 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-02-2015 01:30 | Brzostowski (7067 punktów) | wojna na Ukrainie
7 na 7 | We wrześniu 2014 roku dyskutowaliśmy o sprawach Ukrainy, m.in. w wątku przeze mnie założonym: www.racjonalista.pl/forum.php/s,634359#w634427pisałem wtedy, że: "Ja myślę, że w najbliższym czasie, Rosja będzie robić to co robi: prowadzić pełzającą wojnę, połączy Krym z Rosją, a potem będzie próbowała pójść dalej: do Odessy. Na to, będzie stanowcza reakcja Zachodu i Rosja się zatrzyma. Do tego czasu, NATO podejmie decyzje o rozlokowaniu wojsk w krajach nadbałtyckich i w Polsce: oczywiście bez szału, góra po kilkaset żołnierzy, trochę sprzętu. Unia Europejska zapewne wprowadzi w ciągu najbliższych miesięcy nowe sankcje. Potem przyjdzie zima... i wszyscy przyjmą do wiadomości, że Krym jest rosyjski, a połączenie Krymu z Rosją północnymi wybrzeżami M. Czarnego oraz wschodnia Ukraina będą miały status autonomii w ramach Ukrainy. A za 2 lata ... Rosja odetnie Ukrainę i Mołdawię od M. Czarnego, doprowadzi do "referendum" na wschodzie ukrainy i przyłączy ją do Rosji. Rozlokuje swoje wojska na wchodzie ukrainy oraz w Naddniestrzu, które z czasem też być może zostanie wchłonięte przez Rosję. Dzięki temu Rosja będzie gospodarczo i politycznie oraz militarnie szantażówać Ukrainę, która nie wejdzie ani do UE, ani do NATO. Ukraina otrzyma jakiś status terytorium gospodarczego wspópracującego z Unią Celną oraz UE w ograniczonym zakresie." Dzisiaj muszę nieco zrewidować swoje "wizje". Nie przypuszczałem wówczas, że słabość Zachodu, doprowadzi nie tylko do rozochocenia Rosji w działaniach na Ukrainie, ale też do działań (narazie propagandowych) w krajach bałtyckich. Stawką nie jest już tylko Ukraina, ale zmiana sił na świecie. Słabość Zachodu powoduje, że Putin będzie starał się podważyć wiarygodność NATO. Dlatego też wg mnie nie będzie żadnego pokoju, ewentualnie ściema Putina, w którą głupi zachód uwierzy, a Putin dalej będzie robił swoje. A Władimir pójdzie szeroko: od krajów bałtyckich, aż po Cypr i Grecję, oczywiśćie nie wojskowo, przynajmniej narazie, południe Europy "wesprze" gospodarczo, a w krajach bałtyckich będzie podburzał ludność rosyjskojęzyczną, nieomieszakjąc antagonizować Litwinów i Polaków. Tylko stanowcza reakcja Zachodu może go zatrzymać: dalsze sankcje gospodarcze, wojska NATOwskie (zachodnie) w krajach bałtyckich, wsparcie przez Zachód (w tym sprzedaż broni) Ukrainy. Bez takich działań za 2-3 lata kraje bałtyckie i Polska mogą czuć realne zagrożenie. A Putin wówczas już bez ceregieli zajmie kraje bałtyckie w 2 dni i NIKT nie zrobi desantu! Na Polsce się zatrzyma, bo zbyt to kosztowne będzie dla niego z nami wojować. A Wy co myślicie, jak to dalej będzie? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#31 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: wojna na Ukrainie | . > Od kiedy interesy Polski i Niemiec są zawsze tożsame? Dla racjonalnie myślących ludzi od nigdy do nigdy - oni starają się nie używać wielkich kwantyfikatorów.> Racjonalnie myślący ludzie znają logike formalną i wiedzą, że kiedy podają okresloną tezę to nie trzeba dodawać słowa "zawsze" aby uzyskać to samo znaczenie.To po jakiego diabła Pan ten wielki kwantyfikator tu dodał? Czy po to aby podkreślić, iż do racjonalnie myślących ludzi, to Pan nie należy? > Pan natomiast posłużył się tezą:> Nam wystarczy stać politycznie w sprawach Rosji zaraz za Niemcami aby żadna krzywda nam się nie stała. Nie! Napisałem: Krzyki są tylko świadectwem bezsilności i głupoty. Tak daleko już żeśmy na swoim prymitywizmie dyplomatycznym oraz wrzaskach dojechali, że z nami tak mało się liczą, iż tam gdzie podejmowane są ważkie decyzje, to