 |
Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-06-2012 13:33 | Selanos (12869 punktów) | Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
5 na 5 | Znalezione na gazeta.pl Cytat:Ponad połowa respondentów CBOS ocenia, że rząd nie zrobił wszystkiego, by wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej; ponad dwie trzecie uważa, że Rosjanie nie ujawniają wszystkiego; co czwarty wierzy, że mógł to być zamach. Spory sukces panów Kaczyńskiego i Macierewicz, oraz mediów im podległym. Moim zdaniem nie ma jednak aż tak źle: elektorat PiSu nie należy do najmłodszych, z raku na rok będzie ich ubywać. Dziwi mnie to, ze ludzie nie są zdolni do postawienia przynajmniej dwóch pytań: -kto miałby dokonać zamachu -po co miałby dokonać zamachu (Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..#61 1 na 3 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > To już Mistrzostwo Świata.> 1. Nikogo nie było potrzeby ratować przed kompletną inwazją, bo żadnej kompletnej inwazji Rosja nie prowadziła, ani prowadzić nie zamierzała.A skąd Ty to wiesz? Jak ktoś do mnie strzela to mam założyć, że tylko chce postraszyć? > 2. Zechcesz wyjaśnić może, w jaki to sposób kacze pajacowanie na wiecu w Tbilisi wpływało na cokolwiek, skoro Rosja wstrzymała operacje wojskowe pół dnia wcześniej, a gdy Kaczyński przybył do Gruzji, Saakaszwili zdążył już podpisać przywieziony przez Sarkozy'ego rozejm na rosyjskich warunkach?Było wiele czynników, które umożliwiły podpisanie rozejmu, w tym jednym z nich były działania Polski, w tym Kaczyńskiego, także ta wizyta głów państw (Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Polska). Przyjazd głów 5 państw do stolicy kraju, który prowadzi wojnę przeciwko Rosji, jest silną demonstracją polityczną. O tym przyjeździe było wiadomo co najmniej od poniedziałku 12.08.2008, rozejm uzgodniono we wtorek 13.08.2008 (Sarkozy w Rosji). Operacje wojskowe przerwano we wtorek. Żeby była jasność, nie twierdzę, że to wyłącznie Kaczyński doprowadził do rozejmu, ale był inicjatorem politycznej demonstracji władz państw, rozmawiał z innymi krajami w tej sprawie, także miał swój, myślę istotny udział i zapewne bez tej demonstracji Sarkozyemu nie chciało by się tyłka ruszyć. I co gorsza dla Rosji, "postawił się", a Rosja tego nie lubi. > >>>Wielu w Europie postrzega Rosję jako realne zagrożenie,> >>A tak. Wielu też inwazji z kosmosu wypatruje.> >Poczytaj sobie o doktrynie obronnej Finlandii, Szwecji. A potem postukaj się ... gdzie chcesz.> Nie zdajesz sobie oczywiście sprawy z tego, że każdy kraj posiada scenariusze obronne na wypadek uderzenia z każdego możliwego kierunku?  Z kierunku tak, ale tylko wszyscy sąsiedzi Rosji, widzą to właśnie z jej kierunku, wszyscy jak tylko mogą uciekają spod jej wpływów. Kombinowałeś kiedyś dlaczego? Uderzenie ze strony Rosji, jest realnie brane pod uwagę w krajach skandynawskich, bałtyckich i innych. Gruzja się przekonała. Jak chcesz pisać merytorycznie, to zapraszam, a jak nie, to pisz do lustra i nie zaśmiecaj forum. |
