 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-11-2019 22:15 | nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Władza bez podwładnych
1 na 1 | Miałem swego czasu tu ciekawą dyskusję z jednym z anonimowych użytkowników forum, o tym czy własność to władza. Ja tak twierdziłem a on temu przeczył. Miał też w zaprzeczeniu interes, przyznał się do licznych posiadłości a pojęcie władzy wywołuje negatywne skojarzenie, jako właściciel nie chciał być z tym negatywnym obrazem kojarzony.
On zaprzeczał ale rzeczywistość zdaje się to potwierdzać. Wciąż i wciąż przeżywam liczne zdarzenia, w których informowany jestem o tym co mi wolno i co jest mi zabronione w związku z wolą właściciela.
Chciałbym ostatecznie wyjaśnić kwestię powiązania własności z władzą, dlatego sformułuję pewne pytanie.
Czy zakaz wstępu na cudzy teren prywatny i zakaz pobierania z tego tereny pożytku jest formą podporządkowania?
Kto to pytanie przeczytał tego proszę, żeby nie ignorował lecz na pytanie odpowiedział. Rozumiem, że na tabu, jakim również jest kapitał, spuszcza się zasłonę milczenia, ale z szacunku dla własnego intelektu proszę to tabu przełamać i odpowiedzieć. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 Dalej..#61 1 na 1 | Wera (1540 punktów) | Odp: Władza bez podwładnych | > >Miałem swego czasu tu ciekawą dyskusję z jednym z anonimowych użytkowników forum, o tym czy> >własność to władza."> Dziwię się , że ktokolwiek podważa tą tezę . Dla mnie oczywiste , własność jest władzą i jest od zawsze wykorzystywana jako źródło nacisku lub argumentu. Trudno się odnieść do dyskusji twojej z innym użytkownikiem, bo nic nie napisałeś o jego argumentach ( dlaczego przyszło mu do głowy, że własność to(przywilej, zło lub coś innego???).Własność nie jest władzą. Jeśli ktoś na ulicy wyciągnie mi portfel z kieszeni nic na to nie poradzę. Nie mam fizycznie możliwości decydować o losie mojego portfela i zarządzić, że pozostanie w mojej kieszeni. Własność jest umową prawną. Jeśli ukradniesz portfel, który prawnie należy do mnie, mam prawo ubiegać się do instytucji wyższych o odnalezienia i oddanie mi mojego portfela. Jeżeli złodziej zostanie ukarany, kara jest za to, że nie przestrzega zasad ustalonych i egzekwowanych przez państwo. Ja jako właściciel nie mam prawa karać kogoś za to, że ukradł mi mój portfel. |
nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Władza bez podwładnych | > >>Miałem swego czasu tu ciekawą dyskusję z jednym z anonimowych użytkowników forum, o tym czy> >>własność to władza."> >Dziwię się , że ktokolwiek podważa tą tezę . Dla mnie oczywiste , własność jest władzą i jest od zawsze wykorzystywana jako źródło nacisku lub argumentu. Trudno się odnieść do dyskusji twojej z innym użytkownikiem, bo nic nie napisałeś o jego argumentach ( dlaczego przyszło mu do głowy, że własność to(przywilej, zło lub coś innego???).> Własność nie jest władzą. Jeśli ktoś na ulicy wyciągnie mi portfel z kieszeni nic na to nie poradzę. Nie mam fizycznie możliwości decydować o losie mojego portfela i zarządzić, że pozostanie w mojej kieszeni.> Własność jest umową prawną. Jeśli ukradniesz portfel, który prawnie należy do mnie, mam prawo ubiegać się do instytucji wyższych o odnalezienia i oddanie mi mojego portfela. Jeżeli złodziej zostanie ukarany, kara jest za to, że nie przestrzega zasad ustalonych i egzekwowanych przez państwo. Ja jako właściciel nie mam prawa karać kogoś za to, że ukradł mi mój portfel.Ja bym poradzil na twoim miejscu. Zaczalbym się wydzierac - złodziej! - i wskazywać palcem na człowieka. Do egzekucji NORMY nie potrzeba żadnej instytucji, wystarczy zaszczepiona w umyśle wiara. Znormalizowane społeczeństwo zaatakuje każdego nienormalnego i zechce go ukarać. To jest instynkt. Instytucja to tylko sformalizowanie instynktu zaszczepionego w umyśle i objawiajacego się pod postacią emocji i stojącymi za nimi zachowaniami tzw. moralnymi. W gruncie rzeczy nie różnimy się od mrówek, które także atakują każdego nienormalnego osobnika,bo ten mógłby podważyć ich normalne społeczeństwo. |
