 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-06-2020 18:31 | szarley (54913 punktów) | Do Elaspa
3 na 3 | 12 IV 2020 www.racjonalista.pl/forum.php/s,813243#w813771Szarley: Od kilku tygodni w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń I POLICJA KARZE MANDATAMI Od kilku tygodni nie wolno Polakom odwiedzać grobów swoich bliskich PiSowi wolno urządzić zgromadzenia w centrum Warszawy Elasp: Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona.Szarley: Prezesowi wolno. To nie jest pogarda? To jak to nazwiesz? Arogancja? Przywileje władzy w stylu Urbana? Elasp Jest to naruszenie prawa. Można naruszyć prawo z wielu powodów, niekonieczne z pogardy dla niego czy dla kogoś. Minęły 2 miesiące Sprawa została wyjaśniona? Poseł PiS dostał mandat? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#121 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > Hołownia, gdyby został wybrany, byłby niewolnikiem wielkiego kapitału, który finansuje jego kampanię,Rozumiem, że masz jakieś informacje na ten temat, kampanię Dudy finansuje budżet państwa, przecież jeździ po kraju jako prezydent > i któremu nie w smak prospołeczny Duda.Prospołeczny? Społeczeństwu nie są potrzebne niezawisłe sądy?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#122 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >Natomiast o jego choćby jednym konkretnym poglądzie.. nadal cisza.> Bo one nie mają większego znaczenia, tak jak nie mają znaczenia szczegóły fabuły serialu "Na Wspólnej".Nie napisałem o poglądach w znaczeniu politycznym. Jego poglądy są interesujące; myślę, że dość dobrze diagnozuje rzeczywistość, w tym rzeczywistość religijną. Co zamiarów związanych z działaniami: tu można się spierać czy mają znaczenie czy nie, bo to zależy od tego co zrobi Hołownia nawet jeśli wyborów nie wygra. A nie wygra. > Hołownia, gdyby został wybrany, byłby niewolnikiem> wielkiego kapitału, który finansuje jego kampanię, i> któremu nie w smak prospołeczny Duda.Ma pan na myśli 'wielki kapitał' Ryszarda Wojtkowskiego czy Michała Koboskot. Czyli jak wielki ten kapitał pana zdaniem został zainwestowany i co zreczeni panowie w zamian oczekują?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >Hołownia, gdyby został wybrany, byłby niewolnikiem wielkiego kapitału, który finansuje jego kampanię,> Rozumiem, że masz jakieś informacje na ten temat, kampanię Dudy finansuje budżet państwa, przecież jeździ po kraju jako prezydent> >i któremu nie w smak prospołeczny Duda.> Prospołeczny?> Społeczeństwu nie są potrzebne niezawisłe sądy? Są, i dlatego trzeba uwolnić polskie sadownictwo od kilkuset rodzin prawniczych, które zrobiły sobie z niego prywatny folwark. |
#124 -1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> Czyli jak wielki ten kapitał pana zdaniem został zainwestowany i co zreczeni panowie w zamian oczekują? To chyba najlepiej wyjaśniliby sami zainteresowani. Chodzi w ostateczności o przywrócenie stanu sprzed 2015 r., kiedy to bogacić się mogła warstwa uprzywilejowana, a człowiek znajdujący się poza nią miał zarabiać 1200 zł miesięcznie lub 5 zł na godzinę. |
