 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-09-2015 10:49 | Marek Glazer (755 punktów) | Eksperymenty z duszą? 0 na 2 |  Osobiście jestem wielkim zwolennikiem eksperymentalnego podejścia do niewiadomych. Tutaj wymaga to finezyjnego podejścia: ustalenia definicji, odrzucenia swoich poglądów, odnalezienia skutecznej metody, analizy bez emocji. Jak wy zabralibyście się za to? Z góry zaznaczę, że poglądy iż czegoś nie da się (nawet hipotetycznie) zbadać, są bezproduktywne i pochopne: gdybyśmy tak do wszystkiego podchodzili, to nauka by nie istniała! Zagadka pochodzi ze strony Ciekawostki o poranku: goo.gl/TZPI0v (zapraszam tam wszelkich pasjonatów nauki) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - eksterioryzacja ? | > >... pacjent opowiada, że w czasie zabiegu obserwował ... co znajduje się na stojącej obok szafie lub co działo się w tym czasie na następnym pietrze w sali nr.32.Eksterioryzacja : pl.wikipedia.org/wiki/Eksterioryzacja> Skoro opisano, to eksperyment dowiódł istnienia duszy. Cel zrealizowany  A może ten pacjent, w lampach umieszczonych pod sufitem w sali operacyjnej widział odbicie szafy i tego co na niej znajduje się ? A o tym co dzieje się w sali 32 (piętro wyżej) mógł dowiedzieć się jeszcze przed operacją. O tym nie pomyślałeś ? Pozdrawiam (24wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy) |
| samje (74 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - eksterioryzacja ? | > A może ten pacjent, w lampach umieszczonych pod sufitem w sali operacyjnej widział odbicie szafy i tego co na niej znajduje się ? A o tym co dzieje się w sali 32 (piętro wyżej) mógł dowiedzieć się jeszcze przed operacją. O tym nie pomyślałeś ?Właśnie pomyślałem o tym i stu innych możliwościach, dlatego w poprzedniej odpowiedzi nieco ironizowałem  |
#33 1 na 1 | piotr653 (108 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - weryfikacja ? | > Do tego pojmowania duszy zakradło się trochę nieporozumień. Zasadniczo jest ona bezforemną lecz nie przeszkadza jej to w przybieraniu kształtów różnych znanych nam obiektów.Skad taka wiedza? |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - rejestracja | Jako że twoja wypowiedź była najbardziej rzeczowa i zbliżona do tego o czym mi wiadomo na temat duszy, odpowiedziałem na twój post w przekonaniu że dodatkowe, nigdzie niedostępne informacje mogą tobie przydać się. > >Zasadniczo jest ona bezforemną lecz nie przeszkadza jej to w przybieraniu kształtów różnych znanych nam obiektów.> Skąd to wiesz?Z dostępnej wiedzy oraz własnych udokumentowanych obserwacji. > >Można ją rozpoznać po wyglądzie> Jak wygląda?Może zaspokoić każde twoje życzenie, jej wygląd jest odpowiedzią na to o czym myślisz. > >Słusznie uważasz, że jedynym do niej odnośnikiem jest intuicja lecz nie jest prawdą, że nie spełnia ona warunków eksperymentu. Można ją przyłapać na gorącym uczynku.> Ją, czyli kogo, co?Rozmawiamy o duszy, swoim wyglądem (na podobieństwo pisma obrazkowego) jest ona w stanie wyjaśnić czym jest intuicja oraz telepatia i na czym polega mechanizm jej działania. > Skąd wiesz, że piszesz o duszy, a nie o pirlupirlu?Jej wygląd i działanie odpowiada na postawione przeze mnie pytania. Ona postępuje w ten sposób, że jej działanie staje się dostępne do zarejestrowania tak aby można je obejrzeć w późniejszym terminie. Pozdrawiam (24wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#35 1 na 1 | samje (74 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - rejestracja | Cóż można odpowiedzieć na Twoje słowa? Albo jesteś mistykiem o niezwykłych mocach albo kpisz ze mnie... Znam dobrze "Jogasutry i Jogabhaszję, klasyczną jogę indyjską" (Biblioteka klasyków filozofii, przekład z sanskrytu - L.Cyboran, PWN, W-wa 2014) i kilka innych podobnych pozycji; od wielu lat czynnie medytuję, zgłębiam tę wiedzę i nabywam stopniowych intuicji z nią związanych. Uznaję istnienie Puruszy (bytu absolutnego) oraz Prakriti (natury), uznaję ich kontakt (samyoga), będący przyczyną tzw. świata przejawionego; w ewolucji od Prakriti nieprzejawionej (awjakta, alinga, mulaprakriti, Pradhana), przez Prakriti przejawioną (wjakta, linga, mahat, buddhi) - czyli stan, który właśnie określa się, jako duszę czyli czystą jaźń (atman); by dalej zstępować ku tzw. świadomości czyli poczuciu "ja" (ahankara, asmita) itd. Widzę, że współczesna fizyka bardzo zbliżyła się do tych koncepcji, oznajmiając jednocześnie, że wymyka się to wszelkim eksperymentom, przyjmując status imponderabiliów... Widzę - jak na dłoni - jak ludzie mylą kategorie i pojęcia ontologiczne, jak związani są nawykiem językowym i abstrakcyjnymi określeniami (jestem też językoznawcą), jak mylą twory czysto językowe z tworami rzeczywistości pozajęzykowej, beznadziejnie kręcąc się wokół pojęć, myśli i koncepcji, które są "wyjaśnianiem ciemnego ciemniejszym od niego". I na to wszystko Ty przynosisz tak dziwne słowa... W każdym razie pozdrawiam. |
