 |
Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-06-2012 13:33 | Selanos (12869 punktów) | Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
5 na 5 | Znalezione na gazeta.pl Cytat:Ponad połowa respondentów CBOS ocenia, że rząd nie zrobił wszystkiego, by wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej; ponad dwie trzecie uważa, że Rosjanie nie ujawniają wszystkiego; co czwarty wierzy, że mógł to być zamach. Spory sukces panów Kaczyńskiego i Macierewicz, oraz mediów im podległym. Moim zdaniem nie ma jednak aż tak źle: elektorat PiSu nie należy do najmłodszych, z raku na rok będzie ich ubywać. Dziwi mnie to, ze ludzie nie są zdolni do postawienia przynajmniej dwóch pytań: -kto miałby dokonać zamachu -po co miałby dokonać zamachu (Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..#31 2 na 4 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | >Dziwi mnie to, ze ludzie nie są zdolni do postawienia przynajmniej dwóch pytań: >-kto miałby dokonać zamachu >-po co miałby dokonać zamachu (Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach)
Agenci WSI. Kaczyński chciał ich ujawnić/wyeliminować wraz z ich współpracownikami. WSI robiło i robi duże interesy, ma liczne powiązania z biznesem, prokuraturą, wojskiem, także innymi służbami. Należy pamiętać, że Komorowskiego PiS oskarżał o współpracę z WSI (jako jedyny z PO głosował przeciw rozwiązaniu tych służb), Raport w sprawie WSI leżał u Lecha w kancelarii, zamierzał część ujawnić. Po wypadku, Marszałek Komorowski bardzo szybko (ok. południa, łamiąc konstytucję - nie było potwierdzenia, że Lech Kaczyński nie żyje, przejął obowiązki). I w ten sposób Raport o WSI nigdy nie ujrzy światła dziennego. Wszyscy z WSI mogą zatem spać spokojnie.
Rosjanie.
Z zemsty za Gruzję! Rosja trochę taka jest: znikają dziennikarze, truje się przeciwników (Litwinienko, Prezydent Ukrainy). Z czystej zemsty, ale przy okazji należy pamiętać, że Kaczyński nie podpisałby umowy gazowej, generalnie zniknął także silny orędownik wspólnej walki (razem z krajami bałtyckimi) z rosyjskimi wpływami w Europie Środkowej i Wschodniej. Wielu w Europie postrzega Rosję jako realne zagrożenie, trochę uśpione przez interesy. Kaczyński mówił o tym wprost, rozmawiał z prezydentami innych krajów - faktycznie obronił Gruzję przed aneksją. A Gruzja dla Rosji to nie tylko jakiś tam mały kraj, to wazne miejsce strategiczne. Z zemsty i dla przyszłych korzyści. |
| rysiek (4593 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Agenci WSI. (...) Raport w sprawie WSI leżał u Lecha w kancelarii, zamierzał część ujawnić. Po wypadku, Marszałek Komorowski bardzo szybko (ok. południa, łamiąc konstytucję - nie było potwierdzenia, że Lech Kaczyński nie żyje, przejął obowiązki). I w ten sposób Raport o WSI nigdy nie ujrzy światła dziennego. Wszyscy z WSI mogą zatem spać spokojnie.Czy chodzi o ten Raport?: monitorpolski.gov.pl/MP/2007/s/11 |