nas nie zapraszają. Należy myśleć i działać, a nie krzyczeć i publicznie głupoty wypowiadać, które nas ośmieszają i preteksty dla naszych wrogów dają. (...) Nam wystarczy stać politycznie w sprawach Rosji zaraz za Niemcami aby żadna krzywda nam się nie stała. Należy podejmować wiele działań politycznych i dyplomatycznych, ale mocno przemyślanych. Mamy w Polsce spore grono ludzi doskonale znających problematykę Rosji i Ukrainy, potrafiących nałożyć to na kontekst europejski i światowy. Jak chociażby prof. Adam Daniel Rotfeld. Warto skorzystać z ich mądrości, ale aby korzystać z mądrości innych, to samemu trzeba też być mądrym. Kastrowanie wypowiedzi nie świadczy dobrze o żadnym polemiście. > Od kiedy interesy Polski i Niemiec są zawsze tożsame?> a potem "obrusza" się, kiedy wskazuje mu, że wpisywanie się en bloc w cele polityki Niemiec jest nader "automatyczną" postawą. Pomińmy już detal, że żadne uzasadnienia takiej tezy nie padło..Zupełnie nie rozumiem o co Szanownemu Panu tu chodzi, ale ja swoją tezę uzasadniłem: Dla racjonalnie myślących ludzi od nigdy do nigdy - oni starają się nie używać wielkich kwantyfikatorów. Inteligentny patriotyzm polega między innymi na pamiętaniu o tym co powiedział przed dwustu laty Henry Temple, wicehrabia Palmerstone. "Wielka Brytania nie ma wiecznych przyjaciół, ani wiecznych wrogów - ma tylko wieczne interesy". Maksyma ta dotyczy nie tylko Wielkiej Brytanii. Na dzisiaj ogromnym naszym szczęściem jest przynależność do UE oraz NATO, a Niemcy i osobiście pani Merkel są teraz naszymi największymi przyjaciółmi. Należy w tą przynależność mądrze się wpisywać i dążyć do osiągnięcia jak największej korzyści z tego. Ukrainę oczywiście należy popierać, a Rosji się przeciwstawiać, ale w ramach Uni i NATO, gdyż tu w naszym żywotnym interesie mamy podpisane różne porozumienia, układy i umowy. Dowodem inteligencji naszych przywódców jest znaczenie ich zdania w unijnej polityce oraz zapraszanie ich do udziału w decyzyjnych rozmowach. A to już nie takie ple-ple siostry Hunkovej, tu trzeba działać i mówić z rozmysłem.Nie zrozumiał Pan, to cóż jest mi przykro, ale już jaśniej nie mogę. Może niech Pan sobie jeszcze raz powoli wszystko przeczyta? @@@ . |
#32 3 na 3 | Dean11 (302 punktów) | Odp: wojna na Ukrainie | > .> >Od kiedy interesy Polski i Niemiec są zawsze tożsame?> Dla racjonalnie myślących ludzi od nigdy do nigdy - oni starają się nie używać wielkich kwantyfikatorów.> >Racjonalnie myślący ludzie znają logike formalną i wiedzą, że kiedy podają okresloną tezę to nie trzeba dodawać słowa "zawsze" aby uzyskać to samo znaczenie.> To po jakiego diabła Pan ten wielki kwantyfikator tu dodał? Czy po to aby podkreślić, iż do racjonalnie myślących ludzi,> to Pan nie należy?Aby zwrócić uwagę, że z punktu widzenia logiki formalne postawiona przez Pana teza jest równoznacza z użycie tegoż kwantyfikatora. Czy trzeba coś narysować? > >Kastrowanie wypowiedzi nie świadczy dobrze o żadnym polemiście.Kłopot w tym, że to był jedyny konkret w Pana wypowiedzi. Reszta to zestaw pobożnych życzeń. Trudno aby dyskutować nad postulatem, że trzeba być rozsądnym... > Zupełnie nie rozumiem o co Szanownemu Panu tu chodzi, ale ja swoją tezę uzasadniłem:To nie jest uzasadnienie- to znowu zestaw ogólników i pobożnych życzeń. Chodzi o konkretne działania jakie należałoby podejmować - chyba, że sprowadzamy naszą politykę do opcji "stania za Niemcami" - czyli popierania ich decyzji/działań. Proste pytanie: co ze szkoleniem żołnierzy ukraińskich? Co z kwestiami kredytów dla Ukrainy. I tak dalej... Polityka to konkrety- także konkretem jest decyzja "nie robimy nic". |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: wojna na Ukrainie | Nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami. |