#63 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Władza bez podwładnych | > Mam pewną ideę.Przekonaj do niej kogokolwiek. Nie udaje się = idea jest chora > Ujawnijmy własność i okaże się, czy rzeczywiście jest jak mówisz, czy własność jest pięknie rozproszona po 99,999% i tylko 0,001% ma trochę więcej i trochę mniej.1 Zacznij od siebie 2 Naucz się czytać. 3 Odnoś się do MOICH słów > Co, nie zrobisz?> Niczego nie ujawnisz?Przecież ci ujawniłem, czego jeszcze chcesz? Mam zapłacić podatek? Ile? Numer konta? Odzajączkuj się od mojej własności. > Zdradę twojej tajemnicy mienia surowo ukarzesz?> Dlaczego?Nie ukarzę - znów się najarałeś > Aaaaaa, bo jesteś chciwym, zakłamanym do szpiku kości, zachlannym, bezwzględnym, cwanym dziadem,> Są wyrazem mojej agresji.> Bywam agresywny.> Niby nie tak powinno się dyskutować ale z drugiej strony odnoszę silne wrażenie, że bez okazania Wam agresji nie ustąpicie.> Z drugiej storny czuję, że nie mogę, że mi nie wolno, bo jestes moim wrogiem.> Tak Cię Szarleyu odbieram jako mojego wroga.Wiesz co mam ale nie wiesz gdzie. I nie dowiesz się, bo taki najarany zawiścią świr jak ty, gotów podpalić mi dom.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| j23a (1186 punktów) | Odp: Władza bez podwładnych | > >Akurat  > Możesz zbudować 10 kanałów połączeń z siecią łańcucha blockow z rozpoznawaniem twarzy, głosu, odcisku palca, struktury tęczówki włącznie> Nikt Ci nie broniI obecni BTC ma to wszystko? Przecież jesteś całkowicie zależny od tego co przyjęto w BTC a nie co sam wymyślisz, to nie np. zdalne logowanie się na serwer własnym protokołem. > Możesz sobie wplesc w algorytm krypto ograniczenie transakcji. Dlaczego nie? Skoro użytkownicy tego zechcą.A chcą? Jak mają świra na punkcie anonimowości fikcyjnej? Czy w ogóle jakiejś oniryczności tego BTC i reszty (najlepsze jest hodowanie programowych kotów w Etherium). > Skoro użyłem pojęcia aplikacji to nie wprowadzaj definicji algorytmu, chyba że zamierzasz wprowadzać w błąd.Wcześniej były pojęcia: algorytm i implementacja algorytmu to się trzymaj tego (miałeś podkreślone). > Zapytałem czy różni się aplikacja od implementacji a Ty wyjeżdżasz z wywodem na temat algorytmu.Algorytm w połączeniach sieciowych to nie tylko szyfrowanie ale i cała sesja i jej nawiązanie. |
#65 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Władza bez podwładnych | > >Mam pewną ideę.> Przekonaj do niej kogokolwiek. Nie udaje się = idea jest chora> >Ujawnijmy własność i okaże się, czy rzeczywiście jest jak mówisz, czy własność jest pięknie rozproszona po 99,999% i tylko 0,001% ma trochę więcej i trochę mniej.> 1 Zacznij od siebie> 2 Naucz się czytać.> 3 Odnoś się do MOICH słów> >Co, nie zrobisz?> >Niczego nie ujawnisz?> Przecież ci ujawniłem, czego jeszcze chcesz? Mam zapłacić podatek?> Ile?> Numer konta?> Odzajączkuj się od mojej własności.> >Zdradę twojej tajemnicy mienia surowo ukarzesz?> >Dlaczego?> Nie ukarzę - znów się najarałeś> >Aaaaaa, bo jesteś chciwym, zakłamanym do szpiku kości, zachlannym, bezwzględnym, cwanym dziadem,> >Są wyrazem mojej agresji.