#33 7 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Agenci WSI.Oraz ludzie z MIASTA...  > Kaczyński chciał ich ujawnić/wyeliminować wraz z ich współpracownikami.Prezydent/Zwierzchnik Sił Zbrojnych, który chce ujawnić/wyeliminować wywiad własnego państwa - poza Polską nikomu by się to nie mogło nawet przyśnić  . > WSI robiło i robi duże interesy,Zważywszy, że WSI od sześciu lat nie istnieje, trudno tej "pozagrobowej" zaradności nie podziwiać...  > ma liczne powiązania z biznesem, prokuraturą, wojskiem, także innymi służbami.Uhum. Tylko czworokątny stolik na wirujący zamieniło. > Należy pamiętać, że Komorowskiego PiS oskarżał o współpracę z WSITrudno byłoby znaleźć kogokolwiek, kogo PiS jeszcze nie oskarżał o Wszystko. Komorowski zaś z WSI w swoim czasie współpracował na pewno - taki miał obowiązek jako minister Obrony Narodowej. > (jako jedyny z PO głosował przeciw rozwiązaniu tych służb),Co korzystnie odróżnia go od całej czeredy POPiSowych idiotów. > Raport w sprawie WSI leżał u Lecha w kancelarii, zamierzał część ujawnić.Coś długo zamierzał i zamierzał i zamierzał... > Po wypadku,Zamachu, misiu, Zamachu  . > Marszałek Komorowski bardzo szybko (ok. południa, łamiąc konstytucję - nie było potwierdzenia, że Lech Kaczyński nie żyje, przejął obowiązki).W sytuacji, gdy wszystko wskazywało na to, że zginęli: - Prezydent/Zwierzchnik Sił Zbrojnych - Szef Kancelarii Prezydenta - Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego - Wiceminister Obrony Narodowej - Szef Sztabu Generalnego - Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych - Dowódca Wojsk Lądowych - Dowódca Marynarki Wojennej - Dowódca Sił Powietrznych - Dowódca Wojsk Specjalnych - Dowódca Garnizonu Warszawa - a zwłaszcza - dla Obrony Ojczyzny Absolutnie Pierwszorzędny - Ordynariusz polowy Wojska Polskiego, Marszałek Sejmu miał czekać na Oficjalnie Potwierdzone i Stosownie Opieczętowane zaświadczenie o zgonie? A gdyby ten Smoleńsk to NAPRAWDĘ był akt wojny? > I w ten sposób Raport o WSI nigdy nie ujrzy światła dziennego.Chwała Bogu. > Wszyscy z WSI mogą zatem spać spokojnie.Nie wszyscy. Polscy agenci w Afganistanie do dzisiaj obawiają się skutków pierwszego raportu Macierewicza. > Rosjanie.> Z zemsty za Gruzję!Trochę też za Honduras i Gwineę-Bissau  . > Rosja trochę taka jest:Sroce spod ogona Racjonalista.pl nie wypadł - także i tutaj Znawca Rosji zawsze się znajdzie w Potrzebie  . Może nie tak Efektowny, jak ci z Niezależnej, ale zawsze  . > znikają dziennikarze, truje się przeciwników (Litwinienko, Prezydent Ukrainy).To nie to, co Polska, sprawnie mogąca się rozliczyć z każdego pensjonariusza ośrodka w Starych Kiejkutach  . > Z czystej zemsty,Stuk-puk? > ale przy okazji należy pamiętać, że Kaczyński nie podpisałby umowy gazowej,Pewnie, że by nie podpisał, bo nikt by się do niego o podpis nie zwracał, skoro rzecz nie leżała w jego kompetencjach  . > generalnie zniknął także silny  > orędownik wspólnej walki (razem z krajami bałtyckimi) z rosyjskimi wpływami w Europie Środkowej i Wschodniej.Kraje bałtyckie coś o tym wiedziały, że wspólnie z Lechem Kaczyńskim walczą z rosyjskimi wpływami w Europie Środkowej i Wschodniej? > Wielu w Europie postrzega Rosję jako realne zagrożenie,A tak. Wielu też inwazji z kosmosu wypatruje. > trochę uśpione przez interesy. Kaczyński mówił o tym wprost,Umiał się znaleźć  . > rozmawiał z prezydentami innych krajówO niestrawności chyba. > faktycznie obronił Gruzję przed aneksją.Tiaaa? A w jakim to wszechświecie prostopadłym? > A Gruzja dla Rosji to nie tylko jakiś tam mały kraj, to wazne miejsce strategiczne.> Z zemsty i dla przyszłych korzyści.Nie masz wrażenia, że jakby pomyliłeś adresy? 
