 |
Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-06-2012 13:33 | Selanos (12869 punktów) | Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
5 na 5 | Znalezione na gazeta.pl Cytat:Ponad połowa respondentów CBOS ocenia, że rząd nie zrobił wszystkiego, by wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej; ponad dwie trzecie uważa, że Rosjanie nie ujawniają wszystkiego; co czwarty wierzy, że mógł to być zamach. Spory sukces panów Kaczyńskiego i Macierewicz, oraz mediów im podległym. Moim zdaniem nie ma jednak aż tak źle: elektorat PiSu nie należy do najmłodszych, z raku na rok będzie ich ubywać. Dziwi mnie to, ze ludzie nie są zdolni do postawienia przynajmniej dwóch pytań: -kto miałby dokonać zamachu -po co miałby dokonać zamachu (Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | www.blogpress.pl/node/12959
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#212 3 na 3 | Kuba K. (3909 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Masz dowody to dawaj jak nie masz to trudno - 10 lat nie doczekałem sie przekonujących to następne 10 lat poczekam.Możesz się nie doczekać - już nawet "najwierniejsi z wiernych" sami zaczynają wątpić w głoszone przez siebie bzdury i wygląda na to, że za chwilę zostaniesz sam ze swoimi teoryjkami: Cytat:PiS szykuje się do jesiennej ofensywy legislacyjnej. Partia Jarosława Kaczyńskiego zamierza skupić się na sprawach gospodarczych oraz dotyczących polskiej rodziny - pisze "Rzeczpospolita". Według dziennika PiS ma odejść od sprawy katastrofy smoleńskiej (pogrubienie moje) - zespół smoleński pod kierownictwem Antoniego Macierewicza ma zakończyć prace. Jakże to tak - nie będą już walczyć ze spiskiem? Poddadzą się? Toż to zdrada!  |
#213 4 na 4 | Kuba K. (3909 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | Konował, dlaczego Ty się tak panicznie boisz lektury tych raportów? Jeśli nie znasz rosyjskiego, to jest polskie tłumaczenie raportu MAK, a raport komisji Milera jest napisany w języku polskim, choć język tego dokumentu i załączników do niego, ze względu na tematykę nie należy do najłatwiejszych. Ja też kilkukrotnie sugerowałem i Tobie i innym niedowiarkom, abyście wpierw przeczytali dokumenty, które krytykujecie, bo inaczej narażacie się na śmieszność. Teraz czytam, że kolejna osoba, bardzo zresztą spójnie i logicznie argumentując, proponuje Tobie to samo, a Ty bronisz się przed tym rękami i nogami. Boisz się, że po lekturze zmienisz zdanie, czy co? |
#214 -2 na 2 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | No tak to o czym teraz będziecie pisać ......... eeeeeee nie martw się ruscy jakąś wrzutkę zrobią, a to jakiś świadek się znajdzie, albo może jakaś mowa część samolotu , albo coś się jeszcze da odczytać ze skrzynek.......... dadzą chłopaki radę wkońcu współpraca jest że hohoho
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | Ale co z nich niby ma wynikać? Że zaplanowali katastrofę? Bo ja nie rozumiem DLACZEGO to się stało, a nie CO się stał. Jak na razie z raportu MAK wynika że przyszedł pijany Błasik do kokpitu i chłopaki tak się zestresowali że zeszli z kursu i ścieżki i chcieli wylądować w lesie. Powtórzone to jest w raporcie Milera. Jak sie okazało ani tam Błasika nie było , ani nie chcieli lądować to co mam czytać ? to samo jeszcze raz?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#216 4 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Tak, tak i pewnie to sam Kaczyński siedział za steramiNagrania z kokpitu nie pozostawiają cienia wątpliwości co do tego, że to Prezydent był Ostateczną Instancją decydującą. > i cztery razy podchodził do lądowania.Sto razy wyjaśniano, że to polski dziennikarz błąd w tłumaczeniu popełnił. > To może powiesz mi czego skrzydło odpadło?Samolotu, Konowal, samolotu  . Serio: czy Wy z Brzostowskim i jakimś Izno-coś-tam konkurs jakiś macie, kto większego błazna z siebie zrobi? 
