 |
Istoty rozumne a zwierzęta. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-06-2020 15:09 | Wojciech Przytulski (676 punktów) | Istoty rozumne a zwierzęta. 0 na 2 | Chciałbym w tym wątku podyskutować o różnicach pomiędzy istotami rozumnymi a zwierzętami, przedstawię w tym celu listę cech, które odróżniają istoty rozumne od zwierząt, a także napiszę o pewnych oczywistych moim zdaniem konsekwencji tychże różnic.
I. Umysł - istota rozumna posiada umysł zdolny do stawiania sobie celów, do samodzielnego dochodzenia do prawdy, umysł jest kreatywny. II. Świadomość - istoty rozumne są świadome tzn mają możliwość zapanowania umysłem nad abstraktami odzwierciedlającymi rzeczywistość. Jednym z warunków sine qua non poprawnego działania świadomości jest funkcjonowanie w prawdzie, a ta musi być częścią cywilizacji i wyrosłej na gruncie tej cywilizacji kultury, bez prawdy nie ma świadomości a tym samym rozumności. III. Wolna wola - istoty rozumne z natury swej są wolne, wolna wola jest konsekwencją posiadania umysłu i musi być przez niego kierowana, gdy jest inaczej n.p. kierowana jest przez instynkty anie przez umysł to taki stan jest stanem bezrozumnym, ułomnością. IV. Moralność - Zdolność do funkcjonowania w moralności właściwej dla istot rozumnych. V. Zdolność komunikacji werbalnej, zdolność do opisywania rzeczywistości przy użyciu języka VI. Uczucia wyższe - istota rozumna jest zdolna do odczuwania uczuć wyższych.
Wszystkie wymienione cechy i zdolności są co prawda przyrodzone człowiekowi, ale muszą być wykształcone w procesie wychowania w stosownej etyce, a do tego potrzebny jest określony typ cywilizacyjny i wyrosła na nim stosowna kultura. Jeśli się tych zdolności i cech u osobnika Homo Sapiens nie wykształci, to taki osobnik będzie w najlepszym wypadku gdzieś pomiędzy zwierzęciem a człowiekiem, a w gorszym gdy nie wykształci się żadnej z nich, to taki osobnik jest zwierzęciem. Wyjątek stanowi jedna rzecz, a mianowicie wyhodowanie osobnika, który jest niezdolny do funkcjonowania w prawdzie, wtedy może nawet mieć w jakiejś kulawej postaci niektóre z pozostałych, a i tak efektywnie będzie zwierzęciem, a to dlatego, że osobnik odcinający innych ludzi od prawdy pozbawia ich możliwości funkcjonowania w sposób rozumny i redukuje wszystko do użycia siły lub sprytu czyli metod zwierzęcych. Dzięki kolonizatorom m. in. polskojęzycznej żydokomunie, Nazistom itp naród polski nie jest już w stanie żyć po ludzku, gdyż jest bez przerwy okradany, niszczony, duraczony, okłamywany i opluwany. Od kołyski aż po grób ludzie żyją we wciśniętych im przez masmedia i system tresury("edukacji") wielopiętrowych fałszach, półprawdach, ćwierćprawdach, kłamstwach i ogólnym bełkocie, a to skutecznie uniemożliwia rozumne życie społeczne i dzięki temu jesteśmy metodycznie tępieni jako naród i stopniowo uwsteczniani do zaordynowanej ustami Nazistów roli "Polnische Untermenschen"/"gojów", proces ten cały czas postępuje. Już teraz system kolonizatorów wyhodował nam polskojęzycznych kołchoźników, odpowiednik znanych z Rosji "Sowków", tyle tylko że w Rosji Sowki są echem przeszłości, a polscy kołchoźnicy to melodia przyszłości, tak będą uwsteczniane przyszłe pokolenia. Celowe uwstecznianie to jest zresztą temat rzeka, może omówię go w innym wpisie. Niezdolność osobników rządzących Polską i Europą do koegzystencji w obustronnej świadomości z narodami europejskimi jednoznacznie dowodzi, iż są zwierzętami, bo nie szukają