 |
Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-08-2016 02:20 | krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | Na wiki czytamy o różnicach w ilorazie inteligencji pomiędzy ludźmi pl.wikipedia.org/wiki/Iloraz_inteligencjiZ praktyki wiemy, że tzw. "umowy" pisemne zawierają pomiędzy sobą nie tylko osoby o różnym ilorazie inteligencji ale najczęściej osoby fizyczne o niewysokim ilorazie inteligencji z tworami jakimi są osoby prawne, łączące w sobie zdolności intelektualne wielu osób o wysokim ilorazie i wysoki kapitał. Z praktyki wiemy także kto sporządza treść tzw. pisemnych "umów", oraz że taka treść to zazwyczaj zaawansowana matematyka i logika. Powstaje pytanie czy ktoś może zaakceptować to czego nie potrafi zrozumieć nawet gdyby to przeczytał? Chciałbym zaproponować pewien prosty test dla słabszej intelektualnie strony każdej tzw. pisemnej "umowy" aby upewnić się, że mamy do czynienia z aktem woli a nie z aktem projekcji i błędu. Proponuję aby taka osoba określiła różnicę pomiędzy zobowiązaniem warunkowym i zobowiązaniem terminowym. Wg mnie jeśli osoba nie jest zdolna określić różnicy, wówczas nie jest również zdolna zawrzeć w tzw. pisemnej "umowie" żadnego aktu własnej woli. Czymże zatem jest państwowa, przymusowa egzekucja "zobowiązania" z zaawansowanej matematycznie i logicznie tzw. pisemnej "umowy" sporządzonej w całości przez dominującą intelektualnie stronę? Czy przymusowa egzekucja takiego "długu" dobra jest czy zła i jakim cudem dobra? ------------------- Ktoś mógłby zapytać co zrobić ze zobowiązywaniem się podczas wymiany świadczeń aby zorganizowana przewaga intelektualna i kapitałowa nie prowadziła do większej koncentracji kapitału? Przychodzi mi na myśli logiczne i matematyczne uproszczenie umowy do poziomu zdolności prawidłowej oceny warunków i skutków przez obie strony. Takie uproszczenie możliwe jest dzięki wymianie gotówkowej, bowiem gotówka jest nośnikiem zobowiązań i natychmiastową zapłatę pieniężną prawie każdy rozumie doskonale. Wg mnie jeśli nie chcemy żyć w świecie potężnych różnic społecznych, w którym ciężko pracujący ludzie przymierają głodem a niezłe cwaniaki z tytułu samego posiadania nabywają coraz więcej należy coś zmienić. No chyba, że wszyscy jednak tego chcemy i każdy tylko udaje, że nie. W końcu nie dzieje się nic co nie wynikałoby z rzeczywistych wartości ludzi. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..#16 -1 na 1 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | Sam widzisz, ze kręcimy się wokół pierwotnych i podstawowych instynktów homo sapiens. Umowa to budowanie jedności wśród wielu osobników, w której dominuje wola jednostki. Zauważ każde zobowiązanie polega na chwilowej dominacji jednostki. Zauważ każda władza wynika z umowy. Tak jak długo wśród homo sapiens istnieją umowy tak też długo istnieje zakwestionowanie złej umowy. Zakwestionowanie złej umowy może być jak wypowiedzenie umowy abonamentu telewizji kablowej a może być jak rewolucja francuska. Chodzi o to, żeby złe umowy w ogóle nie powstawały, bo każda zła umowa rodzi wzajemną agresję. |
#17 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Chodzi o to, żeby złe umowy w ogóle nie powstawały, bo każda zła> umowa rodzi wzajemną agresjęZnam rolnika który ma instynkt w sprawie ludzi i podpisywania z nimi umów. Negocjowałem z nim ostatnio pewną umowę, było ciężko ale w końcu doszliśmy do obopólnie satysfakcjonującego stanowiska w obecności osoby trzeciej (prawniczki) którą on wyznaczył. Nie jestem pewien czy rolnik ma skończoną podstawówkę, ale na pewno nic ponad to. Ty chcesz, aby złe umowy w ogóle nie powstawały; postulujesz aby a) jakiś Anioł Stróż będzie nad tobą stał i ci doradzał (porady i tak zignorujesz) b) istniał zakaz podpisywania skomplikowanych umów tak, jak by świat, interesy i poziom zdolności poszczególnych ludzi były ordynarnie proste i niskie. > bo każda zła umowa rodzi wzajemną agresjęOdczepił się na chwilę od sprzątaczki - czepił się agresji.  Co to znaczy zła umowa? Zła dla kogo? Oczywiście dla ciebie. Moim zdaniem bieda niudaczników, którzy z każdym wyższym szczeblem bogactwa i dobrobytu ciągną w dół coraz więcej istot ludzkich, jest dobra. Ograniczenie w działaniu, które sami sobie fundują jest dobre i nie bronię tu swoich interesów. Prozaicznie nie mogę nie dostrzegać, jaką rzeszę ciągniesz za sobą w dół: w tym swoją żonę, wianuszek dzieci z których najmłodsze widzi ojca i matkę raz na kilka miesięcy.  Hipokryto, zwykły niewykształcony rolnik z umiejętnością oceniania ludzi jest 100x bardziej życiowo mądry od ciebie. 
