 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-07-2015 22:12 | darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Polska i Polacy
2 na 2 | Chciałbym się Was zapytać, za co (o ile w ogóle) lubicie/cenicie:
1.Polskę 2.Polaków
P.S. Może pomińmy krajobrazy i urodę kobiet. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Polska i Polacy | |
#92 -1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52296 punktów) | Odp: Polska i Polacy | . Doskonale to rozumiem, sam tak miałem. W Polsce miliony wykarmiono neokolonialną a wcześniej prlowską czyli również niesuwerenną wersją historii, więc modne i popularnej jest samobiczowanie historyczne. Odpowiednio długie i samodzielne studia nad polską historią zmieniają punkt widzenia.A może by tak mniej psychoanalizy? Chodziło mi tylko i wyłącznie o poszerzenie własnej perspektywy w kwestii lubienia Polski i Polaków. O znalezienie u innych czegoś, co być może mi umyka. Chciałem wiedzieć, jak to widzą inni, takie proste rzeczy z dnia codziennego. Fajnie byłoby poszerzyć własną perspektywę, która na pewno jest niepełna. Oczywiście rozumiem Twoją pasję analizowania historii, ale mi nie o to chodziło. Generalnie oczekiwałbym raczej, żeby chętni pisali o tym, co lubią, a nie czego nie lubią. Oczywiście w jakiś sposób to drugie też jest przy tym nieuniknione.
Wracając do niesuwerennej wersji historii, to oczekuję przede wszystkim wersji rzetelnej, a nie suwerennej albo niesuwerennej, bo te są zwykle podszyte emocjami, popędami, pragnieniami, chciejstwem, lukrowaniem albo właśnie hejtowaniem, czyli kreatywne i pisane pod z góry upatrzoną tezę. A więc prawdopodobnie fałszywe w wielu miejscach. W związku z tym, że mocno czuję jako czytelnik, że jestem przy Twojej wersji kreowany i sterowany, to wybieram choćby Jana Sowę. Nawet jeżeli u niego mogę mieć sporą dawkę sceptycyzmu przy zastosowaniu lacanowskiej psychoanalizy w interpretacji pewnych obszarów naszych postaw, to nawet tam zastanawiam się, czy aby coś w tym może i jest, a przy całej reszcie nie czuję, że jestem zwodzony w jakimś słusznym kierunku. Kreatywność względem budowy życia i ludzkiej rzeczywistości lubię, ale tylko wtedy, kiedy trzyma się rzetelnie rzeczywistości, natomiast nie znoszę jej w historii, bo kiedy ją wyczuję, to już wiem, że jestem rozgrywany dla czyjegoś, zazwyczaj emocjonalnego interesu. Ażeby rozumieć historię, własny kraj i własny naród, trzeba po pierwsze trzymać się faktów i być mocno powściągliwym w ich interpretacji, żeby nie ulec woli własnej jej wersji i miłej sobie kreacji. Bo wtedy niczego się nie zrozumie, jedynie zaspokaja własne wizje, popędy, emocje i potrzeby. Jeżeli ktoś zaczyna za dużo kreować, to wtedy, pomimo wielu ciekawych spostrzeżeń - zdecydowanie Sowa.____________ > Nie mam czasu na razie więcej napisać, może w tygodniu, ale może zaznaczę tylko, że pomyliły się Panu książki.Nie pomyliły mi się żadne książki, gdyż do dzisiaj jeszcze żadnej książki Jana Sowy nie przeczytałem, tylko trochę o nim i jego książkach przeczytałem w artykułach prasowych. Pisałem ogólnie o uprawianiu historii i historykach, a nie o Janie Sowie i jego książkach i dlatego gdybym pisał teraz - wiedząc już o jaką konkretnie książkę Panu chodzi - mój tekst różniłby się niewiele. Z napisaniem więcej może Pan spokojnie poczekać, gdyż choć przeczytam każdą Pańską wypowiedź z zainteresowaniem, to nie wcześniej jak 9 września. PS. mgr inż Zbyszek Gliński, absolwent Politechniki Warszawskiej, specjalizacja - Maszyny Robocze i Pojazdy. Od 40 lat interesuje się zjawiskami niewyjaśnionymi przez nauke. Wieloletnie badania uwieńczone sukcesem rozpoznania mechanizmu funkcjonowania jasnowidzenia i telepatii w oparciu o posiadane dowody rzeczowe. Zainteresowania: religioznawstwo, nauki ścisłe, technologie, zjawiska paranormalne, inne cywilizacje.Łaskawie oddał na moje w tym wątku [w innych też dokłada] wypowiedzi, jak na razie, aż cztery głosy negatywne:
Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Polska i Polacy' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,670755#w673623
Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Polska i Polacy' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,670755#w673630
Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Polska i Polacy' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,670755#w673639
Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Polska i Polacy' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,670755#w673660 ____________ Tak, po takiej ocenie pana Zbyszka z Warszawy i poznaniu jego dorobku na naszym forum oraz dorobku na innym: foorumfoot(*)pl/_nowe/proroctwo_2012rok.htmfoorumfoot(*)lantyda/vimany_Mezopotamii.htmfoorumfoot(*)teraktyw/Atlantyda_inaczej.htmfoorumfoot(*)m_NDW/pogoda_wedlug_planet.htmfoorumfoot(*)chiwum_NDW/projekcja_czasu.htm to człowiek załamać się może. Jak tu widać nic mądrego ten mgr inż. napisać sam nie potrafi, to chociaż tak, na swój intelektualny dorobek, tu ciężko pracuje. @@@ . |
#93 1 na 1 | klawik (759 punktów) | Odp: Polska i Polacy |
"> Zgadzam się, niemniej zwalanie niskiego poziomu edukacji, nazywanie wręcz edukacji atrapą tylko z powodu przytomności księdza w pokoju nauczycielskim jest jednak przesadnym uproszczeniem." Nie napisałem o "przytomnej" obecności księdza cokolwiek to znaczy. To manipulacja. Poza tym tak inteligentny człowiek jak pan powinien zrozumieć symbolikę tego co napisałem. Jeżeli jednak nie to ujmę to inaczej: szkoła powinna być wolna od religi, bo nauka nie ma z nią nic wspólnego. Nie zmienia tego fakt, że zdarzają się mądrzy księża. > |
1 2 3 4 5 6 7 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|