nawet możliwości życia pośród świadomych istot rozumnych, widać wyraźnie, że męczył ich i przerastał system dążący do rozumu. Jednym z narzędzi pozbawiania nas człowieczeństwa jest kołchozowy totalitaryzm, narzucany ludziom przez rozliczne fundacje oraz instytucje m. in. Unię "Europejską" i oczywiście z pominięciem ich świadomości, przy podeptaniu ich wolnej woli, obliczony na to by relatywnie niewielka grupka zwierząt mogła się nażreć kosztem naszej pracy i dobrobytu, który nią wytwarzamy, a także kosztem naszego człowieczeństwa, które jest nam stopniowo kradzione równie sprawnie co nasze mienie prywatne i narodowe. Ważnymi cechami pozwalającymi rozróżnić człowieka od zwierzęcia są kreatywność i produktywność. Zwierzęta nie są w stanie stworzyć wartości dodanej, n.p. zające mogą przykicać na pole i zeżreć kapustę, ale nie potrafią tego pola obsadzić nową kapustą. Pluskwy potrafią zalęgnąć się w materacu, ale nie potrafią dogadać się z człowiekiem, uzgodnić że raz na jakiś czas człowiek da im trochę krwi, a te dadzą mu spokój i w konsekwencji człowiek dowiaduje się, że ma pluskwy dopiero gdy obudzi pokąsany. Europejczycy budzą się niezwykle powoli i uświadamiają sobie, że są pokąsani przez neokomunistów i neonazistów. Licząc tylko od II WŚ możemy znaleźć wiele kolejnych stopni zezwierzęcania Europy ideologiami totalitarnymi, nie ma tu miejsca, aby opisać wszystkie z nich, ale można zwrócić uwagę na "pandemię" koronawirusa. Rozpętana przy okazji koronawirusa panika, zastój i setki berberyjskich ograniczeń świadczą o tym, że mamy do czynienia z mistrzami sztuki zwierzęcej, którzy z pominięciem naszej świadomej zgody, naszego dobra wprowadzają nam stopniowo totalitaryzm i zamordyzm, a zduraczone narody i ludy kierowane wytresowaną od pokoleń wiarą w masmedia dają sobie odbierać kolejne elementy człowieczeństwa. W niektórych państwach lobby zwierzęce dopuściło się nawet szczucia ludzi wściekłymi pawianami z tzw "antify". W Polsce taki n.p. Trzaskowski zorganizował niedawno warsztaty duraczenia na neobolszewizm, skutki jak zawsze poniesie polska wspólnota narodowa, a Soros i jego pawiany pozostaną bezkarni. Dlaczego ważne jest aby cechy i zdolności specyficzne dla istoty rozumnej były skierowane i przeznaczone nie tylko dla siebie samego ale i dla innych? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..#91 1 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | Rozczaruję Cię, Twoje minusy nie robią na mnie wrażenia To tylko brak argumentów Przytulskiego i dowód, że masz kompleksy, bo cudzoziemiec uczy cię Twojego języka i historii Twojego kraju Gańba Ci polski "patrioto", a naprawdę ZDRAJCO polskości, spadkobierco Ujścia i Targowicy biorący jak targowiczanie łapówki od obcych Współczuję Polsce. Żałosny kraj mający takich Przytulskich.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > >Gdybyś rozumiał elementarz etyki katolickiej, to nie oceniałbyś skolonizowania Polski od ponad już 200-u lat jako winy napadniętych i zniewolonych, tylko wiedziałbyś, że wina leży po stronie sprawcy.> Głównie Żydów, bo wg "katolickiej" etyki Przytulskieho "żydy" pod Ujściem sprzedali Wielkopolskę. "Katolicka" etyka Przytulskiego nazywa Żydów insektamiPrzeczytaj ze zrozumieniem moje teksty, którymi zapoczątkowałem tę dyskusję. Człekokształtność to nie to samo co człowieczeństwo!!!. Religie żydowskie, a właściwie cała cywilizacja żydowska bazuje na odrzuceniu człowieczeństwa w relacjach z "gojami" czyli z bydłem, bo tak ciebie i innych nieżydów postrzegają żydy burku łańcuchowy, dla nich nawet brunatnym burkiem nie jesteś, tylko bydłem do dojenia, strzyżenia i zabicia jak się zużyje, no chyba że du bist parchen, jak tak to inna rozmowa. > "Słuchaj, Jezu, słuchaj, Ryfka, sie Juden,> za koronę cierniową, za te włosy rude,> za to, żeście nadzy, za to, żeśmy winni,> obojeście umrzeć powinni."