 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-05-2016 07:58 | lukaszewicz (5674 punktów) | III ZLOT ATEISTÓW
2 na 2 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 #91 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | . > Czasem, można sobie pozwolić nawet na głupi śmiech, gdy powód śmiechu jeszcze głupszy. BEKA z LEMINGÓW!Tak, tyle iż najczęstszą i najmocniejszą przyczyną do śmiechu jest najpierw własna głupota (głupi śmieje się i do sera), a dopiero później śmieszność zdarzeń. Sam też często stosuję tu: Ironię i sarkazm. Jeśli oczekujesz, że pisząc o tych tematach będziemy śmiertelnie poważni, zawiedziesz się. Owszem, często nasz styl jest niezwykle poważny, książkowy lub naukowy, bez cienia uśmieszku na ustach. Jednakże jest to zmieszane z mniej pompatycznymi ujęciami. "Propagowanie racjonalizmu oznacza nie tylko suchy język naukowych monografii (mało zazwyczaj perswazyjnych czy prelekcji, czy też wreszcie jedynie wyrabianie logicznego myślenia w świadomości społecznej. Oznacza ono także sięgnięcie po oręż lekkości i humoru, ironii i drwiny, jako nader groźnych narzędzi do walki z przesądem, nonsensem i bzdurą. Oznacza więc sięgnięcie do świetnych wzorów oświeceniowych pamfletów, tak skutecznie i nieubłaganie, a przy tym wszystkim w tak lekkiej formie, tropiących relikty mentalności pierwotno-irracjonalnej we współczesnych im społeczeństwach" (Zygmunt Poniatowski). Sam Mistrz imię którego nosi Racjonalista, daje nam wytyczne, które ujął w credo Tadeusz Żeleński-Boy: "Igrać z najbardziej uświęconymi pojęciami, z najbardziej czcigodnymi uczuciami, próbować ich siły i szczerości, rozkładać je odczynnikiem śmiechu, prowokować obłudne oburzenia, demaskujące dyskusje, wpuszczać powietrze, ośmielać do myślenia, iżby pośród walących się bałwanów zostało to, co naprawdę jest szanowane - oto zadanie, które chciałbym spełniać wedle sił moich". Oczywiście argumenty nasze są jak najbardziej poważne i jak najmniej śmieszne. Tego jednak umysłom bystrym tłumaczyć nie potrzeba. Ale do śmiechu to mi bardzo daleko, choć oczywiście zdarza się. Natomiast tak Panu jak i wszystkim wielu powodów do uśmiechu życzę. Sam też bym chciał się często uśmiechać. Byleby z czego i do kogo było. @@@ . |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > .> >Czasem, można sobie pozwolić nawet na głupi śmiech, gdy powód śmiechu jeszcze głupszy. BEKA z LEMINGÓW!> Tak, tyle iż najczęstszą i najmocniejszą przyczyną do śmiechu jest najpierw własna głupota (głupi śmieje się i do sera), a dopiero później śmieszność zdarzeń.Ja nie mam osobiście takich doświadczeń, ale gdy obserwuję świat, w tym zaceitrzewionych wrogów PiS, najczęściej średnio rozgarniętych, śmiejących się i wypkiwających wszystko, naet to co dobre proponowane przez rzad, np program 500+ (wreszcie jeden z poważniejszych programów, istotnych dla mniej zamożnych ludzi), nierozumiejąc zbyt wiele z niego, to muszę się z Panem zgodzić. > Sam też często stosuję tu: [url=http://www.racjonalista.pl/kk.php/d,67] Ironię i sarkazm.to nic złego, do piekła za to Pan nie trafi. <Ale do śmiechu to mi bardzo daleko, choć oczywiście zdarza się. Natomiast tak Panu jak i wszystkim wielu powodów do uśmiechu życzę. Sam też bym chciał się często uśmiechać. Byleby z czego i do kogo było. A mi wystarczy z czego, nie potrzebuję nikogo aby się pośmiać z czegoś. Choć razem jeszcze śmieszniej. Będę się śmiał za 7 lat, a wcześniej już za 3, z Pana i antyklerykałów, gdy PiS znowu wygra wybory. Gospodarka kwitnie, bezrobocie spada, minimalna płaca rośnie, kasa na dzieci jest, będą udogodnienia dla firm, itd... Wystarczy że rząd myśli o kraju a nie o sobie, zdecydowanie bardziej niż poprzedni. A TK, więcej KK w debacie publicznej, trochę ukręconej kasy dla ERydzyka, kilku narodowców na ulicy? Przeżyję, to pierwsze ważniejsze, mimo że drugie też mi się nie podoba.