Wszystkie te kolacje, przyjęcia, bale to ciężka praca. (z raportu przedstawiciela brytyjskiego na Konferencji Antyniewolniczej w Brukseli 1889-1890) |
#34 5 na 5 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Z zemsty za Gruzję!Gruzję? Gruzję! Gruzja to dla Rosji pyłek na bucie, taki co nie przeszkadza, ale irytuje, bo ciężko domyć. Rosjanie sobie Gruzję zaatakowali, pokazali światu, że trzeba się ich bać, coś tam wzięli sobie pod kontrolę, co prawda bidne i małe, ale przecież MUSIELI pokazać światu, że trzeba się ich bać, przy okazji stwierdzili, że ich siły zbrojne mają poważne problemy skoro rozprawienie się z Gruzją zajęło im tak dużo czasu, więc wdrożyli kolejny warty setki miliardów dolarów program modernizacji wojska. Żeby pokazać, że Rosji TRZEBA SIĘ BAĆ. A Kaczyński? Co on niby mógł? Nim na pewno nie kierowała miłość do Gruzji, on po prostu nienawidzi Rosji. A czy Rosjanie kiedykolwiek traktowali Kaczyńskiego poważnie? Nie, on im nie przeszkadzał, może trochę irytował, ale oni nigdy się nim nie przejmowali. Niech sobie Jarosław samodzielnie wojuje z Rosją, ja nie lubię wojen z kimś, kto jest największym państwem na świecie, ma jakiś milion żołnierzy, największy na świecie arsenał atomowy, złoża wszystkich surowców jakie tylko istnieją... Nie, z Rosjanami mogę się dogadać, czasem trudniej, czasem łatwiej, ale walczyć z nimi nie mam o-cho-ty. |
#35 1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | Pozwolę sobie skomentować te jakże zaszczytne funkcje. > W sytuacji, gdy wszystko wskazywało na to, że zginęli:> - Wiceminister Obrony NarodowejMożna zmienić na bezbronności narodowej. > - Szef Sztabu GeneralnegoDzielnie prowadzący wojsko składające się głównie z wyższych oficerów. > - Dowódca Wojsk LądowychTen któremu od lat obiecują nową artylerię samobieżną. > - Dowódca Marynarki Wojennej2 zezłomowane amerykańskie fregaty, trochę zabytkowych korwet, kilka okrętów podwodnych o parametrach U-Botów z czasów drugiej wojny światowej i jeszcze trochę drobnicy. > - Dowódca Sił PowietrznychO tak. 48 rzeczywiście działających i zdolnych do działań wojennych F-16, 31 teoretycznie działających, od piętnastu lat o modernizację i zakup uzbrojenia proszących MiG-29, 48 zabytkowych Su-22 które poza Polską służą jeszcze podobno w jakichś krajach Afrykańskich, trochę szkolno-bojowych ISKR o których wymianie mówi się od początku lat osiemdziesiątych, no i samoloty transportowe. > - Dowódca Wojsk SpecjalnychO! To akurat działa, gratulację! > - a zwłaszcza - dla Obrony Ojczyzny Absolutnie Pierwszorzędny - Ordynariusz polowy Wojska Polskiego,Czyli można wykluczyć działalność sił piekielnych w tym zamachu, ordynariusz byłby w stanie ich przed diabełkami obronić. |
#36 5 na 5 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | Kiedy ktoś w rozmowie mówi mi że miał miejsce zamach itp, to zadaję kilka prostych pytań: - jeżeli mówi o wysokości, to pytam o którą wysokość chodzi? (ciśnieniową, radiowysokościomierza, rejestratora czarnej skrzynki, FL, AGL) i na jakie ciśnienie był ustawiony wysokościomierz? - dlaczego złamali prawo i znaleźli się poniżej minimów? - dlaczego nie odeszli zgodnie z procedurą na lotnisko zapasowe? Zwykle nie ma o czym dalej rozmawiać. |
#37 1 na 3 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Oraz ludzie z MIASTA...  Wszystko można sprowadzić do absurdu... > Prezydent/Zwierzchnik Sił Zbrojnych, który chce ujawnić/wyeliminować wywiad własnego państwa - poza Polską nikomu by się to nie mogło nawet przyśnić .nie wywiad tylko byłych agentów i nie wszystkich, faktycznie dekomunizacja w służbach też nikomu się nie śniła > >WSI robiło i robi duże interesy,> Zważywszy, że WSI od sześciu lat nie istnieje, trudno tej "pozagrobowej" zaradności nie podziwiać...  złośliwiec z Ciebie, jak Prezydent chce ujawniać służby wywiadowcze swojego państwa to nie śmiejesz się sam z siebie? Jest oczywiste, że zastosowałem skrót myślowy (WSI = byli agenci WSI, lepiej?) > >ma liczne powiązania z biznesem, prokuraturą, wojskiem, także innymi służbami.