 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-03-2015 21:10 | Markus57 (0 punktów) | Uczeni Panowie i Panie 0 na 4 | „Wiem, że nic nie wiem” skromnie przyznał filozof. Powiedział to po latach dociekań, więc wiedział już całkiem sporo.
Dzisiaj wiedza człowieka przybrała znaczne rozmiary i specjalistów w dziedzinach całe mnóstwo się jawi.
Ale dajcie im wszystkie pierwiastki co w Ziemi ukryte zobaczcie czy stworzą choćby najmniejszą żywą roślinkę.
Mimo wysiłków i starań bezradnie rozłożą ręce choć zgodnie z prawdą potwierdzą że mają inteligencję.
Jakże więc można twierdzić, że bezrozumna materia stworzyła rozumne dzieła, skoro inteligentni ludzie są w tej samej kwestii niczym bezradne dzieci.
Zatem uczeni panowie i panie logiczny nasuwa się wniosek: za każdą najmniejszą roślinką stoi ktoś wyższy niż człowiek. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#16 8 na 8 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Uczeni Panowie i Panie |
> Przepraszam, że ci nie odpowiem bowiem rozmawiam z ludżmi, którzy potrafią rzeczowo a przy tym taktownie się wypowiadaćOdpowiedziales  Poza tym nic nowego nie wymysliles. Zamiast przyprowadzic swojego "stworce wszystkiego" za reke i przedstawic go nam wszystkim to latasz po swiecie i "udowadzniasz" jego istnienie glupkowato-infantylnymi wierszykami i "argumentami", ze skoro czlowiek nie moze czegos to musi istniec Jahwe. Tysiace lat i caly czas ten sam belkot. Tylko podmiot belkotu zmienia sie wraz z szerokoscia geograficzna. Raz jest jakis Allah, raz jakis Jahwe a raz jakis inny tajemniczy Hari Kriszna  Najpierw uzgodnij z innymi religiantami wspolne stanowisko i napisz wierszyk o jednym, wspolnym kandydacie  |
#17 10 na 10 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > Tu nie o religię chodzi a o zdrowe myślenie.Otóż to. I to zdrowe myślenie nie pozwala przyjąć wniosku o istnieniu "wyższej" inteligencji (lepszego, inteligentniejszego "konstruktora") za czymś, czego człowiek nie potrafi zrobić/ skonsturować. To dziecinny antropomorfizm.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#18 5 na 5 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | Z układów mniej złożonych nie mogą powstać bardziej złożone, a z mniej rozumnych - rozumniejsze? Z drobin się tworzy płatek śniegu, czy tylko z większej bryły? Ktoś wyższy niż człowiek wziął się z jeszcze wyższego 'ktosia'? Przed Sokratesem byli rozumniejsi, a po nim tylko coraz głupsi?
|
#19 1 na 1 | Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >>Sokrates niczego cię jednak nie nauczył > >Sokrates wiedział swoje ale nie wiedział tego co ja wiem. Zresztą to co ja wiem nie jest moje ale pochodzi od tego, który wie najwięcej.> Najwiecej czy wszystko?Nie ma to znaczenia istotne jest, że nieporównanie nas ludzi przewyższa. |
#20 -1 na 1 | Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >...ale ci nie wiedzą o tym, że 2 tys lat temu a i wcześniej miało miejsce objawienie, znamy Boga i wiemy jaki jest....> Zeus?Cóż, Zeus to martwy bożek nawet nie Bóg. |
#21 -1 na 1 | Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > > ...ci nie wiedzą o tym, że 2 tys lat temu a i wcześniej miało miejsce objawienie, znamy Boga i wiemy jaki jest , co więcej znamy jego zamiary. Tego wszystkiego można się dowiedzieć ale trzeba pokory.> Myśmy tu wszyscy, tak jak Ty, czytali tę starożytną powieść oraz te cztery antyczne nowele wraz z epilogiem.> Myśmy tu wszyscy, nie tak jak Ty, czytali też inne bardziej i mniej starożytne powieści oraz inne antyczne i późniejsze nowele.> A także, zapewne nie tak jak Ty, żmudnie czytaliśmy podręczniki, już całkiem współczesne.> Niektórzy, zapewne nie tak jak Ty, czytali nawet aktualne prace naukowe i obronili jakieś tytuły.> ===> Zgadnij, które z tych lektur są wiarygodne (bo sprawdzalne)?> Zgadnij, które z tych lektur są niewiarygodne (bo niesprawdzalne)?> Drobner, bibliofil (non nomen non omen)...> Zachwyt na ludzką madrością dawno mam za sobą, im dłużej ją analizuję widzę nieudolność ludzi, którzy nie potrafią zapewnić ludzkości podstawowych potrzeb nie mówiąc o pokoju, dobrobycie czy choćby zdrowia czy pracy. |