#62 1 na 3 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > I Ty jeszcze masz czelność powoływać się (w innym miejscu) na fakty?  > Dowiedz się, ignorancie Rozczulający, bo cztery lata po wydarzeniach czas już chyba na to Najwyższy, że wojnę rozpętała Gruzja zmasowanym atakiem na Południową Osetię - o czym wie każdy, kto 08.08.2008 r. słuchał radia (rano - zanim około południa zaczęła obowiązywać wersja o rosyjskiej agresji) i co potwierdziły raporty organizacji międzynarodowych.Do kogo, oficjalnie, zgodnie z prawem międzynarodowym należy Osetia Południowa i Abchazja? Odpowiem Ci, przytaczając fakty (pisałeś coś gdzieś o Melanezji, Tobago?  . Państwa uznające niepodległość Abchazji to: Rosja - 26 sierpnia 2008 Nikaragua - 5 września 2008 Wenezuela - 10 września 2009 Nauru - 15 grudnia 2009 Vanuatu - 23 maja 2011 Tuvalu - 18 września 2011 Państwa uznające niepodległość Osetii Południowej Rosja - 26 sierpnia 2008 Nikaragua - 5 września 2008 Wenezuela - 10 września 2009 Nauru - 16 grudnia 2009 Tuvalu - 19 września 2011. Zauważ,że niepodległości Osetii Płd nie uznaje Vanuatu, Rosja traci poparcie, czy co?  Jaka była geneza tej wojny (wiki): 15 lipca W Gruzji rozpoczęły się dwutygodniowe manewry "Immediate Response-2008" zorganizowane w ramach natowskiego programu "Partnerstwo dla pokoju". Podstawowym założeniem ćwiczonym w czasie manewrów było opanowanie zajętego przez separatystów obszaru i "przywrócenie porządku". W tym samym czasie, na południu Rosji, tuż przy granicy z Gruzją rozpoczęły się wielkie manewry wojskowe. W ramach manewrów "Kaukaz 2008", do Osetii Północnej przerzucano drogą lotniczą pododdziały 76. pskowskiej dywizji powietrznodesantowej. Koleją przewieziono zaś pułk desantowo-szturmowy 20. dywizji zmechanizowanej. To łącznie 8000 żołnierzy i 700 pojazdów. 18 lipca Separatyści czeczeńscy na swoim portalu informują, iż dotarli do dokumentów wskazujących na planowaną przez Rosję inwazję[9]. Miałaby ona mieć miejsce między 20 sierpnia a 10 września. Operacja byłaby koordynowana z separatystami abchaskimi i miałaby przebiegać dwutorowo: błyskawiczne zajęciu Wąwozu Kodorskiego - jedynej części Abchazji kontrolowanej przez Gruzję, a następnie atak w Osetii Południowej i zajęcie miast Kutaisi i Cchinwali. Blitzkrieg miałby trwać 7-10 dni. Jak podaje Kavkaz-Center rozkaz wydał osobiście jeszcze prezydent Putin przed ustąpieniem ze stanowiska. 30 lipca Rosyjski 400-osobowy oddział inżynieryjnych wojsk kolejowych zakończył rekonstrukcję, nieużywanej od początku lat 90., kolei łączącej porty Suchumi i Oczamczyrę. Gruzja ostro protestowała przeciwko obecności obcych wojsk w niezależnej od Gruzji Republice Abchazji obawiając się przygotowań do interwencji zbrojnej. Prace przy odbudowie 54 km linii, w tym 8 mostów i 12 tuneli trwały od końca maja. 1 sierpnia Wybuchła mina-pułapka, w wyniku czego zginęli gruzińscy policjanci 2-7 sierpnia Nocami następowała wymiana ognia pomiędzy Gruzinami i Osetyjczykami. Obie strony twierdziły, że wyłącznie odpowiadały na ataki strony przeciwnej. dalej znasz ... |
#63 3 na 3 | Kuba K. (3909 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Po obaleniu jednego "dowodu" wierni znajdą dziesięć nowych.Prorocze słowa. Dziś, jadąc do pracy usłyszałem w wiadomościach, że sekcja zwłok p. Wassermana "wykazała obrażenia typowe dla ofiar katastrof lotniczych", tudzież "na zwłokach nie wykryto śladów materiałów wybuchowych i fali uderzeniowej" (cytuję z pamięci, więc może niezupełnie dokładnie, ale sens był właśnie taki). I przypominam, że nie chodzi tu o sekcję wykonaną w Moskwie, tylko w Polsce, po ekshumacji, której domagała się rodzina. A chwilę później wypowiedziała się córka p. Wassermana, mniej więcej w takim stylu, że jej to nie przekonuje, że w czasie sekcji coś tam zrobiono nie tak, a brak na jednych zwłokach resztek materiałów wybuchowych o niczym nie przesądza. I dodała, że powinno się ekshumować wszystkich! I niestety tak to będzie wyglądało - jak ktoś się na czymś "zakotwi", to nie przekonano go żadna siła. |