#34 3 na 3 | Dean11 (302 punktów) | Odp: wojna na Ukrainie | > Nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.To chyba nie jest temat do składania samokrytyki - ale doceniam szczerość. |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: wojna na Ukrainie | . Nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.> To chyba nie jest temat do składania samokrytyki - ale doceniam szczerość.I Wielce Szanowny Pan, w swojej wszechmądrości tu nam wykazanej, uważa iż posiadł prawo do wydawania ocen we własnej sprawie? Tak powiedzenie - "Nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami". dotyczy nas wszystkich, także i mnie, ale miedzy nami jest taka drobna różnica, że ja ocenę swoich wypowiedzi pozostawiam ogółowi czytelników, a Pan zaś uważa, że gdyby Pan tego bardzo wyraźnie nie powiedział, to nikt by się nie domyślił tego, że Pan właśnie tak myśli o mnie. "każda sprawa sądowa to jest osądzaniem historii bo siłą rzeczy postępowanie (z zasady) dotyczy tego co się już wydarzyło czyli historii". Już tu się zaczęła w dyskusji ze mną cała Pańska logika, z której chyba nic nie wynika dla inteligentnego czytelnika - choć osąd tego pozostawiam naszym czytelnikom. (Od kilku zapewne dostanie Pan plusy już za samą pyskówkę z Bogusławskim, gdyż gdy brak argumentów, to fajnie jest przynajmniej za nogawkę poszarpać.)@@@ . |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: wojna na Ukrainie | > .> >Amen.> Amen, przy Bogusławskim to o wiele za mało.Myli się Pan, to aż za dużo.
Ignoruję Bogusławskiego i rafała73 |
#37 1 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: wojna na Ukrainie |
> Amen. Amen, to przy Bogusławskim o wiele za mało.> Myli się Pan, to aż za dużo.A czy mają dla kogokolwiek jakiekolwiek znaczenie Pańskie deklaracje? Od pół roku kończy Pan swoje wypowiedzi: > Ignoruję BogusławskiegoI co z tego? I co z tego Panie Brzostowski, że rzuca Pan swoje słowa na wiatr. Tyle tu Pańskiego, że bezkarnie - jak to troll - trochę głupot Pan popieprzyć sobie tu może. Czy zastanowił Pan się choć chwilę co z Pańskich pyskówek wynika dla inteligentnego czytelnika? @@@ . |
#38 -2 na 2 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: wojna na Ukrainie | > >Amen.> Amen, to przy Bogusławskim o wiele za mało.> >Myli się Pan, to aż za dużo.> A czy mają dla kogokolwiek jakiekolwiek znaczenie Pańskie deklaracje?> Od pół roku kończy Pan swoje wypowiedzi:> >Ignoruję Bogusławskiego> I co z tego? I co z tego Panie Brzostowski, że rzuca Pan swoje słowa na wiatr.> Tyle tu Pańskiego, że bezkarnie - jak to troll - trochę głupot Pan popieprzyć sobie tu może.> Czy zastanowił Pan się choć chwilę co z Pańskich pyskówek wynika dla inteligentnego czytelnika?> @@@> .> Niech Pan się nie ośmiesza... Kilka razy już prosiłem Pana, aby Pan NIE ODPOWIADAŁ na moje posty, ale Pan nie chcę mojej prośby spełnić. Stąd też i ja czasem mimo, ogromnej niechęci do hipokryzji intelektualnej jaką serwuje Pan na tym forum, odpowiadam Panu. Pan niby jest "strażnikiem" forum, łapaczem głupoty itd... Z Pana taki detektor głupoty jak z koziej dupy shogun! Każdy kto tu na tym forum jest, wie, że nie reaguje Pan na głupoty jeśli wypisywane są w antuklerykalnym kontekście i wiedzą też ludzie, żeś Pan czepliwy, gdy ktoś jest "niepoprawny" ideologicznie. Pan jesteś zwykły ideolog antyklerykalny uprawiający intelektualną hipokryzję, a dlatego że ja to już dawno Panu wprost napisałem, to się Pan czepiasz i czepiasz i odczepić nie możesz. Daj Pan sobie spokój z moimi postami, a ja na pańskie już nigdy nie odpowiem. Stać Pana na takie cóś? Wątpię. Ideolodzy nigdy się nie poddają, wierzą do końca świata.
