 |
Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-08-2016 02:20 | krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | Na wiki czytamy o różnicach w ilorazie inteligencji pomiędzy ludźmi pl.wikipedia.org/wiki/Iloraz_inteligencjiZ praktyki wiemy, że tzw. "umowy" pisemne zawierają pomiędzy sobą nie tylko osoby o różnym ilorazie inteligencji ale najczęściej osoby fizyczne o niewysokim ilorazie inteligencji z tworami jakimi są osoby prawne, łączące w sobie zdolności intelektualne wielu osób o wysokim ilorazie i wysoki kapitał. Z praktyki wiemy także kto sporządza treść tzw. pisemnych "umów", oraz że taka treść to zazwyczaj zaawansowana matematyka i logika. Powstaje pytanie czy ktoś może zaakceptować to czego nie potrafi zrozumieć nawet gdyby to przeczytał? Chciałbym zaproponować pewien prosty test dla słabszej intelektualnie strony każdej tzw. pisemnej "umowy" aby upewnić się, że mamy do czynienia z aktem woli a nie z aktem projekcji i błędu. Proponuję aby taka osoba określiła różnicę pomiędzy zobowiązaniem warunkowym i zobowiązaniem terminowym. Wg mnie jeśli osoba nie jest zdolna określić różnicy, wówczas nie jest również zdolna zawrzeć w tzw. pisemnej "umowie" żadnego aktu własnej woli. Czymże zatem jest państwowa, przymusowa egzekucja "zobowiązania" z zaawansowanej matematycznie i logicznie tzw. pisemnej "umowy" sporządzonej w całości przez dominującą intelektualnie stronę? Czy przymusowa egzekucja takiego "długu" dobra jest czy zła i jakim cudem dobra? ------------------- Ktoś mógłby zapytać co zrobić ze zobowiązywaniem się podczas wymiany świadczeń aby zorganizowana przewaga intelektualna i kapitałowa nie prowadziła do większej koncentracji kapitału? Przychodzi mi na myśli logiczne i matematyczne uproszczenie umowy do poziomu zdolności prawidłowej oceny warunków i skutków przez obie strony. Takie uproszczenie możliwe jest dzięki wymianie gotówkowej, bowiem gotówka jest nośnikiem zobowiązań i natychmiastową zapłatę pieniężną prawie każdy rozumie doskonale. Wg mnie jeśli nie chcemy żyć w świecie potężnych różnic społecznych, w którym ciężko pracujący ludzie przymierają głodem a niezłe cwaniaki z tytułu samego posiadania nabywają coraz więcej należy coś zmienić. No chyba, że wszyscy jednak tego chcemy i każdy tylko udaje, że nie. W końcu nie dzieje się nic co nie wynikałoby z rzeczywistych wartości ludzi. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..#76 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Nie dasz rady usprawiedliwić współczesnego świata brakiem kompetencji.Ooo.. a świat to oczywiście ty - człowiek który uwielbia zapach spalin, smród wysypiska śmieci albo zgniłego mięsa, tudzież huk autostrady i w takim otoczeniu najlepiej się relaksuje  Na szczęście w świecie hipokryzja to jeszcze margines. PS paradoks goni paradoks - margines nie zarabia 1% najwyższych polskich poborów, a ty zarabiasz. > Inna biedota wciąż się może daje na to łatwo nabrać ale ja juz nie tak łatwoOczywiscie, gdyż jesteś wyksztłacony na uniwersytecie ekomonicznym, byłeś członkiem zarządu spółki a obecnie.. pracujesz mięśniami przy maszynie i z przyczyn ideologicznych nie chcesz sobie poszukać lepszej pracy ni zarobku, choć najmłodsze twoje dziecko widzi swoją matkę i ciebie raz na kilka mies 
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | Nie świat to ja tylko świat ludzi ma pewien wyraz ze swoimi podziałami społecznymi. A na każde moje stwierdzenie, ze współczesne podziały są niedobre i niesprawiedliwe ty masz zawsze odpowiedź, ze dobre to i sprawiedliwe bo ludzie źli i głupi i brak im kompetencji. A teraz skoro zarzucasz moim ideom PRL to wskaz choć kilka podobieństw, abym innym na tej podstawie mógł wykazać jakim jesteś manipulantem i że żadnemu twojemu słowu nie należy wierzyć. |
#78 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > A na każde moje stwierdzenie, ze współczesne podziały są niedobre> i niesprawiedliwe ty masz zawsze odpowiedź, ze dobre to i sprawiedliweJesteś drobnym kłamczuchem - to ty widzisz świat czarno-biało nie ja. > skoro zarzucasz moim ideom PRL to wskaz choć kilka podobieństw,> abym innym na tej podstawie mógł wykazać jakim jesteś manipulantem> i że żadnemu twojemu słowu nie należy wierzyćAleż proszę, wykazuj. Przykład: piosenką Republiki z czasów PRL zripostowałem Twój wpis datego, że zawarte w nim podobieństwo jest aż nadto widzące i średno inteligentny absolwent ekonomii powinien je wyłapać. Teraz czekam kilka godzin aż się wykażesz.