> Uhum. Tylko czworokątny stolik na wirujący zamieniło.powiązanie takie jest faktem "historycznym" > Trudno byłoby znaleźć kogokolwiek, kogo PiS jeszcze nie oskarżał o Wszystko.Ciebie? > Komorowski zaś z WSI w swoim czasie współpracował na pewno - taki miał obowiązek jako minister Obrony Narodowej.Fakt > >(jako jedyny z PO głosował przeciw rozwiązaniu tych służb),> Co korzystnie odróżnia go od całej czeredy POPiSowych idiotów.Taki mądry ten Prezydent. > >Raport w sprawie WSI leżał u Lecha w kancelarii, zamierzał część ujawnić.> Coś długo zamierzał i zamierzał i zamierzał...cóż, tego nie wiem, ale Ty pewnie wiesz, że Jarek mu tak kazał! > >Po wypadku,> Zamachu, misiu, Zamachu .Nie sądzę, że był zamach. Jak to ludzi szufladkuje kolega, za chwilę będę moherowym beretem? Katolem? Antysemitą? Oj misiu, misiu... > >Marszałek Komorowski bardzo szybko (ok. południa, łamiąc konstytucję - nie było potwierdzenia, że Lech Kaczyński nie żyje, przejął obowiązki).> W sytuacji, gdy wszystko wskazywało na to, że zginęli:> - Prezydent/Zwierzchnik Sił Zbrojnych> - Szef Kancelarii Prezydenta> - Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego> - Wiceminister Obrony Narodowej> - Szef Sztabu Generalnego> - Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych> - Dowódca Wojsk Lądowych> - Dowódca Marynarki Wojennej> - Dowódca Sił Powietrznych> - Dowódca Wojsk Specjalnych> - Dowódca Garnizonu Warszawa> - a zwłaszcza - dla Obrony Ojczyzny Absolutnie Pierwszorzędny - Ordynariusz polowy Wojska Polskiego,> Marszałek Sejmu miał czekać na Oficjalnie Potwierdzone i Stosownie Opieczętowane zaświadczenie o zgonie?Zgodnie z prawem tak, misiu. > A gdyby ten Smoleńsk to NAPRAWDĘ był akt wojny?Nic na to nie wskazywało, misiu. > >I w ten sposób Raport o WSI nigdy nie ujrzy światła dziennego.> Chwała Bogu.Agenci WSI modlą się razem z Tobą. > >Wszyscy z WSI mogą zatem spać spokojnie.> Nie wszyscy. Polscy agenci w Afganistanie do dzisiaj obawiają się skutków pierwszego raportu Macierewicza.Być, może. > >Rosjanie.> >Rosja trochę taka jest:> Sroce spod ogona Racjonalista.pl nie wypadł - także i tutaj Znawca Rosji zawsze się znajdzie w Potrzebie .> Może nie tak Efektowny, jak ci z Niezależnej, ale zawsze .> >znikają dziennikarze, truje się przeciwników (Litwinienko, Prezydent Ukrainy).Oczywiście Litwinienko otruł się sam, Juszczenko podtruł się sam, a Politkowską porwało UFO ... > To nie to, co Polska, sprawnie mogąca się rozliczyć z każdego pensjonariusza ośrodka w Starych Kiejkutach .A to jest argument za czym? > >Z czystej zemsty,> Stuk-puk?Nie musisz się stukać w głowę, pomyśl. Przykłady powyżej. Cała koncepcja polityki Kaczyńskiego opierała się o silną współpracę z krajami środ=wsch Europy, celem ograniczania wpływów Rosji, wyrazem tego były liczne kontakty z krajami bałtyckimi, Gruzją, Moldową, Węgrami. To czy Rosja była zagrożeniem czy nie, nie ma tutaj znacenia, faktem jest że takie działania podjął. W skrajnej sytuacji pojechał razem z głowami państw do gruzji, gdzie jest oczywiste, że uratował ten kraj przed kompletną inwazją. > >Wielu w Europie postrzega Rosję jako realne zagrożenie,> A tak. Wielu też inwazji z kosmosu wypatruje.Poczytaj sobie o doktrynie obronnej Finlandii, Szwecji. A potem postukaj się ... gdzie chcesz. > >trochę uśpione przez interesy. Kaczyński mówił o tym wprost,> Umiał się znaleźć .No taki medialny był ... > >rozmawiał z prezydentami innych krajów> O niestrawności chyba.Tego nie wiem, ale Ty pewnie wiesz. > >faktycznie obronił Gruzję przed aneksją.> Tiaaa? A w jakim to wszechświecie prostopadłym?bez jego interwencji, nie byłoby interwencji francji i końca tej "wojny", to są fakty misiu. PS. Zniżyłem się do poziomu Interlokutora. |