> >Bywam agresywny.Sarley'u, proponuję Tobie porozmawiać ze słupem reklamowym na rogu ulic. Efekt ten sam będzie. > >Niby nie tak powinno się dyskutować ale z drugiej strony odnoszę silne wrażenie, że bez okazania Wam agresji nie ustąpicie.> >Z drugiej storny czuję, że nie mogę, że mi nie wolno, bo jestes moim wrogiem.> >Tak Cię Szarleyu odbieram jako mojego wroga.> Wiesz co mam ale nie wiesz gdzie. I nie dowiesz się, bo taki najarany zawiścią świr jak ty, gotów podpalić mi dom.To jest egzemplarz, za który ludzkość, a bynajmniej Polacy, winni się wstydzić a nie plusować na tym forum. Popatrz. On bredzi i dostaje plusy. (Nie zazdroszczę mu plusów). Ale sęk w tym ilu Polaków myśli podobnie jak on plusując go? To jest tragedia. Słaby, widzący tylko swoją krzywdę, którą wywołał sam. Tak że uciekł do Niemiec przed odpowiedzialnością i wstydem jaki przyniósł rodzinie. Człowiek nie poczuwający się do odpowiedzialności za własne postępki. Dziecinną metodą usprawiedliwienia, że wszyscy winni tylko nie on, choć sam nasrał sobie do życiorysu, modelowo wręcz. Czego teraz szuka na tym forum? Litości, pomocy, przyjaźni? SŁOWA DOBREGO? Tam przecież wykładał Hugo Steinhaus, przedwojenny profesor Uniwersytetu Lwowskiego, którego nawet doceniała tzw. "komuna", który brał czynny udział w pracy i doskonaleniu działania GUS-u? Taka siermięga-płaczek tylko przynosi wstyd uczelni, swojej niby "alma mater". Ten szuja, podpinając się pod bytność w w/w UW był, ale nie skończył. Wątpię by uczelnia wypuściła takiego matoła. Może był na pierwszym roku i później nie podołał? Bo jego pojęcia ekonomii były ważniejsze od tych jakie mu wykładano? Taki buraczano-plebejski odkrywca nowych praw, które nam tu serwuje. Ogólnie biorąc, jest takich wielu na tym forum, ale on bryluje. To jest okaz ignorancji, połączony z dureństwem myślenia, o ile takie jest.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Władza bez podwładnych | > I obecni BTC ma to wszystko?> Przecież jesteś całkowicie zależny od tego co przyjęto w BTC a nie co sam wymyślisz, to nie np. zdalne logowanie się na serwer własnym protokołem.Nie ale jest opens source i na jego bazie możesz zbudować co chcesz. A potem przekonać potencjalnych użytkowników, że to co stworzyłeś ma wartość i istnieje dla ich korzyści. Tak jak ja próbuję co poniektórych tu przekonać, że ujawnienie własności i opodatkowanie jej w miejsce opodatkowania biedy VATem ma wartość i przyniesie im korzyść taką, że system ograniczający manipulację i wyzysk człowieka przez człowieka stanie się po prostu znacznie efektywniejszy do systemu, w którym człowiek człowieka robi w konia. > >Możesz sobie wplesc w algorytm krypto ograniczenie transakcji. Dlaczego nie? Skoro użytkownicy tego zechcą.> A chcą? Jak mają świra na punkcie anonimowości fikcyjnej? Czy w ogóle jakiejś oniryczności tego BTC i reszty (najlepsze jest hodowanie programowych kotów w Etherium).Brnięcie w anonimowość posiadania krypto jest tą samą realizacją popędu do wyzysku, jaką przejawiają tu co poniektórzy anonimowi użytkownicy forum, broniący tajemnicy mienia i demokratycznego wyboru kłami i pazurami. Wcale nie twierdzę, że idea krypto jest prawidłowo rozwijana. Nie jest. Chciwi ludzie chcą z niej uczynić narzędzie rozwoju swojej zachłanności, szukając wszelkich metod na utajnienie posiadania krypto. Niemniej sama idea łańcucha bloków, rozproszonego zapisu księgi kapitału, pozostającej pod kontrolą zbiorowego administratora jest dobra. Trzeba z niej tylko wykluczyć popęd do tajemnic. > >Skoro użyłem pojęcia aplikacji to nie wprowadzaj definicji algorytmu, chyba że zamierzasz wprowadzać w błąd.