> Ciekaw jestem czy gotów jesteś potępić mordowanie ludzi tylko za to że byli ŻydamiA gdzie i kiedy było "mordowanie ludzi tylko za to że byli żydami wynikała zazwyczaj z właściwości tychże, zwłaszcza z ich stosunku do "gojów"/"gadziów". > >Polacy byli i są nadal gnębieni i wyniszczani przez kolonizatorów> Także Polacy w swoim państwie gnębili i wyniszczali mniejszości, paląc cerkwie i traktując źle mniejszościBredzisz. Polacy nie rządzą Polską od ponad 200-u lat! Co z tego, że banda austro-niemieckiego agenta, składająca się z masonów, czyli agentów żydo-saskich i agentów takich jak on wykonywała jakieś czynności niszczące wobec narodów i ludów słowiańskich?! Oni nie dostawali rozkazów od narodu polskiego, tylko od Szwabów, żydo-Sasów i żydostwa. Samo już naparzanie się z bolszewikami było tego dowodem, niszczenie branży motoryzacyjnej, zwłaszcza tej produkującej na potrzeby armii, jest jednym z wielu dowodów na to komu służyła sanacyjna swołocz. To palenie cerkwi itp działania nakręcane przez żydostwo, masonerię czy obcą agenturę, to nie jest polska kultura!! To widać nawet dzisiaj! We Francji podpalają kościoły, w Stanach była masakra w kościele w zeszłym roku na 99% zorganizowana przy pomocy tamtejszej masonerii, koleś który zastrzelił kilkudziesięciu wiernych miał popełnić samobójstwo, stchórzył przed samobójstwem, uciekł i został dogoniony i odstrzelony przez "czujnego" obywatela!  > Także Polacy kolonizowali ziemie innychKiedy i jakie ziemie? Polski król odmówił udziału w kolonizacji, gdy mu to zaproponowano. Gdy zachodni Europejczycy szerzyli "chrześcijaństwo" mieczem, Polacy szerzyli katolicyzm na zasadzie dobrowolności, wolność jest wpisana w polską kulturę. > Także Polacy napadali na inne kraje.Jakie i kiedy? Dzisiejszy naród polski jest bogaty w doświadczenia historyczne, w tym w trwające od ponad 200-u lat do dzisiaj zniewolenie żydo-nazi-sasko-banksterskie. Jeszcze w okresie zaborów ukształtowała się w polskiej kulturze myśl wolnościowa, zapewniająca w państwie polskim egzystencję innym narodom, o ile oczywiście nie chcą one nas zniszczyć. > >my już od dawna nie mamy jakiegokolwiek wpływu na swoją sytuację.> aż się prosi o złośliwy komentarz: "Bo nie jesteście narodem godnym własnego państwa jesteście narodem wołowych ogonów"A łżesz gnoju! Rosja, USA, Naziści(Republika Federalna Nazistów), Unia "Europejska", Wielka Brytania, banksterzy i korporacje razem wzięci są po wielokroć silniejsi od Polski!! Jesteś głupim patafianem jeśli nie rozumiesz takiego oczywistego rachunku sił!! Tylko problem leży w twoim debilizmie, ty nie uznajesz za winnego tego, który dokonał jakiegoś czynu, tylko tego, kto padł jego ofiarą!! Takie państwa jak Polska, Grecja, czy Kiedyś Jugosławia są po wielokroć słabsze od konglomeratu trzech świń i robactwa! > Oto opinia Przytulskiego o Polakach. Na szczęście Żydobolszewia odbudowała Polskę po 1945 i potroiła liczbę uniwersytetów.