#38 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > >Z zemsty za Gruzję!> Gruzję? Gruzję! Gruzja to dla Rosji pyłek na bucie, taki co nie przeszkadza, ale irytuje, bo ciężko domyć.Porównanie takie trochę dyskryminujące, jak byś tak napisał o Izraelu to by Cię nazwali antysemitą... > Rosjanie sobie Gruzję zaatakowali, pokazali światu, że trzeba się ich bać, coś tam wzięli sobie pod kontrolę, co prawda bidne i małe, ale przecież MUSIELI pokazać światu, że trzeba się ich bać, przy okazji stwierdzili, że ich siły zbrojne mają poważne problemy skoro rozprawienie się z Gruzją zajęło im tak dużo czasu, więc wdrożyli kolejny warty setki miliardów dolarów program modernizacji wojska. Żeby pokazać, że Rosji TRZEBA SIĘ BAĆ.Czyli jednak trzeba się Rosji bać? > A Kaczyński? Co on niby mógł? Nim na pewno nie kierowała miłość do Gruzji, on po prostu nienawidzi Rosji. A czy Rosjanie kiedykolwiek traktowali Kaczyńskiego poważnie? Nie, on im nie przeszkadzał, może trochę irytował, ale oni nigdy się nim nie przejmowali.A skąd Ty to wiesz, miałeś objawienie? > Niech sobie Jarosław samodzielnie wojuje z Rosją, ja nie lubię wojen z kimś, kto jest największym państwem na świecie, ma jakiś milion żołnierzy, największy na świecie arsenał atomowy, złoża wszystkich surowców jakie tylko istnieją... Nie, z Rosjanami mogę się dogadać, czasem trudniej, czasem łatwiej, ale walczyć z nimi nie mam o-cho-ty.A kto chciał z nimi prowadzić wojnę? Kaczyński? On miał koncepcję ograniczania rosyjskich wpływów w Europie, i chyba słuszną, skoro kraj ten w celu demonstracji siły atakuje inny kraj. A może jednak ta Gruzja ważna była? |
#39 7 na 7 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > >Ktoś robił ankiety w przedszkolach?> wiadomosci(*)go,wid,14551018,wiadomosc.htmlMówiłeś o "najmłodszych". Założyłam, że potrafisz artykułować swoje myśli po polsku w miarę jasno i spójnie. A JKM ma dobre notowania wśród licealistów od 20 lat. Jego najstarsi wielbiciele mają już dorosłe dzieci a JKM ciągle wyniki w wyborach na poziomie błędu statystycznego. Po prostu z pewnych rzeczy się wyrasta. Co do zasady młodzież ma zawsze bardziej radykalne poglądy - rzecz wiadoma od wieków, już Savonarola wiedział, że do radykalnych idei najłatwiej wciągnąć niedojrzałe jeszcze jednostki. Paru innych radykałów też potrafiło to wykorzystać. PIS też zawsze nieźle stał wśród młodzieży w wieku dojrzewania. Ciekawe co ich tak pociąga - socjalistyczno-etatystyczna wizja gospodarki, zamiłowanie do teorii spiskowych czy partyjny zamordyzm? To jest pytanie, które chciałabym zadać tym dzieciakom. > >Ach, ta wiara w symulacje... Dzieci ery grafiki komputerowej nie zrozumieją, jak się im filmu nie pokaże.> Wiesz o czym mówisz? Jakie są Twoje zarzuty dotyczące MESu w mechanice ciała stałego?Żadne. Ale jakoś dla kogoś największym zarzutem jest brak symulacji (obrazkowego przedstawienia danych) to znaczy, że bez obrazków sobie nie radzi z matematyką i fizyką. Ciała stałego też. Symulacje maja sens, gdy poprzedzają faktyczny eksperyment. Symulacja na podstawie danych empirycznych przeprowadzana post factum to raczej badanie poprawności konstrukcji symulatora. Ewentualnie, jak w przypadku macierewiczowych "fachowców" - kosztowna gra video do mieszania w głowach laikom. > >Dlaczego winisz innych za własny dobór lektury?> Nikogo nie winię. Stwierdzam, że artykuły o tematyce smoleńskiej, które przeczytałem w prorządowej prasie były paszkwilami.Paszkwilami na kogo? A może jakiś przykład? Bo ja nie zauważyłam żadnych paszkwili. Oczywiście to może być skutek tego, że ja wiem, co znaczy słowo "paszkwil". > To zapala lampkę ostrzegawczą.Jak ktoś mówi "prorządowa prasa" to mi zapala lampkę ostrzegawczą.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids" |
