Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak wam się podoba?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
01-09-2015 11:48chętnie racjonalistka (29094 punktów)Jak wam się podoba?
Ocena 5 na 9
Na forum, jak wiadomo, działa system punktowy, a najwyżej punktowani zajmują poczesne miejsca w tabelach stosownych rankingów. Ale czy leży w interesie forum by zabiegano o poklask większości, czy korzystniej by było, gdyby uczestnicy pisali swoje bez względu na oceny?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
#1
01-09-2015 12:39
 Ocena 12 na 12
KORUND (4922 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>Na forum, jak wiadomo, działa system punktowy, a najwyżej punktowani zajmują poczesne miejsca w
>tabelach stosownych rankingów. Ale czy leży w interesie forum by zabiegano o poklask większości, czy
>korzystniej by było, gdyby uczestnicy pisali swoje bez względu na oceny?

-Zawsze piszę swoje, bez względu na oceny. Minusy też coś mówią. Punktacja daje przegląd, czy dany temat kogoś interesuje i co ludzie o tym myślą, przynajmniej ci, którzy tu wchodzą. Temat poruszany po raz kolejny, dziwi mnie tylko, że jeżeli komuś punkty nie są potrzebne, nie interesuje go opinia innych (także tych, którym nie chce się pisać konkretnej odpowiedzi i do których często należę), cokolwiek ten system przeszkadza, bo nie bardzo wiem w czym? Mnie zwyczajnie ciekawi np. wysoko punktowana wypowiedź, z która się nie zgadzam i jak i minusowana, którą akurat zdarza mi się poprzeć.

4poryroku (951 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>Na forum, jak wiadomo, działa system punktowy, a najwyżej punktowani zajmują poczesne miejsca w
>tabelach stosownych rankingów. Ale czy leży w interesie forum by zabiegano o poklask większości, czy
>korzystniej by było, gdyby uczestnicy pisali swoje bez względu na oceny?

Dostałaś odemnie plusa jako komentarz do wątku.

#3
01-09-2015 13:56
 Ocena 1 na 5
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi KORUND

>Zawsze piszę swoje, bez względu na oceny. Minusy też coś mówią.
Skoro "zawsze piszesz swoje", to po co Ci "mowa minusów"?

>dziwi mnie tylko, że jeżeli komuś punkty nie są potrzebne, nie interesuje go opinia innych [...] cokolwiek ten system przeszkadza, bo "nie bardzo wiem" w czym?
Nie załapałam czego "nie bardzo wiesz". Czego?

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#4
01-09-2015 14:10
 Ocena 2 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi 4poryroku

>Dostałaś odemnie plusa jako komentarz do wątku.
Ja zwykle daję komentarze zamiast minusów. (Ten jest wyjątkiem.)

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#5
01-09-2015 14:14
 Ocena 7 na 7
KORUND (4922 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>>Zawsze piszę swoje, bez względu na oceny. Minusy też coś mówią.
>Skoro "zawsze piszesz swoje", to po co Ci "mowa minusów"?
-Chyba już wszystko wyjaśniłem. To daje przegląd opinii. Nie piszę do siebie, jestem na portalu, gdzie się rozmawia, a nie wygłasza monologi. Przynajmniej ja tak to traktuję. Najzwyczajniej ciekawi mnie co na dany temat myślą inni i ile osób jest "za", a ile "przeciw", nawet gdy im się nie chce wyjaśniać dlaczego. Reasumując, bez punktacji byłoby tu cholernie nudno.

>>dziwi mnie tylko, że jeżeli komuś punkty nie są potrzebne, nie interesuje go opinia innych [...] cokolwiek ten system przeszkadza, bo "nie bardzo wiem" w czym?
>Nie załapałam czego "nie bardzo wiesz", czego?

-Dlaczego interesujesz się punktacją, która jak "załapałem", nie jest Ci potrzebna? W czym ona ci przeszkadza? W swobodnym wyrażaniu opinii? Nie dajesz punktów nikomu, Ok. Ja nie daję Tobie nawet gdy się całkowicie zgadzam z tym co napiszesz. Tylko Ty tego nie wiesz, bo nie chce mi się każdej opinii wyrażać pisemnie. A i czasu na to nie ma. Więc sobie czytam i klikam i taka formuła mi odpowiada.

#6
01-09-2015 15:34
 Ocena 5 na 5
4poryroku (951 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>>Dostałaś odemnie plusa jako komentarz do wątku.
>Ja zwykle daję komentarze zamiast minusów. (Ten jest wyjątkiem.)

Dokładnie o to mi chodzi. Obecny system nic Ci nie narzuca. Stwarza możliwość a reszta to indywidualny wybór.

