Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
25-06-2012 13:33Selanos (12869 punktów)Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
Ocena 5 na 5
Znalezione na gazeta.pl

Cytat:
Ponad połowa respondentów CBOS ocenia, że rząd nie zrobił wszystkiego, by wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej; ponad dwie trzecie uważa, że Rosjanie nie ujawniają wszystkiego; co czwarty wierzy, że mógł to być zamach.


Spory sukces panów Kaczyńskiego i Macierewicz, oraz mediów im podległym. Moim zdaniem nie ma jednak aż tak źle: elektorat PiSu nie należy do najmłodszych, z raku na rok będzie ich ubywać.

Dziwi mnie to, ze ludzie nie są zdolni do postawienia przynajmniej dwóch pytań:
-kto miałby dokonać zamachu
-po co miałby dokonać zamachu (Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
>Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach
Nie miał pewnej przegranej w wyborach.

Pozdrawiam

Człowiek zawsze znajdzie coś nowego w obcym języku. Dziś poznałem nowe pojęcie:
"Negative IQ"

#2
25-06-2012 14:21
 Ocena 2 na 2
facet (344 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński

>Musicie to zobaczyć! Pomnik smoleński w Kałkowie.
>Jakie to jest strasznie, strasznie, potwornie żenujące i tandetne. Ośmiesza tylko tragicznie zmarłych ludzi:
>fakty.inte(*)alkowie/zdjecie/duze,1650994,2
Uważam, że to jest pomnik, który powinien stać na Krakowskim Przedmieściu!

facet (344 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński

>Musicie to zobaczyć! Pomnik smoleński w Kałkowie.
>Jakie to jest strasznie, strasznie, potwornie żenujące i tandetne. Ośmiesza tylko tragicznie zmarłych ludzi:
>fakty.inte(*)alkowie/zdjecie/duze,1650994,2
Uważam, że to jest pomnik, który powinien stać na Krakowskim Przedmieściu!

#4
25-06-2012 14:28
 Ocena 1 na 1
Jaza (218 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
>Spory sukces panów Kaczyńskiego i Macierewicz, oraz mediów im podległym. Moim zdaniem nie ma jednak

Mediów podległych rządowi jest znacznie więcej.

>aż tak źle: elektorat PiSu nie należy do najmłodszych, z raku na rok będzie ich ubywać.

Zapoznaj się z poparciem dla partii wśród najmłodszych.

>Dziwi mnie to, ze ludzie nie są zdolni do postawienia przynajmniej dwóch pytań:
>-kto miałby dokonać zamachu
>-po co miałby dokonać zamachu (Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach)

Można stawiać dużo pytań. Jednym chyba z wielu błędów jest ciągłe stawianie pytania po cholere mieliby zabijać Kaczyńskiego. Czemu Kaczyńskiego? Może Kurtyke, może Skrzypka? Może kogoś innego? I teraz widać, że byłby to świetny pomysł biorąc pod uwagę, że jeśli mówi się o zamachu to tylko w kontekście Kaczyńskiego.

Wcześniej nic nie pozwalało mi dopuszczać możliwości zamachu (nie interesuję się tematyką smoleńską). Teraz muszę z dwóch względów:
-nie zrobiono MESowskiej symulacji zderzenia,
-wszystkie artykuły w tematyce smoleńskiej, które przeczytałem były paszkwilami o Maciereiwczu i innych.

Romański (2650 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
Jedna czwarta - czyli z grubsza tyle ile wynosi elektorat PiS. Ten twardy, konserwatywny i gotowy głosować na Jarosława Kaczyńskiego nawet jak przegra po raz 10-ty. Naprawdę Cię to dziwi?

Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, czego podważyć się nie da. - Tadeusz Kotarbiński

#6
25-06-2012 15:48
 Ocena 2 na 2
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi sceptymucha
>>Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach
>Nie miał pewnej przegranej w wyborach.

Może miał, może nie. Nigdy się nie dowiemy.

Ale nawet jakby miał szanse, to i tak Rosji mógł generalnie skoczyć.
Zresztą Lech Kaczyński, ze swoja rusofobią i germanofobią na raz, był Putinowi bardzo na rękę.

"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"

#7
25-06-2012 16:04
 Ocena 4 na 4
wacus47 (666 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi sceptymucha
>>Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach
>Nie miał pewnej przegranej w wyborach.
>Pozdrawiam
Pan Korwin Mikke również...
>
Człowiek zawsze znajdzie coś nowego w obcym języku. Dziś poznałem nowe pojęcie:

>"Negative IQ"

#8
25-06-2012 16:20
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Romański
>Jedna czwarta - czyli z grubsza tyle ile wynosi elektorat PiS. Ten twardy, konserwatywny i gotowy głosować na Jarosława Kaczyńskiego nawet jak przegra po raz 10-ty. Naprawdę Cię to dziwi?

Dziwi, bo przespałem moment w którym z grona wyborców PiSu wyfrunęli wszyscy choć trochę inteligentni, albo przynajmniej zdolni do samodzielnego myślenia.

Romański (2650 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Selanos
Ale to nie jest tak - tak jak w każdym elektoracie są tam osoby krytycznie myślące, inteligentne i wykształcone. Jednocześnie prawda, ta ideologiczna i emocjonalna, nie poddaje się krytyce argumentów. Szczególnie jak opiera się na teorii spiskowej - która ze swej natury jest "niewywrotna", nie można jej obalić. Cóż więc począć? Można liczyć, że czas złagodzi emocje, a rosnące zrozumienie niemocy politycznej doprowadzi do zmiany w PiS. Choć nie mniej prawdopodobne wydaje się narastanie mitu aż do sytuacji wewnętrznej izolacji wyznawców na świat zewnętrzny. Czyli dalszy podział Polski wzdłuż struktury społecznej.

