Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nowa komisja smoleńska

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
05-02-2016 12:08Brzostowski (7067 punktów)Nowa komisja smoleńska
Ocena 1 na 1
Wysłuchałem na onecie:

wiadomosci(*)skiej-kto-wchodzi-w-jej/yqsryl

Kim są członkowie nowej komisji. Jakoś powiem szczerze, nie widzę aby byli to jacyś wariaci. Raczej ludzie z doświadczeniem, w tym międzynarodowym, naukowcy, praktycy. Oczywiście zawsze można mieć zastrzeżenia do składu, ale na wariatów to oni nie wyglądają.

Mam nadzieję, że nowa komisja jakieś nowe fakty w tej sprawie ujawni. Nie sądzę, aby miał tam miejsce wybuch, czy tym bardziej zamach (nie mieści mi się w głowie, że komisja Millera mogłaby ukrywać jakieś fakty z tym związane), ale na pewno dowiemy się jaki był u nas wtedy burdel przy tych wyjazdach.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi Eliath
>>No, jeśli wyjaśnianie rozpoczyna sie od blokowania informacji, to ciekawe jaki będzie tego koniec.
>Najwyraźniej jeszcze nie orientujesz się w nowych realiach, może dlatego że są to realia stare!
>Już wiadomo "CO" się stało! Komisja będzie ustalać "KTO" i dokładnie za co odpowiada.
>Schemat jest znany, sprawdzony, pewny...
Gdy przeanalizować to co robił stary rząd i jak potrafił dzięki mediom głównego nurtu unikać niewygodnych spraw, a tych którzy podnosili pewne sprawy niewygodne dla rządu ogłaszano oszołomami, to nie jestem taki pewny czy nie wyjdą jeszcze w sprawie smoleńska nowe fakty i odpowiedzialność pewnych ludzi zostanie przypisana do ich działań.

Już teraz prokuratura prowadzi różne postępowania w sprawie smoleńska. Także nie trzeba za bardzo wyberać ludzi, bo oni są już znani. Dopasowanie paragrafu do człwieka jest tylko Twoją projekcją działań rzadu PiS. Wydaje Ci się, że tak będą działać, bo PiS jest feee?

Ja się cieszę, że komisja powstała. Niech transparentnie wyjaśnia, niech pokazuje, publikuje wyniki, opinie. Cóż w tym złego? Przecież czlonkowie komisji Millera będą mogli się odnieść do ewntyalnych nowych odkrytych faktów. Czego tu się bać?

Jest sporo naprawdę poważnych osób w tej komisji. Niech badają.

Owszem, jest obawa, że będzie to lincz polityczny, albo nawet pewien szantaż. Jest to tylko jednak projekcja obaw.


Śmieszą mnie lemingi.

#17
05-02-2016 19:16
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
Nie wiem co Pan chciał tutaj udowodnić? W licznych dyskusjach na forum rozważałem różne pytania, wątki, poszukiwałem odpowiedzi, rozmawiałem. I nie wycofuję się z niczego co Pan przytoczył, ani co sam napisałem w sprawie tej tragedii.

Jeśli wg Szanownego Pana, gdziekolwiek moje posty w tej sprawie, stoją w sprzecznosci ze sobą lub ze zdrowym rozsądkiem, to proszę to wykazać.


Śmieszą mnie lemingi.

#18
05-02-2016 19:23
 Ocena 3 na 3
Rafał Poniecki (7132 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi Brzostowski
>>Ja się cieszę, że komisja powstała. Niech transparentnie wyjaśnia, niech pokazuje, publikuje wyniki, opinie. Cóż w tym złego?<<
Jak będą robić to "transparentnie", ale nie przy użyciu transparentów, to też się będę zadowolony.

Brzostowski (7067 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi Rafał Poniecki
>>>Ja się cieszę, że komisja powstała. Niech transparentnie wyjaśnia, niech pokazuje, publikuje wyniki, opinie. Cóż w tym złego?<<
>Jak będą robić to "transparentnie", ale nie przy użyciu transparentów, to też się będę zadowolony.
Na to liczę. Jak dotychczas, komisja macierewicza, była bardziej transaprentna od komisji Millera. OK, komisja millera zasłaniała sie dowoddami, oficjalnym śledztwem, itd... Nie musiała też wszystkiego pokazywać.

