 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-02-2016 12:08 | Brzostowski (7067 punktów) | Nowa komisja smoleńska
1 na 1 | Wysłuchałem na onecie: wiadomosci(*)skiej-kto-wchodzi-w-jej/yqsrylKim są członkowie nowej komisji. Jakoś powiem szczerze, nie widzę aby byli to jacyś wariaci. Raczej ludzie z doświadczeniem, w tym międzynarodowym, naukowcy, praktycy. Oczywiście zawsze można mieć zastrzeżenia do składu, ale na wariatów to oni nie wyglądają. Mam nadzieję, że nowa komisja jakieś nowe fakty w tej sprawie ujawni. Nie sądzę, aby miał tam miejsce wybuch, czy tym bardziej zamach (nie mieści mi się w głowie, że komisja Millera mogłaby ukrywać jakieś fakty z tym związane), ale na pewno dowiemy się jaki był u nas wtedy burdel przy tych wyjazdach. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#61 3 na 3 | pompa (524 punktów) | Odp: Nowa komisja smoleńska | ałań rzadu PiS. Wydaje Ci się, że tak będą działać, bo PiS jest feee? > Ja się cieszę, że komisja powstała. Niech transparentnie wyjaśnia, niech pokazuje, publikuje wyniki, opinie. Cóż w tym złego? Przecież czlonkowie komisji Millera będą mogli się odnieść do ewntyalnych nowych odkrytych faktów. Czego tu się bać?> Jest sporo naprawdę poważnych osób w tej komisji. Niech badają.> Owszem, jest obawa, że będzie to lincz polityczny, albo nawet pewien szantaż. Jest to tylko jednak projekcja obaw.Ale jakie nowe fakty człowieku? Przecież oni już dawno stwierdzili że były wybuchy. Więc do czego innego mają teraz dojść. Przecież rodziny ofiar które wierzą w zamach nie wybaczą im innego stwierdzenia niż tego że doszło do wybuchu a lepiej do zamachu. Trzeba było nie spać przez 6 lat. |
#62 2 na 2 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Nowa komisja smoleńska | > >Wystarczy poczytać kolejne Wasze wypociny przy dowolnym wątku, aby uśmiać się do rozpuku.> A śmiej się, Waszmość, śmiej, jeno pomnij, iż ten się śmieje naprawdę, kto się śmieje ostatni. Oby śmiech Waszmości przedwczesnym się nie okazał.Śmieje się z lemingowych głupot, nic nie wskazuje na to, aby powodów do śmiechu zabrakło. Dziś słyszę, że PO zgłasza rozszerzony projekt 500+!  No i jak tu nie chichrać się. W kampanii mówili, że 500+ to zniszczy budżet, ze to zły dla Polski program. Dziś chcą dać więcej niż PiS! Jak czują się dziś wyborcy PO?  A co do przysłowia: "ten się śmieje naprawdę, kto się śmieje ostatni", to nie wiem czy koleżanka rozumie sens tego przysłowia? Otóż informuję Panią, że ja wcale nie chcę się śmiać z niczyjej głupoty, chciałbym aby lemingi były bardziej myślące. W związku z tym, jeśli nie będę miał powodów do śmiechu z powodu lemingów, to będzie bardzo dobrze. Nie będę się śmiał, ale będę się cieszył. Tylko, że narazie nie jestem w tym względzie optymistą.
Śmieszą mnie lemingi. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Nowa komisja odnośnie lemingów | |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Nowa komisja smoleńska | Najlepiej pogadać na konkretny temat, i kulturalnie, wówczas wychodzi kto kim jest. Zapraszam zatem, o czym chce Pan pogadać? Ja jestem otwarty, oto moje propozycje. Aby dyskusja była ciekawsza, proponuję podjąć temat, który nas różni. 1. Jestem za adopcją przez pary homo. A Pan? 2. Jestem za in vitro, ale przeciw finansowaniu z budżetu. A Pan? 3. Jestem przeciw aborcji na życzenie. A Pan? 4. Jestem za Programem 500+. A Pan? 5. Jestem przeciw federalizacji UE, ale za wariantem "Europy ojczyzn". A Pan? ... Proszę proponować własne. Zakładamy nowy wątek i pogadamy. Wchodzi Pan?
