Racjonalista - Strona głównaDo treści
Moja filozofia życiowa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
22-02-2016 18:13Max Golonko (1811 punktów)Moja filozofia życiowa
Moja filozofia życiowa

Cele:

Zdrowie, przyjemności fizyczne, przyjemności poznawcze, sport i zabawy sprawnościowe, działalność pożyteczna (społeczna, polityczna, artystyczna, wynalazcza i/lub dobre wychowywanie dziecka)

Zasady.

Nie przejmowanie się zagrożeniami (plan umiarkowanego przeciwdziałania), prestiżem (wyrozumiałość, niewstydliwość, szczerość) i niewzajemnością (zasada lustra)



_______________________________
Wynika z przemyśleń; praktyki i
literatury psychologicznej (sporo przeczytałem swego czasu).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 Dalej..
#31
24-02-2016 11:59
 Ocena 8 na 8
Lodowy (1486 punktów)Odp: Moja filozofia życiowa
W odpowiedzi Max Golonko
>Ponadto mam sporą wiedzę i jestem dość inteligentny czego dowody masz tutaj w dziale nauka.
>Pozdrawiam
>p.s.
>A mówi, że B kłamie, B mówi że C kłamie, C mówi, że A i B kłamią. Kto mówi prawdę, a kto kłamie?
>To zadanie dostałem na dogrywce (ustnej na ocenę maksymalną) na egzaminie z Logiki i Teorii Mnogości i dałem radę (w głowie) je szybko rozwiązać.

" Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
"


#32
24-02-2016 12:49
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Moja filozofia życiowa
W odpowiedzi Max Golonko
> Przeczytałem wtedy wszystkie dostępne książki z psychologii
> (najlepszych znanych psychologów), włącznie z książkami dostępnymi
> w bibliotece wydziału psychologii uniwersytetu.

Tą czytałeś?
www.empik.(*)rrig-richard,2473600,ksiazka-p
W wersji angielskiej dostępna jest już 20 edycja - niestety już nie tych samych autorów.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#33
24-02-2016 15:59
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52278 punktów)Odp: Moja filozofia życiowa
W odpowiedzi Jacek Głodzik
.
Przeczytałem wtedy wszystkie dostępne książki z psychologii (najlepszych znanych psychologów), włącznie z książkami dostępnymi w bibliotece wydziału psychologii uniwersytetu.
>Tę czytałeś? "Psychologia i życie" Zimbardo Philip i Gerrig Richard.
Zapewne tak, gdyż to trochę jak elementarz.
Psychologia, która jest bardziej wiedzą niż nauką (może poza kliniczną) wywodzi się z filozoficznej refleksji nad człowiekiem. Dobre omówienie tej problematyki w filozofii europejskiej przedstawił w dwóch tomach Bogdan Suchodolski: "Narodziny nowożytnej filozofii człowieka" oraz "Rozwój nowożytnej filozofii człowieka". Tyle tylko, iż ja uważam, że współczesne uprawianie filozofii (a także psychologii) jest sensowne tylko w kontekście dorobku nauki, a tu najistotniejszym jest to co prezentują nam neuronauki a tu polecam np.: www.empik.(*)m=cpc&utm_campaign=lowerfunnel

Pozdrawiam.

@@@
.

#34
24-02-2016 15:30
 Ocena 6 na 6
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Moja filozofia życiowa
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Tą czytałeś?
>www.empik.(*)rrig-richard,2473600,ksiazka-p
>W wersji angielskiej dostępna jest już 20 edycja - niestety już nie tych samych autorów.
>
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać


Akurat teraz czytam
Wcześniej czytałam Eliota Aronsona "Człowiek istota społeczna".
A wiele lat temu całe serie "poradników" "psychologicznych" dla prostego ludu w dobrej wierze czytałam, nie zdając sobie wówczas sprawy z tego, jaki to śmietnik.
Nie ilość a jakość się liczy.

Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.

#35
24-02-2016 18:54
 Ocena 3 na 3
Rupson (1793 punktów)Odp: Moja filozofia życiowa
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Tą czytałeś?
-Tę książkę, tą książką...

#36
25-02-2016 09:37
 Ocena 5 na 5
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Moja filozofia życiowa
W odpowiedzi Rupson
>-Tę książkę, tą książką...

