 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-12-2018 21:47 | okragly (21676 punktów) | budowniczy gniazd
1 na 1 | Człowiek bez gniazda ginie, w raju gniazdował, czy mamy gen budowania tak jak do kopulowania? To sprawa życia lub śmierci, musi być instynktowna. Widziałem chłopczyka w piaskownicy który chciał wybudować dom na autko, nie zastanawiał się, usypał górkę z wilgotnego piasku i w niej wydłubał norkę (jaskinię), w niej parkował autko. ptaki pięknie budują, choć nie kończyły architektury,  Szympans buduje instynktownie, człowiek w raju również, ale wy nie potraficie, czy instynkt można zatracić w trakcie życia Wydaje się że dzieci potrafią dzieci chcą domki na drzewach, jak szympansy. Czy to atawizm? , | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 #76 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > Ale jaja  > Taki świat zbudowaliśmy, że każdy marzy, żeby od niego uciec. Zaprawdę wielka to cywilizacyja.nie my zbudowaliśmy, tylko nam zbudowano. Chłop pańszczyźniany (niewolnik) nie miał wpływu na swoje życie, bylibyśmy nimi do dzisiaj ale elity wykoncypowały, że lepiej nas wycisną zamieniając ustrój na kapitalistyczny, i tak sie stało. I ta idea którą Tu (pR) propagujesz nie przejdzie dopóki nie udowodnisz elitom, że dzieki niej one jeszcze lepiej nas wycisną.
szukanie raju, moim celem |
#77 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > >jedno krótkie, celne zdanie o temacie. Podobnie z innymi, kiedyś instynktownymi właściwościami Nie jesteśmy już ssakami, stadnymi, terytorialnymi, co jest dowodem udomowienia nas.> Ja się czuję nadal istotą stadną i terytorialną, i anatomicznym ssakiem.stado i terytorium to pojęcia sciśle związane, 10 000 lat temu ludzkie stado ma terytorium z którego żyje (zaspokaja wszystkie swoje potrzeby) i jeśli inny mężczyzna przyszedł na wasze (stada) terytorium został przegoniony, jeśli kobieta, był przyjazny, zapoznawczy ganbang i została przyjęta. Gdzie empiryczny jest Twoje terytorium gdzie twoje stado 10 000 lat temu nie mieli żadnej wątpliwości, znali swoje terytorium co do m2 ziemi i ludzie stada
szukanie raju, moim celem |
#78 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | > >> W raju mężczyźni musieli stale zabiegać o kobiety, co> >> było dla nich przyjemnym zajęciem> Teraz także adorujemy kobietki. To chyba nie grzech.małżeństwo to wymysł patriarchatu, kobieta własnością mężczyzny, nie musiał sie starać, często nie szanował, lekceważył. W stadzie kobieta miała większą pozycje społeczną w relacji z mężczyzną, Sam na sam z mężczyzną znacznie gorszą.
szukanie raju, moim celem |
#79 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: budowniczy gniazd | > >Ale jaja  > >Taki świat zbudowaliśmy, że każdy marzy, żeby od niego uciec. Zaprawdę wielka to cywilizacyja.> nie my zbudowaliśmy, tylko nam zbudowano. Chłop pańszczyźniany (niewolnik) nie miał wpływu na swoje życie, bylibyśmy nimi do dzisiaj ale elity wykoncypowały, że lepiej nas wycisną zamieniając ustrój na kapitalistyczny, i tak sie stało. I ta idea którą Tu (pR) propagujesz nie przejdzie dopóki nie udowodnisz elitom, że dzieki niej one jeszcze lepiej nas wycisną.> szukanie raju, moim celemMylisz się sądząc, że hierarchia jest konstruktem odgornym. Jest tak samo oddolna jak i odgorna, zakodowana w umysłach nas wszystkich. To, że nasze emocje zmuszają nas do zajęcia jak najwyższej pozycji w stadzie nie znaczy, że jeśli jej nie osiągniemy będziemy gotowi zakwestionować hierarchię. Czego nie widać tak wprost i tak od razu niewolnictwo, w tym niewolnictwo panszczyzniane było sposobem na zabezpieczenie i wykarmienie dużych grup społecznych, które bez tego nie przetrwalyby. Hierarchii między ludźmi nie wolno burzyć, ona jest wyłącznym źródłem społeczeństwa, można ją jedynie ograniczać i przebudowywac ale nigdy niszczyć. Komuniści w swej głupocie targneli się na ludzka hierarchie, skutki były oplakane. Nie wolno niszczyć ludzkiej hierarchii, nadrzednosci i podporządkowania człowieka - bo to nas żywi. |
#80 1 na 1 | empiryczny (223 punktów) | Odp: budowniczy gniazd | Wydaje mi się, że zachowywałem się jak tradycyjny ssak.  Nadto już samo występowanie gruczołów mlekowych determinuje przynależność do ssaków. |
#81 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: budowniczy gniazd |
> Mylisz się sądząc, że hierarchia jest konstruktem odgornym. Jest oddolna zakodowana w umysłach nas wszystkich.NIE w raju nie było hierarchii, był autorytet, dzieci idą za matka, stado za babka (najbardziej doświadczona, wiele widziała, słyszała, zawsze dzięki niej stado wychodziło z tarapatów) było tak jak w rodzinie np miedzy braćmi, razem myślą, razem pracuja, jedza co nie wyklucza że ktoś tam miał w danej dziedzinie wiekszy posłuch, lepiej sie znał > To, że nasze emocje zmuszają nas do zajęcia jak najwyższej pozycji w stadzie nie znaczy, że jeśli jej nie osiągniemy będziemy gotowi zakwestionować hierarchię.hierarchia jest produktem patriarchatu a w raju matriarchat, kobiety nie potrzebuja hierarchi > niewolnictwo, panszczyzna było sposobem na wykarmienie dużych grup społecznych, które bez tego nie przetrwalyby.zbieracze, łowcy, czy nawet hodowcy nie mieli niewolników, chłopów albowiem nie było ciężkiej pracy. Tam gdzie jest ciężka praca a nikt jej nie chce wykonać tam zmusza się zniewoleniem (współcześnie ekonomicznym) dawniej fizycznym > Nie wolno niszczyć ludzkiej hierarchii, nadrzednosci i podporządkowania człowieka - bo to nas żywi.ja nie lubię rządzić ani być rządzonym. Współcześnie wiele sie słyszy o turkusowym zarządzaniu - Decyzje są podejmowane przez osoby znające temat i mające ku temu predyspozycje, często po zasięgnięciu opinii innych, a reszta zespołu ma do nich zaufanie Turkus porzuca planowanie i budżetowanie na rzecz prognozowania. Turkus to demokracja partnerska, odrzuca zasadę: prowizji, premii, hierarchie wydawania poleceń, współzawodnictwa, okresowych rozmów oceniających itp. Opiera się na wolności, zaufania, partnerstwie i współpracy tak było w raju
szukanie raju, moim celem |
#82 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: budowniczy gniazd |
> Nadto już samo występowanie gruczołów mlekowych determinuje przynależność do ssaków.kobiece piersi są do czegoś innego  niestety, to wielki problem gatunku ludzkiego, przestaliśmy być ssakami szympansica nie ma piersi (ma takie małe strąki) a karmi swoje dziecko piersią 6 lat, mimo że młode są mocno rozwiniete, samodzielne, np nastepnego dnia po urodzeniu skaczą po drzewie
szukanie raju, moim celem |
1 2 3 4 5 6 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|