 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-06-2020 18:31 | szarley (54913 punktów) | Do Elaspa
3 na 3 | 12 IV 2020 www.racjonalista.pl/forum.php/s,813243#w813771Szarley: Od kilku tygodni w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń I POLICJA KARZE MANDATAMI Od kilku tygodni nie wolno Polakom odwiedzać grobów swoich bliskich PiSowi wolno urządzić zgromadzenia w centrum Warszawy Elasp: Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona.Szarley: Prezesowi wolno. To nie jest pogarda? To jak to nazwiesz? Arogancja? Przywileje władzy w stylu Urbana? Elasp Jest to naruszenie prawa. Można naruszyć prawo z wielu powodów, niekonieczne z pogardy dla niego czy dla kogoś. Minęły 2 miesiące Sprawa została wyjaśniona? Poseł PiS dostał mandat? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >>>>>>I? Dr Kaczyński złamał prawo co jest za, co przeciw?> >>Powtórzę pytanie. Kaczyński złamał prawo co jest za a co przeciw?> > W jaki sposób złamał prawo, jeżeli uzyskał zgodę od zarządcy cmentarza?> 1 Podczas uroczystości pod pomnikiem naruszył (wraz z kuzynem) sanitarne przepisy. Za to się w Polsce płaciło słone mandaty!Itd. Prośba do wszystkich wypowiadających się: 1. Proszę wskazać dokładne brzmienie obowiązujących wtedy przepisów sanitarnych, 2. Proszę wskazać, w jaki sposób dr Kaczyński naruszył te przepisy. Bez 1 i 2 dyskusja jest mniej więcej na poziomie piosenki Kazika, a przecież Racjonalista.pl z samej nazwy zobowiązuje nas wszystkich do posługiwania się argumentami. |
#32 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >>>>>>>I? Dr Kaczyński złamał prawo co jest za, co przeciw?> >>>Powtórzę pytanie. Kaczyński złamał prawo co jest za a co przeciw?> >> W jaki sposób złamał prawo, jeżeli uzyskał zgodę od zarządcy cmentarza?> >1 Podczas uroczystości pod pomnikiem naruszył (wraz z kuzynem) sanitarne przepisy. Za to się w Polsce płaciło słone mandaty!> Itd.> Prośba do wszystkich wypowiadających się:> 1. Proszę wskazać dokładne brzmienie obowiązujących wtedy przepisów sanitarnych,> 2. Proszę wskazać, w jaki sposób dr Kaczyński naruszył te przepisy.> Bez 1 i 2 dyskusja jest mniej więcej na poziomie piosenki Kazika, a przecież Racjonalista.pl z samej nazwy zobowiązuje nas wszystkich do posługiwania się argumentami.Spytaj się policji. Cały naród minus jeden poseł dał się zamknąć w domu ze strachu przed mandatem od policji a jednocześnie realizował wytyczne by to gówno się nie rozprzestrzeniało a ty pytasz jaki przepis złamał? Więc Ci mówię. Ten jeden człowiek miał potrzebę życiową która ze strachu przed bardzo wysokim mandatem i wirusem nie zrealizowali Polacy. Zrobiono zemnie durnia. Won siedzieć w domu. Takiej degrengolady władzy nie pamiętam po 89 Jaki przepis zabraniał mycia auta? Jaki przepis zabraniał zmiany kół na letnie? |
#33 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >>>>>>>I? Dr Kaczyński złamał prawo co jest za, co przeciw?> >>>Powtórzę pytanie. Kaczyński złamał prawo co jest za a co przeciw?> >> W jaki sposób złamał prawo, jeżeli uzyskał zgodę od zarządcy cmentarza?> >1 Podczas uroczystości pod pomnikiem naruszył (wraz z kuzynem) sanitarne przepisy. Za to się w Polsce płaciło słone mandaty!> Prośba do wszystkich wypowiadających się:> 1. Proszę wskazać dokładne brzmienie obowiązujących wtedy przepisów sanitarnych,Ciekawa metoda ucieczki od argumentów. KAŻDA polska gazeta pisała, każda polska telewizyjna stacja informowała o przypadkach karania obywateli mandatami za gromadzenie się w większych grupach. Ktoś urządził grila w ogródku i przyjeżdżała policja. Kaczyński i jego kuzyn mandatów nie otrzymali p. Ciarka rzecznik policji tłumaczył, że kuzyn Kaczyńskiego pełnił państwowe obowiązki. . Tymczasem podczas pełnienia służbowych obowiązków sklepowe miały maseczki Elasp: Cytat: Bo nie masz rozeznania w sprawach Polski.
