 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-06-2016 20:20 | Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Dobra zmiana - cd
2 na 2 | "500+" - sztandarowy program PiS rozdawania pieniędzy podatników biednym i bogatym, aby dzieciatym przyniósł już wymierne efekty: Cytat:Drastycznie wzrosła u nas liczba interwencji związanych z nadużywaniem alkoholu. Część rodziców po prostu się upija. Kiedy porównaliśmy daty tych interwencji z harmonogramem wypłat 500 plus, to niestety okazało się, że do tych zdarzeń dochodzi zaraz po wypłacie pieniędzy - wyjaśnia Piotr Grudziński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku. - Chodzi przede wszystkim o rodziny, które już korzystają ze świadczeń pomocy społecznej. Najczęściej oprócz pracownika socjalnego mają już przydzielonego asystenta rodziny, co oznacza, że jakieś problemy już w tych rodzinach występują. Nie chcę używać terminu "rodziny patologiczne", ale często to rodziny z jakimiś dysfunkcjami. (źródło)Na zwracający wcześniej uwagę, że w rodzinach, gdzie rodzice mają problem alkoholowy, 500+ będzie wydawane na alkohol, rzucano gromy i odsądzano ich od czci i wiary, również na tym forum. A przecież rzecz była pewna. Może się mylę, ale podobno jest opcja, aby zamiast wypłacać pieniądze zaopatrywać dzieci z takich rodzin w potrzebne im rzeczy np. ubrania, podręczniki, kupować posiłki w szkołach itd itp. Jeśli to prawda, to we Włocławku źle działają MOPR-y, MOPS-y czy co oni tam mają. W każdym razie PKB rośnie! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#1 1 na 1 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | >Może się mylę, ale podobno jest opcja, aby zamiast wypłacać pieniądze zaopatrywać dzieci z takich rodzin w potrzebne im rzeczy np. ubrania, podręczniki, kupować posiłki w szkołach itd itp.
Mało prawdopodobne... MOPS-y już się prawie wyłożyły na czymś takim jak weryfikacja wniosków (bo nie zarezerwowano na to $$$), a gdyby do każdej rodziny patologicznej miał się ktoś przejść (i to pewnie nie raz, tylko cyklicznie raz na jakiś czas), zweryfikować jakie tym razem są najpilniejsze potrzeby i jeszcze jakoś to kupić/przyznać to koszta obługi tego programu poszybowałyby w kosmos. |
#2 1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | >>"500+" - sztandarowy program PiS rozdawania pieniędzy ...<<
Ponadto: Wybudują 3 mln mieszkań, Zbudują milion samochodów elektrycznych, Wyślą statek załogowy na Marsa, Wygrają mistrzostwa w piłce kopanej, Kotu Alikowi sprawią złote legowisko.
Alleluja i do przodu!
|
polepszacz (672 punktów) (zablokowany) | Odp: Dobra zmiana - cd |
> Alleluja i do przodu!> Program karabin 500 plus oraz budowa własnej broni atomowej. |
#4 2 na 2 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Dobra zmiana - cd | No patrzcie darmowa kasa, nikt nie sprawdza na co idzie. No kto by wpadł, że spora cześć pójdzie na wódkę no kto. Na pewno nie geniusze od dobrej zmiany i ich zapaleni obrońcy. Przecież to nie do pomyślenia gdzie jak na wódkę nie, całość pójdzie na dzieci. No a tu taki szok. |
#5 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | > No patrzcie darmowa kasa, nikt nie sprawdza na co idzie. No kto by wpadł, że spora cześć pójdzie na wódkęJak spora? Każda rodzina z dwójką dzieci to już patologia? |
#6 6 na 6 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Dobra zmiana - cd | > >No patrzcie darmowa kasa, nikt nie sprawdza na co idzie. No kto by wpadł, że spora cześć pójdzie na wódkę> Jak spora?> Każda rodzina z dwójką dzieci to już patologia?Nie nie każda. Ba myślę, że nawet mniejszość to patologia. Jak spora kwota w ten sposób jest marnotrawiona pewnie trudno będzie określić. Problemem jest, że pewna część tej gotówki właśnie tak przepadnie. Ale kiedy zwracano na to uwagę słyszano właśnie takie tłumaczenie. No przecież większość rodzin nie jest patologiczna więc gdzie na wódkę gdzie. A jednak część właśnie tak przepada. Sprawy można było uniknąć gdyby ktoś pomyślał i uznał, że te pieniądze należy dać za coś więcej niż fakt posiadania dziecka. Te pieniądze można było dać w postaci bonów żywnościowych, przeznaczyć na stypendia dla najlepszych uczniów, dać na kursy językowe. Naprawdę istniało multum innych sposobów które pomogły by rodzinom oraz zachęciły by je do pracy z dzieckiem. Ale ekipa z dobrej zmiany wolała kupić sobie głosy i mamy takie właśnie marnotrawienie. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | > Jak spora kwota w ten sposób jest marnotrawiona pewnie trudno będzie określić.Może trudno a może i nie. Każdy socjal w jakimś stopniu trafia w marnujące ręce. Gdyby nawet tylko stypendia fundować, to też część tych stypendiów trafi jako czesne do "szkół" Nie przeczę, że można pieniądze wydać efektywniej, nie twierdzę nawet, że trzeba je rozdawać (!) Nie podoba mi się jedynie to co czytam, słyszę, że spora część idzie na alkohol, jakby każda wielodzietna rodzina to już była patologia |