> Wcześniej były pojęcia: algorytm i implementacja algorytmu to się trzymaj tego (miałeś podkreślone).> >Zapytałem czy różni się aplikacja od implementacji a Ty wyjeżdżasz z wywodem na temat algorytmu.> Algorytm w połączeniach sieciowych to nie tylko szyfrowanie ale i cała sesja i jej nawiązanie.Aplikacja to działanie. Aplikacja to działanie wg systemu określonego algorytmem. Użyłeś pojęcia SSL w odniesieniu do działania a konkretnie do zaszyfrowanego transferu danych, dzięki czemu nie możne skopiować twojej tożsamości i podszyć się pod nią, a zatem i dysponować twoimi środkami opisanymi w rozkładzie liczbowym, jak swoimi. System bankowy w żadnym sensie nie jest bezpieczniejszy od rozwiązania w łańcuchu bloków. Nawet gdybyś zredukował system bankowy do pokazywania facjaty Pani okienku, bo podpisywania kwitów i przenoszenia kwitów między oddziałami, to ktoś tak samo jak może złamać twój klucz prywatny, tak samo może podrobić twój dowód i podpis. Właściwie wygląda na to, że podrobienie dowodu i podpisu jest znacznie łatwiejsze niż złamanie klucza prywatnego. |
#67 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Władza bez podwładnych | > >>>Natomiast Patola będzie chlała wódę i miała wyjebane na twoje postulaty >>>>> >>>Bo miała już 400 lat temu, ma i będzie miała.> >>Fajnie tak sobie nazwać spolegliwych ludzi o niedorozwinietych emocjach patola co?> >>W pojęciu najemny robol nie ma żadnej pogardy a jedynie szacunek w odróżnieniu od twojej patoli, o której to patoli słyszałem już z nie jednych ust.> >Pierwszy raz słyszę i tylko wyłącznie od ciebie żeby robol było wyrazem szacunku.> >Jest to wyraz pogardy którego wielokrotnie go używasz.> >Nawet nie będę wklejał tu słownika bo wie to każdy prócz ciebie.> >Przepracowałem więcej w życiu niż ty i nigdy nie słyszałem by robol był wyrazem szacunku. Nigdy nie słyszałem by ktokolwiek się tak do kogoś zwracał.> >Więc mogę śmiało powtórzyć.> >Nie wiem z kim robiłeś ale pewnie z pracownikami a nie z robolami jak ich pogardliwe tu określasz> >Natomiast Patola będzie chlała wódę i miała wyjebane na twoje postulaty> >A pracownicy nie są zainteresowani.> >Kto cię zrozumie? Pracownik że robol to wyraz szacunku?> >Pracownik ma zrozumieć coś z tego co piszesz? Ja nie rozumiem.> >Bo ty jako nie posiadacz masz władzę nad posiadaczem i tego nie uznasz a zawsze napiszesz że tylko posiadacz ma władzę nad tobą.Skoro jak masz w tytule nic nie mówisz tytułując w wątku to po co zabierasz głos? > >>Proponuję eksperyment spoleczno-ekonimiczny ale do tego eksperymentu potrzebuje waszej >akceptacji na inny rodzaj stosunków społecznych na próbę. Bez akceptacji naslecie na >mnie waszych funkcjonariuszy, żeby mnie uwiezllili za kwestionowanie waszego świata.Idiota. Dręczący. > >Znam pełno pracowników którzy mają rodziny domy pracują i nie zrozumieliby co ty im właśnie proponujesz.> >Ktoś zaakceptował to co proponujesz?> >> Nazwanie kogos bardzo uczciwie robolem bez mienia, popychadlem Panów właścicieli, określenie kogoś tym kim naprawdę jest, bez żadnych kłamstw, jest wyrazem głębokiego dla tego człowieka.> Wasze cwaniackie określenia, będące wyrazem fałszywego szacunku dla podwładnych i prawdziwej manipulacji drugim czlowkiem dla własnej korzyści nie mają żadnej wartości.> Ludzie nauczeni braku kontroli nad własnym życiem, pojeni kłamstwami gadziego języka, zapomnieli już czym jest ludzka godność.