#125 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >Społeczeństwu nie są potrzebne niezawisłe sądy?> Są, i dlatego trzeba uwolnić polskie sadownictwo od kilkuset rodzin prawniczych, które zrobiły sobie z niego prywatny folwark.Trzeba uwolnić sądownictwo od złych sędziów, stworzyć mechanizmy zapobiegające patologiom w sądach, trzeba zreformować sądy, a przede wszystkim zreformować prawo, bo sędzia prawa nie stanowi. Pipcenie o komunistach w sądach jest tylko pipceniem 1 Komunistyczny prokurator Kaczyńskiemu nie przeszkadza 2 "Komunistyczni" sędziowie są na wymarciu Pochodzenie sędziego nie ma znaczenia, może być sędzią w 10-tym pokoleniu, byle był dobrym prawnikiem i miał poczucie sprawiedliwości. Ale nie wolno uzależniać sędziów od rządu ani od rządzącej partii!!! I nie jest argumentem, że Trybunał konstytucyjny zaczęła psuć PO. Zaczęła, więc należy to naprawiać a nie psuć dalej. Powołanie Piotrowicza i Pawłowicz do Tk to kolejny przykład arogancji Kaczyńskiego Doprawdy nie ma w Polsce sędziów z autorytetem i potencjałem na niezawisłość? Przypomnę : tematem wątku jest złamanie prawa przez Cysorza. Elasp: Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona. F.J. Strauss przyłapany na przekroczeniu prędkości zbluzgał policjanta "Pan wie kim ja jestem?" "Wiem i dlatego zapłaci pan najwyższy mandat" PiS obiecywał, że nie będzie w Polsce świętych krów. Są.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> Pipcenie o komunistach w sądach jest tylko pipceniem Nie było mowy (ja przynajmniej nie mówiłem) o "komunistach w sądach". > 1 Komunistyczny prokurator Kaczyńskiemu nie przeszkadza Znowu nie jesteś w stanie odróżnić zdarzenia od tendencji, reguły od przypadku. > 2 "Komunistyczni" sędziowie są na wymarciu> Pochodzenie sędziego nie ma znaczenia, może być sędzią w 10-tym pokoleniu, byle był dobrym prawnikiem i miał poczucie sprawiedliwości.> Ale nie wolno uzależniać sędziów od rządu ani od rządzącej partii!!! Wolno uzależniać od woli społeczeństwa, czy świat sędziowski ma być wyłączony spod zewnętrznej kontroli? > I nie jest argumentem, że Trybunał konstytucyjny zaczęła psuć PO. Zaczęła, więc należy to naprawiać a nie psuć dalej. Powołanie Piotrowicza i Pawłowicz do Tk to kolejny przykład arogancji Kaczyńskiego Wcale nie było o tym mowy, więc nie rozumiem tych uwag. > Doprawdy nie ma w Polsce sędziów z autorytetem i potencjałem na niezawisłość? Zapewne są - nie twierdzę, że nie ma. > Przypomnę : tematem wątku jest złamanie prawa przez Cysorza.> Elasp:> Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona.> F.J. Strauss przyłapany na przekroczeniu prędkości zbluzgał policjanta> "Pan wie kim ja jestem?"> "Wiem i dlatego zapłaci pan najwyższy mandat"> PiS obiecywał, że nie będzie w Polsce świętych krów. Są. Czy zdarzyło Ci się raz czy drugi nie zapłacić mandatu, czy zawsze miałeś takiego pecha, że trafiałeś na sumiennego policjanta i musiałeś mandat zapłacić? Jeżeli Ty musiałeś, to czy masz kogoś spośród znajomych, który nie musiał? Skoro już mówimy o świętych krowach, to warto policzyć ile ich jest, nie uważasz? Pytam więc: czy zdarzyło Ci się (lub komuś, kogo znasz) być świętą krową? Całkowite przestrzeganie całego prawa jest sytuacją idealną, nie zdarzająca się nigdzie na świecie. |
#127 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >Pipcenie o komunistach w sądach jest tylko pipceniem> Nie było mowy (ja przynajmniej nie mówiłem) o "komunistach w sądach".1 Kaczyński, Duda, Morawiecki , Ziobro mówili 2 Mówiłeś o rodzinach, czyli raczej o pokoleniach niż o rodzeństwie > >2 "Komunistyczni" sędziowie są na wymarciu> >Pochodzenie sędziego nie ma znaczenia, może być sędzią w 10-tym pokoleniu, byle był dobrym prawnikiem i miał poczucie sprawiedliwości.> >Ale nie wolno uzależniać sędziów od rządu ani od rządzącej partii!!!