#8 4 na 4 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Dobra zmiana - cd | > >Jak spora kwota w ten sposób jest marnotrawiona pewnie trudno będzie określić.> Może trudno a może i nie. Każdy socjal w jakimś stopniu trafia w marnujące ręce. Gdyby nawet tylko stypendia fundować, to też część tych stypendiów trafi jako czesne do "szkół"> Nie przeczę, że można pieniądze wydać efektywniej, nie twierdzę nawet, że trzeba je rozdawać (!) Nie podoba mi się jedynie to co czytam, słyszę, że spora część idzie na alkohol, jakby każda wielodzietna rodzina to już była patologiaRozumie jak pisałem nie twierdze, że każda jest patologiczna. Twierdze tylko, że taki sposób rozdawania pieniędzy prowadzi do tego, że pewien odsetek jest marnotrawiony i wskazuje, że powinny być one jednak inaczej rozdysponowywane. To co mamy w tym momencie to czyste rozdawnictwo. W żadnym razie nie chciałem by to zostało odebrane jako atak na rodziny wielodzietne czy sam pomysł by takim rodzinom pomagać. Nie zgadzam się tylko z formą tej pomocy. |
Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Odp: Dobra zmiana - cd | A mnie się nie podoba, że tym, którzy zwracają uwagę, że rodzice pijacy wydają 500+ na alkohol zarzuca się, że uważają wielodzietne rodziny za patologiczne. |
#10 2 na 2 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | > Każda rodzina z dwójką dzieci to już patologia?Nie w tą stronę idzie wynikanie. Zatrzymaj się na chwilę na regułach przyznawania 500+ (podpowiedź - nie trzeba mieć wcale dwójki dzieci) Spora część rodzin ma jedno dziecko. Wśród nich, 500+ dodatek dostaną tylko te których dochód nie przekroczył 800 PLN miesięcznie na członka rodziny. Oczywiście, nie oznacza to bycia z automatu patologią (zwłaszcza wśród samotnych rodziców), ale jednak statystycznie będzie na to spora szansa... bo jeśli oboje rodziców pracuje za pensję nawet nieco powyżej minimalnej to już się nie załapią. Wśród wspomnianych przez Ciebie rodzin z dwójką taka korelacja będzie już sporo słabsza, ale chyba widzisz skąd opinia że patologia skorzysta na 500+ bardziej niż reszta... |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | > >Każda rodzina z dwójką dzieci to już patologia?> Nie w tą stronę idzie wynikanie. Zatrzymaj się na chwilę na regułach przyznawania 500+ (podpowiedź - nie trzeba mieć wcale dwójki dzieci)> Spora część rodzin ma jedno dziecko. Wśród nich, 500+ dodatek dostaną tylko te> których dochód nie przekroczył 800 PLN miesięcznie na członka rodziny. Oczywiście, >nie oznacza to bycia z automatu patologią (zwłaszcza wśród samotnych rodziców), ale >jednak statystycznie będzie na to spora szansa...Bieda jest patologią? Owszem, w dobrze rządzonym kraju to wstyd być biednym, czy Twój kraj jet dobrze rządzony? Przy pensji 5 zł/h (umowa zlecenie) nawet jedno dziecko wystarczy > Wśród wspomnianych przez Ciebie rodzin z dwójką taka korelacja będzie już sporo słabsza, ale chyba widzisz skąd opinia że patologia skorzysta na 500+ bardziej niż reszta...Nie korzysta ani grosza więcej, ale obraz rodzica, który za dodatkowe 500 złotych kupuje wódkę, jest medialnie bardziej nośny, niż obraz rodziców zakładających dziecku lokatę na studia. Ile wódki można kupić za 500 złotych? |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | > A mnie się nie podoba, że tym, którzy zwracają uwagę, że rodzice pijacy wydają 500+ na alkohol zarzuca się, że uważają wielodzietne rodziny za patologiczne.> Bo trzeba wyrażać się precyzyjnie, a przy tym taktownie Było nas sześciu braci, kiedy wreszcie rodzicom urodziła się córeczka. Dziś bylibyśmy rodziną... patologiczną, a każdy powiatowy dziennikarzyna polowałby na zdjęcia ojca rodziny w karczmie |
#13 -1 na 3 Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Odp: Dobra zmiana - cd | > Było nas sześciu braci, kiedy wreszcie rodzicom urodziła się córeczka.Płodzenie kolejnych synów w nadziei na uzyskanie córki, to jest dopiero chore. Ciekawe ilu by was było braci, gdyby na szczęście nie urodziła się siostra? > Dziś bylibyśmy rodziną... patologiczną, a każdy powiatowy dziennikarzyna polowałby na zdjęcia ojca rodziny w karczmieWciskasz innym poglądy, których nie wyrażają, najwyraźniej masz jakiś kompleks. |
#14 3 na 3 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd |
> Ile wódki można kupić za 500 złotych?Nie jestem zbyt dokładnie zorientowana, ale coś w przybliżeniu od 15 do 20 półlitrowych butelek. |
Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Odp: Dobra zmiana - cd | Daj spokój, przecież troll szarley sam to może sprawdzić. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|