Śmieszą mnie lemingi. |
#65 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Nowa komisja smoleńska | > "a uważam, że wyjdą nowe fakty."> no i tak myśli bezmyślnie każdy kretyn> sory winetu, ale to jedyny wniosekRyzykowna to jest ocena. Ujawnienie nowych faktów jest wysoce prawdopodobne przy tak skomplikowanej materii jak katastrofa. Nie wiem czy będzie to bardzo ważne dla wyjaśnienia katastrofy, ale na pewno coś wyjdzie na jaw. Przecież nawet teraz prokuratura prowadzi postępowania w tej sprawie. Myślę, że prokuratorzy nie są kretynami i robią swoją robotę z tą myślą, że do czegoś dojdą. Ponad 70% Polaków sądzi, że poprzednia władza nie wyjaśniła katastrofy do końca. A to oznacza, że myślą oni, iż jeszcze coś tam jest do odkrycia. Czy ponad 70% Polaków to kretyni? Nie sądzę. No i jak tu się z Was nie śmiać.
Śmieszą mnie lemingi. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Nowa komisja smoleńska | > Ale jakie nowe fakty człowieku? Przecież oni już dawno stwierdzili że były wybuchy. Więc do czego innego mają teraz dojść. Przecież rodziny ofiar które wierzą w zamach nie wybaczą im innego stwierdzenia niż tego że doszło do wybuchu a lepiej do zamachu.Nie wiem jakie fakty, ale są liczne pytania, na które brak odpowiedzi. Np kto odpowiada za burdel w przygotowaniu wylotu, prowadzeniu śledztwa? Wybuchy? Nie wiem, to co czytalem na ten temat nie wskzuje, że takowe były, ale jeśli ktoś ma dowody niech pokaże. Przypominam, że Antoni nie miał dotychczas dostępu do wielu danych, a teraz bedzie miał. Może coś tam jest. Poza tym, większość Polaków ma taką ocenę, że poprzedni rząd marnie wyjaśniał tę katastrofę (ponad 70% Polaków), a zatem niech teraz próbuje ta władza.
Śmieszą mnie lemingi. |
#67 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Nowa komisja smoleńska | > A i twoim wzorem Brzostowski zaraz jak to idzie. A coraz łatwiej cię pokonać w rozsądnej rozmowie na argumenty miłość do Pisu przysłania ci ogląd rzeczywistości i nawet nie widzisz jak stajesz się ideologiem. Pozostaje się tylko śmiać z tak zaślepionego miłością do jednej partii człowieka.Ośmieszasz się WR. Ja nie sądzę iż był zamach, natomiast przypuszczam że wykryje się szereg nowych faktów, głównie z zakresu organizacji wyjazdu i jakości prowadzenia śledztwa. A Ty jakie masz zdanie?
Śmieszą mnie lemingi. |
#68 2 na 4 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Nowa komisja smoleńska | > > Ośmieszasz się WR.W twoich oczach to zaszczyt. Dla mnie ośmieszasz się ty z tym swoim bezgranicznym uwielbieniem do jednej partii i wyzywaniem wszystkich od antyklerykalnych lemingów. A już bajka o twoim lewactwie no majstersztyk. Ale jak mówiłem to kupują dzieci do lat 5. > Ja nie sądzę iż był zamach,Kiedyś twierdziłeś że jest to prawdopodobne. www.racjon(*)m.php/s,506323/z,0/d,2#w506414> natomiast przypuszczam że wykryje się szereg nowych faktów, głównie z zakresu organizacji wyjazdu i jakości prowadzenia śledztwa.Oj na pewno się wykryje. Okaże się, że wszystkiemu winna była platforma. Przecież takie są główne założenia więc to się wykryje. A, że przy okazji Macierewicz pociągnie jeszcze bajki o wybuchach to też jestem pewny ten Tweet mnie w tym utwierdza. W końcu 30% ludzi wierzących w zamach to żelazny elektorat PIS trzeba ich czymś karmić jednocześnie nie zniechęcać tych paru procent nie wierzących. Więc będziemy mieć festiwal winnych śmierci prezydenta co pewien czas przesłaniany jakimiś wstawkami o możliwym zamachu. I będzie fajnie. A pan jako ideolog pisu będzie nam tu głupi lemingom tłumaczył jak to świetnie ta komisja pracuje. |