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
#79 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Nie dasz rady usprawiedliwić współczesnego świataNie w głowie mi tak ambitne zadania, by usprawiedliwiać świat. Natomiast zbawianie go zostawiam tobie. Swoją drogą zbawisz się sam, a światu dasz odetchnąć - już będzie dobrze. www.drzewo(*)iatu_odetchnac,ksiazka,74.html
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
#80 -1 na 1 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | Więc niech dowodem na twoje liczne manipulacje w tym taką, że chcę wszystkich wyrównać będzie twój, Szarleya i wtórującego wam Jarka zarzut, iż swoimi postulatami dążę do znacznie potężniejszej koncentracji kapitału niż współczesna, co wydaje się aż niemożliwe i chcę dać kapitalistom nieograniczoną władzę nad zwykłymi ludźmi. Jak się łatwo domyślić nieograniczona władza kapitalistów i zupełna bezsilność zwykłych ludzi RÓWNOŚCIĄ NIE JEST! |
#81 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | Nie wiem czy chcesz czy nie, ale to właśnie twoje postulaty powodują. > Jak się łatwo domyślić nieograniczona władza kapitalistów> i zupełna bezsilność zwykłych ludzi RÓWNOŚCIĄ NIE JEST!Genialna myśl! Choć domyślam się, iż ten zwykły człowiek to.. ma być właśnie K H-K?  Nie Krystkonku, nie jesteś zwykły. Jesteś niezwykły ze swoim wyższym wykształceniem, lenistwem życiowym (przynajmniej w szkole), kombinatorstwem i wieloletnim dziecio-róbstwem w obliczu finansowych kłopotów. To unikat, naprawdę nie znam nikogo podobnego.
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | Dam światu odetchnąć kiedy świat da mi odetchnąć. Nie chcesz zginąć z rąk rewolucjonisty, nie czyń z drugiego człowieka niewolnika! Ani też robota! |
#83 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Dam światu odetchnąć kiedy świat da mi odetchnąć.Już wielokrotnie tu pisałem że to nie świat cie niszczy, tylko ty sam. Zobacz bezsens swoich aberracji, zrób wreszcie coś sensonego ze swoim życiem a poczujesz ulgę. Ale po co, skoro ma się misję na fR  > Nie chcesz zginąć z rąk rewolucjonisty, nie czyń z drugiego> człowieka niewolnika! Ani też robota!I często właśnie z tego powodu ludzie kończą na włochatym stryku: nie dają sobie szansy. 