Liczę że ta komisja będzie działać transparetnie.


Śmieszą mnie lemingi.

#20
05-02-2016 20:00
 Ocena 5 na 5
Marian Forewa (906 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
> na pewno dowiemy się jaki był u nas wtedy burdel przy tych wyjazdach.

Burdel przy wyjazdach może i był, ale nie miał bezpośredniego wpływu na katastrofę.
Miał na nią wpływ wyłącznie burdel podczas lądowania.

> Kim są członkowie nowej komisji. Jakoś powiem szczerze, nie widzę aby byli to jacyś wariaci.

Oglądałem wszelkie konferencje smoleńskie z udziałem tych panów, i powiem szczerze, ręki nie dałbym za to uciąć.

#21
05-02-2016 20:02
 Ocena 4 na 4
Eliath (1441 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi Brzostowski
Zaprawdę jesteś człowiekiem wielkiej wiary.

>nie jestem taki pewny czy nie wyjdą jeszcze w sprawie smoleńska nowe fakty

Ja jestem pewien, że mogły by wyjść, może pewne rzeczy zostawiono w spokoju aby nie rozpętać gównoburzy...

>Czego tu się bać?

Że przypisywane rządom PO manipulacje medialne okażą się w perspektywie niewinnymi dziecinnymi igraszkami?

>Owszem, jest obawa, że będzie to lincz polityczny, albo nawet pewien szantaż. Jest to tylko jednak projekcja obaw.

Raczej racjonalna ocena rzeczywistości... ani wujek Antoni, ani jego metody nie są nam obce, a i z komisjami mieliśmy już styczność.
Zostańmy jednak przy tej różnicy zdań.

Ok. Sprawdzam!(Czekamy na ruch dilera)


Rzeczywistość jest kłamstwem

#22
05-02-2016 20:14
 Ocena 1 na 1
Rupson (1793 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
>Wysłuchałem na onecie:
>wiadomosci(*)skiej-kto-wchodzi-w-jej/yqsryl
>Kim są członkowie nowej komisji.
-Jakieś stare pierdoły z początkami demencji, którymi łatwo manipulować, ściągane z całego świata.
>Jakoś powiem szczerze, nie widzę aby byli to jacyś wariaci. Raczej
>ludzie z doświadczeniem, w tym międzynarodowym, naukowcy, praktycy. Oczywiście zawsze można mieć zastrzeżenia do składu, ale na wariatów to oni nie wyglądają.
-J.w. raczej na przytępiałych i nie mających nic lepszego do roboty.
>Mam nadzieję, że nowa komisja jakieś nowe fakty w tej sprawie ujawni. Nie sądzę, aby miał tam miejsce wybuch, czy tym bardziej zamach (nie mieści mi się w głowie, że komisja Millera mogłaby ukrywać jakieś fakty z tym związane), ale na pewno dowiemy się jaki był u nas wtedy burdel przy tych wyjazdach.
-Ja sobie nie wyobrażam, aby Antoni nie dowiódł (sobie i wyznawcom), że to był zamach. Musi to zrobić. Jego komisja nie może orzec, że zamachu nie było, bo jak on by wówczas wyglądał? Tyle bezpodstawnych oskarżeń, pogróżek, bredni....miałby przepraszać tych, których chciał zaciągnąć przed trybunał, albo na szubienicę? Gość jest pod ścianą, dlatego jego komisja ma zerową wiarygodność, bo będzie robiła wszystko, by udowodnić z góry założoną tezę.

#23
05-02-2016 20:26
 Ocena 9 na 9
TyDraniu (6569 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi Brzostowski
>Za głupotę lemingów kto odpowiada? Minister edukacji?

Ale których lemingów? Norweskich czy syberyjskich?



