Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dobra zmiana - cd

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-06-2016 20:20Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
Dobra zmiana - cd
Ocena 2 na 2
"500+" - sztandarowy program PiS rozdawania pieniędzy podatników biednym i bogatym, aby dzieciatym przyniósł już wymierne efekty:
Cytat:
Drastycznie wzrosła u nas liczba interwencji związanych z nadużywaniem alkoholu. Część rodziców po prostu się upija. Kiedy porównaliśmy daty tych interwencji z harmonogramem wypłat 500 plus, to niestety okazało się, że do tych zdarzeń dochodzi zaraz po wypłacie pieniędzy - wyjaśnia Piotr Grudziński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku. - Chodzi przede wszystkim o rodziny, które już korzystają ze świadczeń pomocy społecznej. Najczęściej oprócz pracownika socjalnego mają już przydzielonego asystenta rodziny, co oznacza, że jakieś problemy już w tych rodzinach występują. Nie chcę używać terminu "rodziny patologiczne", ale często to rodziny z jakimiś dysfunkcjami. (źródło)

Na zwracający wcześniej uwagę, że w rodzinach, gdzie rodzice mają problem alkoholowy, 500+ będzie wydawane na alkohol, rzucano gromy i odsądzano ich od czci i wiary, również na tym forum. A przecież rzecz była pewna.

Może się mylę, ale podobno jest opcja, aby zamiast wypłacać pieniądze zaopatrywać dzieci z takich rodzin w potrzebne im rzeczy np. ubrania, podręczniki, kupować posiłki w szkołach itd itp. Jeśli to prawda, to we Włocławku źle działają MOPR-y, MOPS-y czy co oni tam mają.

W każdym razie PKB rośnie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Zauważyłeś Jacku może ścisły związek niewolnictwa z własnością?
Wg wręcz nie mogłoby powstać pojęcie niewolnictwa bez pojęcia własności. Zastanawiam się czy poza stosunkami homo sapiens w przyrodnie gdziekolwiek występuje niewolnictwo? Znasz takie przypadki?

Czy niewolnictwo to zwyczajnie pasożytnictwo?
Bo jeśli tak to trzeba zwrócić uwagę na sposoby obrony zwierząt przed pasożytami.

#77
15-06-2016 09:23
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi krystkon_1976
> Bo jeśli tak to trzeba zwrócić uwagę na sposoby
> obrony zwierząt przed pasożytami.

A ja uważam, że mentalne niewolnictwo należy leczyć, chyba że jest filogenetyczne to umarł w butach

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Byłbyś w stanie docenić mnie bez zmiany moich wartości, które przecież już znasz?
Byłbyś gotów zatrudnić mnie i właściwie wynagrodzić? A kto inny byłby?

Zdaje się, ze masz na myśli leczenie z odmiennych przekonań.

#79
15-06-2016 10:22
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi krystkon_1976
>Byłbyś w stanie docenić mnie bez zmiany moich wartości, które przecież już znasz?

Nie znam Twoich wartości. Jak już wielokrotnie podkreśliłem treść którą wyrażasz przez lata jest zwykłym fantazjowanem opartym na zawiści, zazdrości oraz niczym nie popartej wierze. Trudno to nazwać wartościami.

>Byłbyś gotów zatrudnić mnie i właściwie wynagrodzić?

Niestety nie, określiłeś tu jasno i wielokrotnie swoje zdolności do współpracy, oraz kwalifikacje.

>Zdaje się, ze masz na myśli leczenie z odmiennych przekonań.

Mam na myśli dokładnie to, co napisałem czyli leczenie z mentalnego niewolnictwa, konkretniej z natręctw. Dołożyłbym jeszcze zawiść względem wszystkich ludzi wokół którzy lepiej sobie radzą.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#80
15-06-2016 11:23
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi krystkon_1976
>Zauważyłeś Jacku może ścisły związek niewolnictwa z własnością?
>Wg wręcz nie mogłoby powstać pojęcie niewolnictwa bez pojęcia własności. Zastanawiam się czy poza stosunkami homo sapiens w przyrodnie gdziekolwiek występuje niewolnictwo? Znasz takie przypadki?
>Czy niewolnictwo to zwyczajnie pasożytnictwo?

Niewolnictwo(def) = stan w którym Krystian Hamerlik - Konopka pracuje mając dochód większy niż p. Szydło

#81
15-06-2016 11:26
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi krystkon_1976
>Byłbyś gotów zatrudnić mnie i właściwie wynagrodzić? A kto inny byłby?

Tak, nawet proponowałem ci pracę w kopalni, pogardziłeś nią.