> Wolno uzależniać od woli społeczeństwa, czy świat sędziowski ma być wyłączony spod zewnętrznej kontroli?"Laguna, my teraz możemy wszystko" Wola społeczeństwa czyniła nieraz dyktatora Wolą społeczeństwa było wg ciebie wybranie "niemieckiej agentury" ? > >I nie jest argumentem, że Trybunał konstytucyjny zaczęła psuć PO. Zaczęła, więc należy to naprawiać a nie psuć dalej. Powołanie Piotrowicza i Pawłowicz do Tk to kolejny przykład arogancji Kaczyńskiego> Wcale nie było o tym mowy, więc nie rozumiem tych uwag.Szkoda, bo TY uzasadniałeś łajdactwa Kaczyńskiego łajdactwami PO > >Doprawdy nie ma w Polsce sędziów z autorytetem i potencjałem na niezawisłość?> Zapewne są - nie twierdzę, że nie ma.Ale Kaczyński wybrał tych dwoje dyspozycyjnych prawników > >Przypomnę : tematem wątku jest złamanie prawa przez Cysorza.> >Elasp:> >Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona.> >PiS obiecywał, że nie będzie w Polsce świętych krów. Są.> Czy zdarzyło Ci się raz czy drugi nie zapłacić mandatu, czy zawsze miałeś takiego pecha, że trafiałeś na sumiennego policjanta i musiałeś mandat zapłacić?Zawsze płacę. Honor nie pozawala użyć dyplomatycznego paszportu > Jeżeli Ty musiałeś, to czy masz kogoś spośród znajomych, który nie musiał?Nie obracam się w kręgach hipokrytów PiSu > Skoro już mówimy o świętych krowach, to warto policzyć ile ich jest, nie uważasz?1 Kaczyński 2 Jego kuzyn > Pytam więc: czy zdarzyło Ci się (lub komuś, kogo znasz) być świętą krową?Nie > Całkowite przestrzeganie całego prawa jest sytuacją idealną, nie zdarzająca się nigdzie na świecie."Jestem kanalią, ale inni też są, więc to mnie usprawiedliwia" ? Nie usprawiedliwia Kaczyński jest kanalią
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#128 5 na 5 | Gruby Rycho (532 punktów) | Odp: Do Elaspa | Przyglądam się Waszej wymianie spostrzeżeń i opinii i dochodzę do wniosku, że Elasp nie rozumie i nie widzi czegoś oczywistego. W tym względzie jest ignorantem. Zwykle ignorancja idzie w parze z arogancją. A przecież arogancja to nic innego jak obnoszenie się, bez względu na argumenty, tylko swoim zdaniem, choćby karkołomnie nieprawdziwym. A robił takie dobre wrażenie. |
#129 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Do Elaspa | > > Czyli jak wielki ten kapitał pana zdaniem został zainwestowany> > i co zreczeni panowie w zamian oczekują?> To chyba najlepiej wyjaśniliby sami zainteresowani.. ale jak mniemam, jakoś się do tego nie kwapią. Pan wyjaśni, czy zostajemy na etapie rzucania błotkiem w nadziei na przylepienie się? > Chodzi w ostateczności o przywrócenie stanu sprzed 2015 r., kiedy> to bogacić się mogła warstwa uprzywilejowana, a człowiek znajdujący> się poza nią miał zarabiać 1200 zł miesięcznie lub 5 zł na godzinę.Proszę podać przykład bogacenia się dzięki PiSowi. 500+ do tego nie wchodzi, rozdawnictwo nigdy na dłuższą metę nie przyniosło nikomu bogactwa, chyba że rządzącym, którzy mają wtedy głosy i stołki.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> Proszę podać przykład bogacenia się dzięki PiSowi.> 500+ do tego nie wchodzi, rozdawnictwo nigdy na dłuższą metę nie przyniosło nikomu bogactwa, chyba że rządzącym, którzy mają wtedy głosy i stołki. Czy Niemcy i Francja maja odpowiedniki programu 500+? Przykładem tego bogacenia się jest różnica w wysokości płacy minimalnej i wysokości przeciętnego wynagrodzenia. Minimalne wynagrodzenie w r . 2015 - 1750 zł. 2019 - 2250 zł. Przeciętne wynagrodzenie w r. 2015 - 3783 zł. 2019 - 4918 zł. Oszczędności Polaków tez rosną: www.money.