Ignoruję Bogusławskiego i rafała73 |
#39 1 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: wojna na Ukrainie |
. www.racjon(*)m.php/s,655527/z,0/d,1#w656252> Niech Pan się nie ośmiesza... Nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.> Kilka razy już prosiłem Pana, aby Pan NIE ODPOWIADAŁ na moje posty, ale Pan nie chcę mojej prośby spełnić.Nie mogę spełnić Pańskiej prośby. Niech Pan sobie przeczyta, gdzie Pan wlazł: "Wprowadzenie" . Ja spełniam tu wprost - zgodny z linią portalu - obowiązek i wykazuję ewidentną głupotę, którą Pan tu uparcie wypisuje. Przestań Pan głupoty tu wypisywać, to ja przestanę je wykazywać. Nie chcę i nie będę ignorować głupoty na naszym forum. > Stąd też i ja czasem mimo, ogromnej niechęci do hipokryzji intelektualnej jaką serwuje Pan na tym forum, odpowiadam Panu. Pan niby jest "strażnikiem" forum, łapaczem głupoty itd... Z Pana taki detektor głupoty jak z koziej dupy shogun! Każdy kto tu na tym forum jest, wie, że nie reaguje Pan na głupoty jeśli wypisywane są w antuklerykalnym kontekście i wiedzą też ludzie, żeś Pan czepliwy, gdy ktoś jest "niepoprawny" ideologicznie. Pan jesteś zwykły ideolog antyklerykalny uprawiający intelektualną hipokryzję, a dlatego że ja to już dawno Panu wprost napisałem, to się Pan czepiasz i czepiasz i odczepić nie możesz. Czytelnik 'Brzostowski' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: wojna na Ukrainie' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,655527#w657170 Nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.> Daj Pan sobie spokój z moimi postami, a ja na pańskie już nigdy nie odpowiem.Co tu jeszcze dodawać? Przerażony wykazywaniem głupot jakie tu wypisuje, Pan Brzostowski, gotów jest uczynić wszystko, co tylko tu może, aby mnie zniechęcić do tego abym je wykazywał. A poucz się Pan trochę, posprawdzaj, poczytaj, pomyśl. Napisz Pan nareszcie cokolwiek tu mądrego zamiast permanentnego wypisywania prymitywnych bzdur. > Stać Pana na takie cóś? Wątpię. Ideolodzy nigdy się nie poddają, wierzą do końca świata.Nie wszedłem na żaden portal dla ludzi ograniczonych przez wiarę, to portal dla racjonalistów, czyli inteligencji myślącej samodzielnie. To Pan tu próbuje ewangelizować i przeprowadza obronę ideologii kościelnej oraz dominacji kleru w społeczeństwie. Ja po prostu na taki kit się nie godzę i dopóki będę mógł się nie godzić, to niech Pan na żadną ulgową taryfę nie liczy. Głupoty nie wolno ignorować, gdyż szybko się rozrasta. @@@ . |
Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: wojna na Ukrainie | |
#41 2 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: wojna na Ukrainie | . Ja spełniam tu wprost - zgodny z linią portalu - obowiązek i wykazuję ewidentną głupotę, którą Pan tu uparcie wypisuje. > Ma pan absolutną rację. Jak się teraz zajrzy do "Nowych wypowiedzi", to rzeczywiście jest co poczytać. Prawie sami elektryzujący, charyzmatyczni, elokwentni, oczytani, pióro ich lekkie, a styl wyborny, to już zupełnie nie jest ciężkim zmuszającym do myślenia pisaniem dla pisania przez Fizyka, Jacholka, Meretseger, Liliac, Andrzeja.51, Big_zyda, Nietsche, Diogenesa, Setarkosa, Darkside i wielu innych, których tak na szybko nie pomnę. Samodzielnie myślącej, oczytanej inteligencji, jak Maceoxa, Anny Salman, Ani, Astrotaurusa, Hodży, Ignorancji, MarcinaK, Pan Teisty, Sceptymuchy, Szarleya, Maddy, Jacka Głodzika oraz kilkudziesięciu innych racjonalistów o często ogromnej wiedzy i sprawności intelektualnej. Sokoloocy - nawet słomkę w oku swego wroga potrafią dostrzec, tylko ze zrozumieniem prostego zdania mają problem, nie mówiąc już o jego sformułowaniu. (Tak głupotę kilku Pani wypowiedzi już tu też wykazałem.)@@@ . |
| Arita (459 punktów) | Odp: wojna na Ukrainie |
>Stawką nie jest już tylko Ukraina, ale zmiana sił na świecie.