Łżesz!! Żydobolszewia NIE BUDUJE!!!, żydobolszewia lęgnie się i żre!! WSJO! To już było podczas rewolucji bolszewickiej u Ruskich, było za stalinizmu i w ogóle PRL-u i jest nadal!! CCzłekokształtny parazyt i tego nie zmienisz kłamstwem!! Za tym stoją wieki pasożytniczej działalności żydów i żydo-Sasów!! Ale ty nie masz zielonego pojęcia o ELEMENTARZU ETYKI KATOLICKIEJ, kłamco!! > Polacy wg Przytulskiego nie mieli nic do gadaniaTak, Polacy od czasów zaborów nie mają czegokolwiek do gadania w kwestiach strategicznych, tłumaczyłem ci to w poprzednich dyskusjach, istota kolonizacji polega na zżeraniu narodu skolonizowanego, a tym samym zżerania owoców jego pracy, to jest oczywiste, tylko ażeby to rozumieć to trzeba myśleć, ale w tym temacie to nie odbiegasz daleko od Hamerlikusa Konopkusa!! Bo nie mieliśmy i nie mamy nadal! > Herezji??Tak, herezji. > Niedługo dojdziesz do tego, że sprzedawanie odpustów było zgodne z Ewangelią !!Nie, nie było, ale protestantyzm inicjował swą działalność m. in. poprzez palenie na stosach, a co palenie na stosach ma wspólnego z naukami Jezusa Chrystusa?! Protestantyzmy są herezją i nie zmienisz tego kłamstwem! |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > >nie masz świadomości, że protestantyzmy mają całą paletę odmiennych nauk "moralnych" n.p. wiara w predestynację, w tym silne tendencje rasistowskie jako konsekwencja,> Co ćpałeś?? Bo przecież tego się nie da traktować poważnie   I co na tyle cię stać?! I na jakiej podstawie wyzywasz Hamerlikusa Konopkusa od "DEBILI, skoro sam prezentujesz cechy debila?! Naprawdę potrzebujesz teraz, żeby ci wyliczać elementarne różnice w nauce moralnej katolicyzmu i sekt protestanckich? > >brak spowiedzi i tym samym brak u jednostki nawyku samodzielnego rozliczania się na polu moralnym,> Podziel się, też chciałbym mieć taki odlot.Debil! > >jest tego trochę i ty piszesz tak jakbyś nie miał na ten temat jakiegokolwiek pojęcia.> Urodziłem się w Cieszynie, wychowałem bardzo blisko Cieszyna> Przyjacielem (!!!) nazywali mnie katoliccy biskupi (Nossol, Lobkowicz) jak i ewangelicki (Izdebski)> Jedni moi dziadkowie byli katolikami drudzy lutrami> a Ty z Twoją ujemną wiedzą z propagandowych antysemickich broszurek chcesz mnie pouczać? Pouczaj, pouczaj, rozbawiasz tym pouczaniem. Pojęcia nie masz o rzeczach o których piszesz, ale skoro Borja jest autorytetem ...A "Bojra"?! Nie wiem o czym bredzisz. Nie rozumiesz elementarza religii monoteistycznych i bredzisz jak zwykle!! Tak samo znasz elementarz nauk społecznych i oddziaływań pomiędzy państwami w Europie i bzdurzysz jakieś farmazony, a być może powtarzasz bezmyślnie jakiegoś trafionego publicystę i wychodzą ci takie chochoły i kocopały!!  Naucz się myśleć w pierwszej kolejności, a potem wygłaszaj takie opinie, bo nie masz pojęcia o czym piszesz! > Pytałeś o kolonizację Indii i Chin, nie uciekłem. po prostu nie znam się na tym. Nie mędrkuję jak Przytulski o sprawach o których nie mam wiedzyJak się nie znasz, to na jakiej podstawie pieprzysz o "winie Polaków" ty durniu pomroczny?! > Ciesz się, że nie ma na fR Bogusławskiego, Maceoxa czy Big_żyda, bo zostałaby z Ciebie miazga.I znowu bredzisz. Ja tylko szukam prawdy, a zatem nie zostałaby miazga, tylko prawda, bo po to jest dyskusja. > Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyZmień ten slogan, bo i tak słychać jak ci łańcuch brzęczy! |
| witamziomy (536 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. |
>I. Umysł - istota rozumna posiada umysł zdolny do stawiania sobie celów, do samodzielnego >dochodzenia do prawdy, umysł jest kreatywny.