BEKA z LEMINGÓW! |
#93 1 na 1 | mancziz (1830 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > Będę się śmiał za 7 lat, a wcześniej już za 3, z Pana i antyklerykałów, gdy PiS znowu wygra wybory. Gospodarka kwitnie, bezrobocie spada, minimalna płaca rośnie, kasa na dzieci jest, będą udogodnienia dla firm, itd...Obawiam się, że możesz mieć rację co do kolejnej kadencji pod rządami PiS. Tak naprawdę to 4 lata spokojnie wystarczą, żeby zrobili to co dobrego zrobić mogą ale jak mają 8 lat dłubać przy gospodarce to miej nas Panie w swojej opiece. wiadomosci(*)ofe-ministerstwo-finansow.htmlNo i chyba nie chcesz powiedzieć, że obecny stan gospodarki to zasługa paru miesięcy rządów PiS? |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > >Może, to oczywiste.> To dlaczego smiejesz sie z wierzacych w latajacy makaron? Przeciez to obraza uczuc religijnych!Obraza uczuć nie jest wtedy gdy śmiejemy się z wierzących. > Sam sie oburzasz jak ktos smieje sie z Jahwe i rzucasz na prawo i lewo antyklerykalami ale z innej religii i innego boga sam sie smiejesz i szydzisz  Ten Wasz bóg takie neiwiadomo czy bóg, podejrzany. Zebrali się ateiści i nagle uweirzyli w boga, w makaron. Śmierdzi lipą. Niezależnie od tego, jeśli uraziłem w jakikolwiek sposób Twoją religię, Twojego Boga, Twoje uczucia religijne, to sorry! Czy na taki gest stać jakiegokolwiwek antyklerykała?
BEKA z LEMINGÓW! |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > No i chyba nie chcesz powiedzieć, że obecny stan gospodarki to zasługa paru miesięcy rządów PiS?Oczywiście, że nie. Ale za 3 lata...
BEKA z LEMINGÓW! |
#96 -1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > Ja doskonale wiem do czego dazysz  > Chcesz "udowodnic", ze krowy moga na innych planetach latac a ze maja rogi i latki sa naszymi ziemskimi krowami.Jeden z nas jest idiotą. > Nasza ziemska krowa nie ma DNA zapisu o lataniu. Zwierze majace rogi i latki i skrzydla nie bedzie nasza krowa. Ty sobie mozesz ja tak nazwac. Ale nie bedzie to nasza krowa z DNA z brakiem informacji o skrzydlach.> A jak z tymi aerobowymi, latajacymi krowami, ktore spia uczepione kopytami do krzewu truskawkowego. Moze istniec?Może. Wszystko co sobie pomyślisz może gdzieś istnieć. To kwestia magii wielkich liczb i niezerowego prawdopodobieństwa. Tylko z bogiem jest inaczej - jego istnienie jest bardzo prawdopodobne.
BEKA z LEMINGÓW! |
#97 1 na 1 | Danuta Magnolia (17 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego serdecznie zaprasza wszystkich ateistów i wolnomyślicieli na> coroczne spotkanie na Zlocie Ateistów.> Szczegóły pod linkiem:> lyszczynsk(*)hp/category/iii-zlot-ateistow/ Dziękuję za informację  Nawet nie wiedziałam, że takie spotkania są w Polsce. Bardzo spodobał mi się idea nagrody"Ateista/ka roku". Być może przyjadę na ten zlot. |
| Danuta Magnolia (17 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > .> >Jednak dociśnięte hełmy naprawdę istnieją.> Przeróżniaste rzeczy istnieją - są nakrycia głowy dla żartu i są także przykrywki zupełnie na poważnie. Jedni żartują sobie z innych, a inni rechocząc własnej śmieszności nie dostrzegają. Wymyślać można nieograniczenie, a wybór zawsze należy do ciebie.