> Ktoś musi im uświadomić kim są naprawdę, żeby wybudzic w nich pamięć o ich człowieczeństwie.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Władza bez podwładnych | > Wiesz co mam ale nie wiesz gdzie. I nie dowiesz się, bo taki najarany zawiścią świr jak ty, gotów podpalić mi dom.O zrodzeniu się zawiści w umysłach najemnych roboli bez żadnego mienia, bezwolnych popychadeł Panów właścicieli, właśnie mówię. Mówię o wybudzeniu takich emocji, skutkiem ujawnienia własności, że odczuwający je robol na twoje 50 zł za zapieprz od rana do nocy zdecyduje - NIE! I powie 100 zł albo NIC. Wydawać Ci się może, że stracisz, bo nie wydoisz już tak robola za 500 zł jak dotychczas. Ale nie rozumiesz, że wiele zyskasz na eliminacji z systemu kłamstwa, manipulacji, zastraszenia, przemocy, wyzysku. System opartu na wzajemnym zaufaniu okaże się wielokrotnie efektywniejszy, bo zamiast koncentrować całą energię na zrobieniu drugiego człowieka w konia, zamiast nieustannie bronić się przed zachłannością, bezwzględnością, wyzyskiem, cała energia pójdzie na rozwinięte, złożone współdziałanie. Czy zadajesz sobie sprawę ile efektywniejsze stałoby się przedsięwzięcie, gdyby robolom zależało o oszczędności i efektywnym zużyciu zasobów? Ale żeby zaczęło im zależeć muszę mieć elementarne poczucie sprawiedliwości i wspólnoty. A czy zdobędziesz elementarne poczucie sprawiedliwości i wspólnoty, jeżeli chciwy dziad będzie pchał się na twoim garbie do gwiazd? |
nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Władza bez podwładnych | > Skoro jak masz w tytule nic nie mówisz tytułując w wątku to po co zabierasz głos?> Idiota. Dręczący.Skoro nie masz nic do wyrażenia tylko do obrażenia to po co zajmujesz miejsce? Poobrażaj się przed lustrem to się trochę wyżyjesz. |
nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Władza bez podwładnych | > To jest egzemplarz, za który ludzkość, a bynajmniej Polacy, winni się wstydzić a nie plusować na tym forum. Popatrz. On bredzi i dostaje plusy. (Nie zazdroszczę mu plusów). Ale sęk w tym ilu Polaków myśli podobnie jak on plusując go? To jest tragedia. Słaby, widzący tylko swoją krzywdę, którą wywołał sam. Tak że uciekł do Niemiec przed odpowiedzialnością i wstydem jaki przyniósł rodzinie. Człowiek nie poczuwający się do odpowiedzialności za własne postępki. Dziecinną metodą usprawiedliwienia, że wszyscy winni tylko nie on, choć sam nasrał sobie do życiorysu, modelowo wręcz. Czego teraz szuka na tym forum? Litości, pomocy, przyjaźni? SŁOWA DOBREGO? Tam przecież wykładał Hugo Steinhaus, przedwojenny profesor Uniwersytetu Lwowskiego, którego nawet doceniała tzw. "komuna", który brał czynny udział w pracy i doskonaleniu działania GUS-u? Taka siermięga-płaczek tylko przynosi wstyd uczelni, swojej niby "alma mater". Ten szuja, podpinając się pod bytność w w/w UW był, ale nie skończył. Wątpię by uczelnia wypuściła takiego matoła. Może był na pierwszym roku i później nie podołał? Bo jego pojęcia ekonomii były ważniejsze od tych jakie mu wykładano? Taki buraczano-plebejski odkrywca nowych praw, które nam tu serwuje. Ogólnie biorąc, jest takich wielu na tym forum, ale on bryluje. To jest okaz ignorancji, połączony z dureństwem myślenia, o ile takie jest.Niezgodne przekonanie kłuje? Jak ktoś w ogóle śmie nie zgadzać się z Tobą i chcieć czegoś odmiennego niż Ty? Jak kogoś takiego można w ogóle dopuścić do głosu? Bo Wy przecież już pięknie urządziliście świat i o co chodzi? Spróbuj tak bez oskarżeń, bez obwiniania, bez poniżania, bez pogardzania. Po prostu wydobądź z siebie jakiś dobry argument. Czy masz zdolność zakwestionować niezgodne zdanie bez pogardy? Użyć sformułowania - ja tak nie uważam, uważam inaczej, bo ...... Wysoko wykształcony kolego? Który dotykał się w swoim życiu z wieloma wysoko utytułowanymi osobami? Masz tę zdolność? Masz coś do powiedzenia poza wyrzuceniem z siebie pogardy dla tego co nie jest takie samo jak Ty? |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Władza bez podwładnych |