Nie zatrudniam ludzi, ale wspólnie ze współpracownikami przyjmujemy spółdzielców. Robota jest.
Napisz co umiesz i ile wymagasz
Napisz co byś chciał robić

ooooops, przykro mi, znów nie doczekam odpowiedzi,

#82
15-06-2016 12:40
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi szarley
>> posiadanie duzej ilosci dzieci czesto jest zwiazane z
>> brakiem kontroli urodzin i swiadomym planowaniem rodziny
> yyyy?

Widać zaczyna się dorabianie nowej teoryi

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi szarley
>>Byłbyś gotów zatrudnić mnie i właściwie wynagrodzić? A kto inny byłby?
>Tak, nawet proponowałem ci pracę w kopalni, pogardziłeś nią.
>Nie zatrudniam ludzi, ale wspólnie ze współpracownikami przyjmujemy spółdzielców. Robota jest.
>Napisz co umiesz i ile wymagasz
>Napisz co byś chciał robić
>ooooops, przykro mi, znów nie doczekam odpowiedzi,

Mógłbym skupywać długi kopalni, organizować potrącenia i kompensaty, przekształcać zobowiązania pieniężne w inne świadczenia, pisałem pracę dyplomową z powierniczej cesji praw ale sprawiedliwości nie będzie w tym żadnej.

#84
15-06-2016 13:42
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi szarley
>Napisz co umiesz i ile wymagasz
>Napisz co byś chciał robić

To bezcelowawe. Nie dalej, jak kilka tygodni temu napsiałem Krystkonowi, że są przyjęcia w CH2M Hill w Krakowie. Zero reakcji.
Te pseudo-prośby są po to, by udowodnić z góry założoną tezę typu jesteś zły, bo:
a) pracujesz we względnym komforcie
b) lubisz swoją pracę i wyzwania które niesie
c) mieszkasz w swoim domu i jeździsz paro-paronasto letnim samochodem
d) masz wakacje
e) taktują cię dobrze
f) w restauracji obsługuje cię kelnerka
g) w danym otoczeniu za swoje zdolności dostajesz sensowną kasę

Krystkon cacy, bo:
a)
b)
c)
d)
e)
.. na opak (f i g tak samo )

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#85
15-06-2016 13:43
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi krystkon_1976
>>>Byłbyś gotów zatrudnić mnie i właściwie wynagrodzić? A kto inny byłby?
>>Tak, nawet proponowałem ci pracę w kopalni, pogardziłeś nią.
>>Nie zatrudniam ludzi, ale wspólnie ze współpracownikami przyjmujemy spółdzielców. Robota jest.
>>Napisz co umiesz i ile wymagasz
>>Napisz co byś chciał robić
>>ooooops, przykro mi, znów nie doczekam odpowiedzi,
>Mógłbym skupywać długi kopalni, organizować potrącenia i kompensaty, przekształcać zobowiązania pieniężne w inne świadczenia, pisałem pracę dyplomową z powierniczej cesji praw ale sprawiedliwości nie będzie w tym żadnej.

Przykro mi, jeśli tym chcesz się zająć, nie ten adres

#86
15-06-2016 13:54
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi krystkon_1976
> Mógłbym skupywać długi kopalni, organizować potrącenia i kompensaty,
> przekształcać zobowiązania pieniężne w inne świadczenia

Jak dawno pracowałeś w tym zawodzie?

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Mógłbym skupywać długi kopalni, organizować potrącenia i kompensaty,
>> przekształcać zobowiązania pieniężne w inne świadczenia
>Jak dawno pracowałeś w tym zawodzie?
>
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?


Przecież ty wszystko wiesz więc po co pytasz?
Ach wiem znowu chcesz mi zarzucić brak kompetencji? Jaki ty jesteś przewidywalny.

#88
15-06-2016 14:06
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi krystkon_1976
>Przecież ty wszystko wiesz więc po co pytasz?

Hm, więc wiesz, że ja wiem
Pytam, bo być może czytają nas nowi forumowicze.
Jak dawno pracowałeś w tym zawodzie? 40latek bez doświadczenia to.. gru ghm.. szkoda że od 22 lat (czyli od swojej 18ki) ni chu chu nie potrafisz swojej ogromniej i zapewne niedocenianej wiedzy przekuć na własne konstruktywne działania.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#89
15-06-2016 14:18
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi krystkon_1976
> Przecież ty wszystko wiesz więc po co pytasz?

Krystkon, ty naprawdę masz do mnie żal, że obnażam przed innymi Twoje tajemnice, które przy dłuższej rozmowie z tobą stają się jasne jak słońce?
Powiedz szczerze, tylko taką odpowiedź docenię.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dobra zmiana - cd
W odpowiedzi Jacek Głodzik
No jak nie.potrafię a co niniejszym czynię? Slepy czy głupi?
Ach ani slepy ani głupi tylko chciwy i chytry. Chciwi i chytrzy za nic mnie nie docenią.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365