> Ironia i sarkazm. Jeśli oczekujesz, że pisząc o tych tematach będziemy śmiertelnie poważni, zawiedziesz się. Owszem, często nasz styl jest niezwykle poważny, książkowy lub naukowy, bez cienia uśmieszku na ustach. Jednakże jest to zmieszane z mniej pompatycznymi ujęciami. "Propagowanie racjonalizmu oznacza nie tylko suchy język naukowych monografii (mało zazwyczaj perswazyjnych czy prelekcji, czy też wreszcie jedynie wyrabianie logicznego myślenia w świadomości społecznej. Oznacza ono także sięgnięcie po oręż lekkości i humoru, ironii i drwiny, jako nader groźnych narzędzi do walki z przesądem, nonsensem i bzdurą. Oznacza więc sięgnięcie do świetnych wzorów oświeceniowych pamfletów, tak skutecznie i nieubłaganie, a przy tym wszystkim w tak lekkiej formie, tropiących relikty mentalności pierwotno-irracjonalnej we współczesnych im społeczeństwach" (Zygmunt Poniatowski). Sam Mistrz imię którego nosi Racjonalista, daje nam wytyczne, które ujął w credo Tadeusz Żeleński-Boy: "Igrać z najbardziej uświęconymi pojęciami, z najbardziej czcigodnymi uczuciami, próbować ich siły i szczerości, rozkładać je odczynnikiem śmiechu, prowokować obłudne oburzenia, demaskujące dyskusje, wpuszczać powietrze, ośmielać do myślenia, iżby pośród walących się bałwanów zostało to, co naprawdę jest szanowane - oto zadanie, które chciałbym spełniać wedle sił moich". Oczywiście argumenty nasze są jak najbardziej poważne i jak najmniej śmieszne. Tego jednak umysłom bystrym tłumaczyć nie potrzeba.> @@@> . Słusznie  |
#99 16 na 16 | Andrzej.51 (15814 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > Z Was naprawde pozostaje tylko się śmiać. Boisz się odpowiedzieć, bo zostaniesz zagoniony w kozi róg jak Celecrin, lepiej zatem uniknać dyskusji niż wyjść na durnia. Nie dziwię Ci się.A cóż Ty tu Brzostowski wypisujesz? Ty masz odwagę zarzucać innym unikanie dyskusji? Nie wstydzisz się aby tego pisać? A cóż innego na tym forum Ty robisz. Choćby nie tak dawno, bo na początku maja tego roku uciekłeś od dyskusji ze mną w wątku "Po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki?" Nie po raz pierwszy zresztą. Puszyłeś się w tym wątku i wygłaszałeś prawdy jedyne i niepodważalne, które jednak takimi są wyłącznie w Twoim mniemaniu. Z pozycji znawcy i antysemity całą odpowiedzialność za ukrzyżowanie Jezusa bez chwili zawahania zrzuciłeś na Żydów: www.racjonalista.pl/forum.php/s,707873#w708537www.racjonalista.pl/forum.php/s,707873#w708682www.racjonalista.pl/forum.php/s,707873#w708684.Podjąłem dyskusję z Tobą odpowiadając bardzo obszernie na te trzy wypowiedzi. Ułatwię Ci, byś nie musiał moich wypowiedzi za długo szukać. Oto one: www.racjonalista.pl/forum.php/s,707873#w708640www.racjonalista.pl/forum.php/s,707873#w708820www.racjonalista.pl/forum.php/s,707873#w708822www.racjonalista.pl/forum.php/s,707873#w708823www.racjonalista.pl/forum.php/s,707873#w708824www.racjonalista.pl/forum.php/s,707873#w708825Tylko na pierwszą z nich coś odpowiedziałeś. Ta Twoja odpowiedź to jednak tylko dziesięć niewiele znaczących zdań w dwóch króciutkich wypowiedziach, na które zresztą udzieliłem Ci natychmiast wyczerpującej odpowiedzi pięcioma dość obszernymi postami. Do tej pory na te wypowiedzi nie odpisałeś. A potem jeszcze na inną Twoją wypowiedź www.racjonalista.pl/forum.php/s,707873#w708541dotyczącą tym razem m.in. ograniczonej wszechwiedzy Boga (a cóż to za bóg z ograniczoną wiedzą -???), wolnej woli człowieka i odpowiedzialności za postępowanie ludzi, odpowiedziałem jak zwykle dość obszernie w czterech postach. Oto one: www.racjonalista.pl/forum.php/s,707873#w708832www.racjonalista.pl/forum.php/s,707873#w708833www.racjonalista.pl/forum.php/s,707873#w708834www.racjonalista.pl/forum.php/s,707873#w708836Tak jak w przypadku tamtych pięciu, również i te cztery nadal czekają na Twoją odpowiedź. Asekuracyjnie zniknąłeś z forum na dwa czy trzy tygodnie, zamiast odpowiedzieć. Wprawdzie wątek jest już przedawniony, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, byś założył nowy, np. o takim