| Jaza (218 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | Czytam w zasadzie 4 pozycje. Wprost, Newsweeka, Politykę i Uważam Rze. Artykułów smoleńskich w URz nie dotykam. Podejrzewam, że ostatni paszkwil, który czytałem był w Polityce, która nadwyczaj często stosuje tę formę ekspresji. Może postaram się znaleźć konkretny artykuł w najbliższych dniach. |
| Jaza (218 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | Powtórzę. MES w mechanice ciała stałego może być na tyle dokładny, że z dużą albo bardzo dużą dokładnością oddaje rzeczywistą sytuację. Jako że określenie rzeczywistej sytuacji jest niemożliwe, to można założyć warunki najbardziej sprzyjające urwaniu skrzydła. Jeśli wtedy się nie urwie, to mamy problem. Mogę zobaczyć te materiały z satelity? Nikogo nie trzeba w to wciągać. Można to zlecić prywatnej firmie. Czy to był zamach, czy nie - jest to nieważne z punktu widzenia jedynie problemu urwania tego skrzydła i nawet jeśli nie zostało urawne przez zderzenie z brzozą, to oczywiście nie znaczy, że był jakikolwiek zamach. Kwestia jakichś tam wybuchów na pokładzie mnie raczej nie interesuje. Lasek stwierdził, że czujniki różnicy ciśnien nie wskazały na rozerwanie kadłuba. Koniec dyskusji. Natomiast nie ma kategorycznego obalenia twierdzenia o nieurwaniu skrzydła przez brzozę. |
#66 1 na 1 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński |
> Mogę zobaczyć te materiały z satelity?Spytaj o to Macierewicza. Podobno widział je w USA. I Kaczyński podobno też je dostał. W każdym razie USA i NATO ma te zdjęcia, co jest oficjalnie potwierdzone. Pozdrawiam
Hmm. Tak. Jestem pewien. Chyba jestem pewien. Raczej tak. Hmm. |
#67 1 na 1 | Kuba K. (3909 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Czytam w zasadzie 4 pozycje. Wprost, Newsweeka, Politykę i Uważam Rze. Artykułów smoleńskich w URz nie dotykam. (...)Ciekawe dlaczego? Przecież ten temat jest jak najbardziej reprezentatywną próbką publicystyki uprawianej na łamach wspomnianego pisma. I ściśle odpowiada jego linii programowej. |
#68 4 na 4 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Wcześniej nic nie pozwalało mi dopuszczać możliwości zamachu (nie interesuję się tematyką smoleńską). Teraz muszę z dwóch względów:> -nie zrobiono MESowskiej symulacji zderzenia,Zrobiono znacznie więcej, crash testy. Dwunastocalowe, drewniane słupy tną skrzydło samolotu pasażerskiego jak masło. czas ok. 0:50 www.youtube.com/watch?v=xpw0QvAYngASymulacje zespołu Macierewicza to idiotyzmy produkowane na polityczne zamówienie. Facet wprowadził dane kompletnie od czapy, nie rozumie czym jest kąt natarcia, nie wie jak skrzydło jest zbudowane, nie wie jak pracuje pod obciążeniem sił aerodynamicznych. Sam pomysł żeby symulować zderzenie kiedy wiadomo że samolot znalazł się na wysokości kilku metrów nad zadrzewionym terenem jest iście kretyński. Zderzenie jest po stronie skutków, nie przyczyn. |