Każda istota posiada umysł, inaczej by nie istniała.
>II. Świadomość - istoty rozumne są świadome tzn mają możliwość zapanowania umysłem nad abstraktami >odzwierciedlającymi rzeczywistość.
Abstrakty nie odzwierciedlają rzeczywistości tylko jej percepcję.
Jednym z warunków sine qua non poprawnego działania świadomości >jest funkcjonowanie w prawdzie, a ta musi być częścią cywilizacji i wyrosłej na gruncie tej >cywilizacji kultury, bez prawdy nie ma świadomości a tym samym rozumności.
Nie rozumiesz czym jest prawda.
>III. Wolna wola - istoty rozumne z natury swej są wolne, wolna wola jest konsekwencją posiadania >umysłu i musi być przez niego kierowana, gdy jest inaczej n.p. kierowana jest przez instynkty anie >przez umysł to taki stan jest stanem bezrozumnym, ułomnością.
Wolna wola to iluzja. Bez-rozumność nie istnieje.
>IV. Moralność - Zdolność do funkcjonowania w moralności właściwej dla istot rozumnych.
Wszystkie istoty są rozumne.
>V. Zdolność komunikacji werbalnej, zdolność do opisywania rzeczywistości przy użyciu języka
Nie jest to cecha rozumu a umysłu.
>VI. Uczucia wyższe - istota rozumna jest zdolna do odczuwania uczuć wyższych.
Nie jest to cecha rozumu a umysłu.
Mylisz ewidentnie pojęcia. To co nas różni od zwierząt to umysł a nie rozum.
|
#95 2 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > >>Gdybyś rozumiał elementarz etyki katolickiej,> > "Katolicka" etyka Przytulskiego nazywa Żydów insektami> Przeczytaj ze zrozumieniem moje teksty, którymi zapoczątkowałem tę dyskusję. Człekokształtność to nie to samo co człowieczeństwo!!!. Religie żydowskie, a właściwie cała cywilizacja żydowska bazuje na odrzuceniu człowieczeństwaWeźmy dwóch pierwszych Żydów z brzegu: Jezus z Nazaretu i Paweł z Tarsu > >Ciekaw jestem czy gotów jesteś potępić mordowanie ludzi tylko za to że byli Żydami> A gdzie i kiedy było "mordowanie ludzi tylko za to że byli żydamiPrzykro mi nie odpowiadam za luki w Twoim wykształceniu Reszty już nie czytam. szkoda czasu na czytanie "mądrości" fanatycznego niedouka
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#96 2 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > >>nie masz świadomości, że protestantyzmy mają całą paletę odmiennych nauk "moralnych" n.p. wiara w predestynację, w tym silne tendencje rasistowskie jako konsekwencja,> >Co ćpałeś?? Bo przecież tego się nie da traktować poważnie>   I co na tyle cię stać?!Nie. Stać mnie też na to żeby uczyć Cię historii Polski: > >... i Polska wieku XVIII w której pod karą śmierci nie wolno było porzucać katolicyzmu?> Pierwsze słyszę, aby w Polsce obowiązywało coś takiego.Przykro mi, nie odpowiadam za luki w Twoim wykształceniu W 1668 Sejm wprowadził karę śmierci za odstępstwo od katolicyzmu > >a Ty z Twoją ujemną wiedzą z propagandowych antysemickich broszurek chcesz mnie pouczać? Pouczaj, pouczaj, rozbawiasz tym pouczaniem. Pojęcia nie masz o rzeczach o których piszesz, ale skoro Borja jest autorytetem ...