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
#84 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Nie chcesz zginąć z rąk rewolucjonisty, nie czyń z drugiego człowieka niewolnika!Sam z pazerności na pałac i karocę nałożyłeś sobie dobrowolnie kajdany w 2008r. mając trzy wypłaty po 20 tys. PLN / m-c i kolegów w firmie 'godnych pozazdroszczenia', a masz teraz czelność straszyć czymś uczciwych ludzi?? Uważaj, żeby w odpowiedzi nie spotkała cię wymowna cisza (w najlepszym razie). |
#85 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Więc niech dowodem na twoje liczne manipulacje w tym taką, że chcę wszystkich wyrównać będzie twój, Szarleya i wtórującego wam Jarka zarzut, iż swoimi postulatami dążę do znacznie potężniejszej koncentracji kapitału niż współczesna, co wydaje się aż niemożliwe i chcę dać kapitalistom nieograniczoną władzę nad zwykłymi ludźmi.Jeśli trzech ludzi mówi Ci że jesteś pijany, to idź się przespać (Zwłaszcza, że NIKT cię nie poparł) |
#86 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Dam światu odetchnąć kiedy świat da mi odetchnąć.> Nie chcesz zginąć z rąk rewolucjonisty, nie czyń z drugiego człowieka niewolnika!> Ani też robota!A już przez chwilę się z tobą normalnie rozmawiało  Zdefiniuj czego chcesz od świata, a potem rozejrzyj się wokół i zastanów się dlaczego inni to mają. Ty też to masz! |
#87 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Jeśli trzech ludzi mówi Ci że jesteś pijanyOptymista 
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | Dla ciebie rozmowa jest normalna wówczas gdy prowadzi do wybranych przez ciebie już wcześniej wniosków. Nie martw się nikomu nie grożę. Po prostu opisuję świat takim jakim go widzę. |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | Jacku my rozumujemy inaczej i inaczej postrzegamy rzeczywistość. Mam na myśli siebie i ciebie. Kiedy wg twojej moralności współczesny świat ludzi jest naturalny, właściwy, korzystny i należy go chronić przed zmianą, wg mojej moralności jest niedobry, niesprawiedliwy, niewłaściwy, niekorzystny i czym prędzej należy go zmienić. Nie możemy zgodzić się emocjami a zatem nie możemy się zgodzić i wnioskami. Każdy z nas dąży do tego czego chce a niestety chcemy sprzecznie, wykluczająco się. Jesteśmy różniącymi się ludźmi przez co nie tworzymy jedności. To przez różnice moralne moje dążenia i decyzje są wg ciebie złe i na odwrót twoje dążenia i decyzje są wg mnie złe. Dlatego też musimy być wobec siebie wrodzy, znaczy ty powiesz, ze nie jesteś wrogo nastawiony ale to tylko do czasu kiedy uznajesz, ze jestem calkowicie nieważny i przez to bezsilny. Gdybym zdobył jakieś poparcie i wsparcie zaraz zrobiłbyś się zdecydowanie wrogi. |
#90 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe? | > Kiedy wg twojej moralności współczesny świat ludzi jest> naturalny, właściwy, korzystny (..)Bzdura, nie czytam dalej. > Każdy z nas dąży do tego czego chce a niestety chcemy sprzecznie,> wykluczająco się.Oczywiście, uczciwość i nieuczciwość jest typowo sprzecznym motywatorem. Ty już przez lata pisania i życia wykazałeś do czego i jak dążysz. > To przez różnice moralne moje dążenia i decyzje są wg ciebie> złe i na odwrót twoje dążenia i decyzje są wg mnie złe.Faktycznie, molarność Kalego zawsze wzbudzała moją wesołość. Dla ciebie jest chlebem powszednim - dlatego m.in. cierpisz biedę bez horyzontu na zmiany i to wg mnie jest sprawiedliwe. > Dlatego też musimy być wobec siebie wrodzy, znaczy ty powiesz,> ze nie jesteś wrogo nastawionyTak, to prawda że nie jestem. Lubię wykazywać wyższość rozumowania racjonalnego, czasem też upuścić komuś powietrze z balona (nawet czasem bolesnego). Takie małe zboczenie  > ale to tylko do czasu kiedy uznajesz, ze jestem> calkowicie nieważny i przez to bezsilnyJesteś ważny jako człowiek, ale sprawdziwszy wagę twoich postulatów wiem, że jest żadna. Wiele więcej o tym pisać nie zamierzam. Krystianie, ja wiem że chciałbyś sie od wszystkiego co było odgrodzić grubą linią, ale tak w życiu sie nie da. Nic na to nie poradzisz że masz historię nie do pozazdroszczenia, ale możesz to próbować zrozumieć, wyciągać wnioski a może coś faktycznie w sobie zmienić. Możesz również zostać w miejscu jak teraz. Naprawdę ja nie mam z tym najmniejszego problemu. To twoje życie i twoje zadanie, aby uczynić go znośnym. Jeśli zrobisz to cudzym kosztem, to zawsze do czasu i to zdaje się wiesz i nie wiesz jednocześnie. Takie rozdwojenie. > Gdybym zdobył jakieś poparcie i wsparcie zaraz zrobiłbyś się zdecydowanie wrogi.Prozaicznie nie. Zainteresowałbym się, co takiego ludzi pociąga i czy coś w tym jest. Może by było, a może nie - czyli jak dotąd. Życzę udanego popołudnia i żegnam.
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|