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Jesteś pewien? A ilu ludzi w ogóle będzie to obchodzić? Dwudziestu wraz z rodzinami?> Teraz zgadnij, do ilu ludzi jest w stanie dotrzeć bogaty prezes korporacji świniarń.> A du*a Jasiu. Jak prezes zechce, to zarejestrują wszystko. Kapitał i przemoc zmieniają naprawdę wiele, kto jak kto ale ty powinieneś to już dawno wiedzieć.>O matko co ja bredzę! Znowu dałem się wkręcić w wasz sposób myślenia i wiarę w to, że Jacek jest większy wiedzą, wyższy moralnie, zdolniejszy, bardziej utalentowany i jeśli innym nakaże, zakaże, zagrozi, ukarze to życie wszystkich będzie lepsze. Wciąż zapominam, że Jackowi, podobnie jak każdemu urzędnikowi zależy wyłącznie na sobie samym i że dać mu władzę a wydoi wszystkich ja hodowca krowy, nawet jeśli udaje, że jest inaczej. Wróć, wszystko wróć. Żadnych nakazów, żadnych zakazów, żadnych kar. Pomyliłem się okropnie. Przemyślałem to i świniarnia w centrum miasta jeśli tylko większość kapitału to akceptuje. TAK! Właściciel z księgi kapitału decyduje o wszystkim co w przestrzeni jego własności i żadnemu urzędnikowi nic do tego, dopóki własność jest zapisana w księdze kapitału. Urzędnik może interweniować dopiero gdy większość kapitału powie nie dla takiej własności i świadectwo własności zniknie z księgi. Jeśli wielki prezes załatwi z większością kapitału utrzymanie świadectwa własności w księdze znaczy, że świniarnia jest większości ludzi potrzebna i ma być w centrum miasta. Tak to widzę i przepraszam wszystkich, że dałem się wkręcić w rozumowanie karami, rozumowanie osób, które zawsze widzą siebie w roli kata i nigdy w roli karanego. |
#19 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > A nie zabezpieczają wartości mienia tym, ze nie pozwalają ci na własnym terenie stworzyć swiniarni? To po co ci tego zabraniają jeśli nie w obronie wartości mienia innych?> W moim modelu debet powstaje automatycznie na podstawie wyceny mienia i nie ma przymusu wydać wszystkiego co jest dostępne poniżej zera.nie ma przymusu , ale chyba po to jest kredyt, żeby go wydać a nie po to żeby trzymać na okoliczność spadku wartości majątku Panie EKONOMISTO > Debet jest także automatycznie pomniejszany jeśli wartość mienia maleje.Czyli? ten debet został wydany np na budowę fundamentu pod warsztat. fundamentu, który w oczach nabywcy nie jest wart wydanej kwoty bo obok powstaje świniarnia! > Jeśli wykorzystasz cały debet, wartość twojego mienia zmaleje, nie będziesz miał kasy na podatek od własności prywatnej to utracisz własność na rzecz pokrycia całego wydanego debetu ale będziesz mógł zacząć znowu od zera.NIE BĘDĘ ZACZYNAŁ OD ZERA BO WARTOŚĆ DEBETU JEST WIĘKSZA NIŻ WARTOŚĆ MAJĄTKU. DOM NA SKUTEK POSTAWIENIA OBOK ŚWINIARNI WŁAŚNIE STRACIŁ NA WARTOŚCI O TAKIM PRZYPADKU PISZĘ, O TAKIM PISZE JACEK. co w takim przypadku zbawco świata ?????????????????? Tego dotyczy pytanie jasno wyrażone a przez ciebie sprowokowane Cytat:odpowiadam na każde pytanie no to odpowiedz !!!!!!!!!!!!!!! czekam też na sprostowanie twoich łgarstw Cytat:Ja nie będę mógł pomóc wyrzuceniu Providentu z Polski, bo mi niemiecki właściciel fabryki w życiu urlopu nie da
Cytat:Nie jeżdżę po drogach, bo niewolnicom nie wolno opuszczać miejsca pracy.