> A"Bojra"?! Nie wiem o czym bredzisz.Przykro mi, nie odpowiadam za luki w Twoim wykształceniu > >Także Polacy kolonizowali ziemie innych> Kiedy i jakie ziemie?Przykro mi, nie odpowiadam za luki w Twoim wykształceniu Wyguglaj sobie historię Ukrainy, gdzie ziemie ndawano obcojęzycznej tam polskiej szlachcie, potem obcojęzycznym tam polskim chłopom. Poczytaj skąd wzięli się Polacy na Łotwie, Poczytaj o wojskowym osadnictwie > Gdy zachodni Europejczycy szerzyli "chrześcijaństwo" mieczem, Polacy szerzyli katolicyzm na zasadzie dobrowolności,Przykro mi, nie odpowiadam za luki w Twoim wykształceniu. Poczytaj o Łyszczyńskim ( i o innych karanych śmiercią za odstępstwo od katolicyzmu w POLSCE) Czasem, aż ciekawość wzbiera jaką ty szkołę kończyłeś, skoro Twój poziom wiedzy jest tak żałosny > Nie rozumiesz elementarza religii monoteistycznychWięc objaśnij co nieco, znów się pośmieję > I znowu bredzisz. Ja tylko szukam prawdy,Głosisz, że już ją znalazłeś > >Pytałeś o kolonizację Indii i Chin, nie uciekłem. po prostu nie znam się na tym. >>Nie mędrkuję jak Przytulski o sprawach o których nie mam wiedzy> Jak się nie znasz, to na jakiej podstawie pieprzysz o "winie Polaków"Nie znam się na historii INDII I CHIN Historię Polski znam lepiej od Ciebie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > Nie. Stać mnie też na to żeby uczyć Cię historii Polski:Rozmowa dotyczyła ewidentnych różnic pomiędzy katolicyzmem a różnymi mutacjami protestantyzmu, to są inne religie. Ludy wychowane w protestantyzmie mają tendencje do roznoszenia różnych syfów typu lewica/komuna, "Antysemityzm", kapitalizm itp patologii, nie ściemniaj zatem, bo to są zasadnicze różnice, czy dany naród ma skłonności do chociażby uznawania totalitaryzmów za normalny czy nie, Niemcy ksywka "Naziści" są tego dobrym przykładem. Protestanci wyprodukowali mnóstwo patologii swoim protestantyzmem, rasizmem, z którym "predestynacja" jest związana, a jednym z najgorszych syfilisów jakie są pokłosiem protestantyzmu jest trwająca obecnie w Europie rewolucja neokomunistyczna/neojudaistyczna, ona by się nie rozniosła gdyby wszyscy Europejczycy byli katolikami. Sekty protestanckie mają wiele cech ściągniętych wprost z judaizmu n.p. pastorów, którzy interpretują sobie Biblię po swojemu, a tym samym tworzą lokalne sekty, to była bardzo częsta rzecz w protestantyzmie podobnie jak i w judaizmie, do tego takie protestanckie obyczaje jak palenie "czarownic" na stosach, "Naziści" w pewnym okresie umiłowali sobie ten rodzaj emerytury dla starszych pań. Są zasadnicze różnice, naprawdę. Poza tym jak się porównuje takie rzeczy jak sposób w jaki dana religia wychowywała społeczeństwa czy narody, to trzeba też uwzględniać skalę danych zachowań, bo to statystyka jest najbardziej wymiernym sposobem oceny oddziaływania. W narodach protestanckich jest o wiele większe poparcie n.p. dla neokomunistycznych patologii. Podobnie jak w USA było powszechne przyzwolenie na rasizm i niewolnictwo, taka jest specyfika protestantyzmu i zażydzenia, bo to idzie w