#69 2 na 4 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Nowa komisja smoleńska | > Najlepiej pogadać na konkretny temat, i kulturalnie, wówczas wychodzi kto kim jest.> Zapraszam zatem, o czym chce Pan pogadać? Ja jestem otwarty, oto moje propozycje. Aby dyskusja była ciekawsza, proponuję podjąć temat, który nas różni.> 1. Jestem za adopcją przez pary homo. A Pan?> 2. Jestem za in vitro, ale przeciw finansowaniu z budżetu. A Pan?> 3. Jestem przeciw aborcji na życzenie. A Pan?> 4. Jestem za Programem 500+. A Pan?> 5. Jestem przeciw federalizacji UE, ale za wariantem "Europy ojczyzn". A Pan?> ...> Proszę proponować własne. Zakładamy nowy wątek i pogadamy. Wchodzi Pan?> Śmieszą mnie lemingi.Panie pan tu sobie możesz bajać za czym to pan nie jest. Ważne jest to, że tego nie widać po pana wypowiedziach i nie widać po partii na którą pan radośnie namawia do głosowania. Jest pan ideologiem pisu dostał pan ze sztabu wytyczne bajaj tu o tym, że mamy pewne wady jesteśmy nieco wsteczni pan to widzi panu to też się nie podoba ale mamy też zalety. Panie naprawdę takie bajki mogą kupić tylko ludzie naprawdę zaślepieni miłością do PIS. Albo jak pan trudniący się sprzedażą swojej ideologii. A co do punktów o ile w trzech przypadkach jestem na tak o tyle w czwartym i piątym jestem na nie. No a tak się składa, że akuratnie w tych trzech pierwszych pana partia jest na nie a w czwartym i piątym na tak. Program 500+ jest dla mnie zwykłym kupowaniem głosów i nie będzie miał żadnego znaczenia dla demografii. A pieniądze otrzymywane za darmo zawsze działają demoralizująco. Wolałbym by zamiast tego sfinansowano chociażby darmowe przedszkola lub stypendia dla zdolnej młodzieży. Takie pieniądze otrzymywane za konkretne osiągnięcia lub finansujące konkretne cele były by lepszą inwestycją. Federalizacja z unią to dla mnie najlepszy gwarant naszego bezpieczeństwa nikt nie kiwnie palcem w naszych sprawach nie mając interesów. Stąd niestety jako słaby kraj jesteśmy skazani na rolę wasala albo Unii albo Rosji. Z dwojga złego wolę Unię. W takim układzie istniej chociaż szansa na wzmocnienie się. Ponadto wyciągną pan te dwa punkty. A to pana partia powołała chociażby komisję do przeciwdziałaniu ateizacji. Normalnie jakbyśmy byli zakałą świata i trzeba było przed nami bronić ten niewinny naród. To pana politycy w Toruniu co krok składają hołdy pewnemu biznesmenowi zakonnikowi. To pana partia gra cynicznie na grobach. To są minusy które przysłaniają mi wszelkie potencjalne zalety pana partyjki. I naprawdę w pana oczach mogę być tym lemingiem. Ale w moich jest pan cynicznym (i zabawnym) ideologiem pisu który próbuje tu w dosyć nie udolny sposób sprzedawać swoją propagandę. |
#70 7 na 7 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Nowa komisja odnośnie lemingów | > U lemingów nie chodzi tylko o samobójstwo, tylko głównie o bezmyślność.Lemingi nie są bezmyślne. Przynajmniej nie bardziej niż myszy, borsuki i - z przeproszeniem - barany. |
#71 9 na 9 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Nowa komisja smoleńska | > chciałbym aby lemingi były bardziej myślące.Nie interesuje mnie zoologia aż w takim stopniu. Jest mi dokładnie obojętne, kto jest mniej, a kto bardziej "myślący" i nikt mnie nie śmieszy aż tak, by go zoologicznie traktować. |
#72 1 na 1 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Nowa komisja smoleńska | > A ja bym chciał się dowiedzieć, kto podjął decyzję i dalczego w roku 2011 i 2012 zniszczono ok. 400 stron meldunków, informacji które dotarły do Sztabu Generalnego w Śmieszą mnie lemingi.Nie powtarzaj za Antkiem absurdów o zniszczeniu 400 stron dokumentacji. Sprawa już się wyjaśniła, a Ty się niepotrzebnie emocjonujesz.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