Powinieneś to powiedzieć do lustra > 2. Proszę wskazać, w jaki sposób dr Kaczyński naruszył te przepisy.Uczestnicząc w zgromadzeniu pod pomnikiem. Ja rozumiem, że to Twój idol, brak krytycyzmu wobec idoli nieprzyjemnie trąci. Cmentarze były zamknięte, mojej rodzinie nie było wolno odwiedzić grobów, Kaczyński pokazał że jest z innej gliny Nie lekceważ Kazika, beznadziejna piosenka, ale wykrzyczał rozgoryczenie wielu ludzi. Nagrodą była cenzura. Dwie osoby protestowały przed rozgłośnią i dostały mandaty za zbyt bliską odległość od siebie. Nie było Cię wtedy w Polsce, czy byłeś ślepy i głuchy? A może klapki na oczach uzadaniają chwalbę wszystkiego co robi dr Kaczyński? (co do zamachu stanu ze strony opozycji to jakoś nie doczekałem uzasadnienia)
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
Informacja z 19 kwietnia dotycząca cmentarzy w Krakowie. "Zmiany w funkcjonowaniu cmentarzy komunalnych Zamknięte są wszystkie kaplice cmentarne i sale pożegnać administrowane przez Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie z wyłączeniem kaplicy prowadzonej przez parafię na cmentarzu Rakowickim. Od czwartku, 26 marca do odwołania skróceniu ulegają godziny otwarcia cmentarzy komunalnych w Krakowie. Będą one czynne w godzinach od godz. 7.00 do godz. 16.00. Obydwa powyższe ograniczenia dotyczą następujących cmentarzy: Rakowickiego, Podgórskiego oraz Starego Podgórskiego, Prądnik Czerwony, Grębałów, Mydlniki, Bronowice, Wola Duchacka, Prokocim, Pychowice, Kobierzyn-Lubostroń i Czerwone Maki." www.krakow(*)unalnych_podczas_epidemii.html Podkreślenie moje. Cmentarze nie były więc zamknięte. Drugi materiał - z 3 kwietnia: "Większość cmentarzy w Polsce zostało zamkniętych, a włodarze niektórych miast zastanawiają się na tym krokiem. Wszystko przez nowe obostrzenia wprowadzone przez Radę Ministrów. Rzecznik rządu Piotr Müller wyjaśnia jednak, że to niezrozumienie regulacji, a nekropolie mogą pozostać otwarte." bezprawnik.pl/cmentarze-moga-byc-otwarte/ Dr Kaczyński był na cmentarzu 10 kwietnia. Zobaczmy jeszcze to (tamże): "Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Warszawie poinformował wczoraj, że w związku ze stanem epidemii wszystkie cmentarze w Warszawie zostaną zamknięte. Zakaz wejścia nie będzie dotyczył jedynie osób uczestniczących w pogrzebach. "Zgodnie z §17.1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zamknięte zostają cmentarze dla osób odwiedzających od dnia 1 kwietnia do dnia 11 kwietnia 2020 roku" - wskazano w komunikacie."" Znowu podkreślenie moje. Gdybym był zwolennikiem teorii spiskowej powiedziałbym, że to bezprawne rozporządzenie wprowadzono tylko po to, by uniemożliwić wizytę na cmentarzu drowi Kaczyńskiemu. Wiemy, jakie dziwaczne decyzje podejmowano w Warszawie odnośnie warunków zabudowy na Srebrnej. |
