Racjonalista - Strona głównaDo treści
Drodzy ateiści

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
31-10-2015 19:02chomiszek (-2 punktów)Drodzy ateiści
Ocena -3 na 7
Próbowaliście może odpowiedzieć na pytanie czy istnieje coś takiego jak duch lub demon nie na drodzę logicznego myślenia ale poprzez empiryzm w formie wywoływania duchów na różne sposoby?Gdyby ktoś się chciał podzielić doświadczeniem byłbym wdzięczny, pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
#91
25-11-2015 21:57
 Ocena-1 na 3
ZbyszekzWarszawy (299 punktów)Odp: Drodzy ateiści
W odpowiedzi D.Sprenglewski

> ... do wszelkich relacji odnośnie duchów, demonów i innych egzorcyzmów, podchodzę z dużym dystansem ...

No to zobacz co znalazł na temat demonów Andrzej Bogusławski :

"Szatan istnieje; Ks. Andrzej Ziółkowski CM ostrzega: "diabeł lubi, gdy się o nim mówi, pisze, rozważa, snuje ciekawe domysły, studiuje, rysuje, maluje, rzeźbi... Wierzymy, że on istnieje, ale nienawidzimy go. Diabeł boi się czystego sumienia, dobroci, miłości do Boga i bliźniego. Ci, którzy pragną studiować demonologię (nauka o szatanie), powinni najpierw mieć silną wiarę i poznać bardzo dobrze angelologię (nauka o aniołach)." "- toczy się ciężka walka przeciw mocom ciemności." (Gaudium et spes. II Sobór Watykański).

Przypominają o jego istnieniu ostatni papieże, Kongregacja Doktryny Wiary oraz jej prefekt. Zło nie jest więc jakimś brakiem, lecz siłą działającą, istnieje w postaci żywej istoty duchowej, istoty przewrotnej (...) Jest to rzeczywistość straszna, tajemnicza, budząca grozę (...) Szatan i jego wpływ, jaki wywierać może na poszczególne jednostki i na zbiorowości, na całe społeczeństwa - to mógłby być jeden z ważniejszych rozdziałów nauki katolickiej, który należałoby na nowo studiować. (Paweł VI (15. 11. 1972)).

Istnienie szatana i jego demonów nie stało się wprawdzie w ciągu wieków wyraźnie przedmiotem wypowiedzi Urzędu Nauczycielskiego, kto jednak sprzeciwia się przyjęciu tej rzeczywistości, ten opuszcza teren nauki biblijnej i kościelnej. (Dokument Kongregacji Doktryny Wiary z 26 czerwca 1975 r.).

Są już oznaki powrotu ciemnych sił, a w zlaicyzowanym świecie rozwija się kult szatana (...) Diabeł to obecność tajemnicza, lecz realna, cielesna, a nie symboliczna. I jest istotą potężną książę tego świata - jak go nazywa "Nowy Testament", który wielokrotnie przypomina o jego istnieniu. (Joseph Ratziger).

Działalność szatana w stosunku do ludzi objawia się przede wszystkim w kuszeniu do zła. Zły duch usiłuje wpłynąć na człowieka, na jego wyobraźnię oraz wyższe władze jego duszy, by odwrócić je od prawa Bożego. (Jan Paweł II, środowe katechezy w 1985 r.).

Książe tego świata, Beele, Belzebub, Belial, Duch nieczysty, Kusiciel, Zły i wreszcie Antychryst. Jest porównywalny do lwa, smoka, lub węża. Tak mówi Pismo święte. (Jan Paweł II (15. 08. 1986))." www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,686090#w686766

Czy potrzeba tobie większych autorytetów do wypowiadania się w tym temacie?

(25listopad2015-ZbyszekzWarszawy)

#92
25-11-2015 21:59
 0 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Drodzy ateiści
W odpowiedzi D.Sprenglewski
>gdybym jakiegoś spotkał,
Pisałem o czuciu ducha w sobie, nie spotkaniu, więc sznurki i zjawy odpadają, pozostaje psychiatra - to typowe spojrzenie w kulturze zachodu..., np. w kulturze wschodu ludzi uduchowionych otacza się szacunkiem.

( Duch Prawdy - zarejestrowany na fR 2014-11-25 )

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#93
25-11-2015 22:33
 0 na 2
ZbyszekzWarszawy (299 punktów)Odp: Drodzy ateiści
W odpowiedzi Duch Prawdy

>... w kulturze wschodu ludzi uduchowionych otacza się szacunkiem. ( Duch Prawdy - zarejestrowany na fR 2014-11-25 )

Nie tylko w kulturze wschodu , ludzie uduchowieni to twórcy, malarze, kompozytorzy, aktorzy a rzecz uogólniając to każdy z nas kto zajmuje się kreacją rzeczywistości. To nie tylko ludzie ze świata kultury - to architekci, budowlańcy, ogrodnicy, programiści i wielu wielu innych im podobnych.

P.S. - moje gratulacje.

(25listopad2015-ZbyszekzWarszawy)

#94
25-11-2015 22:44
 Ocena 3 na 3
D.Sprenglewski (426 punktów)Odp: Drodzy ateiści
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Pisałem o czuciu ducha w sobie
W sobie to ja czasem czuję wzdęcia. Ale na poważnie, jak najbardziej jestem zwolennikiem postrzegania duszy w myśl starożytnej filozofii, jako psyche, umysłu, wypadkowej impulsów elektrycznych, które potrafią wpływać na realny świat, choćby w formie tekstu, który właśnie czytasz. Niewiele ma to jednak wspólnego z religijnością - wolę ją oddzielać od duchowości.