> >Wszystko byleby tylko własność nie została uznana za władzę, bo gdyby została uznana za władzę, wówczas z istoty władzy musiałby istnieć w interesie wszytkich, nie tylko w interesie Panów właścicieli ale także w interesie podwładnych im robotników najemnych.> Ja jestem najemny aktualnie a mam własny teren i ?I masz władzę wynikającą z posiadania terenu i jednocześnie zależysz od zatrudniających Cię posiadaczy.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
#72 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Władza bez podwładnych | Znów kompletnie odjechałeś i nawet nie wiesz z kim rozmawiasz. Jesteś agresywny wobec mnie że Bezos i Gates są bogaci, ale Twoje emocje spowodują że podpalisz mój dom a nie ich pałace. Kompletny odjazd w zawiść. Jesteś niebezpieczny > O zrodzeniu się zawiści w umysłach najemnych roboli bez żadnego mienia, bezwolnych popychadeł Panów właścicieli, właśnie mówię.1 A widziałeś kiedyś kogoś takiego? Bo ja nie. Ty jesteś jedynym, który siebie tak postrzega 2 Zawiścisz komuś owoców jego PRACY? Z Twoimi dochodami powinieneś mieć olbrzymi dom!! > Mówię o wybudzeniu takich emocji, skutkiem ujawnienia własności, że odczuwający je robol na twoje 50 zł za zapieprz od rana do nocy zdecyduje - NIE!O czym piszesz? Bo znów sam siebie nie rozumiesz Ciebie nie interesuje to czy ktoś do majątku doszedł pracą czy złodziejstwem, twoją zawiść budzi fakt że coś ma. > I powie 100 zł albo NIC.I nie powie NIC, wisi mi to kiedy k.... zrozumiesz, że nikogo nie zatrudniam, a kiedy zatrudniałem to albo w spółdzielczych strukturach czyli mieli prawo do zysku albo płaciłem godziwie i nikt z roboty nie uciekał Kiedy zrozumiesz? Nigdy, bo zawiść ne pozwala rozumieć. "Szarley coś ma! Szarley jest zły" > Wydawać Ci się może, że stracisz, bo nie wydoisz już tak robola za 500 zł jak dotychczas.Znów chochoł, znów urojenia > Czy zadajesz sobie sprawę ile efektywniejsze stałoby się przedsięwzięcie, gdyby robolom zależało o oszczędności i efektywnym zużyciu zasobów?A na czym, najarany debilu, polega największa zaleta spółdzielczości? > Ale żeby zaczęło im zależeć muszę mieć elementarne poczucie sprawiedliwości i wspólnoty.A na czym, najarany debilu, polega największa zaleta spółdzielczości? > A czy zdobędziesz elementarne poczucie sprawiedliwości i wspólnoty, jeżeli chciwy dziad będzie pchał się na twoim garbie do gwiazd?To się nie pchaj na moim garbie.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Władza bez podwładnych | > Znów kompletnie odjechałeś i nawet nie wiesz z kim rozmawiasz. Jesteś agresywny wobec mnie że Bezos i Gates są bogaci, ale Twoje emocje spowodują że podpalisz mój dom a nie ich pałace.> Kompletny odjazd w zawiść. Jesteś niebezpiecznyJestem wobec Ciebie agresywny, bo ośmieszasz, poniżasz i gardzisz ideą jawnego kapitału i podatku od własności, propagując utajniony kapitał i podatek od biedy VAT na dopłaty dla Panów właścicieli. > >O zrodzeniu się zawiści w umysłach najemnych roboli bez żadnego mienia, bezwolnych popychadeł Panów właścicieli, właśnie mówię.