#40 8 na 8 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > >Oraz ludzie z MIASTA...  > Wszystko można sprowadzić do absurdu...Niczego do absurdu sprowadzać nie potrzebowałem. Przyszedłem na gotowe  . > >Prezydent/Zwierzchnik Sił Zbrojnych, który chce ujawnić/wyeliminować wywiad własnego państwa - poza Polską nikomu by się to nie mogło nawet przyśnić .> nie wywiad tylko byłych agentówNie istnieją byli agenci. Są najwyżej aktualnie nieczynni. > i nie wszystkichTylko tych, których osobiście nie lubił?  > jak Prezydent chce ujawniać służby wywiadowcze swojego państwa to nie śmiejesz się sam z siebie?Przeczytaj: Agenci WSI. Kaczyński chciał ich ujawnić/wyeliminować wraz z ich współpracownikamiI spróbuj sobie przypomnieć, kto to-to napisał. Śmiać można się tylko z tego, że to szczera prawda - gdyby skądinąd nie było to tragiczne. > Jest oczywiste, że zastosowałem skrót myślowy (WSI = byli agenci WSI, lepiej?)Byli  . > >>ma liczne powiązania z biznesem, prokuraturą, wojskiem, także innymi służbami.> powiązanie takie jest faktem "historycznym"Wojskowe Służby Informacyjne miały powiązania z wojskiem...  Masz na składzie jeszcze jakieś podobnie Odkrywcze rewelacje nt. ich Zbrodniczej Działalności?  Nawiasem - wszystkie służby świata mają powiązania z biznesem, prokuraturą, innymi służbami a i światem przestępczym tyż. > >Trudno byłoby znaleźć kogokolwiek, kogo PiS jeszcze nie oskarżał o Wszystko.> Ciebie?Zbiorowo się łapię  . Jako Zdradziecki Leming z Kondominium  . > >>(jako jedyny z PO głosował przeciw rozwiązaniu tych służb),> >Co korzystnie odróżnia go od całej czeredy POPiSowych idiotów.> Taki mądry ten Prezydent.Przynajmniej w tej sprawie. > >>Raport w sprawie WSI leżał u Lecha w kancelarii, zamierzał część ujawnić.> >Coś długo zamierzał i zamierzał i zamierzał...> cóż, tego nie wiem, ale Ty pewnie wiesz, że Jarek mu tak kazał!Nie. Wszystko wskazuje na to, że L. Kaczyński nie ujawniał drugiej części raportu Macierewicza, bo nawet on się połapał co do jego żenującej jakości. > >>Po wypadku,> >Zamachu, misiu, Zamachu .> Nie sądzę, że był zamach. Jak to ludzi szufladkuje kolega, za chwilę będę moherowym beretem? Katolem? Antysemitą?Znów Ci coś zacytuję: Selanos: Dziwi mnie to, że ludzie nie są zdolni do postawienia przynajmniej dwóch pytań: -kto miałby dokonać zamachu -po co miałby dokonać zamachuBrzostowski: Agenci WSI Kaczyński chciał ich ujawnić/wyeliminować... (...) Rosjanie. Z zemsty za Gruzję!Ty w ogóle kontrolujesz w jakikolwiek sposób to, co Ci spływa na klawiaturę?  > >Marszałek Sejmu miał czekać na Oficjalnie Potwierdzone i Stosownie Opieczętowane zaświadczenie o zgonie?> Zgodnie z prawem tak, misiu.> >A gdyby ten Smoleńsk to NAPRAWDĘ był akt wojny?> Nic na to nie wskazywało, misiu.Owszem, wskazywało. To, kto zginął, wskazywało. W szoku i chaosie pierwszych godzin po katastrofie nie dawało się wykluczyć, że to faktycznie BYŁ zamach. Nie rosyjski i nie tuskowy, ale przeprowadzony przez Al-Kaidę, która miała: - i motyw (pokaranie Najwierniejszego Yorka Łańcuchowego Ameryki) - i możliwości (o tym, że 10.04 do Smoleńska przyleci Prezydent RP wraz z wieloma ważnymi politykami i wojskowymi, wiadomo było od miesięcy; technicznie do strącenia samolotu mógłby wystarczyć ukryty w krzakach pod lotniskiem jeden talib ze Stingerem ze starych zapasów). Nie było wiadomo, czy zaraz nie nastąpi fala kolejnych zamachów - czy to w Polsce, czy na polskie obiekty za granicą - nie takie numery Al-Kaida już robiła. W tych okolicznościach kraj czekać miał sparaliżowany, pozbawiony przywództwa politycznego i wojskowego, póki z Rosji odpowiednio ostemplowana bumaga nie nadejdzie? > >>Wszyscy z WSI mogą zatem spać spokojnie.> >Nie wszyscy. Polscy agenci w Afganistanie do dzisiaj obawiają się skutków pierwszego raportu Macierewicza.> Być, może.Obejrzyj sobie rozmowę z byłym oficerem polskiego wywiadu operującym swego czasu w Afganistanie. > Oczywiście Litwinienko otruł się sam,Litwinienko był zdrajcą i jako taki został zlikwidowany. Normalne. > Juszczenko podtruł się sam,Juszczenkę podtruli bracia Ukraińcy. > a Politkowską porwało UFO ...Politkowska została zastrzelona, nie porwana. Do dziś nie wiadomo przez kogo (tzn. Polak wie, że przez Putina, wiedział to jeszcze przed zastrzeleniem) - wrogów miała wielu i różnych. > >To nie to, co Polska, sprawnie mogąca się rozliczyć z każdego pensjonariusza ośrodka w Starych Kiejkutach .> A to jest argument za czym?Za tym, żebyś się przymknął ze swym Znawstwem Bezprzykładnej Brutalności stosunków rosyjskich. > >>Z czystej zemsty,> >Stuk-puk?> Nie musisz się stukać w głowę, pomyśl.Warunki do wypowiadania się o myśleniu to, jak dobrze pójdzie, najwcześniej Twoje wnuki uzyskają. > Przykłady powyżej.  Resztę sobie zostawię do osobnego posta, bo zaraz się Twoje zupełne już Odloty zaczynają  . CDN. |