Cytat:Co z tego, że w marketach sieciowych znajdziesz czterowarstwowy papier toaletowy, ten jest daleko poza zasięgiem zwykłych ludzi.
Cytat:Taka hierarchia, że 1/4 buduje drapacze chmur, 1/4 to rachuje a 1/2 jest bezrobotna nie jest dobra i byle co może ją pokonać.
Cytat:Mieszkam w najzwyklejszym mieszkaniu a cała jego luksusowość zawiera się w 11km odległości od fabryki i ten luksus kosztuje ponad 2/3 mojego dochodu, oczywiście tylko pomieszkiwanie, że nogę przypadkiem w pracy złamiesz i wypad.
Cytat:Od 2,5 roku zapieprzam w fabryce, wcześniej czasami do ciemnych plam przed oczami z wyczerpania i odwodnienia
Cytat:odpowiadam na każde pytanie kiedy przeprosisz za te swoje kłamstwa??? |
#20 2 na 2 | JarekS (695 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Nie zakwestionowałem planu zagospodarowania przestrzeni.> Świnie hodowane na osiedlu mieszkalnym nie zostaną zarejestrowane jako własność prywatna w księdze kapitału, bo większość kapitału nie zgodzi się na to, jako że to narusza plan gospodarowania przestrzenią a zatem też posiadanie tych świń nie będzie podlegać żadnej ochronie.1. Ktoś musi prowadzić zagospodarowanie przestrzenne i udostępniać chętnym. 2. Każdy z posiadaczy kapitału musi kontrolować naruszenia różnego typu. 3. "nie zgadzają się" na jakimś zebraniu czy jak ? Przy jakim kworum, częstotliwość, zasady inne /etc. 4. Firmy rejestruje się jakoś oddzielnie (jako działalność) czy jak? > Albo hodowca dostosuje się do reguł albo niezarejestrowane świnie odbiorą mu urzędnicy i sprzedadzą innemu hodowcy trzymającemu się zasad.> Ochronie podlega to tylko co jest w księdze.1. To jak znajdę psa to muszę go rejestrować czy jak (już się o to pytałem). I ile on będzie warty? 2. Jak mam laptopa i go nie chce rejestrować (normalnie nie musisz na OS otwartym) to co będzie? Przepadnie mi. 3. Co z wartością intelektualną (też się o to pytałem wcześniej). Jak jest rozwiązana ochrona, patenty, jakie w zarysie typy licencji są. > Nie zapominajmy, że za zgodą większości kapitału z księgi można wypisać wszystko a po wypisaniu własność znika jakby jej w ogóle nie bylo.To jak się narażę społeczności np. zabiegiem transfuzji w wiosce z przewagą Świadków Jahwe to mi wyrejestrują z tego kapitału chatę i może resztę też i wywalą w skarpetkach czy jak? Co z tym więzieniem na Syberii bo to do końca nie jest jasne: siedzi się w pudle czy w tajdze i z jakim pakietem podstawowym? |
#21 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Nie zakwestionowałem planu zagospodarowania przestrzeni.Zakwestionowałeś twierdząc, że żaden "urzędas" nie ma prawa ingerować w prywatną własność Zakwestionowałeś twierdząc, że nie można ukarać kogoś kto łamie zapisy PZP > Świnie hodowane na osiedlu mieszkalnym nie zostaną zarejestrowane jako własność prywatna w księdze kapitału, bo większość kapitału nie zgodzi się na to, jako że to narusza plan gospodarowania przestrzenią a zatem też posiadanie tych świń nie będzie podlegać żadnej ochronie.Miecz obosieczny. Ta sama ochlokracja może zakwestionować posiadanie mojego domu Ta sama ochlokracja może zakwestionować prawo wybudowania linii energetycznej lub drogi > Albo hodowca dostosuje się do reguł albo niezarejestrowane świnie odbiorą mu urzędnicy i sprzedadzą innemu hodowcy trzymającemu się zasad.JAK MU JE ODBIORĄ??? PRZEMOCĄ???????????????? ELASP WRÓĆ!!!!!!!!!!!!!!! TY PRZYNAJMNIEJ ROZUMIAŁEŚ WŁASNE SŁOWA > Ochronie