzenie pytanie, bo czy mozna dosc do konca ziemi ? ale wlasnie to jest w tym
intrygujace iz mozemy polemizowac o wszystkim dzieki jeszcze raz za pytanie

Slocz (1 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi Iwan Denisowicz
>>z związku z tym mam pytanie do ateistów, co badz czym razi was religia ?
>Ogólnym swym absurdem, nader podejrzaną miłością biblijnego ludobójcy, plemiennymi tabu używanymi do odbierania wolności innym oraz funkcjonariuszami i wyznawcami.
>
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.


Czesc Iwan

czy rozmawialem kiedys na tematy biblijne z Jezuitami ?
smiem twierdzic iż są to osoby swietnie znajace Biblie i jej
teologiczne zagadnienia.
Miedzy mną i Toba mogłaby się toczyć długa dyskusja
na tematy zawarte w Bibli, gdzie po pewnym
czasie swierdziłbyś ze "slepo wierze" i nazwalbys mnie
poprostu głupkiem, zreszta nie mam takiej wiedzy jak oni.
nie poswiecilem jej 40 lat zycia . Wcale nie sugeruje
ze po takiej rozmowie masz zmienic zdanie
ale mysle ze takie dyskusje sa potrzebne...
no chyba ze zgory zakladamy ze ktos jest glupi

#13
05-02-2015 20:58
 Ocena 4 na 4
farmer (22440 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
>Od jakiegoś czasu interesują mnie zagadnienia odniośnie religi i nauki i odnosze >wrażenienie, że zamiast kreatywnych wypowiedzi czytam non stop przepychanki miedzy >ateistami i wierzącymi.

Też myślę że stanowczo mało tu Kosmogonii Hermopolitańskiej.

Zgodnie z kosmogonią hermopolitańską, bóstwa Ogdoady stworzyły kosmiczne jajo, z którego później wykluł się bóg-stwórca. Według innej wersji, jajo zostało złożone przez praptaka, którym najczęściej był ibis (utożsamiany z głównym bogiem Hermopolis, Thotem), rzadziej kaczka lub gęś.

Czekaj.....biorą Twoje dziecko i nauczają go tego....a Ty mówisz okej tu nie ma co razić. To wiara. A popołudniu zajęcia dodatkowe z Koranu.

Ah nie....szybko nauka....udowodnijmy że się mylą....bla bla bla wiara i tak tego nie zrozumiesz.

Proszona Matka Ducha Prawdy. Matka z dużej.



#14
05-02-2015 21:08
 Ocena-2 na 4
Slocz (1 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
>.
>>Witam Serdecznie
>>Od jakiegoś czasu interesują mnie zagadnienia odnośnie religii i nauki
>Nic dziwnego, gdyż to ciekawe zagadnienia.
>> i odnoszę wrażenie, że zamiast kreatywnych wypowiedzi czytam non stop przepychanki miedzy ateistami i wierzącymi.
>Proponuję zacząć rozpoznanie zagadnienia od przeczytania choć paru książek. Znacznie mniej w nich przepychanek,
>a później łatwiej rozróżnić plewy od ziarna. Tu też warto zacząć od przejrzenia naszego archiwum (znajdzie Pan tam sporo merytorycznych argumentów), a nie zaczynać od własnego wątku. O jaką kreatywność Panu tu chodzi? Zdarzają się tu co prawda różni kreatywni artyści, ale to raczej rzadkość.
>>z związku z tym mam pytanie do ateistów, co bądź czym razi was religia?
>A co Pan rozumie pod określeniem ateizm? Jesteśmy forum racjonalistycznym pl.wikiped(*)lizm_światopoglądowy
>a nie ateistycznym. Ja też nie jestem ateistą i żadna religia mnie zupełnie nie razi, natomiast razi mnie głupota.
>>bardzo proszę nie zarzucajcie od razu tego pytania 10000 odpowiedzi proszę o jakieś 3 bądź 5 podpunktów, bardzo jestem ciekaw ów zarzutów.(oczywiście mam pewne wyobrażenie, ale chciałbym poznać Wasze zdanie)
>Jakoś mi dziwnie się wydaje, że to Pan powinien przedstawić nam kilka przemyślanych przez siebie zagadnień, tak abyśmy mogli poznać z kim mamy do czynienia i jakie są Pańskie zainteresowania.
>>Proszę również nie pisać postów typu, że coś bądź ktoś jest głupi
>Tak, zupełnie nie warto pisać tego co samo po kilku wypowiedziach rzuca się w oczy, a i tak nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.
>> i tego typu odpowiedzi, które naprawdę nie wnoszą nic do rozmowy.
>A do jakiej rozmowy? O Pańskich wrażeniach na temat przepychanek? Jakoś mało to interesujące.
>@@@
>.

