 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-11-2015 14:29 | VonM (709 punktów) | Kuriozum światopoglądowe
-1 na 1 | Dzisiaj się nad tym zastanawiałem. Wprawdzie nie jestem 100% ateistą, bardziej agnostykiem, z drugiej strony nie uznaję pojęć dobra i zła. I tu pytanie czy moja postawa jest logiczna i czy jedno z drugim się nie wyklucza. I tu całkiem przypadkowo doszedłem myślą do tego, co się potocznie zwie lewacką logiką.
O czym myślę - standardowy zarzut do środowisk lewicowych, czyli "bojkotujecie Kościół Katolicki za dyskryminację kobiet, a wspieracie Islam, w którym kobieta nie ma żadnych praw". I ten element, jest jakby próbą definitywnego odróżnienia dobra (czyli wszyscy się kochamy) od zła (walczymy przeciw sobie). Z kolei postawa prawicowa będzie widzieć, że
1. W Islamie kobieta nie ma praw 2. W kulturze katolickiej prawa kobiet są w pewnym sensie ograniczone 3. Islam walczy z kulturą katolicką
a zatem nie obowiązuje zasada "wróg mojego wroga jest moim sprzymierzeńcem", która byłaby niejako pochodną podziału na dobro i zło. Mamy więc do czynienia z sytuacją, kiedy "ateistyczna" lewica podnosi postulaty religijne (jednoznaczny podział na dobro (Bóg) i zło(szatam)), z kolei prawica podnosi stanowisko bardziej chaotyczne.
Czy ktoś kiedyś próbował domknąć to koło sporu światopoglądowego? Czy podział na dobro i zło nie jest przeciwieństwem pojęcia konfliktu interesów? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 Dalej..#61 1 na 1 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > Serio dotyczy to tylko katolików?W Polsce nikt inny by się w takiej ogromnej skali zjawiska nie odważył. Jakieś marsze od czasu do czasu, dookoła ludzie pukający się w czoło, zdarza się. Spróbuj jednak wyrazić takie zdanie wobec katolickiego pochodu... |
#62 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > >Serio dotyczy to tylko katolików?> W Polsce nikt inny by się w takiej ogromnej skali zjawiska nie odważył.Nikt nie ma do tego prawa, czy też nikt nie zebrałby takiej liczby ludzi? Trzeba było widzieć Warszawę po meczu Polska - Serbia na otwarcie mistrzostw świata w siatkówce. 60 000 luda na moście Ponatowskiego. Trzeba było widzieć Katowice po finale. > Jakieś marsze od czasu do czasu, dookoła ludzie pukający się w czoło, zdarza się.> Spróbuj jednak wyrazić takie zdanie wobec katolickiego pochodu...Wszelkie pukanie się w czoło na widok pochodu, manifestacji, procesji jest takim samym brakiem kultury Wszelkie zakazy korzystania z przestrzeni publicznej, zajedno wobec katolików, lutrów, ateistów, zwolenników i przeciwników rzodkiewki są zakazami i niczym więcej, a w publicznej przestrzeni mają prawo manifestować swoje, zgodne z prawem przekonania, wszyscy |
#63 8 na 8 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe |
> Dlatego, że domagasz się zamykania uczelni przed dostępem dla wiedzyJakiej wiedzy?  |
#64 5 na 5 | dzentelmen (2000 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > >... że domagasz się zamykania uczelni przed dostępem dla wiedzy> Jakiej wiedzy?  Wszech...  Pozdrawiam.
"Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae". |
#65 4 na 4 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > >Jakiej wiedzy?  > Wszech...  Alternatywnej... |
#66 1 na 1 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > w publicznej przestrzeni mają prawo manifestować swoje, zgodne z prawem przekonania, wszyscyKażdy ma prawo do wyrażania swojej wolności w przestrzeni publicznej tylko wtedy, gdy nie zagraża to wolności drugiego człowieka w tejże przestrzeni. Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innych. Twoje prawo do głośnego wyrażania swoich poglądów kończy się tam, gdzie zaczyna się prawo drugiego człowieka do ciszy i spokoju. W przestrzeni publicznej nie możesz robić wszystkiego. Nie jesteś tam sam, powinieneś umieć uszanować wolność innych. Żyj, ale równocześnie dając żyć innym. |
#67 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > > w publicznej przestrzeni mają prawo manifestować swoje, zgodne z prawem przekonania, wszyscy> Każdy ma prawo do wyrażania swojej wolności w przestrzeni publicznej tylko wtedy, gdy nie zagraża to wolności drugiego człowieka w tejże przestrzeni.> Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innych. >Twoje prawo do głośnego wyrażania swoich poglądów kończy się tam, gdzie zaczyna się prawo drugiego człowieka do ciszy i spokoju.