podlega to tylko co jest w księdze. ELASP WRÓĆ!!!!!!!!!!!!!!! TY PRZYNAJMNIEJ ROZUMIAŁEŚ WŁASNE SŁOWA Toż przecie zarejestruje ktoś te świnie i będą legalne ELASP WRÓĆ!!!!!!!!!!!!!!! > Nie zapominajmy, że za zgodą większości kapitału z księgi można wypisać wszystko a po wypisaniu własność znika jakby jej w ogóle nie bylo.Ochlokracja Chłopie orać trza a ty każesz siedzieć i tylko głosować głosować głosować. od tego chleba nie przybywa > A to, że cię nie obchodzi moje położenie wiem i bez twoich oświadczeń.masz dochód wyższy niż 99% Polaków. To ciebie hipokretynie powinno obchodzić położenie innych a ty ochlokretynie chcesz jeszcze żeby emeryci płacili podatki na twoje luksusowe mieszkanie |
#22 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > O matko co ja bredzę!No pierwszy raz się z tobą zgadam > Właściciel z księgi kapitału decyduje o wszystkim co w przestrzeni jego własności i żadnemu urzędnikowi nic do tego, dopóki własność jest zapisana w księdze kapitału.przed chwilą napisałeś że nie podważasz PZP ELASP WRÓĆ!!!!!!!!!!!!!!! TY PRZYNAJMNIEJ ROZUMIAŁEŚ WŁASNE SŁOWA |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Hipokryto, zwykły niewykształcony rolnik z umiejętnością oceniania ludzi jest 100x bardziej życiowo mądry od ciebie.  Ach Jacku ty wciąż, żebym radził sobie, bo dosłownie każdy sobie radzi i wszyscy żyją super a ja teraz chcę tych wszystkich zadowolonych i szczęśliwych ludzi z rozwiniętymi skrzydłami ograniczyć, zablokować, skłócić, ściągnąć w dół, sfrustrować tak jak sam jestem sfrustrowany, wszystko popsuć choć tak pięknie funkcjonuje. Po pierwsze przypuszczam, że gdybym miał twoją motywację to może i jakoś poradziłbym sobie ale nie mam jej, bo odrzucam współczesne "wartości" i nie zapowiada się abym je na nowo przyjął. Współczesny model społeczny uznaję za zły, niedobry, niekorzystny więc jak w nim działać? Po drugie ty wciąż o klasie średniej, nawet ten rolnik to klasa średnia i na tym kończy się twoje postrzeganie ludzi. Podejrzewam, że zwykli robole bez żadnego kapitału, którzy zdecydować mogą co najwyżej o zawartości koszyka zakupów w biedronce nie są dla ciebie nawet ludźmi tylko robotami. Emocje takiego robota obchodzą cię pewnie tyle co emocje pająka, którego właśnie spuściłeś w kiblu. Dziwię się, że nie przekonują cię moje przekonania, bo można sobie wyobrazić, że frustracja robotów mogłaby zrodzić coś znacznie gorszego od jawności kapitału, czy niewielkiego podatku od własności prywatnej, nie sądzisz? Dobrze wiesz, że bez powszechnej frustracji, żaden z moich pomysłów nie chwyci, nie ma szans. Skoro jednak zawracasz sobie mną gitarę wydaje się, że kłamiesz w kwestii powszechnej szczęśliwości. Oczywiście domyślam się, że dla ciebie dyskutowanie z takimi poglądami to przede wszystkim zabawa, zabijane nudy ale chwilami reagujesz emocjami jakbyś dostrzegał w tym potencjał i to niezgodny z tym czego sam chcesz. Ja oczywiście wierzę, że to ma potencjał i wierzę, że to co postuluję jest dobre, również dla ciebie, tylko wg mnie nie potrafisz tego docenić. |
#24 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Ach Jacku ty wciąż, żebym radził sobie, bo dosłownie każdy sobie radziKrystkon: Cytat: To jest twoja sprawa co zrobisz, żeby utrzymać wartość swojego mienia Cytat:odpowiadam na każde pytanie co z tą utratą wartości mienia po wybudowaniu świniarni? Cytat:odpowiadam na każde pytanie Cytat:odpowiadam na każde pytanie Cytat:odpowiadam na każde pytanie Cytat:odpowiadam na każde pytanie Cytat:odpowiadam na każde pytanie Cytat:odpowiadam na każde pytanie Cytat:odpowiadam na każde pytanie Cytat:odpowiadam na każde pytanie |