tytule: " Odpowiadam Andrzejowi.51, bo nie tchórzę przed dyskusją z nim". Na co jeszcze czekasz? Ty jednak wolisz innym wmawiać, iż unikają dyskusji z Tobą "by nie wyjść na durnia". Oj, tupeciarzu, tupeciarzu. Może słowa Jezusa - uznawane za autentyczne - przemówią do Ciebie: A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego (Mt 7, 3-5; por. Łk 6, 41-42). Coś mi się jednak wydaje, Brzostowski, że w Twoim oku już nawet nie belka się zadomowiła, ale wielki nasączony kreozotem podkład kolejowy! Na co jeszcze czekasz. Udziel wreszcie jakiejś odpowiedzi na to, co do Ciebie napisałem. Buńczucznie przekazywałeś te swoje prawdy objawione, perorowałeś, ile sił w płucach, czy też w palcach do stukania po klawiaturze. I co z tego wyszło. Niewiele - na zewnątrz skorupka, w środku pustka. Niczym wydmuszka. Gdy przyszedł czas na rzeczową dyskusję, to czmychnąłeś ile sił w nogach do innych wątków. I w tych kolejnych wątkach głosisz jakieś banały bez treści, bez ładu i składu - wydmuszki takie, w środku puste. Broń tego, co w wątku o gwiazdach i galaktykach napisałeś. Udowodnij, że "antysemicką bzdurą" absolutnie nie jest Twoje oskarżenie, że to Żydzi są odpowiedzialni za śmierć Jezusa. A jak już się z tym uporasz, do przejdź wreszcie do tej wolnej woli i ograniczonej boskiej wszechwiedzy i udowodnij mi, że nie mam racji. Na co jeszcze czekasz? Napisz wreszcie coś konkretnego, a nie tylko bla, bla, bla... > BEKA z LEMINGÓW!Z lemingów? Z Brzostowskiego beka. Wielka beka z Brzostowskiego. Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.H. Conzelmann, teolog |
#100 2 na 2 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > Wykazałem że Celecrin sam nie wie co pisze.Wykazałeś że jesteś ...... Nie pierwszy raz. I to ...... prawdziwym, czyli takim który nawet nie wie że jest ...... Trudno nazwać ....... osobę która sobie z tego zdaje sprawę. Teza "Krowy nie latają" Brzostowski: stworzenia podobne do naszych krów Celecrin: stworzenia podobne do naszych krów NIE SĄ KROWAMI. > Stwierdził, że krowy mające te same DNA co nasze ziemskie, nie są krowami.Napisałem wyraźnie "według mnie". Po pierwsze: W swoim magicznym myśleniu zupełnie zapominasz, że te zwierzęta nie mogą mieć TEGO SAMEGO DNA, bo sam zakładasz odległą planetę. Zaproponowałem IDENTYCZNE DNA ale nawet jedna komórka nerwowa Ci się w mózgu nie zapaliła. Po drugie zupełnie zapominasz, że idąc na odległe planety spotkamy tam gatunki endemiczne. Na jakiej podstawie zwierzę bardzo podobne do naszej krowy (bydło z rodziny wołowatych) nazwałbyś krową? Na podstawie WYGLĄDU? Pytanie: KTÓRE ZE ZWIERZĄT NIE SĄ KROWĄ?      |
#101 1 na 1 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: III ZLOT LATAJĄCYCH KRÓW | > >Nie wiem czy ironizujesz czy nie. Pytajac sie o latajace krowy (to pytanie jest moim autorstwem) mialem na mysli zwykle, laciate krowy z wymionami, rogami i miesistym jezykiem.> Ironizuję, ale to nie znaczy wcale, że nie piszę na poważnie. Przykład latających krów doskonale pokazuke, że słowa są bardzo ułomnym narzędziem do opisu rzeczywistości.Chodzi o bydło z rodziny wołowatych. Krowami nazywamy też samice niektórych wielkich ssaków. Nazwa nadana dającym mleko samicom była pochodną od bydła domowego (wielkie ociężałe). Co jest tylko dowodem, że krowy nie latają  . Samica dużego ale rączego (rączy «szybki w ruchu, biegu, locie» • rączo • rączość) jelenia nazywana jest łanią, ale samiec jelenia nazywany jest bykiem, podobnie jak samiec krowy  |