Powtórzę pytanie : dotyczy to tylko katolików? Parada równości, marsz szmat, demonstracja pielęgniarek były ciche? Odważę się twierdzić że przedwybuchowa syrena na górniczej manifestacji była głośniejsza niż modły podczas procesji Zapewniam Cię, że pod Spodkiem, po wygranej z Brazylią wcale nie byliśmy cicho > W przestrzeni publicznej nie możesz robić wszystkiego. Nie jesteś tam sam, powinieneś umieć uszanować wolność innych.dotyczy to tylko katolików? |
#68 4 na 4 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > dotyczy to tylko katolików?Nie, ale naprawdę karkołomnie masz zamiar porównywać 1 marsz równości w roku do kilkudziesięciu tysięcy procesji religijnych w Polsce? Nie słyszałem również o żadnym przypadku nakazu brania w nim udziału, natomiast słyszałem o co najmniej kilkuset nakazach brania udziału w uroczystościach religijnych. > Zapewniam Cię, że pod Spodkiem, po wygranej z Brazylią wcale nie byliśmy cichoPod stadionem owszem, ale potem w drodze na dworzec budząc śpiących mieszkańców, próbujących wyspać się przed pracą następnego dnia, to naprawdę nie jest powód do dumy. Ja tam bym się tym brakiem kultury i tolerancji nie chwalił, ale skoro chcesz ... Jedno chamstwo nie usprawiedliwia czynienia drugiego chamstwa. To tylko rządząca partia ma takie chore usprawiedliwienie. Chore. |
#69 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > >dotyczy to tylko katolików?> Nie, ale naprawdę karkołomnie masz zamiar porównywać 1 marsz równości w roku do kilkudziesięciu tysięcy procesji religijnych w Polsce?Naprawdę mam zamiar porównywać zakaz jakiegokolwiek korzystania z przestrzeni publicznej z brakiem tego zakazu Nikt Ci nie zabrania organizowania marszu równości raz w tygodniu w każdej gminie, a gdyby chciał zabronić, będzie moim wrogiem Liczebność i częstotliwość ulicznych manifestacji jest wprost proporcjonalna do ilości osób chętnych do udziału w nich > Nie słyszałem również o żadnym przypadku nakazu brania w nim udziału, natomiast słyszałem o co najmniej kilkuset nakazach brania udziału w uroczystościach religijnych.Na temat nakazu uczestnictwa w praktykach religijnych ze mną nie porozmawiasz, bo nie widzę pola sporu. > >Zapewniam Cię, że pod Spodkiem, po wygranej z Brazylią wcale nie byliśmy cicho> Pod stadionem owszem, ale potem w drodze na dworzec budząc śpiących mieszkańców, próbujących wyspać się przed pracą następnego dnia, to naprawdę nie jest powód dodumy. Noooo to nie jestem dumny. (Procesja w spaniu raczej nie przeszkadza  ) > Jedno chamstwo nie usprawiedliwia czynienia drugiego chamstwa.W takim razie musiałbyś zabronić WSZYSTKICH procesji, pochodów, marszów, demonstracji, konduktów, meczów, koncertów, ulicznego witania Nowego Roku, a nawet weselnych fajerwerków. Serio chciałbyś żyć w tak smutnej rzeczywistości? > To tylko rządząca partia ma takie chore usprawiedliwienie. Chore.Przyznaję, nie rozumiem |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe -wiedza |
..>>Dlatego, że domagasz się zamykania uczelni przed dostępem dla wiedzy > Jakiej wiedzy?  O ile chce się tobie wymiotować, to lepiej abyś wiedziała co tobie zaszkodziło i czego unikać następnym razem. Podobnie jest z jasnowidzeniem, wypada coś wiedzieć na ten temat i mieć własne przemyślenia zamiast bezrozumnie powtarzać co ktoś powiedział. Wiedza nie powstaje w wyniku zakazów doświadczania rzeczywistości. (5grudzień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#71 4 na 4 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > Nikt Ci nie zabrania organizowania marszu równości raz w tygodniu w każdej gminie, a gdyby chciał zabronić, będzie moim wrogiemTo się przygotuj, bo jedynie słuszna opcja sprawiedliwości razem z naciskiem biskupów Krk nie zezwoli w ciągu najbliższych 4 lat ani na jedną paradę równości. Przez 4 lata będziesz miał zakaz równości, tolerancji i wszelkich innych "szmat". |
#72 6 na 6 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe |
> Przez 4 lata będziesz miał zakaz równości, tolerancji i wszelkich innych "szmat".Jeszcze zobaczymy. Moim zdaniem mogą mi skoczyć, ale okaże się "w praniu". Jeśli masz rację, to po tych 4 latach zakazywacze polecą na zbitą twarz. Nie ma aż tylu baranów w Polsce, żeby ich wybrali ponownie. |
#73 4 na 4 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > Nie ma aż tylu baranów w Polsce, żeby ich wybrali ponownie.Z tym bym dyskutował, naturalnie jeśli jeszcze będziesz mieć okazje, aby móc nadal demokratycznie wybierać. |
#74 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > >Nikt Ci nie zabrania organizowania marszu równości raz w tygodniu w każdej gminie, a gdyby chciał zabronić, będzie moim wrogiem> To się przygotuj, bo jedynie słuszna opcja sprawiedliwości razem z naciskiem biskupów Krk nie zezwoli w ciągu najbliższych 4 lat ani na jedną paradę równości.Gotów. Póki co jednak nikt żadnego marszu nie zakazuje. Póki co w Warszawie (za TV... P,N itp) manifestują zwolennicy psucia dobrych politycznych zwyczajów przez PO i zwolennicy psucia ich przez PiS Póki co, to jedynie Ty nawołujesz do pozbawienia poważnej grupy ludzi prawa do bytowania w publicznej przestrzeni > Przez 4 lata będziesz miał zakaz równości, tolerancji i wszelkich innych "szmat".Czasem boję się zajedno spełnienia proroctw jak i samych proroków. W rozmowie z p. Brzostowskim napisałem czego się obawiam www.racjonalista.pl/forum.php/s,682577#w683069w innym, www.racjonalista.pl/forum.php/s,571231#w571758że fanatyzm nie jest jedynie przypisany katolikom, i każdy fanatyzm poradzi szkody narobić |
| piotr35 (1843 punktów) | Odp: Kuriozum światopoglądowe | > fanatyzmnie jest tym samym co realizm.  |
1 2 3 4 5 6 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|