Pozdrawiam i do przeczytania

PS: Ja pisałem o duchach zrzucających obrazki ze ściany

#95
25-11-2015 23:03
 Ocena 6 na 6
D.Sprenglewski (426 punktów)Odp: Drodzy ateiści
W odpowiedzi ZbyszekzWarszawy
>Czy potrzeba tobie większych autorytetów do wypowiadania się w tym temacie?
Nie widzę w Twoim poście żadnych autorytetów. Katolicki punkt widzenia traktuję jako z góry nieobiektywny.
Wskaż mi obiektywne, weryfikowalne i powtarzalne doświadczenie, w którym jednoznacznie udowodniono istnienie duchów i demonów, a przyznam Ci rację i z pokorą przeproszę za swoją ignorancję. Do tego czasu, proszę, nie podawaj mi religijnych "autorytetów", ani cytatów z jakiejś książki, bo to żaden dowód.
Jak napisałem Duchowi Prawdy, kiedy spotkam ducha, nim w niego uwierzę, zwątpię w swoje zdrowie psychiczne.

Pozdrawiam i do przeczytania

#96
26-11-2015 01:40
 Ocena 1 na 3
ZbyszekzWarszawy (299 punktów)Odp: Drodzy ateiści - wywoływanie duchów.
W odpowiedzi D.Sprenglewski

>Wskaż mi obiektywne, weryfikowalne i powtarzalne doświadczenie, w którym jednoznacznie udowodniono istnienie duchów i demonów, a przyznam Ci rację i z pokorą przeproszę za swoją ignorancję ... kiedy spotkam ducha, nim w niego uwierzę, zwątpię w swoje zdrowie psychiczne.

Nie musisz przyznawać mi racji ani mnie przepraszać, poznawanie rzeczywistości jest dobrowolne i wynika z zainteresowania. Wszystkiego nie musisz wiedzieć a mi nie zależy abyś uwierzył, niczego też nie będę tobie pokazywał ani tłumaczył ponieważ lepiej dla ciebie będzie abyś pozostał przy zdrowych zmysłach. Kiedy będziesz gotów aby zmierzyć się z tym tematem, odezwij się ponownie.

(26listopad2015-ZbyszekzWarszawy)

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Drodzy ateiści
W odpowiedzi Duch Prawdy
No też słyszałem o zmiennych jak chorągiewka - vide decyzja z 26 maja.
Swoją drogą, w Twoim przypadku akurat się nie dziwię

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Drodzy ateiści
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>konsekwentnie żegnam sie z Tobą od prawie pół roku
> słyszałem o takich przypadkach, ale pojęcia nie miałem,
> że Ciebie to też dotknęło.

Widzisz, ostatnio to już nawet kilka dni z Twojej strony było cicho - więc relaks, więc oddech, wiec zajęcie się ważniejszymi sprawami niż pyskówki z Duchem Prawdy, ale oczywiście musiałeś coś napisać, a człowiek to słaby jest, upada i odpowiada na prymitywne zaczepki.
Bye bye Sławku!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Drodzy ateiści
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Sławku!
Duchu Prawdy


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Drodzy ateiści
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Duchu Prawdy

Nie migam się, chętnie - patrz mój warunek.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Drodzy ateiści
W odpowiedzi D.Sprenglewski
>W sobie to ja czasem czuję wzdęcia.
Zmień dietę.
>Ale na poważnie, jak najbardziej jestem zwolennikiem postrzegania duszy w myśl starożytnej filozofii, jako psyche, umysłu, wypadkowej impulsów elektrycznych, które potrafią wpływać na realny świat, choćby w formie tekstu, który właśnie czytasz. Niewiele ma to jednak wspólnego z religijnością - wolę ją oddzielać od duchowości.
Słusznie, ja też tak robię.
>PS: Ja pisałem o duchach zrzucających obrazki ze ściany
Nie wierzę w takie duchy, chociaż powinienem, bo mam kilka takich doświadczeń, np. w chwili śmierci bliskich osób, które umierały w odległości wielu kilometrów od miejsca, gdzie się znajdowałem, słyszałem trzask drzwi, które fizycznie nie trzasnęły, bo były zamknięte, a innym razem z kratki na ścianie zeskoczyła doniczka z kwiatem na środek pokoju, nie żeby po prostu spadła przy ścianie...
Pozdrawiam

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Drodzy ateiści
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Duchu Prawdy
>Nie migam się, chętnie - patrz mój warunek.
Warunki to możesz sobie stawiać.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Drodzy ateiści
W odpowiedzi Duch Prawdy
Pozdrawiam Sławku i życzę miłego dnia!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#104
26-11-2015 08:25
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Drodzy ateiści
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Sławku
Duchu Prawdy

Ignoruj trolle - użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i krytykowanie, a nie konstruktywna dyskusja. Twoje odpowiedzi na ich wypowiedzi tylko ich zachęcą do dalszej złośliwej działalności.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Drodzy ateiści - wywoływanie duchów.
W odpowiedzi ZbyszekzWarszawy
> Wszystkiego nie musisz wiedzieć a mi nie zależy abyś uwierzył

A co do tabliczki sumeryjskiej z przed - jak sam wcześniej napisałeś - 10 tys. lat też Zbyszku nie zależało Ci, aby forumowicze uwierzyli i Twój autorytet uznali, lub abyś sam zmienił zdanie?
Hm, wielce ciekawa sprawa, doprawdy nie wiadomo na czym Ci zależy.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365