| Jaza (218 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > >Wiesz o czym mówisz? Jakie są Twoje zarzuty dotyczące MESu w mechanice ciała stałego?> Żadne. Ale jakoś dla kogoś największym zarzutem jest brak symulacji (obrazkowego przedstawienia danych) to znaczy, że bez obrazków sobie nie radzi z matematyką i fizyką. Ciała stałego też.> Symulacje maja sens, gdy poprzedzają faktyczny eksperyment.> Symulacja na podstawie danych empirycznych przeprowadzana post factum to raczej badanie poprawności konstrukcji symulatora.> Ewentualnie, jak w przypadku macierewiczowych "fachowców" - kosztowna gra video do mieszania w głowach laikom.Do innych punktów nie będę sie odnosił, bo jest to zbędne. Ty nie masz pojecia o czym mówisz. Obawiam się, że GUI dla MESu jest tylko kwestią opcjonalną. Widząc Twoją indolencję spodziewam się, że swoją matematyczna i fizyczną edukację skończyłaś na szkole średniej. Dalsza dyskusja jest bezcelowa. Bredni o sensowności jedynie tych symulacji, które poprzedzają eksperyment już nie będę komentował. |
#42 10 na 10 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | CD. > Cała koncepcja polityki Kaczyńskiego opierała się o silną współpracę z krajami środ=wsch Europy,Ciekawość - z jakim to krajem Europy Środkowo-Wschodniej (albo chociaż Północno-Zachodniej Melanezji) Lech Kaczyński silnie współpracował?  > celem ograniczania wpływów RosjiOgraniczać to on sobie mógł najwyżej spożycie spirytualiów, choć nie wiem, czy był w stanie. > wyrazem tego były liczne kontakty z krajami bałtyckimi, Gruzją,Chyba nawet nie warto przypominać, jak go ci sojusznicy traktowali. > Moldową,O, tak! Tak! Mołdową! Mołdową i Tobago!  > W skrajnej sytuacji pojechał razem z głowami państw do gruzji, gdzie jest oczywiste, że uratował ten kraj przed kompletną inwazją.To już Mistrzostwo Świata. 1. Nikogo nie było potrzeby ratować przed kompletną inwazją, bo żadnej kompletnej inwazji Rosja nie prowadziła, ani prowadzić nie zamierzała. 2. Zechcesz wyjaśnić może, w jaki to sposób kacze pajacowanie na wiecu w Tbilisi wpływało na cokolwiek, skoro Rosja wstrzymała operacje wojskowe pół dnia wcześniej, a gdy Kaczyński przybył do Gruzji, Saakaszwili zdążył już podpisać przywieziony przez Sarkozy'ego rozejm na rosyjskich warunkach? > >>Wielu w Europie postrzega Rosję jako realne zagrożenie,> >A tak. Wielu też inwazji z kosmosu wypatruje.> Poczytaj sobie o doktrynie obronnej Finlandii, Szwecji. A potem postukaj się ... gdzie chcesz.Nie zdajesz sobie oczywiście sprawy z tego, że każdy kraj posiada scenariusze obronne na wypadek uderzenia z każdego możliwego kierunku?  > >>trochę uśpione przez interesy. Kaczyński mówił o tym wprost,> >Umiał się znaleźć .> No taki medialny był ...A był, był. Tylko we właściwy gatunek nie utrafił. Do Benny Hill Show pasowałby znacznie lepiej. > >>rozmawiał z prezydentami innych krajów> >O niestrawności chyba.> Tego nie wiem, ale Ty pewnie wiesz.To akurat wszyscy mają w pamięci, jak niestrawnością swą Upokorzył Niemce i Francuzy. > >>faktycznie obronił Gruzję przed aneksją.> >Tiaaa? A w jakim to wszechświecie prostopadłym?> bez jego interwencji, nie byłoby interwencji francji i końca tej "wojny", to są fakty misiu.Nie - to Ci się w chorej główce uklepało. O faktach, i to najzupełniej podstawowych, pojęcia nie masz najbledszego - co nieco wyżej wykazałem. EDIT: patrz także tutaj. > PS. Zniżyłem się do poziomu Interlokutora.To chyba kiedyś do lustra gadał  .