#69 2 na 2 | Jaza (218 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > >Wcześniej nic nie pozwalało mi dopuszczać możliwości zamachu (nie interesuję się tematyką smoleńską). Teraz muszę z dwóch względów:> >-nie zrobiono MESowskiej symulacji zderzenia,> Zrobiono znacznie więcej, crash testy.> Dwunastocalowe, drewniane słupy tną skrzydło samolotu pasażerskiego jak masło.> czas ok. 0:50 www.youtube.com/watch?v=xpw0QvAYngANa jakiej podstawie stwierdzasz, że ma to wystarczająco dużo wspólnego z omawianą sprawą? > Facet wprowadził dane kompletnie od czapy,Na jakiej podstawie to stwierdzasz? > nie rozumie czym jest kąt natarcia,j/w > nie wie jak skrzydło jest zbudowane,j/w > nie wie jak pracuje pod obciążeniem sił aerodynamicznych.j/w > Sam pomysł żeby symulować zderzenie kiedy wiadomo że samolot znalazł się na wysokości kilku metrów nad zadrzewionym terenem jest iście kretyński.> Zderzenie jest po stronie skutków, nie przyczyn.Możesz rozwinąć? |
#70 6 na 6 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > MES w mechanice ciała stałego może być na tyle dokładny, że z dużą albo bardzo dużą dokładnością oddaje rzeczywistą sytuację. Jako że określenie rzeczywistej sytuacji jest niemożliwe, to można założyć warunki najbardziej sprzyjające urwaniu skrzydła. Jeśli wtedy się nie urwie, to mamy problem.Dla ekspertów badających przyczyny katastrofy oczywiste jest, że uderzenie skrzydłem w brzozę danej grubości spowoduje oderwanie się tego skrzydła w danym miejscu. Od tego są ekspertami i nie potrzebują do tego żadnych symulacji. A że nie-ekspertom coś innego się roi... to eksperci też znają. |
#71 7 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Raz tylko dałem Ci się sprowadzić do Twojego poziomu dyskusji, używając zaczerpniętych od Ciebie zwrotów: "misiu", "stuk-puk", itd, z kolejnych Twoich typu "w chorej główce uklepało", "żebyś się przymknął", "warunki do wypowiadania się o myśleniu to, jak dobrze pójdzie, najwcześniej Twoje wnuki uzyskają", nie zamierzam już czerpać, pozostawiam to tym, którzy dają Ci plusy. Odniosę się zatem tylko do tych Twoich wypowiedzi, do których można cokolwiek merytorycznego napisać.Brzostowski - Ty JESTEŚ kretynem. Nie masz więc podstaw do uskarżania się na takie a nie inne traktowanie przeze mnie. W kilku słowach opiszę, na czym Twój kretynizm polega - nie zrozumiesz, bo nie masz czym, ale może Twoje wnuki... Najkrócej: 1. Nie masz pojęcia o faktach, także o tych o najbardziej zasadniczym znaczeniu dla omawianych kwestii, co jednak w niczym nie przeszkadza Ci w formułowaniu sądów. Przykładowo: po czterech latach ciągle nie wiesz o tym, że wojnę rozpoczęła Gruzja, ale cóż Ci to szkodzi bredzić o rosyjskim ataku; nie wiesz, że Politkowska nie została porwana, tylko zastrzelona - ale wiesz, że zrobili to Siepacze Putina. 2. Najbanalniejsze w świecie, oczywiste rzeczy interpretujesz w sposób całkowicie zboczony. Przykładowo: Komorowski współpracował z WSI - co miał niby robić minister Obrony, odmawiać przyjmowania meldunków wywiadu? Wojskowe Służby Informacyjne miały powiązania z wojskiem - samo się komentuje...  O, następne: > WSI to była w większości służba oparta na byłych agentach służb komunistycznych,A na kim miała być oparta, debilu, na Marsjanach? 