 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-10-2015 19:02 | chomiszek (-2 punktów) | Drodzy ateiści
-3 na 7 | Próbowaliście może odpowiedzieć na pytanie czy istnieje coś takiego jak duch lub demon nie na drodzę logicznego myślenia ale poprzez empiryzm w formie wywoływania duchów na różne sposoby?Gdyby ktoś się chciał podzielić doświadczeniem byłbym wdzięczny, pozdrawiam  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#91 -1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Drodzy ateiści |
> ... do wszelkich relacji odnośnie duchów, demonów i innych egzorcyzmów, podchodzę z dużym dystansem ...No to zobacz co znalazł na temat demonów Andrzej Bogusławski : "Szatan istnieje; Ks. Andrzej Ziółkowski CM ostrzega: "diabeł lubi, gdy się o nim mówi, pisze, rozważa, snuje ciekawe domysły, studiuje, rysuje, maluje, rzeźbi... Wierzymy, że on istnieje, ale nienawidzimy go. Diabeł boi się czystego sumienia, dobroci, miłości do Boga i bliźniego. Ci, którzy pragną studiować demonologię (nauka o szatanie), powinni najpierw mieć silną wiarę i poznać bardzo dobrze angelologię (nauka o aniołach)." "- toczy się ciężka walka przeciw mocom ciemności." (Gaudium et spes. II Sobór Watykański). Przypominają o jego istnieniu ostatni papieże, Kongregacja Doktryny Wiary oraz jej prefekt. Zło nie jest więc jakimś brakiem, lecz siłą działającą, istnieje w postaci żywej istoty duchowej, istoty przewrotnej (...) Jest to rzeczywistość straszna, tajemnicza, budząca grozę (...) Szatan i jego wpływ, jaki wywierać może na poszczególne jednostki i na zbiorowości, na całe społeczeństwa - to mógłby być jeden z ważniejszych rozdziałów nauki katolickiej, który należałoby na nowo studiować. (Paweł VI (15. 11. 1972)). Istnienie szatana i jego demonów nie stało się wprawdzie w ciągu wieków wyraźnie przedmiotem wypowiedzi Urzędu Nauczycielskiego, kto jednak sprzeciwia się przyjęciu tej rzeczywistości, ten opuszcza teren nauki biblijnej i kościelnej. (Dokument Kongregacji Doktryny Wiary z 26 czerwca 1975 r.). Są już oznaki powrotu ciemnych sił, a w zlaicyzowanym świecie rozwija się kult szatana (...) Diabeł to obecność tajemnicza, lecz realna, cielesna, a nie symboliczna. I jest istotą potężną książę tego świata - jak go nazywa "Nowy Testament", który wielokrotnie przypomina o jego istnieniu. (Joseph Ratziger). Działalność szatana w stosunku do ludzi objawia się przede wszystkim w kuszeniu do zła. Zły duch usiłuje wpłynąć na człowieka, na jego wyobraźnię oraz wyższe władze jego duszy, by odwrócić je od prawa Bożego. (Jan Paweł II, środowe katechezy w 1985 r.). Książe tego świata, Beele, Belzebub, Belial, Duch nieczysty, Kusiciel, Zły i wreszcie Antychryst. Jest porównywalny do lwa, smoka, lub węża. Tak mówi Pismo święte. (Jan Paweł II (15. 08. 1986))." www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,686090#w686766Czy potrzeba tobie większych autorytetów do wypowiadania się w tym temacie? (25listopad2015-ZbyszekzWarszawy) |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > gdybym jakiegoś spotkał,Pisałem o czuciu ducha w sobie, nie spotkaniu, więc sznurki i zjawy odpadają, pozostaje psychiatra - to typowe spojrzenie w kulturze zachodu..., np. w kulturze wschodu ludzi uduchowionych otacza się szacunkiem.  ( Duch Prawdy - zarejestrowany na fR 2014-11-25 )
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Drodzy ateiści |
> ... w kulturze wschodu ludzi uduchowionych otacza się szacunkiem. ( Duch Prawdy - zarejestrowany na fR 2014-11-25 )Nie tylko w kulturze wschodu , ludzie uduchowieni to twórcy, malarze, kompozytorzy, aktorzy a rzecz uogólniając to każdy z nas kto zajmuje się kreacją rzeczywistości. To nie tylko ludzie ze świata kultury - to architekci, budowlańcy, ogrodnicy, programiści i wielu wielu innych im podobnych. P.S. - moje gratulacje.  (25listopad2015-ZbyszekzWarszawy) |
#94 3 na 3 | D.Sprenglewski (426 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > Pisałem o czuciu ducha w sobieW sobie to ja czasem czuję wzdęcia. Ale na poważnie, jak najbardziej jestem zwolennikiem postrzegania duszy w myśl starożytnej filozofii, jako psyche, umysłu, wypadkowej impulsów elektrycznych, które potrafią wpływać na realny świat, choćby w formie tekstu, który właśnie czytasz. Niewiele ma to jednak wspólnego z religijnością - wolę ją oddzielać od duchowości. Pozdrawiam i do przeczytania PS: Ja pisałem o duchach zrzucających obrazki ze ściany  |