#35 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > Informacja z 19 kwietnia dotycząca cmentarzy w Krakowie> Podkreślenie moje. Cmentarze nie były więc zamknięte.Powązki są w Krakowie???? > Drugi materiał - z 3 kwietnia:> "Większość cmentarzy w Polsce zostało zamkniętych, a włodarze niektórych miast zastanawiają się na tym krokiem. Wszystko przez nowe obostrzenia wprowadzone przez Radę Ministrów. Rzecznik rządu Piotr Müller wyjaśnia jednak, że to niezrozumienie regulacji, a nekropolie mogą pozostać otwarte."Powązki były zamknięte > Dr Kaczyński był na cmentarzu 10 kwietnia. Z kuzynem pod pomnikiem też
A udział w takich zgromadzeniach był karany mandatami Jakoś od tego uciekasz, choć to właśnie podałem jako złamanie prawa
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> Powązki były zamknięte Czy były zamknięte zgodnie z prawem? Wskaż to prawo, tzn. wskaż podstawę prawną. > > Dr Kaczyński był na cmentarzu 10 kwietnia.> Z kuzynem pod pomnikiem też> A udział w takich zgromadzeniach był karany mandatami Co nazywasz "zgromadzeniem"? Dwóch ludzi to "zgromadzenie"? > Jakoś od tego uciekasz, choć to właśnie podałem jako złamanie prawa Nie, od niczego nie uciekam, przeciwnie, szukam jakiegoś sensu w Twoich wypowiedziach. Chyba będzie najlepiej, jeżeli przeczytasz dokładnie to, co napisałem powyżej. Zobaczysz wtedy, ze ów "zakaz" był 1) bezprawny, 2) wymierzony specjalnie w Kaczyńskiego, co do którego mogło być pewne jak amen w pacierzu, że przyjedzie na cmentarz w okrągłą dziesiątą rocznicę katastrofy. I widać prowokacja osiągnęła swój efekt, bo łyknęli ją tacy ludzie jak Kazik, Ty, Farmer i wielu (zbyt wielu) innych... |
#37 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Do Elaspa | > I widać prowokacja osiągnęła swój efekt, bo łyknęli ją tacy ludzie jak Kazik, Ty, Farmer >i wielu (zbyt wielu) innych... Interpretacja zapisów rozporządzenia w interesującym nas obszarze zależy od rozumienia określenia " podstawowych potrzeb życiowych" i jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy są to wyłącznie potrzeby związane z zapewnieniem minimalnych warunków egzystencji i przetrwania (żywność, odzież, mieszkanie), czy też zaspokojenie innych potrzeb takich jak potrzeby duchowe, kulturalne
Czytaj więcej na Prawo.pl: www.prawo.(*)owodu-koronawirusa,499003.htmlO czym Ty piszesz? Żyłeś na odludziu? Jestem z Podkarpacia niemal epicentrum PIS i ludzie zostali w domach. Przekaz był prosty zostań w domu, tu cmentarz kościół to jedna z podstawowych potrzeb życiowych. Tak to zrozumieli ludzie i tak było. Myślisz że ludzie są aż takimi debilami?Nie nie są. Zostali w domu. Jeden poseł nie został i nic tego nie zmieni po wsze czasy. Tu ludzie chowali swoje matki ojców w tym czasie. HUJ tam kogo obchodziło jakaś: > wymierzony specjalnie w Kaczyńskiego, co do którego mogło być pewne jak amen w >pacierzu, że przyjedzie na cmentarz w okrągłą dziesiątą rocznicę katastrofyZrobił to bo miał taką potrzebę. Ludzie też mieli takie potrzeby ale strach przed mandatem i wirusem kazał im zostać im w domu. Zobaczyli potem jednego posła który był na cmentarzu choć im wmówiono że mają siedzieć w domu.