parze. > Przykro mi, nie odpowiadam za luki w Twoim wykształceniu> W 1668 Sejm wprowadził karę śmierci za odstępstwo od katolicyzmuNo dobra było coś takiego. A ilu ludzi zabili i czy nie służyło to powstrzymaniu rewolucji protestanckiej na terenie Polski? > Przykro mi, nie odpowiadam za luki w Twoim wykształceniu> Przykro mi, nie odpowiadam za luki w Twoim wykształceniu Wyguglaj sobie historię Ukrainy,Yhy, "Historia Ukrainy". Ukraina to sztuczny twór wynaleziony przez Niemców(w tym Austriaków) i prawdopodobnie jakichś żydo-Sasów, wynaleziono go na złość Polakom i Ruskim, a tak żeby się kotłowało coś w regionie, przydali się banderowcy n.p. w charakterze tępego narzędzia w rękach "Nazistów', przydadzą się pewnie znowu do robienia jakichś zadym w Polsce. Kto wie, może nawet scenariusz jugosłowiański nam żydo-Sasi zrealizują? A tak w ogóle to Rusini nie znali pojęcia narodu, bo tam przez całe wieki obowiązywały mongolskie obyczaje i nie dojdziesz teraz czy dany Rusin był Ruskim czy Ukraińcem, bo oni tam nie mieli identyfikacji narodowej w tamtych czasach. Pierwsze zalążki Ukraińskości to XXw, ale to i tak sztuczny wynalazek, nieistniejący w momencie zasiedlania tych ziem przez Polaków czy Rusinów. Ja oczywiście nie bronię kradzieży czyichś ziem, ani pańszczyzny, którą tak samo traktowano chłopów polskich, ale trzeba pamiętać, że nie było takiego bytu jak "Ukraina" w tamtych czasach. Dzisiaj się sporo kłamie na ten temat, wynajduje jakieś brednie o kolonizacji państwa, które nie istniało, to że się pod nie podłączasz, wiele mówi. Jakbyś napisał słowo "ukraina" z małej litery to by to miało trochę więcej sensu, ale tylko trochę  > gdzie ziemie ndawano obcojęzycznej tam polskiej szlachcie, potem obcojęzycznym tam polskim chłopom. Poczytaj skąd wzięli się Polacy na Łotwie, Poczytaj o wojskowym osadnictwie> >Gdy zachodni Europejczycy szerzyli "chrześcijaństwo" mieczem, Polacy szerzyli katolicyzm na zasadzie dobrowolności,> Przykro mi, nie odpowiadam za luki w Twoim wykształceniu.> Poczytaj o Łyszczyńskim ( i o innych karanych śmiercią za odstępstwo od katolicyzmu w POLSCE)> Czasem, aż ciekawość wzbiera jaką ty szkołę kończyłeś, skoro Twój poziom wiedzy jest tak żałosnyA jaka była skala jednego i drugiego? W polskich szkołach nie uczą na historii takich rzeczy, było raczej podejście nauczające losów państwa w danym okresie historycznym, z celowym pominięciem zdarzeń najważniejszych z punktu widzenia czasów obecnych. Moim zdaniem oddziaływania różnych religii też są celowo pominięte w programie nauczania historii, bo gdyby chcieć nauczać tego na sposób uczciwy to trzeba by było powiedzieć coś o judaizmie i co wtedy? Chociaż z drugiej strony instytucje państwowe od czasów żydo-sowieckich po dzień dzisiejszy zajmują się fałszowaniem historii i to w sposób dosyć ordynarny. > >Nie rozumiesz elementarza religii monoteistycznych> Więc objaśnij co nieco, znów się pośmiejęNie rozumiesz, co na to poradzę? Tylko nie wiem po co brniesz w te brednie. > Głosisz, że