Biją od niego wartości. (Lech Wałęsa o Mitcie Romneyu) |
#217 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Odniosę się wyłącznie do tych części, do których można coś merytorycznego napisać. Twoje ewidentnie chamskie słownictwo, nie pozwala mi na odnoszenie się do wszystkich Twoich postów, bo trudno jest na takim poziomie prowadzić dyskusję, misiu.Walże się najserdeczniej  , *** (przez wzgląd na cierpliwość Moderacji nie będę Cię wprost obdarzał epitetami, na które po stokroć zasługujesz - miejsca wygwiazdkowane uzupełnij sobie we własnym zakresie). > >Właśnie do tego artykułu link już Ci, durniu, podawałem - poproś kogoś, by Ci wytłumaczył cytowany już przeze mnie fragment zaczynający się od słów: Gruzja "rozpoczęła nieuzasadnioną wojnę".> A Ty przeczytałeś ten link ze zrozumieniem? Bo raczej masz z tym kłopoty. Przypomnę Ci fragment:> "Raport stwierdza dalej, że zarzuty Gruzji, iż miało miejsce rosyjskie militarne wtargnięcie na dużą skalę na teren Południowej Osetii przed wybuchem wojny, nie mogło być "wystarczającym uzasadnieniem", chociaż, przyznaje raport, fakt ten był sprzeczny z prawem międzynarodowym."Aha - więc to nie tylko wielopokoleniowe dziedzictwo debilizmu, ale też i osobista Trauma jakowaś Straszna...  Ty nie tylko, ***, nie pojmujesz zdania: Gruzja rozpoczęła nieuzasadnioną wojnę jako takiego, Ty nie chcesz przyjąć rzeczywistości do wiadomości...  Ty nie lubisz rzeczywistości... Ona Ci coś Strasznie Złego kiedyś zrobić musiała...  Ojojojojojojoj...  > Czyli było rosyjskie wtargnięcie na dużą skalę przed rozpoczęciem wojny (atakiem Gruzji). Czyli kto pierwszy zaatakował? Zamiast obrażać odpowiedz na pytanie! Nie potrafisz?Nie było, ***. Nie było żadnego rosyjskiego "wtargnięcia" ani tym bardziej "ataku". Rosjanie najzwyczajniej - ze zgodą władz osetyjskich - wzmocnili swoje oddziały w Osetii stacjonujące. > >>Gdzie napisałem, że Politkowską porwał Putin?> >Tutaj, durniu.> >Nie kontrolujesz się, durniu. O kuratora jakiegoś, durniu, wystąp.> Ironia, ironia, jest oczywista dla kogoś kto odrobinę potrafi coś zrozumieć.> >>Czy Ty rozumiesz termin ironia?> >Przeczytaj sobie jak "ironizowałeś", durniu.> Chętnie przytoczę:> "Oczywiście Litwinienko otruł się sam, Juszczenko podtruł się sam, a Politkowską porwało UFO ..."> Czy ktoś normalny może pomyśleć, że faktycznie tak twierdzę? Ironia misiu...> pl.wikipedia.org/wiki/IroniaTak, ***. Jeszcze wiele wody upłynie nim Trudne Słowo ironia pojąć zdołasz. Pewnie nie zdołasz. > Co, że byli byłymi agentami komunistycznych służb? Samo to nie. Ależ z Ciebie manipulant! Motyw, który tutaj sugeruję dotyczy interesów tych agentów, które to interesy a także kariery mogły być zagrożone przez działalność Kaczyńskich.I gdzież są one fortuny Jaruzelskich, Kiszczaków, Rakowskich, Siwickich, Orzechowskich, Ciosków, Messnerów, Kaniów, Mokrzyszczaków i Gorywodów, ***? To oni przecież (teoretycznie) na przekształceniach najbardziej powinni skorzystać, nie służby, które mieli na posyłki. A skorzystał całkiem kto inny - ale Ciebie, prostaczku, to nie zainteresuje przecież...  > Gdy powstały WSI związki tych ludzi z biznesem i polityką doprowadzały do wielu fortun, karier i przekrętów.> Człowieku, to są fakty historyczne. Generalny podział dokonał się przy okrągłym stole. Wiedzą to wszyscy, którzy coś tam czytali na ten temat.Jak wyżej, czytelniku...  > Skoro w sprawie Olewnika, można bezkarnie ukraść policyjny wóz z dokumentami, zalać dokumenty w prokuraturze, powiesić kilku ludzi w więzieniu i poza nim, wymienić kawałek ciała przy sekcji, itd. A to była "mała" sprawa, jakieś porachunki lub inne rzeczy. To w przypadku gdy ludziom powiązanym ze służbami zagrażać będzie naprawdę ktoś, np Kaczyńskich dwóch, to też można i samolot rozwalić. Chciałem Ci wytłumaczyć, że jest to możliwe i mogą to zrobić ludzie powiązani z aparatem państwa. I tyle. Nie twierdziłem, że skoro są niejasności ws. Olewnika, to w Smoleńsku był zamach, ani że ma to jakiś związek. Manipulancie!Przeczytaj sobie, coś sam właśnie napisał, ***  . Nawet nie zauważasz, jak niesprzeczność magicznie w insynuację przekształcasz. Wal się, ***  .