#95 6 na 6 | D.Sprenglewski (426 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > Czy potrzeba tobie większych autorytetów do wypowiadania się w tym temacie?Nie widzę w Twoim poście żadnych autorytetów. Katolicki punkt widzenia traktuję jako z góry nieobiektywny. Wskaż mi obiektywne, weryfikowalne i powtarzalne doświadczenie, w którym jednoznacznie udowodniono istnienie duchów i demonów, a przyznam Ci rację i z pokorą przeproszę za swoją ignorancję. Do tego czasu, proszę, nie podawaj mi religijnych "autorytetów", ani cytatów z jakiejś książki, bo to żaden dowód. Jak napisałem Duchowi Prawdy, kiedy spotkam ducha, nim w niego uwierzę, zwątpię w swoje zdrowie psychiczne. Pozdrawiam i do przeczytania |
#96 1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - wywoływanie duchów. |
> Wskaż mi obiektywne, weryfikowalne i powtarzalne doświadczenie, w którym jednoznacznie udowodniono istnienie duchów i demonów, a przyznam Ci rację i z pokorą przeproszę za swoją ignorancję ... kiedy spotkam ducha, nim w niego uwierzę, zwątpię w swoje zdrowie psychiczne.Nie musisz przyznawać mi racji ani mnie przepraszać, poznawanie rzeczywistości jest dobrowolne i wynika z zainteresowania. Wszystkiego nie musisz wiedzieć a mi nie zależy abyś uwierzył, niczego też nie będę tobie pokazywał ani tłumaczył ponieważ lepiej dla ciebie będzie abyś pozostał przy zdrowych zmysłach. Kiedy będziesz gotów aby zmierzyć się z tym tematem, odezwij się ponownie. (26listopad2015-ZbyszekzWarszawy) |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | No też słyszałem o zmiennych jak chorągiewka - vide decyzja z 26 maja. Swoją drogą, w Twoim przypadku akurat się nie dziwię 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > >konsekwentnie żegnam sie z Tobą od prawie pół roku> słyszałem o takich przypadkach, ale pojęcia nie miałem,> że Ciebie to też dotknęło.Widzisz, ostatnio to już nawet kilka dni z Twojej strony było cicho - więc relaks, więc oddech, wiec zajęcie się ważniejszymi sprawami niż pyskówki z Duchem Prawdy, ale oczywiście musiałeś coś napisać, a człowiek to słaby jest, upada i odpowiada na prymitywne zaczepki. Bye bye Sławku!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > Sławku!Duchu Prawdy 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > Duchu Prawdy  Nie migam się, chętnie - patrz mój warunek.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > W sobie to ja czasem czuję wzdęcia.Zmień dietę. > Ale na poważnie, jak najbardziej jestem zwolennikiem postrzegania duszy w myśl starożytnej filozofii, jako psyche, umysłu, wypadkowej impulsów elektrycznych, które potrafią wpływać na realny świat, choćby w formie tekstu, który właśnie czytasz. Niewiele ma to jednak wspólnego z religijnością - wolę ją oddzielać od duchowości.Słusznie, ja też tak robię. > PS: Ja pisałem o duchach zrzucających obrazki ze ściany  Nie wierzę w takie duchy, chociaż powinienem, bo mam kilka takich doświadczeń, np. w chwili śmierci bliskich osób, które umierały w odległości wielu kilometrów od miejsca, gdzie się znajdowałem, słyszałem trzask drzwi, które fizycznie nie trzasnęły, bo były zamknięte, a innym razem z kratki na ścianie zeskoczyła doniczka z kwiatem na środek pokoju, nie żeby po prostu spadła przy ścianie... Pozdrawiam 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > >Duchu Prawdy  > Nie migam się, chętnie - patrz mój warunek.Warunki to możesz sobie stawiać.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | Pozdrawiam Sławku i życzę miłego dnia!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#104 2 na 2 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > SławkuDuchu Prawdy Ignoruj trolle - użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i krytykowanie, a nie konstruktywna dyskusja. Twoje odpowiedzi na ich wypowiedzi tylko ich zachęcą do dalszej złośliwej działalności.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - wywoływanie duchów. | > Wszystkiego nie musisz wiedzieć a mi nie zależy abyś uwierzyłA co do tabliczki sumeryjskiej z przed - jak sam wcześniej napisałeś - 10 tys. lat też Zbyszku nie zależało Ci, aby forumowicze uwierzyli i Twój autorytet uznali, lub abyś sam zmienił zdanie? Hm, wielce ciekawa sprawa, doprawdy nie wiadomo na czym Ci zależy.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|