Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak wam się podoba?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
01-09-2015 11:48chętnie racjonalistka (29094 punktów)Jak wam się podoba?
Ocena 5 na 9
Na forum, jak wiadomo, działa system punktowy, a najwyżej punktowani zajmują poczesne miejsca w tabelach stosownych rankingów. Ale czy leży w interesie forum by zabiegano o poklask większości, czy korzystniej by było, gdyby uczestnicy pisali swoje bez względu na oceny?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
#106
22-10-2015 13:20
 Ocena 2 na 2
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jak wam się podoba?
No i doopatam. Nie wiem, co się spieprzyło, w ustawieniach forum i poczty bez zmian, a przestały mi przychodzić powiadomienia o ocenach na pocztę A taka fajna lektura do porannej kawy była. Co robić drogie forum? Czy jak ta blądyna, co jej się lampa aladyna a aucie zapaliła, po prostu olac to?

Niektórzy ludzie mogliby się zabić skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ.

#107
22-10-2015 13:29
 Ocena 1 na 1
Mano (1060 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi Zielony Tygrys
>No i doopatam. Nie wiem, co się spieprzyło, w ustawieniach forum i poczty bez zmian, a przestały mi przychodzić powiadomienia o ocenach na pocztę A taka fajna lektura do porannej kawy była. Co robić drogie forum? Czy jak ta blądyna, co jej się lampa aladyna a aucie zapaliła, po prostu olac to?

W "Ustawieniach" daj ptaszka przy:

Powiadomienia o głosach oddanych na Ciebie

#108
22-10-2015 13:51
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi Mano
Ptaszek był i jest.

Niektórzy ludzie mogliby się zabić skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ.

#109
22-10-2015 14:09
 Ocena 4 na 4
Mano (1060 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi Zielony Tygrys
>Ptaszek był i jest.

1. Wyloguj i zaloguj się ponownie.

2. Wystartuj na nowo komputer.

3. Zobacz w "spamie", może tam lądują meldunki.

4. Uduchowione "nie wiem".

Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi Mano
>1. Wyloguj i zaloguj się ponownie.
>2. Wystartuj na nowo komputer.
>3. Zobacz w "spamie", może tam lądują meldunki.
>4. Uduchowione "nie wiem".

4 w 1 i dalej nic. pozostanie olać.


Niektórzy ludzie mogliby się zabić skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ.

#111
22-10-2015 18:18
 Ocena 1 na 1
Mano (1060 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi Zielony Tygrys

>4 w 1 i dalej nic. pozostanie olać.

5. (coraz nieśmielej) Odptaszkuj i zaptaszkuj ponownie:

Powiadomienia o głosach oddanych na Ciebie

Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi Mano
>5. (coraz nieśmielej) Odptaszkuj i zaptaszkuj ponownie:

z pewną taką nieśmiałością zrobione. czekam na efekt.
jak mi się auto na drodze zatrzyma to też wystarczy wysiąść i wsiąść żeby działało?

Niektórzy ludzie mogliby się zabić skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ.

Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi Zielony Tygrys
Wszystko jest. Problem był po stronie poczty (mać mać!).

#114
07-11-2015 03:01
 Ocena 2 na 2
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi pawel_wr
>Jeszcze tylko 24728...i będzie luz.
>
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

Jeszcze tylko 23094

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#115
12-11-2015 22:02
 Ocena 1 na 1
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi Rupson

>-Zacznij ty może tropić własną głupotę. Nie będzie trudno.
Nie będzie trudno , ale będzie mnóstwo pracy. MNÓSTWO .

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#116
15-11-2015 23:19
 Ocena 1 na 1
Konrad W. (14 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>Na forum, jak wiadomo, działa system punktowy, a najwyżej punktowani zajmują poczesne miejsca w
>tabelach stosownych rankingów. Ale czy leży w interesie forum by zabiegano o poklask większości, czy
>korzystniej by było, gdyby uczestnicy pisali swoje bez względu na oceny?