Wszystkie te kolacje, przyjęcia, bale to ciężka praca. (z raportu przedstawiciela brytyjskiego na Konferencji Antyniewolniczej w Brukseli 1889-1890) |
#43 6 na 6 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Kaczyński (...) miał koncepcję ograniczania rosyjskich wpływów w Europie, i chyba słuszną, skoro kraj ten w celu demonstracji siły atakuje inny kraj. A może jednak ta Gruzja ważna była?I Ty jeszcze masz czelność powoływać się (w innym miejscu) na fakty?  Dowiedz się, ignorancie Rozczulający, bo cztery lata po wydarzeniach czas już chyba na to Najwyższy, że wojnę rozpętała Gruzja zmasowanym atakiem na Południową Osetię - o czym wie każdy, kto 08.08.2008 r. słuchał radia (rano - zanim około południa zaczęła obowiązywać wersja o rosyjskiej agresji) i co potwierdziły raporty organizacji międzynarodowych.
Wszystkie te kolacje, przyjęcia, bale to ciężka praca. (z raportu przedstawiciela brytyjskiego na Konferencji Antyniewolniczej w Brukseli 1889-1890) |
#44 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | Teoria o zamachu daje jej głosicielom poczucie narodowej dumy, że oto rosyjski niedźwiedź przestraszył się (ewentualnie rozeźlił na) bogobojnych Polaczków i posunął do ostateczności. Od dziecka wpajano nam aby czcić poległych w słusznej sprawie, a nie ofiary jakichś tam wypadków, czyli zamach dodaje ogrom blasku pagibłym, a ich stronnicy mogą przy okazji pobłyskać odbitym światłem.
Myślę, że rosyjska wierchuszka mogłaby bez problemu zorganizować takie fajerwerki, gdyby jej interesy były rzeczywiście zagrożone, podobnie zresztą jak amerykańska, chińska i innych tzw. mocarstw. Ale raczej jest wątpliwe aby takie zagrożenie realnie istniało. Sama niechęć to dziś trochę za mało na takie wyczyny. |
#45 6 na 6 | rysiek (4593 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > >>>Raport w sprawie WSI leżał u Lecha w kancelarii, zamierzał część ujawnić.> >>Coś długo zamierzał i zamierzał i zamierzał...> >cóż, tego nie wiem, ale Ty pewnie wiesz, że Jarek mu tak kazał!> Nie. Wszystko wskazuje na to, że L. Kaczyński nie ujawniał drugiej części raportu Macierewicza, bo nawet on się połapał co do jego żenującej jakości.Dla jasności przypomnę tylko że sam "Raport" został opublikowany, jak już wspomniałem w swojej wcześniejszej wypowiedzi powyżej. Natomiast nie został opublikowany "Aneks" do tego raportu. Jakie były tego przyczyny? M.in. to że Raport okazał się "górą która urodziła mysz", spośród bardzo wielu oskarżeń większość okazała się bezwartościowa i została odrzucona przez prokuratury i sądy. Natomiast sporo procesów wytoczyły osoby tam pomówione. W istocie ten Raport okazał się kompromitacją nie tyle WSI co jego autora. Natomiast "Aneks" sporządzony przez Macierewicza kilka miesięcy później, został uznany za nie nadający się do publikacji przez samego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który wypowiedział się o nim w wywiadzie z sierpnia 2008 roku dla "Newsweeka": "Aneks miejscami jest bardzo interesujący, ale zbyt wiele jest tam fragmentów, w których fakty zastąpiono interpretacjami. Wnioski są wyciągane także tam, gdzie nie ma do tego wystarczających podstaw."Jeśli tak powiedział Kaczyński o dziele Macierewicza, jest to raczej określenie najłagodniejsze z możliwych. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|