#73 2 na 2 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Nowa komisja smoleńska | > Program 500+ jest dla mnie zwykłym kupowaniem głosów i nie będzie miał żadnego znaczenia dla demografii.Skąd taka ocena? Programy wspierania rodzin wielodzietnych, rodzin 2+, powiodły się w tych krajach europejskich, w których poziom pomocy był istotny w relacji do dominanty zarobków. Oto większość krajów europejskich wspiera w ten lub inny sposób politykę prorodzinną. Nie sądzę ,aby w tych krajach rządzili idioci. Poziom tego wsparcia był do tej pory w Polsce bardzo niski na tle wielu krajów unijnych. > A pieniądze otrzymywane za darmo zawsze działają demoralizująco. Wolałbym by zamiast tego sfinansowano chociażby darmowe przedszkola lub stypendia dla zdolnej młodzieży. Takie pieniądze otrzymywane za konkretne osiągnięcia lub finansujące konkretne cele były by lepszą inwestycją.Szanowny Panie, nie jest wazne czy świadczenie jest przekazywane w pieniadzu czy w inny sposób, ktoś i tak za to zapłaci. Studenci w Polsce studiują za darmo, czy to ich demoralizuje? Dalczego sądzi Pan, że darmowe przedszkola to lepsze rozwiązanie niz gotówka? Przecież rodzic wie lepiej co jest potrzebne jego dziecku: jeden wyda na przedszkole, drugi na kurs angielskego. Pan chce decydować za rodziców? Pan wie lepiej co jest dla konkretnych dzieci najleopszą inwestycją? Dla jednego dzeicka to będzie kurtka, dla innego obiady w szkole, dla innych kurs tańca. Kto wie najlepiej? Pan czy rodzice? Pieniądze za osiągniecia? Stypendia? System taki istnieje. Pan chce zamiast 500+ dać wybranym dzieciom za osiagnięcia? A te mniej zdolne? Te zrodzone z mniej zdolnych rodziców, mają być pozbawione wsparcia? To wg Pana byłoby uczciwe? Akurat kryterium dochodowe do mnie trafia, ale nie dyskryminacja ze względu na to czy dzeicko jest zdolne czy też nie. > Federalizacja z unią to dla mnie najlepszy gwarant naszego bezpieczeństwa nikt nie kiwnie palcem w naszych sprawach nie mając interesów. Stąd niestety jako słaby kraj jesteśmy skazani na rolę wasala albo Unii albo Rosji. Z dwojga złego wolę Unię. W takim układzie istniej chociaż szansa na wzmocnienie się.Federalizacja UE nie ma polegać na wzmocnieniu wspólnych interesów, tylko ma służyć ujednoliceniu prawa i wzmocnieniu krajów dominujących: Francji i Niemiec. Interesy UE już ma wspólne, i już bardziej nei da się ich uwspólnić. JAkie widzi Pan obszary ściślejszego uwspólnienia interesów? Poza tym, Polska nie jest słabym krajem, nie wiem kto Panu naopowiadał takich bzdur. Polska gospodarka jest 7 gospodarką w Europie (na 46 krajów) i 22-23 na świecie (na ok. 200 państw). Polska armia jest 18 największa armią świata, jesteśmy w NATO (najsilniejszym sojuszu), a 5 z 10 najwiękzych armii świata to nasi sojusznicy w NATO. Skąd wniosek, że musimy być wasalem Unii albo Rosji? Kto Panu naopowiadał takich rzeczy? My jesteśmy już w UE, i mamy na unię średni wpływ, pozostając krajem w dużej mierze samodzielnym dzieki właśnie braku federaalizacji UE. Rosja nam nie zagraża, chyba żeby Rosjanie chcieli rozpętać III wojnę. Wtedy jednak nic nam nie pomoże, żadna federalizacja. > Ponadto wyciągną pan te dwa punkty. A to pana partia powołała chociażby komisję do przeciwdziałaniu ateizacji. Normalnie jakbyśmy byli zakałą świata i trzeba było przed nami bronić ten niewinny