Jestem tu nowy (witam ;D) i z chęcią zabiorę głos. Forum wydaje mi się na ten czas olbrzymie, rozłożyste i bardziej podobne do (re)dedita niż do wykopu.
A twoje pytanie jest bardzo ciekawe.
Wydaje mi się, iż wagą forum jest autonomiczność jednostki i poglądów które głosi. Ale proszę, cóż to za poglądy jeśli nie zostaną przekazane lub nie wywiąże się z nich dyskusja?
Dla jednego człowieka nie może istnieć agora.
Tak więc mamy oczywiście paradoks grecki - można mówić wszystko, ale kto będzie tego słuchał? Piekarze czy arystokraci? Rody demokratyczne czy niewolnicy?
Z takim samym problemem (mimo upływu lat) zmagał się św. Paweł. Musiał "ubrać" w słowa wszystko co przeżył, musiał ułożyć formę dla treści.
I to niestety jest wada wszystkich forów - forma jest częścią treści i ta pierwsza zabiera trochę atencji tej drugiej.
(Czy my się w ogóle gdzieś witamy czy tylko istniejemy w jakiejś quasi-rzeczywistości ODPOWIEDŹ-ODPOWIEDŹ?)

#117
16-11-2015 09:01
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi Konrad W.

>Jestem tu nowy (witam ;D)
Witaj, nowy.

>I to niestety jest wada wszystkich forów - forma jest częścią treści i ta pierwsza zabiera trochę atencji tej drugiej.
W tym wątku chodzi mi o same punkty: jak byłoby bez nich, lepiej, czy gorzej?

>(Czy my się w ogóle gdzieś witamy czy tylko istniejemy w jakiejś quasi-rzeczywistości ODPOWIEDŹ-ODPOWIEDŹ?)
Rejestrujesz się i po prostu piszesz, więc zrobiłeś to idealnie.


Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

#118
16-11-2015 20:04
 Ocena 1 na 1
Konrad W. (14 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>>Jestem tu nowy (witam ;D)
>Witaj, nowy.
>>I to niestety jest wada wszystkich forów - forma jest częścią treści i ta pierwsza zabiera trochę atencji tej drugiej.
>W tym wątku chodzi mi o same punkty: jak byłoby bez nich, lepiej, czy gorzej?
>>(Czy my się w ogóle gdzieś witamy czy tylko istniejemy w jakiejś quasi-rzeczywistości ODPOWIEDŹ-ODPOWIEDŹ?)
>Rejestrujesz się i po prostu piszesz, więc zrobiłeś to idealnie.
>
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.


Jeśli chodzi o punkty to wydaje mi się, że lepiej będzie wraz z nimi. Możliwość oceny motywuje nas do większego wysiłku. Trolle to na szczęście mniejszość, więc te "dobre" posty będą wyżej punktowane.

(a propos: pytanie czy wierzysz w dobrą umowę społeczną dla wszystkich obywateli )

P.s. Wolałbym żeby twoje konto zatrzymało się na 29999 tys

#119
16-11-2015 23:42
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi Konrad W.

>Możliwość oceny motywuje nas do większego wysiłku.
Bo lubimy pochwały. No ale w takim razie ten wysiłek służy zdobywaniu plusów, a to ostatecznie oznacza pisanie gust plusujących.

>czy wierzysz w dobrą umowę społeczną dla wszystkich obywateli
Cokolwiek znaczy to pytanie moja ewentualna wiara jest nieistotna.

>Wolałbym żeby twoje konto zatrzymało się na 29999
A nie lepiej na 29998? Albo 29997? Albo...


Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

Konrad W. (14 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>>Możliwość oceny motywuje nas do większego wysiłku.
>Bo lubimy pochwały. No ale w takim razie ten wysiłek służy zdobywaniu plusów, a to ostatecznie oznacza pisanie gust plusujących.
>>czy wierzysz w dobrą umowę społeczną dla wszystkich obywateli
>Cokolwiek znaczy to pytanie moja ewentualna wiara jest nieistotna.
>>Wolałbym żeby twoje konto zatrzymało się na 29999
>A nie lepiej na 29998? Albo 29997? Albo...
>
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.


Myślę, że obok plusów wiele ludzi lubi po prostu napisać dobrego, rzeczowego posta.

A dlaczego 29999? Bo większe zaskoczenie!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365