Racjonalista - Strona głównaDo treści
Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-05-2016 18:48Rova (234 punktów)Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.
Ateista to słowo, które posiada szersze znaczenie, zagmatwane ze względu na jego historię i przez to mniej precyzyjne. Poszukuję słowa, które oznaczałoby osobę, które jest pewna, że nie istnieje bóg, bogowie, czyli wierzy w brak ich istnienia. Czy istnieje taki termin? (Prócz tego nieszczęsnego ateisty i jego wielodzietnej rodzinki) Czy ktoś może taki termin zna? (Niestety brak w wiary w boga nie oznacza wiary w jego nieistnienie i stąd mój problem)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..
#1
01-05-2016 19:20
 Ocena 8 na 8
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.
>Ateista to słowo, które posiada szersze znaczenie...

Zadnego szerszego znaczenia nie posiada. Ateista to pojecie tak samo szerokie czy waskie jak afilatelista - jeden nie wierzy w bogow a drugi nie zbiera znaczkow. Ateista to okreslenie, ktore musialo powstac z powodu idiotow wierzacych w roznarakie bostwa, I to wlasnie specjalnie dla nich musialo powwstac pojecie ateista. Bez idiotyzmow i debiliozmow teistow ateista w ogole by nie powstal

>bóg, bogowie, czyli wierzy w brak ich istnienia..

Tak. A afilatelista zbiera nieznaczki i uklada je w niealbumy

#2
01-05-2016 19:28
 Ocena 4 na 4
Fiedia (1636 punktów)Odp: Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.
>Poszukuję słowa, które oznaczałoby osobę, które jest pewna, że nie istnieje
>bóg, bogowie, czyli wierzy w brak ich istnienia. Czy istnieje taki termin?

Podkreślenie moje.

Owszem, istnieje. Wierzący.

Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami.
Michaił Bakunin.

Rova (234 punktów)Odp: Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.
W odpowiedzi Fiedia
Chodzi mi o precyzyjny termin.

#4
01-05-2016 20:34
 Ocena 1 na 1
Fizyk (17637 punktów)Odp: Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.
> Czy istnieje taki termin?

politeista, monoteista, nihilteista

#5
01-05-2016 20:37
 Ocena 3 na 3
Fiedia (1636 punktów)Odp: Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.
W odpowiedzi Rova
>Chodzi mi o precyzyjny termin.

Toż temu precyzji nie brak. Ale skoro nalegasz - wierzący w nieistnienie boga. Trochę to nieporęczne, ale skoro o precyzję chodzi to nieporęczność da się przeżyć jak mniemam.

Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami.
Michaił Bakunin.

#6
01-05-2016 20:38
 Ocena 2 na 2
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.
W odpowiedzi Rova
>Chodzi mi o precyzyjny termin.

Nie ma takiego terminu.
Jest wierzacy w boga i niewierzacy w bogow.

Jest robiebie zakupow i nierobiebie zakupow. Nikt o zdrowych zmyslach nie pojdzie robic niezakupow.

Rova (234 punktów)Odp: Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.
W odpowiedzi rafal73
Niewiara oznacza jedynie brak wiary - to, że ktoś nie wierzy w boga nie znaczy, że wierzy, że go nie ma. Nie miałem tu zamiaru wnikać w absurdalność udowadniania nieistnienia czegoś, po prostu jeśli ateista to ktoś, kto nie wierzy w boga - to ateistą jest również osoba, która nigdy się nie zastanawiała nad istnieniem boga choćby wszelkie niemowlaki.

Rova (234 punktów)Odp: Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.
W odpowiedzi rafal73
>Jest wierzacy w boga i niewierzacy w bogow.
>Jest robiebie zakupow i nierobiebie zakupow. Nikt o zdrowych zmyslach nie pojdzie robic niezakupow.

Tak samo jak nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie wierzyć, że wróżki i jednorożce nie istnieją.

Rova (234 punktów)Odp: Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.
W odpowiedzi Fizyk
Czyli kolejne grube NIEEEEE!

#10
01-05-2016 20:51
 Ocena 4 na 4
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.
W odpowiedzi Rova
>Niewiara oznacza jedynie brak wiary - to, że ktoś nie wierzy w boga nie znaczy, że wierzy, że go nie ma. Nie miałem tu zamiaru wnikać w absurdalność udowadniania nieistnienia czegoś, po prostu jeśli ateista to ktoś, kto nie wierzy w boga - to ateistą jest również osoba, która nigdy się nie zastanawiała nad istnieniem boga choćby wszelkie niemowlaki.