#22 1 na 1 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >>...ale ci nie wiedzą o tym, że 2 tys lat temu a i wcześniej miało miejsce objawienie, znamy Boga i wiemy jaki jest....> >Zeus?> Cóż, Zeus to martwy bożek nawet nie Bóg.A Allah? |
#23 5 na 5 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Uczeni Panowie i Panie |
> Zachwyt na ludzką madrością dawno mam za sobą, im dłużej ją analizuję widzę nieudolność ludzi, którzy nie potrafią zapewnić ludzkości podstawowych potrzeb nie mówiąc o pokoju, dobrobycie czy choćby zdrowia czy pracy.Twoj bog wypierdolil ludzi z raju (pozbawiajac ich tym samym pokoju, dobrobytu, zdrowia i niesmiertelnosci) bo zjedli jakis owoc. To nazywam dobrodusznoscia, miloscia i zajebiaszcza madroscia  |
#24 -2 na 2 | Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >Zachwyt na ludzką madrością dawno mam za sobą, im dłużej ją analizuję widzę nieudolność ludzi, którzy nie potrafią zapewnić ludzkości podstawowych potrzeb nie mówiąc o pokoju, dobrobycie czy choćby zdrowia czy pracy.> Twoj bog wypierdolil ludzi z raju (pozbawiajac ich tym samym pokoju, dobrobytu, zdrowia i niesmiertelnosci) bo zjedli jakis owoc. To nazywam dobrodusznoscia, miloscia i zajebiaszcza madroscia  pomijając wulgaryzmy tez tak kiedyś myślałem dopóki nie zrozumiałem ważnych powodów dla których Bóg tak zrobił. Ale zrozumiałem jeszcze coś istotniejszego, że skoro czegoś nie rozumiem to wcale nie znaczy, że mam to odrzucać lub uznawać za złe. To trochę tak jakby uczeń, który nie rozumie jakiegoś zagadnienia z matematyki uznał, ze matematyka jest do niczego. Wszyscy wiemy, że matematyka jest podstawą wszelkiej dzisiejszej wiedzy i techniki. Co powinien zatem zrobić uczeń aby nabyć zrozumienia. Powinien raczej pokornie uczyć się i prosić o pomoc tych, którzy rozumieją. Ale jeśli uczeń myśli, ze wszystkie rozumy pozjadał to niestety pozostanie na tym samym etapie. |
rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Uczeni Panowie i Panie |
> pomijając wulgaryzmy tez tak kiedyś myślałem dopóki nie zrozumiałem ważnych powodów dla których Bóg tak zrobił.Jakie byly to powody? |
| Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >pomijając wulgaryzmy tez tak kiedyś myślałem dopóki nie zrozumiałem ważnych powodów dla których Bóg tak zrobił.> Jakie byly to powody?I to jest dobre pytanie na miarę poznania prawdy, tyle, że jest późno wiec dyskusje możemy kontynuować jutro |
#27 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > Powinien raczej pokornie uczyć się i prosić o pomoc tych, którzy rozumieją. Ale jeśli uczeń myśli, ze wszystkie rozumy pozjadał to niestety pozostanie na tym samym etapie.Bardzo trafna autoprezentacja! Chapeau bas! Drobner, pokornie uczący się... |
#28 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > to co ja wiem nie jest moje ale pochodzi od tego, który wie najwięcej.Coś Ty taki skromny??? Mów od razu: > to co ja wiem nie jest moje ale pochodzi od tego, który mnie posłał.Drobner, spoza Królestwa... |
#29 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | Usunąłem stąd mój poprzedni post.
Pomyliłem wątki. I w tym wątku poszukiwałem moich wypowiedzi, które umieściłem w innym, podobnym temacie. Oczywiście, nie znajdując ich tu, zarzuciłem bezpodstawnie Markusowi57 ich usuwanie. Naturalnie, cofam ten zarzut i przepraszam.
Niewybrednie też nazwałem Autora wątku. Przepraszam Cię najmocniej jak potrafię i proszę o puszczenie w niepamięć mojej beznadziejnej pomyłki.
Wychodzi więc, że to ja jestem: Drobner dupa, nie dyskutant. |
| Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > Usunąłem stąd mój poprzedni post.> Pomyliłem wątki.> I w tym wątku poszukiwałem moich wypowiedzi, które umieściłem w innym, podobnym temacie.> Oczywiście, nie znajdując ich tu, zarzuciłem bezpodstawnie Markusowi57 ich usuwanie.> Naturalnie, cofam ten zarzut i przepraszam.> Niewybrednie też nazwałem Autora wątku.> Przepraszam Cię najmocniej jak potrafię i proszę o puszczenie w niepamięć mojej beznadziejnej pomyłki.> Wychodzi więc, że to ja jestem:> Drobner dupa, nie dyskutant.nic nie szkodzi , każdemu się może przydarzyć |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|