3. Nie masz najbledszego pojęcia o polityce, zwłaszcza zaś nie rozumiesz ni w ząb na czym polega instytucja państwa, bo we łbie masz wyłącznie ludowe mądrości z cyklu: ja pani powiem, pani Kwiatkowska, że te wszystkie ministry to chcą się ino nachapać, i jedno złodziejstwo, moja pani, jedno złodziejstwo to wszystko. O polityce międzynarodowej w ogóle szkoda gadać - poza poziom Polak, Węgier - dwa bratanki... prawdopodobnie wyjść Ci się nie uda nigdy. > którzy mieli w większości w nosie pracę dla kraju i kręcili własne interesy i interesiki. Po 89 służby PRL i inni "wielcy" tego czasu uwłaszczyli się na majątku państwa, co było z resztą jednym z elementów okrągłego stołu. Gdy powstały WSI związki tych ludzi z biznesem i polityką doprowadzały do wielu fortun, karier i przekrętów.Co prawda, to prawda, pani Malinowska... > Dla przykładu przypomnij sobie sprawę Olewnika: "ktoś" mieszał i miesza w policji, prokuraturze, więziennictwie, a to "tylko" sprawa jednego biznesmena. Bo chyba nie przypuszczasz, że w sprawie Olewnika, ginące "nyski"policyjne, zalane dokumenty w prokuraturze, kości przy sekcji nienależące do ofiaryWidzisz, jak Ty "rozumujesz", durniu parowy? Wszystko, co niewiadome, służy Ci za dowód wspierający Twoje urojenia. Nic nie wskazuje na jakiekolwiek związki sprawy Olewnika ze Smoleńskiem, ale wystarczy, że jest niewyjaśniona, byś wywodził, że WSI zbrodniczo się na prezydenta zamachnęło. Podsunę Ci Nowy Trop, świrze: zabójstwa Olofa Palmego też do dziś nie wyjaśniono. Aha! - żebym nie zapomniał! To też ciągle niejasne jest. > Skoro Rosjanie z zemsty zamordowali Litwinienkę,Nie z "zemsty" się zdrajców likwiduje, idioto. > pałują na ulicach opozycjęGrecy też. Widzę w tym Podstępny Sojusz Prawosławny na rzecz Trzeciego Rzymu  . > kilku oligarchów posadzili do wiezienia preparując dowodyNiczego preparować nie potrzebowali - przeciw każdemu z rosyjskich oligarchów jest multum porządnych dowodów. Tyle tylko, że nie w każdym przypadku władza chce po te dowody sięgać. Preparowaniem materiałów to raczej swojskie CBA zasłynęło. Amerykanie latami ludzi w Guantanamo trzymają, nie wysilając się nawet, by "preparować" cokolwiek. A zatem... > to jakoś nie dziwi mnie, że mogli i samolot strącić....agent Tomek! Agent Tomek Hillary Clinton zbałamucił i razem strąciły!  > mogli to zrobić terroryści, to służby rosyjskie chyba też, prawda.Twoim zdaniem państwo się niczym od organizacji terrorystycznej nie różni? > A motyw zemsty za Gruzję był.Państwa nie kierują się zemstą. Zwłaszcza, gdy nie mają za co. > Kaczyński, nie dość, że buntuje nam "nasze republiki",Kaczyński niczego nie "buntował". > to jeszcze nam przeszkadza zająć "naszą" Gruzję.W niczym nie przeszkadzał. > Rosja posunie się tak daleko, jak na to jej pozwolą.Znawca Rosji się znów Odezwał      . > Kaczyński był jednym z elementów przeszkadzajacych, bo nie dość, że wyrażał stanowczą opinię na ten temat,Jego stanowcze opinie nie robiły wrażenia nawet na Błaszczaku. > to jeszcze nawoływał inne kraje do podobnej retorykiRetoryki  . > Kaczyński miał koncepcję polityki opartą o współpracę krajów Europy Środ-Wsch,I Północno-Zachodniej Melanezji...  > >Al-Kaida> ale po co?Po to, kretynie, żeby efektownie siać terror. Na tym polega sens istnienia organizacji terrorystycznej. > Czy Rosjanie nie mieli lepszego motywu na Kaczyńskiego?Państwa się tak nie zachowują, idioto. > Pokaranie tego wrzoda, który podjudza, leci do Gruzji, ciągle o tym Katyniu gada, ma plany geopolityczne wymierzone przeciwko Rosji...A komu to przeszkadzało?  > Prawo w Polsce jest jasne, jest oczywiste, kto w takiej sytuacji i w jaki sposób, przejmuje obowiązki głowy państwa. Komorowski nie musiał łamać prawa.Próbowałem tłumaczyć - wcale mnie nie dziwi, że daremnie  .
