Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak wam się podoba?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
01-09-2015 11:48chętnie racjonalistka (29094 punktów)Jak wam się podoba?
Ocena 5 na 9
Na forum, jak wiadomo, działa system punktowy, a najwyżej punktowani zajmują poczesne miejsca w tabelach stosownych rankingów. Ale czy leży w interesie forum by zabiegano o poklask większości, czy korzystniej by było, gdyby uczestnicy pisali swoje bez względu na oceny?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
#46
03-09-2015 10:19
 Ocena 3 na 3
Rupson (1793 punktów)Odp: Jak wam się podoba wyścig szczurów ?
>>toczy się walka o miejsce w tabeli
>Ja też walczę o miejsce w tabeli, a stawką jest moje albo nie być,

-Wystarczy dodać tabelę upierdliwców. Będziesz w niej brylowała bez względu na ilość punktów.

#47
03-09-2015 10:37
 Ocena 2 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi setarkos

> wirtualne wodotryski nie działają - napisać "prysznic" nie znaczy umyć się.
No to umoczyłeś...
(Na wszelki wypadek.)

>Nie proponujesz chyba zakazu punktowania dla wszystkich, podczas gdy nie chcą tego tylko niektórzy.
Proponuję, bo dotąd nie wykazano sensowności systemu z punktami, wszystkie dotychczasowe "argumenty" zredukowałam do poziomu "bo tak", a co bardziej świadomi irracjonalności idei punktowej, nawet nie próbują argumentować, tylko starają się mnie zniechęcić.

>Jeśli ktoś chce być bezpunktowcem "pełną gębą", to niechby poprosił moderację o wyłączenie (dla siebie) widzenia punktów, a nie próbował narzucić powszechną bezpunktowość - nie sądzisz?
Nie, bo punkty będą istniały i wpływały na mój wizerunek, a co za tym idzie na odbiór tego, co mam do przekazania. Oraz na atmosferę na forum, ot, choćby tu piękny i świeży przykład jak to punktuje się "tylko" merytorycznie i jak "racjonalnie" do punktowania się podchodzi. A przecież poza tą punktową sprzeczką, zarówno skłóceni userzy jak i poziom ich dyskusji są chlubą tego forum.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30.000.

#48
03-09-2015 13:56
 Ocena 5 na 5
finerbijk (17282 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>A skąd racjonalny człowiek wie kiedy racjonalność jest niekonieczna?
Kiedy robi coś tylko dla przyjemności. Na przykład takie fajerwerki, mnie akurat nie bardzo bawią, ale wielu lubi. A to przecież całkiem nieracjonalne - wywalanie pieniędzy na chwilowy efekt, a na drugi dzień kupa śmieci do sprzątania. Różnica między nami jest taka, że ja bym nie zakazywał, ty pewnie tak (o ile byś też nie lubiła).

#49
03-09-2015 19:57
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi finerbijk

>>A skąd racjonalny człowiek wie kiedy racjonalność jest niekonieczna?
>Kiedy robi coś tylko dla przyjemności.
Czyli kwintesencją racjonalizmu jest robić coś dla przykrości?


Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30.000.

#50
03-09-2015 22:17
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>Czyli kwintesencją racjonalizmu jest robić coś dla przykrości?
Skąd ten pomysł? Kwintesencją racjonalizmu jest robić tak, aby sobie zapewnić doświadczanie przyjemności, długofalowo i bez szkody dla innych - inaczej inni niewątpliwie zapragną te przyjemności przerwać.

#51
03-09-2015 23:05
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi finerbijk

>>Czyli kwintesencją racjonalizmu jest robić coś dla przykrości?
>Skąd ten pomysł? Kwintesencją racjonalizmu jest robić tak, aby sobie zapewnić doświadczanie przyjemności
A kiedy racjonalność jest niekonieczna?

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30.000.

#52
03-09-2015 23:34Nie na temat
 Ocena 7 na 7
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jak wam się podoba?

>A kiedy racjonalność jest niekonieczna?

Jak jest sie chetnie racjonalistka odpowiadajaca na pytania pytaniami.

#53
04-09-2015 00:17
 Ocena 2 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi rafal73

>>A kiedy racjonalność jest niekonieczna?
>Jak jest sie chetnie racjonalistka odpowiadajaca na pytania pytaniami.
A Ty co, połapałeś się, że przyparłam finerbijka do muru i przybywasz mu na ratunek?


Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30.000.

#54
04-09-2015 01:46
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>Kropka to nie przecinek dziesiętny lecz separator dla grupy cyfr.
"Wbrew spotykanej gdzieniegdzie praktyce kropki nie używamy jako separatora - ani grupującego, ani dziesiętnego."
30.000 - zapis błędny
30 000 - trzydzieści tysięcy
lukaszroki(*)17/separatory-w-zapisie-liczb/

04.09.2015
"Ważne. Jeżeli liczba porządkowa dnia wyraża się pojedynczą cyfrą, nie ma potrzeby poprzedzania jej zerem wiodącym (zapis 1.12.2009 będzie poprawny), nie wolno jednak pomijać zera wiodącego przy liczbie oznaczającej miesiąc (zapis 22.7.1944 jest błędny)."
lukaszroki(*)6/26/poprawne-zapisywanie-dat/

Edytowane 4.09.2015


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#55
04-09-2015 10:16
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi Duch Prawdy

>>Kropka to nie przecinek dziesiętny lecz separator dla grupy cyfr.
>"Wbrew spotykanej gdzieniegdzie praktyce kropki nie używamy jako separatora
Może i nie najfortunniej, ale zgodnie z uznawaną konwencją: "spotykana jest też konwencja potoczna z kropką jako separatorem grup trzycyfrowych". Na którą, jak już pisałam, dlatego się zdecydowałam, że nie umiem wstawić sztywnej spacji.

Na marginesie pozwolę sobie na uwagę, że ten Twój autor(ytet?) przez niesympatyczną belferską retorykę popadł w logiczną nieścisłość, bo pisząc "wbrew praktyce nie używamy" przeoczył, że używanie jest praktyką właśnie.

>30 000 - trzydzieści tysięcy
OK, ale jak zrobić twardą spację!

>zapis 22.7.1944 jest błędny
Poprawnie byłoby "E.Wedel - pralinka mocno przeterminowana".

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30.000.

#56
04-09-2015 11:03
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>autor(ytet?)
Jiddu Krishnamurti uważał, że jedynym autorytetem jest ludzkie doświadczenie, a ja uważam, że nawet doświadczenia nie można uważać\brać za autorytet...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#57
04-09-2015 13:49
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi Duch Prawdy

>uważam, że nawet doświadczenia nie można uważać\brać za autorytet...
To po co mi się tu na tego Rokickiego powołujesz?

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30.000.

#58
04-09-2015 14:13
 Ocena 2 na 2
dzentelmen (2000 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>Ale czy leży w interesie forum by zabiegano o poklask większości, czy
>korzystniej by było, gdyby uczestnicy pisali swoje bez względu na oceny?

Widzę,że chętnie racjonalistka podniosła -poważną?- dyskusję.
Z jakiego powodu ma Pani wątpliwości,co do użyteczności systemu plus/minus?
Przedstawione w pytaniu,domniemane konsekwencje istnienia punktacji,nie przekonują mnie,są co najwyżej nieuzasadnionymi domysłami.


"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>30.000.
img3.demot(*)1212/1355752908_obuder_600.jpg

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#60
04-09-2015 17:00
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>A kiedy racjonalność jest niekonieczna?
Czytasz to co piszesz? Już zadałaś to pytanie (tylko w nieco innej formie) a ja odpowiedziałem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365