|
#38 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >Powązki były zamknięte> Czy były zamknięte zgodnie z prawem? Wskaż to prawo, tzn. wskaż podstawę prawną.Prawnicza sztuczka w obronie kogoś, kto okazał Polakom pogardę? Jeśli pogarda była zgodna z prawem staje się szlachetna? Powązki były zamknięte. > >> Dr Kaczyński był na cmentarzu 10 kwietnia.> > Z kuzynem pod pomnikiem też> >A udział w takich zgromadzeniach był karany mandatami> Co nazywasz "zgromadzeniem"? Dwóch ludzi to "zgromadzenie"?Mości Elaspie! Rżnięcie głupa nie jest argumentem w dyskusji. Dobrze wiesz, że w zgromadzeniu 10 IV pod pomnikiem w Warszawie uczestniczyło więcej niż dwóch ludzi. Przywołuję kuzyna dra Kaczyńskiego, żeby uniemożliwić powołanie argumentu Ciarki, że uroczystość była obowiązkiem państwowym > >Jakoś od tego uciekasz, choć to właśnie podałem jako złamanie prawa> Nie, od niczego nie uciekam, przeciwnie, szukam jakiegoś sensu w Twoich wypowiedziach. Chyba będzie najlepiej, jeżeli przeczytasz dokładnie to, co napisałem powyżej.Przeczytałem dokładnie > Zobaczysz wtedy, ze ów "zakaz" był 1) bezprawny,Więc należy oddać zapłacone mandaty 2) wymierzony specjalnie w Kaczyńskiego, ... który poniósł konsekwencje? > co do którego mogło być pewne jak amen w pacierzu, że przyjedzie na cmentarz w okrągłą dziesiątą rocznicę katastrofy.Mogło być pewne że pojedzie na cmentarz, na którym nie spoczywa NIKT Z jego rodziny, kto w tej katastrofie zginął? > I widać prowokacja osiągnęła swój efekt,Biedactwo... O Kaczyńskim mogę napisać kilka negatywnych opinii, ale nigdy nie uznam, że jest głupcem!! Jest wytrawnym politykiem, który na takie prowokacje nabrać się nie da
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
To nie są żadne argumenty. Nie chodzi o przekaz, chodzi o prawo i o to, czy zostało złamane, czy nie. Przemyśl to, co napisałem powyżej, bo z tego com napisał wynika, że dałeś się nabrać na prowokację warszawskiego Ratusza i łyknąłeś ją jak pelikan. Możesz tylko powiedzieć sobie "nie ja jeden". W tej prowokacji chodziło właśnie o przekaz i fakt, że mówisz właśnie o przekazie, a nic o prawie, dowodzi, że prowokacja odniosła zamierzony cel. Zastanów się, jak bardzo dałeś się nabrać i zrobić w "wała". Widać też doskonale, jak traktują Cię ludzie, na których zamierzasz (a jakże!) głosować. |
#40 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
Nie odpowiadaj pochopnie, zastanów się nad tym co napisałem. |
#41 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Do Elaspa | > To nie są żadne argumenty. Nie chodzi o przekaz, chodzi o prawo i o to, czy zostało złamane, czy nie. Przemyśl to, co napisałem powyżej, bo z tego com napisał wynika, że dałeś się nabrać na prowokację warszawskiego Ratusza i łyknąłeś ją jak pelikan. Możesz tylko powiedzieć sobie "nie ja jeden". W tej prowokacji chodziło właśnie o przekaz i fakt, że mówisz właśnie o przekazie, a nic o prawie, dowodzi, że prowokacja odniosła zamierzony cel. Zastanów się, jak bardzo dałeś się nabrać i zrobić w "wała".> nterpretacja zapisów rozporządzenia w interesującym nas obszarze zależy od rozumienia określenia " podstawowych potrzeb życiowych" i jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy są to wyłącznie potrzeby związane z zapewnieniem minimalnych warunków egzystencji i przetrwania (żywność, odzież, mieszkanie), czy też zaspokojenie innych potrzeb takich jak potrzeby duchowe, kulturalne
Czytaj więcej na Prawo.pl: www.prawo.(*)owodu-koronawirusa,499003.html
Trzeci raz Ci to wklejam. Proszę Cię. Byłeś taki odważny wówczas? Ja jechałem zmieniać koła przekonany że to jest potrzeba życiowa. Rozumiesz?Zmiana kół a ja robię sobie alibi jak przestępca. Tydzień później czytam że zmiana kół nie jest potrzebą życiową. Ten przepis powyżej to była prowokacja? Do jeban_ia mandatami od uznania? Byłem na myjni to czułem się jak qrwa gangster. Auto mi ptaki zesrały a czułem się jak bym kradł coś jak myłem z tych gówien bo jak się wytłumaczę już po że miałem tak uwalone auto gdyby policja wjechała już po myciu? Durnia ze mnie zrobili i z ludzi. Piszesz o prawie? ok więc napisz mi co to są podstawowe potrzeby życiowe. Jak wrócą te przepisy to będę się powoływał na Ciebie. |