Wszystkie te kolacje, przyjęcia, bale to ciężka praca. (z raportu przedstawiciela brytyjskiego na Konferencji Antyniewolniczej w Brukseli 1889-1890) |
#72 6 na 6 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > >1. Nikogo nie było potrzeby ratować przed kompletną inwazją, bo żadnej kompletnej inwazji Rosja nie prowadziła, ani prowadzić nie zamierzała.> A skąd Ty to wiesz? Jak ktoś do mnie strzela to mam założyć, że tylko chce postraszyć?Z publicznych deklaracji oficjalnych czynników rosyjskich, które jasno wszem i wobec tłumaczyły cele prowadzonej przez siebie wojny. > Było wiele czynników, które umożliwiły podpisanie rozejmu,Były tylko dwa: - rozgromienie armii gruzińskiej przez Rosjan - mediacja międzynarodowa (Amerykanie, a przede wszystkim UE, z ramienia której działał Sarkozy). > w tym jednym z nich były działania Polski, w tym Kaczyńskiego,Kaczyński, Ignorancie Zatrważający, żadnego rozejmu nie chciał. Po to przyleciał do Gruzji, żeby Saakaszwilego do boju zagrzewać. Przyjechaliśmy tu, żeby podjąć walkę zawodził żałośnie na wiecu w Tbilisi, ku Rozbawieniu opinii światowej. > Przyjazd głów 5 państw do stolicy kraju, który prowadzi wojnę przeciwko Rosji, jest silną demonstracją polityczną.Zależy, jakich krajów  . > O tym przyjeździe było wiadomo co najmniej od poniedziałku 12.08.2008, rozejm uzgodniono we wtorek 13.08.2008 (Sarkozy w Rosji)W 2008 roku 12 sierpnia był wtorek, a 13 sierpnia - środa. Na kalendarzu też się nie wyznajesz?  > Operacje wojskowe przerwano we wtorek.Zakończenie operacji wojskowych prezydent Miedwiediew obwieścił we wtorek 12 sierpnia przed południem. Niedługo potem tego samego dnia spotkał się w Moskwie z mediatorem z ramienia UE Sarkozym, z którym uzgodnił 6-punktowy oficjalny układ rozejmowy. Z Moskwy Sarkozy poleciał w asyście rosyjskich myśliwców do Tbilisi i kazał Saakaszwilemu układ podpisać. W tym czasie Kaczyński opierdalał pilotów na lotnisku w Symferopolu, bo chciał do Tbilisi dotrzeć przed Sarkozym, żeby Saakaszwilego od podpisania rozejmu odwieść. Facecjonista  . Czy dla Ciebie fakty mają w ogóle jakiekolwiek znaczenie?  > Żeby była jasność, nie twierdzę, że to wyłącznie Kaczyński doprowadził do rozejmu, ale był inicjatorem politycznej demonstracji władz państw, rozmawiał z innymi krajami w tej sprawie, także miał swój, myślę istotny udział i zapewne bez tej demonstracji Sarkozyemu nie chciało by się tyłka ruszyć.Spójrz wyżej i nie Kompromituj się więcej, przez wzgląd na te Twoje wnuki chociaż...  > I co gorsza dla Rosji, "postawił się", a Rosja tego nie lubi.Kaczyński mógł się Rosji stawiać, kłaść, przysiady robić, pompki, mostek - co to kogo obchodziło, na litość?  > Z kierunku tak, ale tylko wszyscy sąsiedzi Rosji, widzą to właśnie z jej kierunku,Uderzenia z kierunku Stanów Zjednoczonych obawiają się nawet kraje bardzo od nich odległe. > wszyscy jak tylko mogą uciekają spod jej wpływów.Oczywista nieprawda. Większość sąsiadów Rosji kultywuje dobrosąsiedzkie z nią stosunki chwaląc to sobie bardzo. > Uderzenie ze strony Rosji, jest realnie brane pod uwagę w krajach skandynawskich, bałtyckich i innych. Gruzja się przekonała.Powinno być tak, że atakuje się Rosję - a ona nic? 