(*)zludzen-6440709583112321a.html Co drugi Polak zadowolony ze swoich zarobków (w r. 2019) - www.wp.pl/(*)04979650177a&src01=f1e45&c=336 |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa | > Przyglądam się Waszej wymianie spostrzeżeń i opinii i dochodzę do wniosku, że Elasp nie rozumie i nie widzi czegoś oczywistego.Czego konkretnie? |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> >Pytam więc: czy zdarzyło Ci się (lub komuś, kogo znasz) być świętą krową?> Nie Czy więc przynajmniej słyszałeś o takim przypadku, nie licząc Jarosława i sytuacji z cmentarzem? Czy zdarzyło się kiedykolwiek w Polsce, że ktoś nie poniósł zasłużonej kary? Czy też było tak, że w Polsce karani byli zawsze wszyscy winni, i zawsze precyzyjnie egzekwowane prawo przestało być egzekwowane od r. 2015 i to w odniesieniu do J. Kaczyńskiego? |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >>Pytam więc: czy zdarzyło Ci się (lub komuś, kogo znasz) być świętą krową?> >Nie> Czy więc przynajmniej słyszałeś o takim przypadku, nie licząc Jarosława i sytuacji z cmentarzem? Czy zdarzyło się kiedykolwiek w Polsce, że ktoś nie poniósł zasłużonej kary?Owszem,, słyszałem i to nie tylko w Polsce Niemniej nie uważam, że jest argumentem "On ukradł i nie poniósł kary, ja też mogę kraść" Uważam też że jeśli ktoś stoi na świeczniku, to należy od niego nawet więcej wymagać
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> Owszem,, słyszałem i to nie tylko w Polsce> Niemniej nie uważam, że jest argumentem "On ukradł i nie poniósł kary, ja też mogę kraść"> Uważam też że jeśli ktoś stoi na świeczniku, to należy od niego nawet więcej wymagać Dlaczego "nawet więcej"? Przecież prawo jest równe dla wszystkich. Jeżeli np. Twojemu sąsiadowi, albo sąsiadowi sąsiada zdarzyło się nie zapłacić mandatu, dlaczego nie może to się zdarzyć J. Kaczyńskiemu? Politykom zdarza się np. naruszać przepisy ruchu drogowego - zdarzyło się to H. Wujcowi, A. Celińskiemu i W. Cimoszewiczowi. Pytanie: czy któryś z nich został uznany za winnego przez "niezależne sądy"? Czy też winni są co najwyżej szarzy obywatele? |
#135 1 na 1 | Gruby Rycho (532 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >Proszę podać przykład bogacenia się dzięki PiSowi.> >500+ do tego nie wchodzi, rozdawnictwo nigdy na dłuższą metę nie przyniosło nikomu bogactwa, chyba że rządzącym, którzy mają wtedy głosy i stołki.> Czy Niemcy i Francja maja odpowiedniki programu 500+?> Przykładem tego bogacenia się jest różnica w wysokości płacy minimalnej i wysokości przeciętnego wynagrodzenia.> Minimalne wynagrodzenie w r . 2015 - 1750 zł.> 2019 - 2250 zł.> Przeciętne wynagrodzenie w r. 2015 - 3783 zł.> 2019 - 4918 zł.> Oszczędności Polaków tez rosną: www.money.(*)zludzen-6440709583112321a.html> Co drugi Polak zadowolony ze swoich zarobków (w r. 2019) - www.wp.pl/(*)04979650177a&src01=f1e45&c=336To nie takie hurra optymistyczne. Może Elaspie wyjaśnisz skąd nagle dała znać o sobie pani inflacja? Wolny rynek jest najlepszym czujnikiem stanu gospodarki. Więc windowanie zarobków bez poparcia w produktach konsumpcyjnych, jest ładowanie "pustego" pieniądza rozregulowującego względną równowagę rynkową w sferze pieniądz-towar. Nagłą reakcją rynku jest inflacja. Co? Inflacji nie zauważyłeś? Jeśli nie prowadzisz finansów swojej rodziny, to zapytaj żony lub matki, jak widzi naprawdę podwyżki cen choćby podstawowych produktów konsumpcyjnych. Czy znajdziesz jakieś opracowania na ten temat? Pewnie nie lub jak będą to na podstawie danych GUS-owskich, które nigdy nie były wiarygodne, bo zbyt późne. I domyślam się, że nie w nos rządowi pisać o takich "sukcesach" bo by było niepoprawnie nieprzystające do propagandy sukcesów tego rządu. Nie masz argumentów Elaspie. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|