Myślę, że zmianą układu sił na świecie nie jest zainteresowana tylko Rosja, ale jest jeszcze kilku chętnych do wysadzenia USA z siodła światowego szeryfa pokoju i kwestią czasu jest, kiedy zaczną przymierzać się otwarcie do roli nowych hegemonów.
Polską rządzi stara baba, kołtun i kler /Maciej Maleńczuk |
#43 -1 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: wojna na Ukrainie | . > A Wy co myślicie,Że Szanowny Pan Brzostowski, jak prawie zawsze, w tym wątku też nic mądrego nie ma do powiedzenia, ale popieprzyć głupoty to on jeszcze sobie może. Gdy przeczytał Pan racjonalną argumentację Bogusławskiego to najpierw opluł Pan jadem monitor i zaczął klikać plusy wszystkim jego oponentom, a następnie, gdy i to nie przyniosło skutku żadnego to zaczął klikać minusy. Ot i cała każdego fideisty merytoryczność. Panie Brzostowski, biedny ignorancie , który tkwiąc w wierze we własne mity całą naukową wiedzę oraz rzeczywistość ignoruje i od wielu lat bzdury tu wypisuje. Cały mały Pański światek, to negowanie (minusowanie) samodzielnego racjonalnego myślenia. Od lutego 2014 roku ma Pan tu coraz większe (plusowe i minusowe) wsparcie (gdy ja coraz mniejsze), ale czy przez to ma Pan choćby o odrobinę więcej racji. Czy forum racjonalisty w 2015 roku ma wyższy poziom niż miało w 2013 roku? Możliwe, ale ja bardzo to w wątpię.Teraz to np. pani Betelgeza zastanawia się nad "Poziomem tego forum", gdyż nareszcie dochodzimy do tego poziomu, gdy teraz ona i jej podobni - wiedzą i możliwością refleksji - mogą najbardziej sobie tu pogadać: www.racjon(*)m.php/s,656951/z,0/d,9#w657907www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,656951#w657395www.racjon(*)m.php/s,657062/z,0/d,3#w657629www.racjon(*)orum.php/s,657838/i,96#w658105@@@ . |
| Dean11 (302 punktów) | Odp: wojna na Ukrainie | Cóż prof. Rotfeld się wypowiedział... wiadomosci(*)e_nie_wejdzie_w_Polske.html#MTCzy nagle przeszedł do grupy machającej szabelką? Czy może po prostu dotarły do niego fakty, że Rosja liczy się tylko z jednym argumentem? |
#45 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: wojna na Ukrainie | . > Cóż prof. Rotfeld się wypowiedział...wiadomosci(*)e_nie_wejdzie_w_Polske.html#MT Nie po raz pierwszy i mam nadzieję, że nie po raz ostatni.Nawet z najmądrzejszymi ludźmi, których najbardziej szanuję nie muszę się we wszystkim zgadzać, ale ta wypowiedź Profesora wcale mnie nie bulwersuje i w dużym stopniu się z nią zgadzam. (Profesor jest także politykiem określonej opcji, a ja nie.)> Czy nagle przeszedł do grupy machającej szabelką?> Czy może po prostu dotarły do niego fakty, że Rosja liczy się tylko z jednym argumentem?Znowu mam wątpliwości, czy zrozumiał Pan Profesora (nie tylko w tym wywiadzie) i prawie pewność, iż mnie Pan nie rozumie prawie wcale. Politycy rosyjscy, w tym Putin, liczą się z bardzo wieloma argumentami, tyle że nie liczą się z tymi argumentami co my byśmy chcieli i w taki sposób jak byśmy chcieli. Oni myślą po swojemu i według własnych przekonań bronią jak najlepiej potrafią własnego interesu. Chciałbym aby dla polskich polityków też polskie - dobrze zrozumiane - interesy były zawsze najważniejsze. Czytelnik 'Dean11' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: wojna na Ukrainie' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,655527#w657170
Czytelnik 'Dean11' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: wojna na Ukrainie' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,655527#w657141
Czytelnik 'Dean11' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: wojna na Ukrainie' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,655527#w657353
Czytelnik 'Dean11' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: wojna na Ukrainie' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,655527#w657889Gdy przez te kliknięte mi minusy czuje się Pan mądrzejszym, to Panu serdecznie gratuluję, a minusy od podobnych refleksją intelektualną Panu czytelników za plusy sobie poczytuję, gdyż mam wtedy potwierdzenie, iż trafiłem w rzeczy sedno, a mojemu antagoniście najczęściej już zabrakło innych poza minusem argumentów. www.racjon(*).php/z,0/d,15/s,658280#w659253@@@ . |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|