Tak staram sie czytac, ale jak Pan swietnie sobie zdaje
z tego sprawe....mowiac kolokwialnie jest tego troche.
a czy merytoryczne ... Dlamnie jest to naukowym paradygmatem.

Kreatywna rozmowa czyli wymiana pogladow spostrzezen
nie koniecznie musimy tworzyc nowych idei, przedewszystkim
poszanowanie obydwoch osobowych stron rozmowy

ateizm pl.wikipedia.org/wiki/Ateizm to rozumiem pod tym pojeciem
tak głupota razi

Tak Panie Andrzeju nie eleganckie z mojej strony juz to nadrabiam
jestem osoba wierzaca wyznania rzymsko katolickiego, moje zainteresowania
to poszukiwanie Boga w kazdej mozliwiej dziedzinie zycia.
pytany odpowiem iz nie uwazam sie za osobe ktora poprzez wiare
spowadza nauke na wolniejszy tor czy posluguje sie Bogiem w roli
"zapchaj dziury" twierdze iż 99,999% idzie wytlumaczyc naukowo
poprzez prawa fizyki ktore same sie nie stworzyly..no ale to juz moje
rozumowanie, no tak nauka nie ma odpowiedzi na stworzenie sie praw fizyki
to wpycham tam juz Boga ?....zacytuje moze nie doslowie Hawkinga ktory
jak sie nie myle sam stwierdzil ze prawa fizyki kownencjonalnej zostaly
zachwiane przy wielkim wybuchu ( podobno fizyka kwantowa moze pozwoli nam to wyjasnic )
podchodze do tego bardzo otwarcie ale czy nawet ow dowod bedzie mogl zmienic
moje nastawienie i wiare...pewnie nie...wiec smialo mozesz uzyc twierdzenia
iz jestem osoba slepo wierzaca w Boga z otwarym umyslem poznawczym.a czy to sie wyklucza ?
proponuje obejrzec wywiad ojca George Coyne www.youtube.com/watch?v=iZPxtGqdTrs
gdyz twierdze ze nauka nie moze odzucac "nadprzyrodzonosci"
i chyba tego nie robi uznajac swiatlo jako czasteczke i fale czyli 2 w jedym a wiara
Trojce Swieta za 3 postaci i tak dalej i tak dalej.
ale poge podbisac sie dwoma rekami i nogami w to co ojciec Gorge mowi.

a do jakiej rozmowy...takiej ktora jest zawarta w pytaniu pierwszego postu

dziekuje i pozdrawiam

Slocz (1 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi farmer
>>Od jakiegoś czasu interesują mnie zagadnienia odniośnie religi i nauki i odnosze >wrażenienie, że zamiast kreatywnych wypowiedzi czytam non stop przepychanki miedzy >ateistami i wierzącymi.
>Też myślę że stanowczo mało tu Kosmogonii Hermopolitańskiej.
>Zgodnie z kosmogonią hermopolitańską, bóstwa Ogdoady stworzyły kosmiczne jajo, z którego później wykluł się bóg-stwórca. Według innej wersji, jajo zostało złożone przez praptaka, którym najczęściej był ibis (utożsamiany z głównym bogiem Hermopolis, Thotem), rzadziej kaczka lub gęś.
>Czekaj.....biorą Twoje dziecko i nauczają go tego....a Ty mówisz okej tu nie ma co razić. To wiara. A popołudniu zajęcia dodatkowe z Koranu.
>Ah nie....szybko nauka....udowodnijmy że się mylą....bla bla bla wiara i tak tego nie zrozumiesz.
>Proszona Matka Ducha Prawdy. Matka z dużej.
>

Czesc Farmer

nie denerwoj sie tylko spytam sie troche w taki sposob..........
.....niewatpliwie jest to jakis argument co przedstawiles powyzej,
a czy poszedles do Jezuitow ( duzy auterytem w moim mniemaniu ) i zadales im to pytanie
czy szukales odpowiedzi na ow pytanie, czy sam sobie odbowiedziales uzywajac swojego racjonalnego
podejscia do wiedzy ?
Ja jestem osoba ktora twoje spostrzezenie "zaniosłaby i chocby do samego Watykanu "
aby uzyskac odpowiedz....jesli nie otrzymalbym takowej to wtedy mozesz napisac
wiara albo nauka...
chodzi mi o sama kwestie poszukiwania.....czy przeczytales tylko jedna strone i od wniosek

dzieki za odpowiedz pozdrawiam

1 2 3 4 5 6 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365