Biją od niego wartości. (Lech Wałęsa o Mitcie Romneyu) |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > >Tak, tak i pewnie to sam Kaczyński siedział za sterami> Nagrania z kokpitu nie pozostawiają cienia wątpliwości co do tego, że to Prezydent był Ostateczną Instancją decydującą.Bzdura. Dajmy na to, że nawet jakby były najsilniejsze naciski to Protasiuk mógłby się czuć bezpieczny. Toż jakby nagłośniono że odmówił prezydentowi i to temu strasznemu Kaczyńskiemu odmówił lądowania toby od PO dostał medal a media okrzyknęłyby go bohaterem który uratował ludzi od katastrofy. Zaś z nagrań jednoznacznie wynika też że nie zamierzali lądować. > >i cztery razy podchodził do lądowania.> Sto razy wyjaśniano, że to polski dziennikarz błąd w tłumaczeniu popełnił.A sto razy mówiono że nie chcieli lądować - i czy coś to zmieniło? > >To może powiesz mi czego skrzydło odpadło?> Samolotu, Konowal, samolotu .Fajnie że humor Ci dopisuje  . Znaczy się ruscy je chyba źle przymocowali ze odpadło - co? rebelya.pl/forum/watek/48201/wiadomosci(*)90,wiadomosc.html?ticaid=1ad83
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#219 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > >Czyli było rosyjskie wtargnięcie na dużą skalę przed rozpoczęciem wojny (atakiem Gruzji). Czyli kto pierwszy zaatakował? Zamiast obrażać odpowiedz na pytanie! Nie potrafisz?> Nie było, ***. Nie było żadnego rosyjskiego "wtargnięcia" ani tym bardziej "ataku". Rosjanie najzwyczajniej - ze zgodą władz osetyjskich - wzmocnili swoje oddziały w Osetii stacjonujące.Ale Ty ... ... jesteś. Źródło, które przytaczasz zawiera treść: "Raport stwierdza dalej, że zarzuty Gruzji, iż miało miejsce rosyjskie militarne wtargnięcie na dużą skalę na teren Południowej Osetii przed wybuchem wojny, nie mogło być "wystarczającym uzasadnieniem", chociaż, przyznaje raport, fakt ten był sprzeczny z prawem międzynarodowym." czyli sam podajesz źródło, które stwierdza, że było rosyjskie wtargnięcie. Ale uważasz, że jednak nie było. Ty ... zwykły ... jesteś. > >"Oczywiście Litwinienko otruł się sam, Juszczenko podtruł się sam, a Politkowską porwało UFO ..."> >Czy ktoś normalny może pomyśleć, że faktycznie tak twierdzę? Ironia misiu...> >pl.wikipedia.org/wiki/Ironia> Tak, ***. Jeszcze wiele wody upłynie nim Trudne Słowo ironia pojąć zdołasz. Pewnie nie zdołasz.... czy Ty rozumiesz słowo ironia? Przytoczyłem Ci ... fragment swojej wypowiedzi, abyś mógł ... to pojąć. > Wal się, *** .Nie muszę, ale Tobie życzę samych przyjemności, ... . PS. Wykropkowania są miejscem gdzie powinny pojawić się słowa zachwytu nad big_zydem, umyślnie wykropkowane, aby każdy mógł sobie dopisać właściwe. |