#25 -2 na 2 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Miecz obosieczny. Ta sama ochlokracja może zakwestionować posiadanie mojego domu> Ta sama ochlokracja może zakwestionować prawo wybudowania linii energetycznej lub drogiWiększość kapitału to znacznie lepiej niż większość wśród przedstawicieli ludu bo wyraża prawdziwe ludzkie potrzeby bez żadnego kitu. Jak widzisz mój model zmniejsza znaczenie demokracji i zwiększa znaczenie kapitału. PRLu zarzucić mi nie można. > Chłopie orać trza a ty każesz siedzieć i tylko głosować głosować głosować. od tego chleba nie przybywaMożna zaufać wybranej przez siebie organizacji i akceptować z automatu co zaproponuje. > masz dochód wyższy niż 99% Polaków. To ciebie hipokretynie powinno obchodzić położenie innych a ty ochlokretynie chcesz jeszcze żeby emeryci płacili podatki na twoje luksusowe mieszkanie Cytat:Oxfam: 1 proc. najbogatszych posiada więcej niż reszta świata biznes.one(*)j-niz-pozostale-99-proc/97y99wNo i ja rozumiem, że człowiekowi, który nawet nie potrzebuje opuszczać domu i funduje stypendia biedocie to się podoba ale robotowi to się nie podoba. Fajny sobie zbudowaliście kurwidołek ale nie! NIE! Rozumiesz? NIE! |
#26 4 na 4 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > >Nie zakwestionowałem planu zagospodarowania przestrzeni.> Zakwestionowałeś twierdząc, że żaden "urzędas" nie ma prawa ingerować w prywatną własność> Zakwestionowałeś twierdząc, że nie można ukarać kogoś kto łamie zapisy PZP> >Świnie hodowane na osiedlu mieszkalnym nie zostaną zarejestrowane jako własność prywatna w księdze kapitału, bo większość kapitału nie zgodzi się na to, jako że to narusza plan gospodarowania przestrzenią a zatem też posiadanie tych świń nie będzie podlegać żadnej ochronie.> Miecz obosieczny. Ta sama ochlokracja może zakwestionować posiadanie mojego domu> Ta sama ochlokracja może zakwestionować prawo wybudowania linii energetycznej lub drogi> >Albo hodowca dostosuje się do reguł albo niezarejestrowane świnie odbiorą mu urzędnicy i sprzedadzą innemu hodowcy trzymającemu się zasad.> JAK MU JE ODBIORĄ??? PRZEMOCĄ????????????????> ELASP WRÓĆ!!!!!!!!!!!!!!! TY PRZYNAJMNIEJ ROZUMIAŁEŚ WŁASNE SŁOWA >Ochronie podlega to tylko co jest w księdze.> ELASP WRÓĆ!!!!!!!!!!!!!!! TY PRZYNAJMNIEJ ROZUMIAŁEŚ WŁASNE SŁOWA Toż przecie zarejestruje ktoś te świnie i będą legalne> ELASP WRÓĆ!!!!!!!!!!!!!!! >Nie zapominajmy, że za zgodą większości kapitału z księgi można wypisać wszystko a po wypisaniu własność znika jakby jej w ogóle nie bylo.Szarley'u! Ciągle taplasz się w dyskusji z nieukiem pospolitym. Może to lubisz, ale mnie ten osobnik odstrasza. Dyskutujecie tu o wartości domu, obok którego założono hodowlę świń. Przyznam świetny i przekonujący przykład. Pragnę (i to robię) wyjaśnić u Krystkona różnicę między ceną dobra a jego wartością. Odpowiedział mi lakonicznie, że cena jest wyrazem prawa własności i uciekł z dalszej dyskusji, mimo moich nalegań by wykazał takie powiązanie, bo dla mnie było niezrozumiałe. Otóż jeśli wybudujesz dom za 300 000 tys. zł to jest jego wartość czy cena, gdybyś chciał go sprzedać "od ręki", to tyle byś chciał byle nie ponieść strat. Jeśli obok domu sąsiad założył