Wszystkie te kolacje, przyjęcia, bale to ciężka praca. (z raportu przedstawiciela brytyjskiego na Konferencji Antyniewolniczej w Brukseli 1889-1890) |
#73 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > >Dowiedz się, ignorancie Rozczulający, bo cztery lata po wydarzeniach czas już chyba na to Najwyższy, że wojnę rozpętała Gruzja zmasowanym atakiem na Południową Osetię - o czym wie każdy, kto 08.08.2008 r. słuchał radia (rano - zanim około południa zaczęła obowiązywać wersja o rosyjskiej agresji) i co potwierdziły raporty organizacji międzynarodowych.> Do kogo, oficjalnie, zgodnie z prawem międzynarodowym należy Osetia Południowa i Abchazja? Odpowiem Ci, przytaczając faktyPojęcie faktu to dla Ciebie, jak wielekroć udowodniłeś, absolutnie Niepojmowalna Abrakadabra, tedy powstrzymaj się od samowolnego używania słów, których nie rozumiesz i czytaj poniższe w Pokorze. Fakty są takie: to, co w tym wypadku było wedle prawa międzynarodowego wiążące, to uregulowania przyjęte w porozumieniu gruzińsko-rosyjskim zawartym w Soczi 25 czerwca 1992 przez prezydentów Jelcyna i Szewardnadzego i gwarantowanym przez OBWE (którego to porozumienia Gruzja przed agresją na Osetię w 2008 nie wypowiedziała). Atakując Osetię prawo międzynarodowe złamała Gruzja. > Jaka była geneza tej wojny (wiki):Upośledzony jesteś do tego stopnia, że nawet z wiki skorzytać nie potrafisz? Cytat:Niezależna międzynarodowa komisja powołana do zbadania konfliktu w Gruzji, składająca się z europejskich ekspertów w dziedzinie wojskowości, prawa i historii, sporządziła raport sponsorowany przez UE i opublikowany 30 września 2009. Raport konkluduje, iż wojna została rozpoczęta atakiem Gruzji, który był niezgodny z prawem międzynarodowym. Dalej raport stwierdza, że gruziński atak poprzedzony był miesiącami prowokacji i obie strony gwałciły wtedy prawo międzynarodowe. "Ostrzał artyleryjski Cchinwali (stolicy Osetii Południowej) przez gruzińskie siły wojskowe nocą z 7 na 8 sierpnia 2008 stał się początkiem zbrojnego konfliktu na dużą skalę.", stwierdza raport. Potem dodaje: "Powstaje pytanie, czy owo użycie siły (...) było uzasadnione w rozumieniu prawa międzynarodowego. Otóż nie było." Raport stwierdza dalej, że zarzuty Gruzji, iż miało miejsce rosyjskie militarne wtargnięcie na dużą skalę na teren Osetii Południowej przed wybuchem wojny, nie mogło być "wystarczającym uzasadnieniem", chociaż, przyznaje raport, fakt ten był sprzeczny z prawem międzynarodowym.