#220 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Ale Ty ... ... jesteś. Źródło, które przytaczasz zawiera treść:> "Raport stwierdza dalej, że zarzuty Gruzji, iż miało miejsce rosyjskie militarne wtargnięcie na dużą skalę na teren Południowej Osetii przed wybuchem wojny, nie mogło być "wystarczającym uzasadnieniem", chociaż, przyznaje raport, fakt ten był sprzeczny z prawem międzynarodowym."> czyli sam podajesz źródło, które stwierdza, że było rosyjskie wtargnięcie.> Ale uważasz, że jednak nie było. Ty ... zwykły ... jesteś.Przecież nie uważam, kłamco  . Przeciwnie - sam przedstawiam mówiące o tym materiały i jak krowie na rowie wyjaśniam, czym różniło się od gruzińskiej agresji. Sam sobie z lekturą nie dasz rady, ale poproś kogoś mądrzejszego, żeby przeczytał Ci przekładając na zrozumiałą dla Ciebie formę całe to hasło : pl.wikiped(*)w_Osetii_Południowej_2008 . Co do tzw. "wtargnięcia" wojsk rosyjskich na terytorium Osetii, to - powtarzam to, co już raz daremnie usiłowałem Ci tłumaczyć - nie miało ono charakteru zbrojnego "najazdu", a było zwykłym wzmocnieniem stacjonujących w Osetii oddziałów rosyjskich w przewidywaniu gruzińskiej inwazji. Na dokładnie tej samej zasadzie w 1939 roku Polska potajemnie, łamiąc ustalenia międzynarodowe, wzmocniła swój garnizon na Westerplatte do stanu ponaddwukrotnie liczniejszego niż pozwalały decyzje Ligi Narodów. Wg Twojej "logiki"  należałoby to uznać za polską napaść na III Rzeszę  . > >>"Oczywiście Litwinienko otruł się sam, Juszczenko podtruł się sam, a Politkowską porwało UFO ..."> >>Czy ktoś normalny może pomyśleć, że faktycznie tak twierdzę? Ironia misiu...> >>pl.wikipedia.org/wiki/Ironia> >Tak, ***. Jeszcze wiele wody upłynie nim Trudne Słowo ironia pojąć zdołasz. Pewnie nie zdołasz.> ... czy Ty rozumiesz słowo ironia? Przytoczyłem Ci ... fragment swojej wypowiedzi, abyś mógł ... to pojąć.Weź parę głębokich oddechów, jak będzie trzeba - elektrowstrząsów też ze dwie-trzy sesje i spróbuj się zastanowić, w jakiej to właściwie sprawie "ironizowałeś" - czy próbowałeś kwestionować fakt porwania Politkowskiej przez UFO, czy zastrzelenia jej przez Siepaczy Putina. > >Wal się, *** .> Nie muszę, ale Tobie życzę samych przyjemności, ... .Dzięki za zaproszenie, ale szczerze wątpię, by walenie Cię sprawiło mi przyjemność  . > PS. Wykropkowania są miejscem gdzie powinny pojawić się słowa zachwytu nad big_zydem,I słusznie  . To jedyne sensowne rzeczy, jakie dotąd zdołałeś zamieścić na Forum. Nie wierzę jednak, byś sam na to wpaść zdołał - ktoś musiał Ci podpowiadać. Mniejsza o to. Przypomniałeś mi się, Brzostowski, bo akurat Ci kolegę po "rozumie" znalazłem  . Posłuchaj sobie uważnie, bo facet snuje dokładnie te same wywody, co Ty - a nawet zapuszcza się nieco dalej: www.radiom(*)ce-i-kosciolowi-oraz-tv-trwam/www.radiom(*)-i-kosciolowi-oraz-tv-trwam-2/www.radiom(*)-i-kosciolowi-oraz-tv-trwam-3/No, już dobrze, dobrze - nie dziękuj. Każdy by tak zrobił na moim miejscu  .