Nie ma czegos takiego jak wiara w niestnienie. Jesli by tak bylo to miliardy ludzi wierzylo by w nieistnienie nieskonczonej ilosci zdefiniowanych (i co wazniejsze jeszcze) niezdefiniowanych rzeczy.

Te idiotyczne i debilne pojecie "ateista wierzy w nieistnienie" jest wymyslem idiotow-religiantow. Idiotow, ktorzy poprzez debilne paplanie, ze ateista tez wierzy ino w nieistnienie chcieli sie pocieszyc, ze ich wierzenia (teistwo) nie sa debilne skoro wszyscy inni tez w cos wierza. Niewazne, ze w nieistnienie. Wazne, ze teista w tym debilnym zdaniu widzi i slyszy slowka "wiara" i juz mu sie robi lepiej

Niewiara w cos to po prostu empiryzm, zdrowy rozsadek, matemytka, fizyka, chemia, biologia.

To, ze nie ma i nie bylo latajacych sloni nie jest wiara w ich nieistnienie.

rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.
W odpowiedzi Rova
>>Jest wierzacy w boga i niewierzacy w bogow.
>>Jest robiebie zakupow i nierobiebie zakupow. Nikt o zdrowych zmyslach nie pojdzie robic niezakupow.
>Tak samo jak nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie wierzyć, że wróżki i jednorożce nie istnieją.

Oczywiscie. Bedzie wiedzial, ze nie istnieja. I bedzie awrozkowcem i ajednorozcem.

Nie rozumiem czym awrozkowca mialby sie roznic od ateisty????

Rova (234 punktów)Odp: Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.
W odpowiedzi rafal73
Myślisz logicznie - chodzi tu o brak logiki. Np. dziecko, któremu rodzice mówili, że bóg nie istnieje - rodzaj stwierdzenia, które ktoś uznaje za prawdziwe, niezależnie od logiczności podstaw tego stwierdzenia. Obraz świata danego człowieka, rodzaj pewności.

#13
01-05-2016 21:05
 Ocena 2 na 2
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.
W odpowiedzi Rova
>Myślisz logicznie - chodzi tu o brak logiki. Np. dziecko, któremu rodzice mówili, że bóg nie istnieje - rodzaj stwierdzenia, które ktoś uznaje za prawdziwe, niezależnie od logiczności podstaw tego stwierdzenia. Obraz świata danego człowieka, rodzaj pewności.

No i? Tak samo jak dziecko, ktoremu rodzice mowili, ze nie ma latajacych sloni.
Dziecko dorasta i stwierdza, ze rodzice mieli racje.
Gdzie tu widzisz miejsce na wiare w niestnienie latajacych sloni?

Rova (234 punktów)Odp: Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.
W odpowiedzi rafal73
>Oczywiscie. Bedzie wiedzial, ze nie istnieja. I bedzie awrozkowcem i ajednorozcem.
>Nie rozumiem czym awrozkowca mialby sie roznic od ateisty????

W twoim rozumieniu awróżkowiec wie, że nie istnieją wróżki - jest pewien.
Ateista w definicji nie posiada takiej cechy jak - pewność, że bóg nie istnieje - a jedynie w niego nie wierzy (brak wiary) - ta pewność jest kwestią dodatkową. Chodzi o samą definicję słowa, która obejmuje zarówno pewnych nieistnienia boga, niepewnych (więc niewierzących ze względu na brak pewności), tych, którzy nie mają podstaw aby w niego wierzyć oraz ludzi, którzy nigdy o tym nawet nie myśleli i od samego początku nie wyznawali żadnego boga.

Rova (234 punktów)Odp: Poszukuję terminu oznaczającego osobę wierzącą w brak boga.
W odpowiedzi rafal73
Istnieje ogromna różnica między "nie wierzę w boga", a "wierzę, że bóg nie istnieje". To drugie nie dopuszcza wątpliwości, to światopogląd, pewność. Jeśli dziecko będzie wierzyć, że samych słoni nie ma - to nie będzie chciało uwierzyć, że jednak są, jak ktoś im powie, że je widział. I będzie dalej wierzyć, że ich nie ma, dopóki nie będzie zmuszone zmienić swych poglądów w jakiś sposób.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365