#7
01-09-2015 16:36
 Ocena 1 na 5
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi KORUND

>>>Zawsze piszę swoje
>Najzwyczajniej ciekawi mnie co na dany temat myślą inni i ile osób jest "za", a ile "przeciw"
A dlaczego ciekawi Cię to akurat, a nie np. co i ile jadam na śniadanie? Przecież i moje śniadania nie mają wpływu na treść Twoich postów, więc mógłbyś się i tymi śniadaniami ot, tak "najzwyczajniej" zaciekawić, a nie śledzić ile osób jest za a ile przeciw Tobie. No i dlaczego - pytam?

>Reasumując, bez punktacji byłoby tu cholernie nudno.
Przecież to te plusy i minusy sprawiają, że ludzie powstrzymują się od wypowiedzi, więc jeśli jest nudno, to przez punkty właśnie!

>-Dlaczego interesujesz się punktacją, która jak "załapałem", nie jest Ci potrzebna?
Tropiłam sobie - jak zwykle - przejawy irracjonalizmu wśród tutejszych racjonalistów, kiedy nagle wpadła mi w oko czyjaś irracjonalna wypowiedź na temat punktacji...

>Nie dajesz punktów nikomu, Ok. Ja nie daję Tobie nawet gdy się całkowicie zgadzam
Sam więc widzisz co jest warte kierowanie się punktami: one wcale nie odzwierciedlają poglądów. Ty mnie nie punktujesz na zasadzie wzajemności, kogo innego pewnie z innego pozamerytorycznego powodu, pozostali zapewne postępują podobnie, bo skoro dali Ci kilka plusików za weto w tym wątku, to może i są Ci mentalnie bliscy... Choć oczywiście równie dobrze mogą się właśnie ze mną zgadzać, nie z Tobą.

>czytam i klikam i taka formuła mi odpowiada
Taka formuła jest o włos od tylko klikania.
Ja czytam i ew. odpowiadam, jak w realu.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#8
01-09-2015 16:39
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi 4poryroku

>Obecny system nic Ci nie narzuca.
Sądzisz, że system bez punktacji coś by narzucał? Co?

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#9
01-09-2015 16:51
 Ocena 4 na 4
finerbijk (17282 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>Na forum, jak wiadomo, działa system punktowy, a najwyżej punktowani zajmują poczesne miejsca w tabelach stosownych rankingów. Ale czy leży w interesie forum by zabiegano o poklask większości, czy korzystniej by było, gdyby uczestnicy pisali swoje bez względu na oceny?
Jeśli zaczną te punkty wymieniać na akcje w Microsofcie, to zacznę pisać same popularne tu rzeczy. Póki co, piszę co myślę, albo nic nie piszę. Rankingów nie oglądam.

#10
01-09-2015 17:43
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi finerbijk

>>Jeśli zaczną te punkty wymieniać na akcje w Microsofcie, to zacznę pisać same popularne tu rzeczy.
Chodzi o to, że masz w nosie forumowiczów z tymi ich jałowymi plusikami?

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#11
01-09-2015 17:56
 Ocena 9 na 9
finerbijk (17282 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>Chodzi o to, że masz w nosie forumowiczów z tymi ich jałowymi plusikami?
Nikogo osobiście nie mam w nosie, obojętnie czy z plusikami, czy z minusikami, zamiast pisać "zgadzam/nie zgadzam się" można kliknąć plus lub minus, i komu to przeszkadza?

#12
01-09-2015 18:06
 Ocena 7 na 7
farmer (22440 punktów)Odp: Jak wam się podoba?

>korzystniej by było, gdyby uczestnicy pisali swoje bez względu na oceny?

Znaki graficzne szybciej docierają do łepetyny. Ile razy można pisać ludziom że jak im kowadło promieniuje boską mądrością to ich sprawa? -50 i typ dałby sobie spokój przynajmniej tu.

A ci co piszą SWOJE to już wiadomo kto.

#13
01-09-2015 22:09Nie na temat
 Ocena 5 na 5
Rupson (1793 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.


-Zacznij ty może tropić własną głupotę. Nie będzie trudno.

#14
02-09-2015 11:54
 Ocena 5 na 5
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi Rupson

>-Zacznij ty może tropić własną głupotę. Nie będzie trudno.
Skoro nietrudno, to - voilà! - śmiało wykazuj gdzież to mijam się z prawdą. Zwłaszcza, że z uwagi na chamski styl twojego zagajenia i tak ci więcej nie odpowiem.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#15
02-09-2015 11:55
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi farmer

>>korzystniej by było, gdyby uczestnicy pisali swoje bez względu na oceny?
>Znaki graficzne szybciej docierają do łepetyny.
Więc te punkty mają doprowadzić do ekspresowego kojarzenia punkty-user? Nawet i bez mozolnego czytania wypowiedzi? Czyli chodzi o kreowanie autorytetów?

>> A ci co piszą SWOJE to już wiadomo kto.
Wiadomo, do "pisania swojego" przyznali się tu np. KORUND i finerbijk (ten warunkowo).

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365