Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polska i Polacy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
12-07-2015 22:12darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Polska i Polacy
Ocena 2 na 2
Chciałbym się Was zapytać, za co (o ile w ogóle) lubicie/cenicie:

1.Polskę
2.Polaków

P.S. Może pomińmy krajobrazy i urodę kobiet.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
#1
12-07-2015 22:16
 Ocena 1 na 1
dzentelmen (2000 punktów)Odp: Polska i Polacy
>Chciałbym się Was zapytać, za co (o ile w ogóle) lubicie/cenicie:
>1.Polskę
>2.Polaków

1.Za klimat
2.Za ducha

#2
12-07-2015 22:16
 Ocena 1 na 1
klawik (759 punktów)Odp: Polska i Polacy
1. Polskę cenię za Polaków.
2. Polaków cenię za Polskę.



#3
12-07-2015 22:19
 Ocena 1 na 1
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Polska i Polacy
W odpowiedzi dzentelmen
A co w tym duchu?

#4
12-07-2015 22:22
 Ocena 1 na 1
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Polska i Polacy
W odpowiedzi klawik
Wolałbym coś bardziej szczegółowego, ale nie nalegam.

klawik (759 punktów)Odp: Polska i Polacy
W odpowiedzi darkside
odpowiedż adekwatna do pytania w mojej opini :_)

darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Polska i Polacy
W odpowiedzi klawik
No ok.

#7
12-07-2015 22:27
 Ocena 3 na 3
dzentelmen (2000 punktów)Odp: Polska i Polacy
W odpowiedzi darkside
>A co w tym duchu?

Pogodność,poczucie humoru -(oryginalne w świecie)-,życiowa zaradność,spryt,inteligencja ... -jestem 8 rok poza Krajem,więc mam do kogo nas porównać,nie jest tak źle jak się niektórym wydaje.

#8
12-07-2015 22:35
 Ocena 1 na 1
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Polska i Polacy
W odpowiedzi dzentelmen
>>A co w tym duchu?
>Pogodność,poczucie humoru -(oryginalne w świecie)-,życiowa zaradność,spryt,inteligencja ...

Kurde, nie widzę tej pogodności. Z resztą bym się mniej więcej zgodził, choć zaznaczyłbym, że inteligencja to raczej ta związana właśnie z owym sprytem i życiową zaradnością. Szkoda tylko, że czasami wiąże się to z czymś niefajnym dla otoczenia. Jak to widzisz?

P.S. A gdzie mieszkasz, jeśli można spytać?

#9
12-07-2015 22:40
 Ocena 5 na 5
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Polska i Polacy
Nie rozdzielam Polski od Polaków, a cenię swój kraj i naród za:

1. Brak wrodzonej agresji. Nie byliśmy i nie jesteśmy narodem, który parł do wojny i chciał "uszczęśliwiać" sąsiadów.

2. Honor. Historia wskazuje, że dotrzymujemy traktatów i obietnic.

3. Siła. Jako duży naród mamy siłę (czy ducha jak nazwał to jeden z forumowiczów).

4. Wrodzona chęć wolności i demokracji (demokracja szalchecka, konstytucja 3 maja, powstania, II wojna, PRL i Solidarność...).

5. Odporność na ideologie, w tym na religijny radykalizm (gdy w Europie inkwizycja i wyprawy krzyżowe u nas - Paweł Włodkowic, gdy w Europie absolutyzm u nas - demokracja szalchecka, gdy w Europie antysemityzm u nas - Żydzi, ..., gdy w Europie liberalno-lewicowe szaleństwo u nas - wstrzemięźliwy postęp...

...

#10
12-07-2015 22:48
 Ocena 1 na 3
zaszetka lawendy (788 punktów)
(zablokowany)
Odp: Polska i Polacy
>Może pomińmy krajobrazy i urodę kobiet.
No to nic nie zostało.

#11
12-07-2015 22:49
 Ocena 3 na 3
klawik (759 punktów)Odp: Polska i Polacy
W odpowiedzi Brzostowski
"wstrzęmieżliwy postęp" - uśmiałem się :_)

#12
12-07-2015 22:53
 0 na 2
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Polska i Polacy
W odpowiedzi zaszetka lawendy
A bigos?

klawik (759 punktów)Odp: Polska i Polacy
W odpowiedzi darkside
>A bigos?
>
no, sąsiadka z dołu robi mega pyszny, ale wege

darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Polska i Polacy
W odpowiedzi klawik
Czy Ty na pewno tam na ten bigos chodzisz?

klawik (759 punktów)Odp: Polska i Polacy
W odpowiedzi darkside
Ależ oczywiście, wraz z małżonką oraz małoletnim synem.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365