#42 4 na 4 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Do Elaspa | > To nie są żadne argumenty. Nie chodzi o przekaz, chodzi o prawo i o to, czy zostało złamane, czy nie. Przemyśl to, co napisałem powyżej, bo z tego com napisał wynika, że dałeś się nabrać na prowokację warszawskiego Ratusza i łyknąłeś ją jak pelikan. Możesz tylko powiedzieć sobie "nie ja jeden". W tej prowokacji chodziło właśnie o przekaz i fakt, że mówisz właśnie o przekazie, a nic o prawie, dowodzi, że prowokacja odniosła zamierzony cel. Zastanów się, jak bardzo dałeś się nabrać i zrobić w "wała". Widać też doskonale, jak traktują Cie ludzie, na których zamierzasz (a jakże!) głosować.www.rp.pl/(*)0-zl---od-czego-to-zalezy.htmlCzyli wszyscy obywatele ukarani mandatami na PODSTAWIE SPECUSTAWY KORONOWIRUSOWEJ dali się zrobić w konia bo tak na prawdę prawo nie zabraniało zgromadzeń i odstępu mniejszego niż 1,5 metra? MINISTRA ZDROWIAz dnia 24 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidem: 3a. 1. W okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze, z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu: 1) wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, lub pozarolniczej działalności gospodarczej, lub prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym, oraz zakupu towarów i usług z tym zwią- zanych; 2) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej, tej osoby, osoby jej najbliższej w rozumieniu art. 115 § 11 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz. U. z 2019 r. poz. 1950 i 2128), a jeżeli osoba przemieszczająca się pozo- staje we wspólnym pożyciu z inną osobą - także osoby najbliższej osobie pozostającej we wspólnym pożyciu, oraz zakupu towarów i usług z tym związanych; 3) wykonywania ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19, w tym w ramach wolontariatu; 4) sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych." Pod który punkt podpadają odwiedziny z ferajną kolegów grobu brata? |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> >I widać prowokacja osiągnęła swój efekt,> Biedactwo... O Kaczyńskim mogę napisać kilka negatywnych opinii, ale nigdy nie uznam, że jest głupcem!! Jest wytrawnym politykiem, który na takie prowokacje nabrać się nie da Niczego nie rozumiesz - aż trudno uwierzyć, że jesteś tak bardzo lekkomyślny. Kaczyński mógł widzieć o prowokacji (o tym, że zakaz jest wymierzony w niego), ale jest 1) człowiekiem pryncypialnym i nie rezygnuje z określonego celu tylko dlatego, że ktoś szykuje w związku z tym prowokację, 2) przeliczył sobie zyski i straty i doszedł do wniosku (słusznego, jak sądzę), że rachunek potwierdza jego decyzję (by jechać). Przecież gdyby nie pojechał, rozległyby się głosy, że jest tchórzem, że się boi itd. |
#44 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Do Elaspa | > > To nie są żadne argumenty. Nie chodzi o przekaz, chodzi o prawo i o to, czy zostało złamane, czy nie. Przemyśl to, co napisałem powyżej, bo z tego com napisał wynika, że dałeś się nabrać na prowokację warszawskiego Ratusza i łyknąłeś ją jak pelikan. Możesz tylko powiedzieć sobie "nie ja jeden". W tej prowokacji chodziło właśnie o przekaz i fakt, że mówisz właśnie o przekazie, a nic o prawie, dowodzi, że prowokacja odniosła zamierzony cel. Zastanów się, jak bardzo dałeś się nabrać i zrobić w "wała". Widać też doskonale, jak traktują Cie ludzie, na których zamierzasz (a jakże!) głosować.> www.rp.pl/(*)0-zl---od-czego-to-zalezy.html> Czyli wszyscy obywatele ukarani mandatami na PODSTAWIE SPECUSTAWY KORONOWIRUSOWEJ dali się zrobić w konia bo tak na prawdę prawo nie zabraniało zgromadzeń i odstępu mniejszego niż 1,5 metra?Tak. j****a mega prowokacja w stylu qrwa NORTH KOREA. Zagońmy 38 milionów ludzi do domu. Bo jeden poseł ma iść na cmentarz dziesiątego.....i qrwa okazuje że wg.Elaspa 38 milionów ludzi dało się zagonić do domu przez prowokacje na jednym pośle. JPRDL |
#45 3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> Tak. j****a mega prowokacja w stylu qrwa NORTH KOREA. Zagońmy 38 milionów ludzi do domu. Bo jeden poseł ma iść na cmentarz dziesiątego.....i qrwa okazuje że wg.Elaspa 38 milionów ludzi dało się zagonić do domu przez prowokacje na jednym pośle. JPRDLFanboy level: infinity 😂😂😂😂 Czyli minister zdrowia i rząd poprzez specustawę koronowirusową chciał sprowokować prezesa? 😂😂😂😂 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|