#24
05-02-2016 21:33
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi Brzostowski
.
>Kim są członkowie nowej komisji. Jakoś powiem szczerze, nie widzę aby byli to jacyś wariaci. Raczej ludzie z doświadczeniem, w tym międzynarodowym, naukowcy, praktycy. Oczywiście zawsze można mieć zastrzeżenia do składu, ale na wariatów to oni nie wyglądają. Mam nadzieję, że nowa komisja jakieś nowe fakty w tej sprawie ujawni. Nie sądzę, aby miał tam miejsce wybuch, czy tym bardziej zamach (nie mieści mi się w głowie, że komisja Millera mogłaby ukrywać jakieś fakty z tym związane), ale na pewno dowiemy się jaki był u nas wtedy burdel przy tych wyjazdach.
Brzostowski, czy lubisz grać w pomidora? Przypomnę - taka dziecięca zabawa; jeden pyta a drugi odpowiada wyłącznie słowem "pomidor". Tak czy siak - czapkuję waszeci! Za wytrwałość... i optymizm

Obawiam się, że Brzostowski jest ateizującym wierzącym agnostykiem smoleńskim.

____________

>Nie wiem co Pan chciał tutaj udowodnić?
Podejrzewałem to, iż znowu może Pan nie zrozumieć już jak swój post pisałem, ale to otwarte forum i całkowicie mi wystarcza, że inni zrozumieli. Niczego nie chciałem udowodnić, natomiast chciałem coś pokazać i inteligentnemu czytelnikowi i to co chciałem to pokazałem.

>W licznych dyskusjach na forum rozważałem różne pytania, wątki,
Naprawdę rozważał Pan różne pytania i różne wątki, a gdzie i kiedy? Może jakieś linki.

>poszukiwałem odpowiedzi, rozmawiałem.
Poszukiwał Pan odpowiedzi podobnie do pana Macierewicza i różnych jego zespołów. On też poszukuje potwierdzenia dla założonych wcześniej tez. Był kiedyś taki prokurator Andriej Wyszyński się nazywał - on też podobnie odpowiedzi poszukiwał. Teraz to jest stosowany całkiem nowy Ciąg technologiczny 2.0

> I nie wycofuję się z niczego co Pan przytoczył, ani co sam napisałem w sprawie tej tragedii. Przecież właśnie tego moja wypowiedź dotyczyła:
Pomidor - to popularna gra dziecięca, znana jako gra w pomidora. Biorą w niej udział co najmniej 2 osoby. Spośród wszystkich grających wybierana jest jedna - zwana pomidorem - której pozostali zadają pytania, próbując ją rozśmieszyć. Pomidor musi na wszystkie pytania odpowiadać "pomidor". Gra kończy się, gdy pomidor pomyli się, zaśmieje się lub pozostali uczestnicy poddadzą się.

W innej odmianie gry "pomidor" zadaje pytania pozostałym uczestnikom, którzy muszą zawsze odpowiadać "pomidor". Jeśli ktoś się pomyli lub zaśmieje, daje pomidorowi jakiegoś fanta. Na końcu gry wszyscy uczestnicy wykupują swoje fanty w zamian za wykonanie jakiegoś zadania, np. zaśpiewanie piosenki lub wykonanie prostych ćwiczeń gimnastycznych.


>Jeśli wg Szanownego Pana, gdziekolwiek moje posty w tej sprawie, stoją w sprzecznosci ze sobą lub ze zdrowym rozsądkiem, to proszę to wykazać.
To jest zupełnie niemożliwym: www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,695554#w695696 gdyż mnie trudno byłoby znaleźć jakiekolwiek Pańskie posty zgodne z rzeczywistością, czy zdrowym rozsądkiem. "Nie można ze ślepym rozprawiać o kolorach, a z głuchym o muzyce. Tak, racjonalne myślenie w odróżnieniu od fideistycznego daje zupełnie inny sposób widzenia i rozumienia rzeczywistości, formułowania myśli, język, uczucia i zachowanie. Przecież to widać nawet na tym forum, ludzie tej samej narodowości, mówiący tym samym językiem, a jakby z dwóch planet byli." www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,685159#w685437

Przecież Pan nic, albo zupełnie niewiele, rozumie Pan z tego o czym ja piszę.