hodowlę świń to go sprzedasz za ile? Spada atrakcyjność sprzedaży. A czy jego wartość spadła, czy też z powodu fatalnej lokalizacji spada jego cena, nawet poniżej jego wartości? Bo wartość jest w tym przypadku niezmienna. Spada tylko atrakcyjność ewentualnego zakupu. Co ma tu za miejsce prawo własności? Tego Krystkon nie potrafi wyjaśnić, co tylko można skwitować określeniem baran do potęgi. No niech korzystając z prawa własności sprzeda dom w otoczeniu hałasu i smrodu za 300 000tys. zł by bynajmniej nie ponieść strat! Krystkon nie rozumie podstawowych praw rynkowych, co u EKONOMISTY (sic!) jest sprawą deklasującą. Życzę sukcesów w dalszej dyskusji z tym człowiekiem.
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy? |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | Wenancjuszu czy to jakiś test czy wyraz zmowy? Znam prawa rynkowe, np. znam bardzo dobrze prawo spadku wartości nieruchomości na skutek pęknięcia bańki spekulacyjnej w waszym ulubionym modelu gospodarczym, w którym spekulacja to praca. Ale nie tylko spekulacja to praca, pracą jest także tworzenie matematycznych modeli opisujących stadne zachowania drobnych inwestorów giełdowych, uwzględniających ich emocje, które stanowią podstawę oprogramowania automatycznych botów grających na giełdzie. Oprogramowanie takiego bota to też praca. Pracą tez jest potem oferowanie w sieci " zarób 30.000 zl w 3 dni siedząc w fotelu, bądź szefem wszystkich szefów". To się nazywa naukowa gospodarka! Prawdziwie postępowa jak jednoręki bandyta. |
#28 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Znowu dałem się wkręcić w wasz sposób myślenia i wiarę w to, że> Jacek jest większy wiedząZupełnie niepotrzebnie. Działasz powodowany swoją wiarą, ideologią albo anty-ideologią, zamiast dyskutować racjonalnie patrzysz na Wroga nr 1: Jacka, bo on staje ci na drodze do ewangelizacji tłumów i w tym problem. Nie ewangelizuj. Myśl racjonalnie. > Wciąż zapominam, że Jackowi, podobnie jak każdemu urzędnikowi> zależy wyłącznie na sobie samymAbsolutnie nic nie zapominaj, ale napisz w końcu gdzie podziała się natychmiastowa spłata zobowiązań w sytuacji, gdy zgodnie czy niezgodnie z PZP mieszkańcy gminy głosują za autostradą obok kilkudziesięciu gospodarstw, w których właściciele zaciągnęli już kredyt. > i że dać mu władzę a wydoi wszystkich ja hodowca krowy, nawet jeśli udaje, że jest inaczej.Ble ble ble. J.w. > Przemyślałem to i świniarnia w centrum miasta jeśli tylko> większość kapitału to akceptuje. TAK!Zasze wiedziałem, że na robienie z siebie mega-głupka można u ciebie liczyć. > Właściciel z księgi kapitału decyduje o wszystkim co w przestrzeni> jego własności i żadnemu urzędnikowi nic do tego, dopóki własność> jest zapisana w księdze kapitału.Ok, napisz zatem gdzie podziała się natychmiastowa spłata zobowiązań w sytuacji, gdy mieszkańcy gminy głosują za autostradą obok kilkudziesięciu gospodarstw, w których właściciele zaciągnęli już na nie kredyt. > Jeśli wielki prezes załatwi z większością kapitału utrzymanie> świadectwa własności w księdze znaczy, że świniarnia jest większości> ludzi potrzebna i ma być w centrum miastaToż o tym chłopaku mówię. Gdzie podziała się natychmiastowa spłata zobowiązań w sytuacji, gdy świniarnia jest tuż obok właścicieli, którzy zaciągnęli wcześniej kredyt pod zastaw onegdaj droższej nieruchomości? Gdzie? W du*pie? Widzisz tą swoją niekonsekwencję, czy nie widzisz?