Jak pisał znany socjolog L. A. Coser konflikty nierzeczywisty jest autoteliczny i służy rozładowaniu napięcia. Dokładnie z tym mamy do czynienia dziś w Polsce. Konflikt rzeczywisty (ekonomiczny i polityczny) został przekodowany na emocjonalny, nierzeczywisty konflikt, w którym spala się ogrom sił a z którego nie można wyjść, dopóki frustracja nie wypali się do końca.

Pozdrawiam.

Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, czego podważyć się nie da. - Tadeusz Kotarbiński

#10
25-06-2012 16:31
 Ocena 9 na 9
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
>Znalezione na
>gazeta.pl
> Cytat:
Ponad połowa respondentów CBOS ocenia, że rząd nie zrobił wszystkiego, by wyjaśnić przyczyny
>katastrofy smoleńskiej;


To rząd jest od tego, by katastrofy lotnicze wyjaśniać?
Kto im te pytania układa, na litość?

>Cytat:
co czwarty wierzy, że mógł to być zamach.


>Moim zdaniem nie ma jednak aż tak źle:

...trzy czwarte w zamach jednak nie wierzy.

>Dziwi mnie to, ze ludzie nie są zdolni do postawienia przynajmniej dwóch pytań:
>-kto miałby dokonać zamachu

Bo tu żadnych pytań stawiać nie trzeba. Putin, Tusk, KomuchRuski, KGB, NWO, GMO...

>po co miałby dokonać zamachu (Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach)

No, ze Złości wrodzonej swej przecież.


Wszystkie te kolacje, przyjęcia, bale to ciężka praca. (z raportu przedstawiciela brytyjskiego na Konferencji Antyniewolniczej w Brukseli 1889-1890)

#11
25-06-2012 19:02
 Ocena 5 na 5
Tohver (1287 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Jaza
>Wcześniej nic nie pozwalało mi dopuszczać możliwości zamachu (nie interesuję się tematyką smoleńską). Teraz muszę z dwóch względów:
>-nie zrobiono MESowskiej symulacji zderzenia,

A gdyby symulacja pokazała, że brzoza nie mogła złamać skrzydła (bo chyba o to zderzenie Ci chodzi) to które wyjaśnienie uznałbyś za najbardziej prawdopodobne?
- piloci kamikaze współpracowali z zamachowcami (w końcu świadomie sprawdzali czy da się wylądować wiedząc, że nie ma do tego warunków), specjalnie uderzyli w ziemie, urwane skrzyło podłożono
- samolot porwano, zapisy czarnych skrzynek podrobiono, miejsce katastrofy upozorowano
- zamachowcy 'zrobili' mgłę i liczyli na to, ze piloci spróbują wylądować po czym zestrzelili samolot
- zamachowcy osłabili skrzydło samolotu i czekali na przypadkowe zderzenie z drzewem
- zrobiono złą symulację

#12
25-06-2012 16:39
 Ocena 1 na 1
Jaza (218 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Romański
>Ale to nie jest tak - tak jak w każdym elektoracie są tam osoby krytycznie myślące, inteligentne i wykształcone. Jednocześnie prawda, ta ideologiczna i emocjonalna, nie poddaje się krytyce argumentów. Szczególnie jak opiera się na teorii spiskowej - która ze swej natury jest "niewywrotna", nie można jej obalić. Cóż więc począć?

Jest "wywrotna". Należy zrobić symulację. Trzeba to było zrobić na początkowym etapie, ale można teraz, można za rok, można za 10 lat.

#13
25-06-2012 16:44
 Ocena 5 na 5
Romański (2650 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Jaza
>Jest "wywrotna". Należy zrobić symulację. Trzeba to było zrobić na początkowym etapie, ale można teraz, można za rok, można za 10 lat.

No co ty - od razu podniesie się krzyk, że skoro symulacja nie wykazała tego co i tak wiadomo, to zrobiono ją na rosyjskie zamówienie/za rosyjskie pieniądze/na rosyjskim sprzęcie/na rosyjskich danych/a w ogóle to po której stronie byli pradziadowie tych "ękspertów" w powstaniu listopadowym/to i tak niczego nie udowadnia bo ruscy mają broń, że huhu! (wybierz sobie któreś). Na tym polega siła teorii spiskowej - nie możesz udowodnić, że spisku nie było, lub, że to co się dzieje nie jest elementem spisku.

Pozdrawiam.


Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, czego podważyć się nie da. - Tadeusz Kotarbiński

#14
25-06-2012 16:52
 Ocena 4 na 4
rysiek (4593 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
>-po co miałby dokonać zamachu (Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach)
O ile wiem, w śledztwie do najbardziej podejrzanych należą osoby lub inne podmioty prawa które w wyniku przestępstwa odniosły największą korzyść. Pytanie retoryczne: która partia skorzystała na tym zamachu i dalej na nim jedzie?

PS
Oczywiście to logika a la Macierewicz i sp.

#15
25-06-2012 16:55
 Ocena 11 na 11
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Jaza
>Jest "wywrotna". Należy zrobić symulację.

Symulacja nikogo nie przekona.
Tutaj experimentum crucis potrzeba.
Został jeszcze jeden tupolew i jeden Kaczyński a w role pozostałych pasażerów-bohaterów na pewno chętnie wcielą się członkowie Zespołu Macierewicza. Wystarczy tylko pilota-patriotę znaleźć.


Wszystkie te kolacje, przyjęcia, bale to ciężka praca. (z raportu przedstawiciela brytyjskiego na Konferencji Antyniewolniczej w Brukseli 1889-1890)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365