 |
nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-03-2016 10:39 | handzlik (491 punktów) (zablokowany) | nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | Oglądałem wywiad z znanym raperem Te De, w którym mówi ze nie wierzy w Boga, bo to nie logiczne ze z dwójki ludzi powstała reszta i że to kaziroctwo.
Nie wiem kto jest winny stanowi jego wiedzy, ale wystarczy się odnieść do źródła którym się podpiera i zobaczyć, że nie jest wyjaśnione jak ale inni ludzie również istnieli i prawdopodobnie nie byli potomkami.
Pisze bo to powszechne i błędne postrzeganie jakże ważnego zagadnienia.
Jak powstali po Adamie? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 Dalej..#1 10 na 10 | romaro (25211 punktów) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | > Pisze bo to powszechne i błędne postrzeganie jakże ważnego zagadnienia.Ktoś rzucił hasło - Trolla zwalczaj trollingiem.  |
handzlik (491 punktów) (zablokowany) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | Dajcie łapkę w górę i napiszcie komentarz, bo to motywuje do dalszej "pracy". Aha nie zapomnijcie - subskrybuj kanał. |
#3 6 na 6 Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | Napiszę coś, co nie da Ci spokoju. Na dnie oceanu w cyklopowym mieście R'lyeh, wśród starożytnych kolumn zapisanych niezbadanym hieroglificznym pismem, śpi Cthulhu. Zważaj na sny ! |
#4 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | |
#5 2 na 2 | ZaKotem (8733 punktów) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? |
Podobnie jak raper Te De nie wierzę w Boga, i podobnie jak większość wierzących w Boga chrześcijan nie wierzę w to, że mity biblijne są opisem wydarzeń historycznych. Natomiast w przeciwieństwie do rapera Te De nie rozumiem, co ma być NIELOGICZNEGO w kaziroDZtwie i w tym, że z jednej pary może powstać parę miliardów.
Wzruszają mnie nutrie. |
#6 1 na 1 handzlik (491 punktów) (zablokowany) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | nielogiczne jest podawanie się na źródło. na źródło, które przeczy temu co mówi. |
handzlik (491 punktów) (zablokowany) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? |
zastanówmy się: "dał też Pan znamię Kainowi aby go nie zabił ktokolwiek go spotka" kto niby miał go zabić czyli spotkać? |
#8 1 na 1 | ZaKotem (8733 punktów) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | > zastanówmy się: "dał też Pan znamię Kainowi aby go nie zabił ktokolwiek go spotka"> kto niby miał go zabić czyli spotkać?> A choćby jego bratankowie, ich syniwie, wnukowie, prawnukowie... Jak już chcemy traktować mity poważnie, to przecież wtedy ludzie żyli po kilkaset lat, więc Kain miał okazję spotkać dziesiątki tysięcy ludzi w ciągu swojego życia.
Wzruszają mnie nutrie. |
handzlik (491 punktów) (zablokowany) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? |
Ewa też powstała z Adama.  |
#10 5 na 5 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | >>Oglądałem wywiad z znanym raperem Te De, w którym mówi ze nie wierzy w Boga, bo to nie logiczne...<< Ale się popi...o. Żeby jakiegoś rapera traktować jak "ałtorytet". Przecież taki nawet śpiewać nie potrafi.
|
#11 1 na 1 handzlik (491 punktów) (zablokowany) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | > >>Oglądałem wywiad z znanym raperem Te De, w którym mówi ze nie wierzy w Boga, bo to nie logiczne...<<> Ale się popi...o. Żeby jakiegoś rapera traktować jak "ałtorytet". Przecież taki nawet śpiewać nie potrafi.rozmowa jest na poziomie jakby wapdł drobner i zaczął wlkejać linki do forum z taśmami prawdy. |
#12 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | Dla dobra duszy Twojej: wniosek odrzucam! Twój Proboszcz, Drobner |
#13 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | . > zastanówmy się: "dał też Pan znamię Kainowi aby go nie zabił ktokolwiek go spotka" kto niby miał go zabić czyli spotkać?A nad czym tu się zastanawiać? Mit jest mitem: 1 Mężczyzna zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: «Otrzymałam mężczyznę od Pana». 2 A potem urodziła jeszcze Abla, jego brata.
Abel był pasterzem trzód, a Kain uprawiał rolę. 3 Gdy po niejakim czasie Kain składał dla Pana w ofierze płody roli, 4 zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę; 5 na Kaina zaś i na jego ofiarę nie chciał patrzeć. Smuciło to Kaina bardzo i chodził z ponurą twarzą. 6 Pan zapytał Kaina: «Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura? 7 Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować».
8 Rzekł Kain do Abla, brata swego: «Chodźmy na pole». A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go. 9 Wtedy Bóg zapytał Kaina: «Gdzie jest brat twój, Abel?» On odpowiedział: «Nie wiem. Czyż jestem stróżem brata mego?» 10 Rzekł Bóg: «Cóżeś uczynił? Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi! 11 Bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie. 12 Gdy rolę tę będziesz uprawiał, nie da ci już ona więcej plonu. Tułaczem i zbiegiem będziesz na ziemi!» 13 Kain rzekł do Pana: «Zbyt wielka jest kara moja, abym mógł ją znieść. 14 Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić!» 15 Ale Pan mu powiedział: «O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie!» Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka. 16 Po czym Kain odszedł od Pana i zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu. To jedna z wielu starożytnych opowieści biblijnych, która ma się nijak do wiedzy przyrodoznawczej, ale z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda. @@@ . |
#14 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | |
handzlik (491 punktów) (zablokowany) | Odp: nie rozumieją w jaki osób powstali ludzie, po Adamie? | Ten fragment jest niezwykle ciekawy i porusza mnóstwo intrygujacych kwestii.np. że zło wynika ze słabości. |
1 2 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|