 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-02-2016 18:13 | Max Golonko (1811 punktów) | Moja filozofia życiowa | Moja filozofia życiowa
Cele:
Zdrowie, przyjemności fizyczne, przyjemności poznawcze, sport i zabawy sprawnościowe, działalność pożyteczna (społeczna, polityczna, artystyczna, wynalazcza i/lub dobre wychowywanie dziecka)
Zasady.
Nie przejmowanie się zagrożeniami (plan umiarkowanego przeciwdziałania), prestiżem (wyrozumiałość, niewstydliwość, szczerość) i niewzajemnością (zasada lustra)
_______________________________ Wynika z przemyśleń; praktyki i literatury psychologicznej (sporo przeczytałem swego czasu). | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#31 8 na 8 | Lodowy (1486 punktów) | Odp: Moja filozofia życiowa | > Ponadto mam sporą wiedzę i jestem dość inteligentny czego dowody masz tutaj w dziale nauka.> Pozdrawiam> p.s.> A mówi, że B kłamie, B mówi że C kłamie, C mówi, że A i B kłamią. Kto mówi prawdę, a kto kłamie?> To zadanie dostałem na dogrywce (ustnej na ocenę maksymalną) na egzaminie z Logiki i Teorii Mnogości i dałem radę (w głowie) je szybko rozwiązać." Moja buzia tryska zdrowiem, Jak coś powiem, to już powiem, Jak odpowiem, to roztropnie, W szkole mam najlepsze stopnie,"  |
#32 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Moja filozofia życiowa | > Przeczytałem wtedy wszystkie dostępne książki z psychologii> (najlepszych znanych psychologów), włącznie z książkami dostępnymi> w bibliotece wydziału psychologii uniwersytetu.Tą czytałeś? www.empik.(*)rrig-richard,2473600,ksiazka-pW wersji angielskiej dostępna jest już 20 edycja - niestety już nie tych samych autorów.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#33 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Moja filozofia życiowa | . Przeczytałem wtedy wszystkie dostępne książki z psychologii (najlepszych znanych psychologów), włącznie z książkami dostępnymi w bibliotece wydziału psychologii uniwersytetu.> Tę czytałeś? "Psychologia i życie" Zimbardo Philip i Gerrig Richard.Zapewne tak, gdyż to trochę jak elementarz. Psychologia, która jest bardziej wiedzą niż nauką (może poza kliniczną) wywodzi się z filozoficznej refleksji nad człowiekiem. Dobre omówienie tej problematyki w filozofii europejskiej przedstawił w dwóch tomach Bogdan Suchodolski: "Narodziny nowożytnej filozofii człowieka" oraz "Rozwój nowożytnej filozofii człowieka". Tyle tylko, iż ja uważam, że współczesne uprawianie filozofii (a także psychologii) jest sensowne tylko w kontekście dorobku nauki, a tu najistotniejszym jest to co prezentują nam neuronauki a tu polecam np.: www.empik.(*)m=cpc&utm_campaign=lowerfunnelPozdrawiam. @@@ . |
#34 6 na 6 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Moja filozofia życiowa | > Tą czytałeś?> www.empik.(*)rrig-richard,2473600,ksiazka-p> W wersji angielskiej dostępna jest już 20 edycja - niestety już nie tych samych autorów.> Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spaćAkurat teraz czytam  Wcześniej czytałam Eliota Aronsona "Człowiek istota społeczna". A wiele lat temu całe serie "poradników" "psychologicznych" dla prostego ludu w dobrej wierze czytałam, nie zdając sobie wówczas sprawy z tego, jaki to śmietnik. Nie ilość a jakość się liczy.
Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo. |
#35 3 na 3 | Rupson (1793 punktów) | Odp: Moja filozofia życiowa | > Tą czytałeś?-Tę książkę, tą książką... |
#36 5 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Moja filozofia życiowa | > -Tę książkę, tą książką...Dzięki za fachowe zwrócenie uwagi - mój błąd. Skoryguję i zapamiętam, oraz proszę w miarę możliwości o więcej.  Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Moja filozofia życiowa | Innymi słowy (albo dodając co nieco) nadmienię, że z książek Kępińskiego wynikało, że, po prostu, warto zawsze mieć w życiu jakiś PLAN AKTYWNOŚCI.
I dlatego te cele, które wymieniłem, są cenne, bo ułatwiają posiadanie, czy też budowanie sobie takiego planu, choćby doraźnie.
"Przyjemności poznawcze" kiedyś próbowałem sobie wyszczególnić i wyszedł mi ciekawy skrót:
WZROK = W.Z.R.O.K.
W - wycieczki Z - zabawy R - rozmowy O - obserwacje K - kultura (szeroko rozumiana, wszystko co ludzie dla ludzi tworzą, także nauka, TV, książki, prasa, itp) |
| 誰も Dare mo (2 punktów) | Odp: Moja filozofia życiowa | >Moja filozofia życiowa >Cele: >Zdrowie, przyjemności fizyczne, przyjemności poznawcze, sport i zabawy sprawnościowe, działalność >pożyteczna (społeczna, polityczna, artystyczna, wynalazcza i/lub dobre wychowywanie dziecka) >Zasady. >Nie przejmowanie się zagrożeniami (plan umiarkowanego przeciwdziałania), prestiżem (wyrozumiałość, >niewstydliwość, szczerość) i niewzajemnością (zasada lustra) >_______________________________ >Wynika z przemyśleń; praktyki i >literatury psychologicznej (sporo przeczytałem swego czasu).
Moja filozofia jest płynna, jak woda. Przystosowuje się do okoliczności. "Be water my friend" |
| oportunista (1711 punktów) | Odp: Moja filozofia życiowa | Nie zrozumiałem tego o nie wzajemności - zasadzie lustra. Ale też jestem za olewaniem duperel, więc nie będę dociekał. A sex to jest ukryty pod przyjemnościami fizycznymi - rozumiem. Rozumiem prestiż nie pozwala tak otwarcie, ale co wtedy z niewstydliwością? |
| Jacek Przypadek (1069 punktów) | Odp: Moja filozofia życiowa | A normy moralne? Jak będziesz miał ochotę na inną kobietę to zdradzisz partnerkę? |
#41 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Moja filozofia życiowa | . > A normy moralne?www.racjonalista.pl/forum.php/s,457816www.racjonalista.pl/forum.php/s,491663> Jak będziesz miał ochotę na inną kobietę to zdradzisz partnerkę?To najpierw zależy od mojego stosunku do partnerki, później od stopnia mojej ochoty i stosunku do ewentualnej nowej - choćby tylko chwilowej - partnerki. Pomiędzy opowiadaniem moralnych (szczególnie umoralniających innych) bajeczek, a byciem samemu moralnym jest różnica. Często wprost ogromna. Zdradzać partnera to brzydko, ale zdradzać Boga to chyba zwyczajne qurestwo, a wielu kapłanów przez Boga powołanych tak czyni. @@@ . |
| Skrymir (76 punktów) | Odp: Moja filozofia życiowa | Intryga, jak jedna wprost z niewyżytych fantazji kogoś, kto z aż takim zamiłowaniem odwołuje się do chrześcijańskiego boga i kościoła. |
| Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Moja filozofia życiowa | |
| Skrymir (76 punktów) | Odp: Moja filozofia życiowa | To fascynujące jak często i z jaką poetycką furią szuka Pan herezji wśród wybranych narwańców wybranej przez Pana wiary. Na pewno pomaga łamać to wszelki duchowy ferwor w ludziach oczarowanych chrystusowymi tajemnicami, choć wyraźnie też ta niebezpieczna intryga ograniczna Pana błyskotliwość. |
#45 1 na 1 | Jacek Przypadek (1069 punktów) | Odp: Moja filozofia życiowa | |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|