#102 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | . > Czasem, można sobie pozwolić nawet na głupi śmiech, gdy powód śmiechu jeszcze głupszy. BEKA z LEMINGÓW! Tak, tyle iż najczęstszą i najmocniejszą przyczyną do śmiechu jest najpierw własna głupota (głupi śmieje się i do sera), a dopiero później śmieszność zdarzeń.> Ja nie mam osobiście takich doświadczeń, ale gdy obserwuję świat, w tym zaceitrzewionych wrogów PiS, najczęściej średnio rozgarniętych, śmiejących się i wypkiwających wszystko, naet to co dobre proponowane przez rzad, np program 500+ (wreszcie jeden z poważniejszych programów, istotnych dla mniej zamożnych ludzi), nierozumiejąc zbyt wiele z niego, to muszę się z Panem zgodzić.Ja też się z Panem tu zgadzam. Ludzie są różni, dostaliśmy różną inteligencję od losu, czy Pana Boga, przeżyliśmy różny proces socjalizacji, mamy różne wykształcenie, przeczytaliśmy inne książki i mamy różne doświadczenia. To ile jesteśmy intelektualnie warci, to z łatwością się dostrzega po kilku, kilkunastu postach. Tyle tylko, iż głupszego od siebie, to nawet i największy głupek zauważy, natomiast aby dostrzec czyjąś mądrość to już jest potrzebną własna, a z tą bywa już tu różnie. www.racjon(*).php/z,0/d,13/s,710119#w713543www.racjon(*).php/z,0/d,14/s,710119#w713582www.racjon(*).php/z,0/d,14/s,710119#w713593Przecież nie można wyrażać się lepiej niż ma się porządek w głowie, a jaki ma się porządek to widać w naszym sposobie wyrażania się w formie pisemnej. Bardzo szybko ujawnia się też nasza erudycja, czyli merytoryczne przygotowanie do rozmowy. Oczywiście, głupsi sądzą, iż mądrzejsi ich braków nie dostrzegają i można je ukryć w matactwach i personalnych atakach na rozmówcę zamiast merytorycznych argumentów. Sam też często stosuję tu: Ironię i sarkazm.> to nic złego, do piekła za to Pan nie trafi.Najmniej czego się boję, to boskich wyroków. Bóg, gdyby istniał, to nie mógłby być takim durniem jakim w religiach został opisanym. Ale do śmiechu to mi bardzo daleko, choć oczywiście zdarza się. Natomiast tak Panu jak i wszystkim wielu powodów do uśmiechu życzę. Sam też bym chciał się często uśmiechać. Byleby z czego i do kogo było.> A mi wystarczy z czego, nie potrzebuję nikogo aby się pośmiać z czegoś. Choć razem jeszcze śmieszniej.Przecież wielokrotnie tu powtarzam, iż nikt tu z nikogo głupca nie zrobi. Każdy musi uczynić to sam. > Będę się śmiał za 7 lat, a wcześniej już za 3, z Pana i antyklerykałów, gdy PiS znowu wygra wybory. Gospodarka kwitnie, bezrobocie spada, minimalna płaca rośnie, kasa na dzieci jest, będą udogodnienia dla firm, itd... Wystarczy że rząd myśli o kraju a nie o sobie, zdecydowanie bardziej niż poprzedni. A TK, więcej KK w debacie publicznej, trochę ukręconej kasy dla ERydzyka, kilku narodowców na ulicy?Jest stare dobre powiedzenie: Ten się śmieje, kto się ostatni śmieje, a mnie się wydaje, iż za 4 - 8 lat to większość Polaków będzie płakała z powodu dzisiejszych decyzji decydentów, tylko trudno będzie znaleźć tych, którzy na nich wtedy głosowali, a dziś ich popierają, choć panów Stanisławów Piotrowskich to zawsze sporo było. > Przeżyję, to pierwsze ważniejsze, mimo że drugie też mi się nie podoba.Życzę Panu długiego i szczęśliwego życia. Jak przeżyjemy obaj i będziemy we wspólnym forum uczestniczyć, to pogadamy. Jak na razie to proszę wrócić do tego co tu pisałem 8 - 4 lata temu i zobaczyć jak moja ocena rzeczywistości oraz prognozy się sprawdziły. Ale teraz to się Pan śmiej. Nawet do rozpuku! @@@ . |
| Celecrin (6386 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > zostaniesz zagoniony w kozi róg jak Celecrin, OK Czekam na Twoją odpowiedź. Wybierz krowę na zdjęciach! |
1 2 3 4 5 6 7 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|