Miłego dnia.

@@@
.

#25
05-02-2016 21:09
 Ocena 7 na 7
pompa (524 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska

>Kim są członkowie nowej komisji. Jakoś powiem szczerze, nie widzę aby byli to jacyś wariaci. Raczej
>ludzie z doświadczeniem, w tym międzynarodowym, naukowcy, praktycy. Oczywiście zawsze można mieć
>zastrzeżenia do składu, ale na wariatów to oni nie wyglądają.

No to widać, że masz blade pojęcie o tych ludziach, jak również o samej katastrofie. Chyba ostatnie lata przespałeś.
Zarzutów pod ich adresem jest całe mnóstwo. Głównie dotyczą one nowaczyka, biniendy i berczyńskiego. Wytykano im wielokrotnie mijanie się z prawdą, niewiedzę i bezpodstawne wyciąganie wniosków.

I ty jeszcze nazywasz innych lemingami? Śmieszny jesteś.

Brzostowski (7067 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi piotr35
A ja bym chciał się dowiedzieć, kto podjął decyzję i dalczego w roku 2011 i 2012 zniszczono ok. 400 stron meldunków, informacji które dotarły do Sztabu Generalnego w dniu 10 kwietnia (2010 roku)?

Śledztwo trwa, komisja pracuje, a niszczy się jakieś dokumenty dotyczce katastrofy? Nawet jeśli uznano iż mało ważne, to nie robi się chba takiej rzeczy w takiej katastrofie. Trzeba wyjaśnić.

Śmieszą mnie lemingi.

Brzostowski (7067 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi Eliath
>Zaprawdę jesteś człowiekiem wielkiej wiary.
O, wiadomo!
>>nie jestem taki pewny czy nie wyjdą jeszcze w sprawie smoleńska nowe fakty
>Ja jestem pewien, że mogły by wyjść, może pewne rzeczy zostawiono w spokoju aby nie rozpętać gównoburzy...
Tak podejrzewam, tylko czy to jest właściwe postępowanie w sytuacji gdy zginął Prezydent kraju? Nie sadzę. I daltego m.in. jestem za wyczyszczeniem tego do końca.
>>Czego tu się bać?
>Że przypisywane rządom PO manipulacje medialne okażą się w perspektywie niewinnymi dziecinnymi igraszkami?
Zobaczmy.
>>Owszem, jest obawa, że będzie to lincz polityczny, albo nawet pewien szantaż. Jest to tylko jednak projekcja obaw.
>Raczej racjonalna ocena rzeczywistości... ani wujek Antoni, ani jego metody nie są nam obce, a i z komisjami mieliśmy już styczność.
>Zostańmy jednak przy tej różnicy zdań.
>Ok. Sprawdzam!(Czekamy na ruch dilera)

Ja uważam, że wyjdą nowe fakty.


Śmieszą mnie lemingi.

Brzostowski (7067 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi TyDraniu
>>Za głupotę lemingów kto odpowiada? Minister edukacji?
>Ale których lemingów? Norweskich czy syberyjskich?
A dokąd się wybieracie?

Śmieszą mnie lemingi.

#29
05-02-2016 21:25
 Ocena 6 na 6
TyDraniu (6569 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi Brzostowski
>A dokąd się wybieracie?

To zależy od prędkości lotu leminga z obciążeniem.


Brzostowski (7067 punktów)Odp: Nowa komisja smoleńska
W odpowiedzi TyDraniu
>>A dokąd się wybieracie?
>To zależy od prędkości lotu leminga z obciążeniem.
No tak, zapędziłem się w pytaniu, zadałem lemingom pytanie dotyczące wyboru. To był błąd. Wiadomo, że lemingi lecą tam gdzie wiatr wieje lub cóś ich pokieruje. Także pytanie za trudne, wycofuje je, abyście mogli żyć bez stresu myślenia.

Śmieszą mnie lemingi.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365