> 1 A widziałeś kiedyś kogoś takiego?Trzeba było pójść ze mną do roboty organizowanej przez agencję pracy tymczasowej w czasach kryzysu. Było ich na pęczki. Idź i wsiądź do jednego z autobusów jakie rozsyłają globalne koncerny budujące fabryki w specjalnych strefach ekonomicznych na preferencyjnych warunkach podatkowych i przy państwowych subwencjach, po wioskach zgarniając biedotę do roboty. Zobaczysz. Bo ja nie. Ty jesteś jedynym, który siebie tak postrzega Widzisz to co chcesz zobaczyć. Powodzi się to i świat jest sprawiedliwy. Można? > Ciebie nie interesuje to czy ktoś do majątku doszedł pracą czy złodziejstwem, twoją zawiść budzi fakt że coś ma.Gdyby mi było obojętne, to chciałbym Cię ukarać. A ja nie chcę Cię karać. Chcę ujawnienia własności i opodatkowania własności nawet nie twojej ale ludzi, którzy potencjalnie wezmą udział w eksperymencie społeczno-ekonomicznym w specjalnej strefie. Wszystkiego czego od Ciebie oczekują to zaakceptowania eksperymentu na twoim terenie, w twoim państwie. Tzn. nie przysyłania swoich funkcjonariuszy, żeby VAT biedocie podczas wymiany handlowej dla na dotacje dla bogaczy. |
#74 1 na 1 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Władza bez podwładnych | > A na czym, najarany debilu, polega największa zaleta spółdzielczości?Za bardzo wkrecilem się w twoją agresję I stałem się podobny w rozmowie. Musze się opanować. To nie ma sensu. Obaj już się nie słuchamy tylko krzyczymy na siebie. |
#75 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Władza bez podwładnych | > Jestem wobec Ciebie agresywny,Tak, jesteś. i dobrze, że adres mojego domu jest przed tobą tajny, bo gotów jesteś go spalić z zawiści > >>O zrodzeniu się zawiści w umysłach najemnych roboli bez żadnego mienia, bezwolnych popychadeł Panów właścicieli, właśnie mówię.> >1 A widziałeś kiedyś kogoś takiego?> Trzeba było pójść ze mną do roboty organizowanej przez agencję pracy tymczasowej w czasach kryzysu. Było ich na pęczki.Zarabiasz więcej niż kilkoro polskich nauczycieli nie użalaj się nad sobą, bo jesteś w tym żałosny > Powodzi się to i świat jest sprawiedliwy.Kilka lat temu powodziło ci się dużo bardziej niż mnie. > A ja nie chcę Cię karać.A za co ? > Chcę ujawnienia własności i opodatkowania własności nawet nie twojej ale ludzi, którzy potencjalnie wezmą udział w eksperymencie społeczno-ekonomicznym w specjalnej strefie.A buduj sobie tę strefę ! Mnie nic do tego ! > Wszystkiego czego od Ciebie oczekują to zaakceptowania eksperymentu na twoim terenie,Na moim terenie? Kup sobie teren. Na moim terenie ja pracuję i ja zbieram owoce. To budzi twoją agresję. Powtórzę: Twoją agresję budzi fakt, że ktoś pracuje i je owoce swojej pracy. Wiem, nazywasz to egoizmem, ale nie mam ochoty pracować na twoje potrzeby i nie masz żadnego prawa tego ode mnei wymagać > w twoim państwie.W moim państwie nie mam takiej władzy, żeby ci dać nawet hektar ziemi > Tzn. nie przysyłania swoich funkcjonariuszy,Nie mam funkcjonariusz najarany debilu. znów odlot > Obaj już się nie słuchamy tylko krzyczymy na siebie.Tak, TY kompletnie nie czytasz tego co piszę. Widzisz we mnie człowieka, który ma wielką władzę bo nie pozwala ci swobodnie decydować o tym, kto ma zbierać jabłka w moim sadzie Uzurpujesz sobie prawo do władzy w cudzych domach, ogrodach, na cudzych polach Chcesz jeść za cudze i stroisz to w dyrdymały o swojej biedzie Na temat spółdzielczości się nie wypowiedziałeś, bo boli cię że murarz może być jednocześnie współwłaścicielem swojej firmy.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|