naród.Uważam że ateizacja to nic dobrego. Za ateizacja idzie często głupia poprawność polityczna, silny lewacki przechył wartości niezgodny z tożsamością kulturową polskiego narodu i co najgorsze za ateizacją idzie po prostu głupota ateistycznych "nuworyszy". Ateiści w Polsce to głównie opętani antyklerylalizmem młodzi ludzie lub ideolodzy. Świadomych ateistów się nie boję, takich szanuję i lubię. > To pana politycy w Toruniu co krok składają hołdy pewnemu biznesmenowi zakonnikowi. To pana partia gra cynicznie na grobach. To są minusy które przysłaniają mi wszelkie potencjalne zalety pana partyjki.Polityka ma swoje prawa. KAżda strona w Polsce gra cynicznie, jedni na grobach, inni na "in vitro", "aborcji",itd... każdy ma tutaj sporo za uszami. To poziom polskiej polityki. > I naprawdę w pana oczach mogę być tym lemingiem.Ewentualnym lemingiem staje się Pan wtedy, gdy przyjmuje Pan bez namysłu czyjeś zdanie, gdy szufladkuje Pan ludzi nie analizujac ich poglądów, gdy zbyt płytko analizuje Pan zjawiska i wygłasza na podstawie tychże opinie. Takie są lemingi. > Ale w moich jest pan cynicznym (i zabawnym) ideologiem pisu który próbuje tu w dosyć nie udolny sposób sprzedawać swoją propagandę.No właśnie
Śmieszą mnie lemingi. |
#74 1 na 3 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Nowa komisja smoleńska | A miał nas pan opuścić nie znosząc poziomu głupoty. Jednak nie jednak wytyczne ze sztabu dotarły to świetnie. > Skąd taka ocena? Programy wspierania rodzin wielodzietnych, rodzin 2+, powiodły się w tych krajach europejskich, w których poziom pomocy był istotny w relacji do dominanty zarobków.Oto większość krajów europejskich wspiera w ten lub inny sposób politykę prorodzinną. Nie sądzę ,aby w tych krajach rządzili idioci. Poziom tego wsparcia był do tej pory w Polsce bardzo niski na tle wielu krajów unijnych. A stąd ta ocena, że w żadnym z tych krajów nie przyczyniło się to do wzrostu urodzin dzieci jak był niski tak jest niski. I w Polsce też to niczego nie zmieni. By ktokolwiek poważny zaczął myśleć o dziecku najpierw musi mieć jakąkolwiek stabilizacje gwarancje stałego zatrudnienia. Pięćset złotych to dla nikogo poważnego nie będzie zachęta do robienia dziecka. No a jak ktoś już ma stałe zatrudnienie to prawdopodobnie nie będzie się łapał w widełki. Za to te pieniądze będą na pewno zachętą dla rozmaitych dzieciorobów którym wystarczy wegetacja na zasiłku a dzieciak nie będzie ich kompletnie interesował. Krótko mówiąc wesprzemy patologię a porządni i pracowicie będą to musieli utrzymywać. > Szanowny Panie, nie jest wazne czy świadczenie jest przekazywane w pieniadzu czy w inny sposób, ktoś i tak za to zapłaci.No właśnie ktoś za to zapłaci wolałbym by było to wydawane mądrzej. > Studenci w Polsce studiują za darmo, czy to ich demoralizuje?W wielu przypadkach tak znanie są przypadki wiecznych studentów studiujących piąty kierunek po jednym roku po to by zgarniać stypendia socjalne nie pojawiając się nawet na zajęciach. W wielu przypadkach studia nie są jednak do końca darmowe student musi skserować podręczniki musi wynająć stancję to kosztuje. No i jeżeli już ktoś chce pozostać na tych studiach to musi od czasu do czasu pojawiać się na zajęciach i wkuwać przed kolejną sesją czyli było nie było coś robić. A więc nie jest to gratis. Tu mówimy o 500 złotych za nic tylko za to, że ma się dziecko. > Dalczego sądzi Pan, że darmowe przedszkola to lepsze rozwiązanie niz gotówka?Podałem przykład, mogą być stypendia dofinansowanie do stołówek wsparcie w zakupie podręczników rozumie pan kasa