#36 4 na 8 | Sierota (349 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - weryfikacja ? |
> Do tego pojmowania duszy zakradło się trochę nieporozumień. Zasadniczo jest ona bezforemną lecz nie przeszkadza jej to w przybieraniu kształtów różnych znanych nam obiektów.> Nie jest prawdą, że nie może ona podlegać żadnym weryfikacjom i eksperymentom. Można ją rozpoznać po wyglądzie i zidentyfikować po czynności wykonywanej odpowiednio do zaistniałej sytuacji.> Słusznie uważasz, że jedynym do niej odnośnikiem jest intuicja lecz nie jest prawdą, że nie spełnia ona warunków eksperymentu. Można ją przyłapać na gorącym uczynku.Naturalnie można zweryfikować istnienie duszy. Można ją rozpoznać po wyglądzie i zidentyfikować po czynności wykonywanej odpowiednio do zaistniałej sytuacji. W tym celu należy jedynie zakupić stare żelazko do prasowania i poprasować. Można więc ją przyłapać na gorącym uczynku.  |
#37 4 na 6 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - weryfikacja ? | Urocze!!! Aż wysłałem Ci "krzyżyk". Drobner, bezduszny... |
#38 5 na 7 | Sierota (349 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - weryfikacja ? | > (-)> Pozdrawiam> (25wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy)Dziękuję Zbyszku z Warszawy za miłego minusa. |
#39 2 na 8 | Sierota (349 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - weryfikacja ? | > (-)> ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.Dziękuję Duchowi Prawdy za wyraz bezinteresownej miłości w postaci miłego minusa. |
#40 5 na 7 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - weryfikacja ? | > Dziękuję Zbyszku z Warszawy za miłego minusa.> Dziękuję Duchowi Prawdy za wyraz bezinteresownej miłości w postaci miłego minusa.Przyzwyczajaj się: u niektórych poziom poczucia humoru nie przewyższa poziomu intelektu... Drobner, podśmiechujek... |
#41 4 na 6 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Eksperymenty z duszą - weryfikacja ? | > u niektórych poziom poczucia humoru nie przewyższa poziomu intelektu...> Drobner, podśmiechujek...<w ogóle na tym forum obserwuję wyjątkowo wysoki antyhumoru --------------------------------------------------------------------- Żeglarze gadają, że jachty mają duszę, chociaż kto by takim wierzył... |
#42 2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - weryfikacja ? | > Dziękuję Duchowi Prawdy za wyraz bezinteresownej miłości w postaci miłego minusa.Proszę bardzo, polecam się na przyszłość.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#43 2 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - weryfikacja ? | > w ogóle na tym forum obserwuję wyjątkowo wysoki [poziom] antyhumoruNo, a jak ma być??? Przecież wszystkie te religie, dusze, paranormalności to kupa śmiechu i humoru! A my musimy być anty!  Drobner, smutas (iiihahaha) |
#44 -1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - na zdjęciach | > >... Zasadniczo dusza jest bezforemną lecz nie przeszkadza jej to w przybieraniu kształtów różnych znanych nam obiektów ... Można ją rozpoznać po wyglądzie i zidentyfikować po czynności wykonywanej odpowiednio do zaistniałej sytuacji. - mistghost01 ( www.imserb(*)you-believe-in-ghosts/page/18/) To zdjęcie idealnie ilustruje omawiane zagadnienie, dusza przedstawia tu zaistniałą sytuację. Dowiadujemy się, że osoba wykonująca fotografię przywiozła samochodem w to miejsce grupę dziewcząt. Dowiadujemy się również, że tą osobą jest mężczyzna w wieku około 35-45 lat ... na zdjęciu widoczna jest jego podobizna. Możecie wierzyć lub nie ... to zdjęcie jest autentyczne. Na twoim zdjęciu żelazka z duszą zabrakło tego elementu o jakim rozmawiamy, a mianowicie zmienności kształtu duszy. Dusza współdziała z naszymi myślami , pomaga nam w zrozumieniu sytuacji (za pomocą pisma obrazkowego) a kiedy dochodzi do kontaktu z innymi osobami, komunikuje się z nimi niezależnie od "nas". P.S. Jak dasz mi powód, dostaniesz ode mnie plusy i bilans zmieni się na dodatni... lecz nie zaśmiecaj dyskusji swoimi pretensjami, to nie jest wątek o tobie. Pozostałe osoby a może również moderatora, proszę o przeniesienie kpin i żartów z tego wątku do odpowiedniego dla humoru miejsca. Pozdrawiam (26wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#45 7 na 9 | piotr653 (108 punktów) | Odp: Eksperymenty z duszą - na zdjęciach | Przecież to kpina, nie tylko z powagi tego portalu, ale również ze zdrowego rozsądku. |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|