Wszystkie te kolacje, przyjęcia, bale to ciężka praca. (z raportu przedstawiciela brytyjskiego na Konferencji Antyniewolniczej w Brukseli 1889-1890) |
#74 4 na 4 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Na jakiej podstawie stwierdzasz, że ma to wystarczająco dużo wspólnego z omawianą sprawą?Na takiej, że wyniki crash testu przedstawiają testowalną rzeczywistość. W przeciwieństwie do filmików Biniendy, które są materiałem poglądowym podanym do bezkrytycznego wierzenia. Dane na podstawie których powstały filmiki są niejawne, co nie znaczy że na podstawie samych tylko animacji nie można powiedzieć że autor nie ma pojęcia na temat budowy skrzydła, bo można. Fakt, że skrzydło z animacji przypomina prawdziwe mniej więcej w tym samym stopniu w jakim malunek z całunu turyńskiego przypomina Homo sapiens dowodzi, że jeżeli ta symulacja ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością to jest to rzeczywistość magiczna. > >Facet wprowadził dane kompletnie od czapy,> Na jakiej podstawie to stwierdzasz?Obejrzyj film z symulacji na yt, można z niego wywnioskować następujące parametry: - kąt natarcia (a ściślej jego brak) - odkształcenie skrzydła pod wpływem siły nośnej (a raczej brak) - stan naprężeń przed uderzeniem (brak  ) Oceń sam. Fakt popełnienia takich błędów jest dowodem ignorancji autora, ale jeżeli brak ci wiedzy żeby ocenić to samodzielnie, pozostaje ci wiara. > >Sam pomysł żeby symulować zderzenie kiedy wiadomo że samolot znalazł się na wysokości kilku metrów nad zadrzewionym terenem jest iście kretyński.> >Zderzenie jest po stronie skutków, nie przyczyn.> Możesz rozwinąć?Katastrofa rozpoczęłą się jeszcze przed brzozą. Roztrząsanie modeli zniszczeń które nastąpiły w jej trakie ma na celu wyłącznie próbę poddania w wątpliwość dowodów materialnych (zapisów rejestratorów, brzozy, szczątków, zeznań) czyli jest ewidentnym elementem teorii spiskowej. Nie było żadnego powodu żeby komisje techniczne przeprowadzały takie rozważania. Oczywiście teraz, kiedy teorie spiskowe już powstały, prawdziwi naukowcy mają jakieś powody żeby przeprowadzać symulacje bądź podejmować próby falsyfikacji istniejących, ale nie nastąpi to szybko z prostego powodu - wobec braku opozycji gromadka Macierewicza coraz bardziej się nakręca i z każdą nową teorią coraz bardziej robi z siebie bandę idiotów. |
#75 1 na 1 | Jaza (218 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > > MES w mechanice ciała stałego może być na tyle dokładny, że z dużą albo bardzo dużą dokładnością oddaje rzeczywistą sytuację. Jako że określenie rzeczywistej sytuacji jest niemożliwe, to można założyć warunki najbardziej sprzyjające urwaniu skrzydła. Jeśli wtedy się nie urwie, to mamy problem.> Dla ekspertów badających przyczyny katastrofy oczywiste jest, że uderzenie skrzydłem w brzozę danej grubości spowoduje oderwanie się tego skrzydła w danym miejscu. Od tego są ekspertami i nie potrzebują do tego żadnych symulacji. A że nie-ekspertom coś innego się roi... to eksperci też znają.Nie jest to wiedza, która mają eksperci. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|