na konkretne działania a nie 500 złotych za nic. > Przecież rodzic wie lepiej co jest potrzebne jego dziecku: jeden wyda na przedszkole, drugi na kurs angielskego.A trzeci na wódkę i tych trzecich będzie w sytuacji kiedy dajemy tą kasę za nic najwięcej. > Pan chce decydować za rodziców? Pan wie lepiej co jest dla konkretnych dzieci najleopszą inwestycją?Nie wiem co jest najlepsze dla konkretnych dzieci wiem, że danie rodzicom tych dzieci 500 złotych w wielu przypadkach nic nie zmieni w sytuacji tych dzieci. A wielu nauczy łatwego życia i wyciągania ręki po darmowe. > Dla jednego dzeicka to będzie kurtka, dla innego obiady w szkole, dla innych kurs tańca. Kto wie najlepiej?To finansujmy to niech rodzic kupi kurtkę zgłosi się do MOPS z rachunkiem i otrzyma kasę ale nie dawajmy kasy za nic. To jest demoralizujące. Stwórzmy za te 500 złotych system realnej pomocy a nie idźmy po najłatwiejszej linii oporu dajmy im 500 złotych i już. Dajmy te pieniądze za działanie za aktywność, no albo chociaż za to, że ci rodzice naprawdę te pieniądze wydadzą na dzieci. > Pieniądze za osiągniecia? Stypendia? System taki istnieje.To go wzmocnimy a nie dawajmy kasy za nic. > Pan chce zamiast 500+ dać wybranym dzieciom za osiagnięcia?Tak tak chce to będzie działać mobilizująco na dzieci i ich rodziców kasa za nic będzie je demoralizować. > A te mniej zdolne?Nie dostaną pieniędzy trudno taki klimat. > Te zrodzone z mniej zdolnych rodziców, mają być pozbawione wsparcia? To wg Pana byłoby uczciwe?Tak to było by właśnie uczciwe te dzieci zapracowały by na to wsparcie. > Akurat kryterium dochodowe do mnie trafia, ale nie dyskryminacja ze względu na to czy dzeicko jest zdolne czy też nie.A do mnie właśnie nie trafia gdyż w ten sposób będziemy wspierać ordynarnie rzecz ujmując dzieciorobów którzy będą mieć gdzieś wychowania dzieciaków a 500 złotych przeznaczą na swoje często niezbyt szlachetne cele. |
#75 1 na 3 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Nowa komisja smoleńska | > Federalizacja UE nie ma polegać na wzmocnieniu wspólnych interesów, tylko ma służyć ujednoliceniu prawa i wzmocnieniu krajów dominujących: Francji i Niemiec. Interesy UE już ma wspólne, i już bardziej nei da się ich uwspólnić. JAkie widzi Pan obszary ściślejszego uwspólnienia interesów?Tak ostatni konflikt na Ukrainie pokazał jakie mamy wspólne interesy. Oraz jak się liczymy. A chociażby wspólna waluta to jest obszar do ściślejszego uwspólnotowienia interesów. Teraz wchodzenie w euro to oczywiście błąd ale trzeba nad tym zacząć myśleć. A chociażby napływ imigrantów gdzie migamy się jak się da by nie przyjąć swojej części. Jak Unia ma nas traktować serio skoro my nic nie robimy. No i niestety pogódź się pan z tym, że Francja i Niemcy dominują w Unii taki klimat i trudno trzeba się z tym pogodzić i grzecznie stać w szeregu licząc na awans za grzeczną służbę. Na bycie Outsaiderami unii mogą sobie pozwolić Anglicy oni wiedzą, że mogą sporo wynegocjować bo mają silną pozycję. My tego nie mamy, najpierw trzeba sobie taką wypracować potem walczyć o swoje. A pan i pana partia chcą od razu w tym momencie powiedzieć unii, że jak tak to zbieramy zabawki i idziemy sobie. A krzyżyk nam na drogę nie sądzę by ktoś tam po nas zapłakał. Wyróbmy sobie markę zwiążmy się ściśle i wtedy groźmy tupmy nogą i mówmy czego żądamy. Krótko mówiąc zapracujmy sobie na uznanie. A, że trzeba to będzie przepłacić paroma laty grzecznej służby no cóż trudno. > Poza tym, Polska nie jest słabym krajem, nie wiem kto Panu naopowiadał takich bzdur. Polska gospodarka