nie tylko sam nie będę należeć do żadnego towarzystwa bez zezwolenia rządu ustanowionego, lecz i donosić będę, gdzie należy, według przysięgi wiernopoddanego, gdy się dowiem, iż gdziekolwiek takowe zabronione towarzystwo otwarte zostało. (Adam Mickiewicz) |
#221 1 na 3 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński |
> Na dokładnie tej samej zasadzie w 1939 roku Polska potajemnie, łamiąc ustalenia międzynarodowe, wzmocniła swój garnizon na Westerplatte do stanu ponaddwukrotnie liczniejszego niż pozwalały decyzje Ligi Narodów.> Wg Twojej "logiki" należałoby to uznać za polską napaść na III Rzeszę .Polska nie wprowadziła dodatkowych żołnierzy na OBCE terytorium. Jakby wprowadziła np. na terytorium WM Gdańsk to byłaby analogia , a tak to znowu kulą w płot 
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#222 5 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | No właśnie nie wiem, czy nie obce... ibedeker.pl/wp-content/uploads/2010/11/1928FSD.jpg Cytat:W okresie międzywojennym na Westerplatte w Wolnym Mieście Gdańsk podkreślenie moje znajdowała się polska Wojskowa Składnica Tranzytowa. Zgodnie z postanowieniami Ligi Narodów z 9 grudnia 1925 Polska uzyskała prawo do stacjonowania oddziału wartowniczego w sile 88 żołnierzy (2 oficerów, 20 podoficerów i 66 szeregowców). 31 grudnia 1925 Polska przejęła teren Westerplatte. W 1939 wobec zaostrzenia się stosunków niemiecko-polskich załogę Westerplatte wzmocniono do około 210 żołnierzy [1] (w tym 5 oficerów i 1 oficer-lekarz) oraz wyposażono w broń ciężką piechoty: 4 moździerze, 2 działka ppanc. 37mm, działo piechoty 76,2mm [2] oraz 18-19 ckm, 18 rkm i 6 lkm; 42-160 karabinków [3], 40 pistoletów, ok. 1000 granatów. www.1939.p(*)obrona-westerplatte/index.html |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > No właśnie nie wiem, czy nie obce...> ibedeker.pl/wp-content/uploads/2010/11/1928FSD.jpg> Cytat:W okresie międzywojennym na Westerplatte w Wolnym Mieście Gdańsk podkreślenie moje znajdowała się polska Wojskowa Składnica Tranzytowa. Zgodnie z postanowieniami Ligi Narodów z 9 grudnia 1925 Polska uzyskała prawo do stacjonowania oddziału wartowniczego w sile 88 żołnierzy (2 oficerów, 20 podoficerów i 66 szeregowców). 31 grudnia 1925 Polska przejęła teren Westerplatte. >W 1939 wobec zaostrzenia się stosunków niemiecko-polskich załogę Westerplatte wzmocniono do około 210 żołnierzy [1] (w tym 5 oficerów i 1 oficer-lekarz) oraz wyposażono w broń ciężką piechoty: 4 moździerze, 2 działka ppanc. 37mm, działo piechoty 76,2mm [2] oraz 18-19 ckm, 18 rkm i 6 lkm; 42-160 karabinków [3], 40 pistoletów, ok. 1000 granatów. > www.1939.p(*)obrona-westerplatte/index.html> Myślę że kluczowe tu jest zdanie: "31 grudnia 1925 Polska przejęła teren Westerplatte."
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#224 3 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński |
> Myślę że kluczowe tu jest zdanie: "31 grudnia 1925 Polska przejęła teren Westerplatte."Ale nie na własność. I wzmocniła garnizon niezgodnie z postanowieniem Ligi Narodów. Zresztą ja się nie znam na historii współczesnej i polityce... |
#225 6 na 6 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Myślę że kluczowe tu jest zdanie: "31 grudnia 1925 Polska przejęła teren Westerplatte."Przejęła w sensie: przejęła w użytkowanie  , jak ongiś Amerykanie przejęli od Polaków ośrodek w Starych Kiejkutach - natomiast Westerplatte cały czas pozostawało terytorium WM Gdańska, jak i Stare Kiejkuty nie zrobiły się 51 stanem ani nawet Daleką Wyspą Mniejszą, na litość...  Wiem, Konowal, że do błaźnienia się jesteś zawsze pierwszy, ale odpuściłbyś sobie chociaż dzisiaj - dzień taki ładny... 
nie tylko sam nie będę należeć do żadnego towarzystwa bez zezwolenia rządu ustanowionego, lecz i donosić będę, gdzie należy, według przysięgi wiernopoddanego, gdy się dowiem, iż gdziekolwiek takowe zabronione towarzystwo otwarte zostało. (Adam Mickiewicz) |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|