Dzięki za fachowe zwrócenie uwagi - mój błąd.
Skoryguję i zapamiętam, oraz proszę w miarę możliwości o więcej.
Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Max Golonko (1811 punktów)Odp: Moja filozofia życiowa
Innymi słowy (albo dodając co nieco) nadmienię, że z książek Kępińskiego wynikało, że, po prostu, warto zawsze mieć w życiu jakiś PLAN AKTYWNOŚCI.

I dlatego te cele, które wymieniłem, są cenne, bo ułatwiają posiadanie, czy też budowanie sobie takiego planu, choćby doraźnie.

"Przyjemności poznawcze" kiedyś próbowałem sobie wyszczególnić i wyszedł mi ciekawy skrót:

WZROK = W.Z.R.O.K.

W - wycieczki
Z - zabawy
R - rozmowy
O - obserwacje
K - kultura (szeroko rozumiana, wszystko co ludzie dla ludzi tworzą, także nauka, TV, książki, prasa, itp)

誰も Dare mo (2 punktów)Odp: Moja filozofia życiowa
>Moja filozofia życiowa
>Cele:
>Zdrowie, przyjemności fizyczne, przyjemności poznawcze, sport i zabawy sprawnościowe, działalność
>pożyteczna (społeczna, polityczna, artystyczna, wynalazcza i/lub dobre wychowywanie dziecka)
>Zasady.
>Nie przejmowanie się zagrożeniami (plan umiarkowanego przeciwdziałania), prestiżem (wyrozumiałość,
>niewstydliwość, szczerość) i niewzajemnością (zasada lustra)
>_______________________________
>Wynika z przemyśleń; praktyki i
>literatury psychologicznej (sporo przeczytałem swego czasu).

Moja filozofia jest płynna, jak woda. Przystosowuje się do okoliczności. "Be water my friend"

oportunista (1711 punktów)Odp: Moja filozofia życiowa
Nie zrozumiałem tego o nie wzajemności - zasadzie lustra. Ale też jestem za olewaniem duperel, więc nie będę dociekał. A sex to jest ukryty pod przyjemnościami fizycznymi - rozumiem. Rozumiem prestiż nie pozwala tak otwarcie, ale co wtedy z niewstydliwością?

Jacek Przypadek (1069 punktów)Odp: Moja filozofia życiowa
A normy moralne? Jak będziesz miał ochotę na inną kobietę to zdradzisz partnerkę?

#41
27-02-2016 12:53
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52278 punktów)Odp: Moja filozofia życiowa
W odpowiedzi Jacek Przypadek
.
>A normy moralne?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,457816
www.racjonalista.pl/forum.php/s,491663

>Jak będziesz miał ochotę na inną kobietę to zdradzisz partnerkę?
To najpierw zależy od mojego stosunku do partnerki, później od stopnia mojej ochoty i stosunku do ewentualnej nowej - choćby tylko chwilowej - partnerki. Pomiędzy opowiadaniem moralnych (szczególnie umoralniających innych) bajeczek,
a byciem samemu moralnym jest różnica. Często wprost ogromna. Zdradzać partnera to brzydko, ale zdradzać Boga to chyba zwyczajne qurestwo, a wielu kapłanów przez Boga powołanych tak czyni.

@@@
.

Skrymir (76 punktów)Odp: Moja filozofia życiowa
Intryga, jak jedna wprost z niewyżytych fantazji kogoś, kto z aż takim zamiłowaniem odwołuje się do chrześcijańskiego boga i kościoła.

Andrzej Bogusławski (52278 punktów)Odp: Moja filozofia życiowa
W odpowiedzi Skrymir
.
>Intryga, jak jedna wprost z niewyżytych fantazji kogoś, kto z aż takim zamiłowaniem odwołuje się do chrześcijańskiego boga i kościoła.
Że co jak? www.racjon(*).php/s,690785/z,0/d,19#w698562

@@@
.

Skrymir (76 punktów)Odp: Moja filozofia życiowa
To fascynujące jak często i z jaką poetycką furią szuka Pan herezji wśród wybranych narwańców wybranej przez Pana wiary.
Na pewno pomaga łamać to wszelki duchowy ferwor w ludziach oczarowanych chrystusowymi tajemnicami, choć wyraźnie też ta niebezpieczna intryga ograniczna Pana błyskotliwość.

#45
28-02-2016 21:25
 Ocena 1 na 1
Jacek Przypadek (1069 punktów)Odp: Moja filozofia życiowa
Współczuję partnerce.

1 2 3 4 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365