jest 7 gospodarką w Europie (na 46 krajów) i 22-23 na świecie (na ok. 200 państw). Polska armia jest 18 największa armią świata, jesteśmy w NATO (najsilniejszym sojuszu), a 5 z 10 najwiękzych armii świata to nasi sojusznicy w NATO.Jesteśmy silni sojuszami które pan zwalczając federalizację unii chce podeptać. Jesteśmy 7 gospodarką w Europie ale gdzie nam do Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii to są potęgi gospodarcze. A armia, armia Ukrainy na papierze świetnie wyglądała co jest warta widzimy teraz. Polska musi być związana z Niemcami i Francją i koniec inną drogą jest Rosja a z nimi iść nie zamierzam. Stąd właśnie pana pianie o tym, by nie federalizować unii jest dla nas w tym układzie politycznym zgubne. > Skąd wniosek, że musimy być wasalem Unii albo Rosji? Kto Panu naopowiadał takich rzeczy? My jesteśmy już w UE, i mamy na unię średni wpływ, pozostając krajem w dużej mierze samodzielnym dzieki właśnie braku federaalizacji UE.Na unie mamy jakiś wpływ stąd wolę być wasalem Unii niż Rosji a trzeciej drogi drogi panie niema. Porzućcie idę między morza i pogódźcie się z dominacją Niemiec z nimi można chociaż dyskutować. Z Rosją Putina nie. > Rosja nam nie zagraża, chyba żeby Rosjanie chcieli rozpętać III wojnę. Wtedy jednak nic nam nie pomoże, żadna federalizacja.Póki co nam nie zagraża ale jest kompletnie nie przewidywalna. Ale w sytuacji III wojny światowej związek z Niemcami i Francją wymuszał by na tych krajach jakiekolwiek zaangażowania tak faktycznie będą mieć to gdzieś. > Uważam że ateizacja to nic dobrego. Za ateizacja idzie często głupia poprawność polityczna, silny lewacki przechył wartości niezgodny z tożsamością kulturową polskiego narodu i co najgorsze za ateizacją idzie po prostu głupota ateistycznych "nuworyszy". Ateiści w Polsce to głównie opętani antyklerylalizmem młodzi ludzie lub ideolodzy.A ja wręcz przeciwnie uważam, że jest to coś bardzo dobrego. I podoba mi się ta głupia poprawność polityczna. I przestań pan pitolić o strasznych ateistycznych ideologach opętanych nienawiścią do kościoła. Nienawiść jaka z tego kościoła i panu podobnych wylewa się do ateistów jest wprost ogromna. A wspomniana komisja to przysłowiowa wisienka na torcie. > Świadomych ateistów się nie boję, takich szanuję i lubię.A ja pana nie lubię no co zrobić. Jakoś nie lubię kiepskich ideologów a tak właśnie pana i pana działalność na tym forum postrzegam. > Polityka ma swoje prawa. KAżda strona w Polsce gra cynicznie, jedni na grobach, inni na "in vitro", "aborcji",itd... każdy ma tutaj sporo za uszami. To poziom polskiej polityki.A to pochwala pan to ba mówi pan, że ten wspaniały Pis uprawia cyniczną grę ale to nic bo inne partie też to robią. Nie no to w porządku jak tak to nie ma problemu. Faktycznie niech pitolą o zamachu, niech walczą z aborcją, niech zakazują przedstawień teatralnych inne partie też to robią więc jest w porządku. Czy pan nie słyszy jak to żałośnie i w gruncie rzeczy wyjątkowo paskudnie brzmi. Pan tu oficjalnie przyznaje, że PIS cynicznie grał na grobach i mówi pan, że to w porządku bo inne partie też mają swoje za uszami. > Ewentualnym lemingiem staje się Pan wtedy, gdy przyjmuje Pan bez namysłu czyjeś zdanie, gdy szufladkuje Pan ludzi nie analizujac ich poglądów, gdy zbyt płytko analizuje Pan zjawiska i wygłasza na podstawie tychże opinie. Takie są lemingi.Witaj królu lemingów składam ci hołd i uwielbienie panuj nam pan po wsze czasy gdyż Pan największym lemingiem według tu podanej definicji jest. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|