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
#29 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Większość kapitału to znacznie lepiej niż większość wśród przedstawicieli ludu bo wyraża prawdziwe ludzkie potrzeby bez żadnego kitu. Jak widzisz mój model zmniejsza znaczenie demokracji i zwiększa znaczenie kapitału.napisał "zwolennik bezpośredniej demokracji" i przeciwnik praw pracowniczych Synku.... zacznij się leczyć, bo naprawdę pogubiłeś się we własnej głowie i nie jest to żadna "moralna niezgodność". Nie rozumiesz własnych słów, a swoje konfabulacje bierzesz za rzeczywistość. Widzisz wokół nie to co jest, ale twoje urojenia. Nie rozumiesz znaczenia podstawowych słów, których używasz. Kłamiesz, konfabulujesz, piszesz o swoim niewolnictwie... Po latach bytowania na fR w "obronie demokracji" w obronie "biedoty" przyznałeś co rozumiesz pod pojęciem "demokracji" Podatki od kapitału mają uchwalać właściciele kapitału. > No i ja rozumiem, że człowiekowi, który nawet nie potrzebuje opuszczać domuZapracowałem na to. Uczeniem się, pracą, a nie życiem w sferze własnych urojeń. > Fajny sobie zbudowaliście kurwidołek ale nie! NIE! Rozumiesz? NIE!Nie  Trzeba wielkiej wyobraźni, żeby widzieć wokół ciebie gęstniejący tłum zwolenników życia bez jakichkolwiek praw, zwolenników życia w cieniu nieodpowiedzialnego, nadambitnego frustrata pozbawionego jakichkolwiek przywódczych kompetencji, guru, który jak chłopczyk w piaskownicy pluje innym w zabawki i dziwi się że nikt nie chce się z nim bawić w zabawę "oddajcie mi swoje zabawki a ja was urządzę". Nie obawiam się twojej rewolucji, bo urojone przez ciebie postaci jej nie wywołają, a już na pewno nie w imię dobrowolnego pozbawienia się praw, nie boję się że zmienisz świat bo go po prostu nie rozumiesz, a może nawet nie dostrzegasz, nie boję się że skonstruujesz bombę, bo wymyślone składniki nie eksplodują boję się że twoja frustracja każe ci chwycić za nóż i wejść do metra. Szkoda niewinnych ofiar. Wystarczy. Wróć do rozmowy, kiedy skończysz terapię i zaczniesz rozumieć chociaż własne słowa |
#30 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > nawet ten rolnik to klasa średniaAcha. I mieszka w 40-letnim domu po rodzicach, a od 15 roku życia zap**dala ~10 godzin dziennie na polu, na targu a zimą w różnych innych miejscach z wakacjami co 5 lat kilkadziesiąt kilometrów od miejsa zamieszkania. Czyli z taką intensywnością, co do której możesz tylko rozdziawić gębę na swoich wycieczkach w Wiedniu. I kto tu mówi o powszechnej szczęśliwości? > Ja oczywiście wierzę, że to ma potencjał i wierzę, że to co> postuluję jest dobre, również dla ciebie, tylko wg mnie nie potrafisz> tego docenić.Wierz sobie Krystianku w co chcesz i jak chcesz, wiara ponoć góry przenosi, ale raczej nie górami nakarmisz swoje dzieci. Racja, nie potrafię tego docenić gdyż nie każdy ma łaskę wiary w każdą płytką głupotę i cóż poradzisz, jak nic nie poradzisz. Takie życie. Mimo wszystko udanego dnia życzę.
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|