już ją znalazłeśBędziesz teraz wkręcał, że religie protestanckie to to samo co katolicyzm? > Nie znam się na historii INDII I CHINNie trzeba się znać na historii tychże, bo istotą tego pytania było coś zupełnie innego, a to że się od niego uchylasz pokazuje tylko, że jesteś propagandystą, któremu zależy na sianiu niechęci w naszą stronę. Na razie idzie ci gorzej niż Hamerlikowi Konopce, Hamerlik w takich sytuacjach olewa i idzie ściemniać w innym temacie, a ty nie, ty zmieniasz temat, krętaczysz, a i tak widać, na czym ci zależy. Poza tym pytałem też czy to wina Chińczyków, że to żydo-saskie menelstwo zaparkowało swoją flotę na wodach azjatyckich i się teraz Chińczykom odgraża? A może to wina Polaków? Co szarlej? A napisz jeszcze czy to wina państw Bliskiego Wschodu i Afryki północnej, że to żydo-saskie menelstwo już od kilku dekad demoluje po kolei tamtejsze państwa? I co ty na to? Będziesz udawał, że nie widzisz tych pytań? Czy że nie rozumiesz czego dotyczą? |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > Historię Polski znam lepiej od CiebieI co z tego(?), skoro rozmowa dotyczy twojej nieznajomości elementarza etyki katolickiej, co potwierdziłeś swoimi wpisami uciekającymi od prawdy i nie odróżnianiem protestantyzmów od rzymskiego katolicyzmu. A także jawnym poparciem dla gnębienia Polaków przez kolonizatorów. Krętactwo i nienawiść na tle narodowym są niezgodne z etyką katolicką, tylko skąd ty możesz to wiedzieć? |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > Rozczaruję Cię, Twoje minusy nie robią na mnie wrażeniaNie rozczarowujesz mnie. > To tylko brak argumentów Przytulskiego i dowód, że masz kompleksy, bo cudzoziemiec uczy cię Twojego języka i historii Twojego krajuA łżesz, nie uczysz mnie języka krętaczu. Historii od ciebie nie warto się uczyć, bo ty wciskasz konkretną tezę i pod tę tezę podajesz fakty historyczne. Przypisujesz n.p. polskiej kulturze działalność niemieckiej czy żydo-saskiej agentury, ty w ogóle nie uwzględniasz działania wywiadów w swojej propagandzie n.t. Polski. A nie da się zrozumieć historii tego regionu bez wiedzy o działaniu wywiadów i sekt masońskich. > Gańba Ci polski "patrioto",Spieprzaj dziadu! > a naprawdę ZDRAJCO polskości,Łżesz. > spadkobierco Ujścia i Targowicy biorący jak targowiczanie łapówki od obcychŁżesz > Współczuję Polsce. Żałosny kraj mający takich Przytulskich.A współczuj se patafianie, o wiele większym problemem Polski są takie polskojęzyczne gnojki, które uchodzą za Polaków i nas niszczą od środka, bo nie potrafią być czymkolwiek innym niż parazytem, odrażające. > Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyNudzisz i tak widać, że jesteś miłośnikiem dyktatury, okupacji, kolonizacji i bronisz zaciekle parazytów w rodzaju żydów, Nazistów i żydo-Sasów. |
#100 1 na 1 | Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > >>>Gdybyś rozumiał elementarz etyki katolickiej,> >> "Katolicka" etyka Przytulskiego nazywa Żydów insektami> >Przeczytaj ze zrozumieniem moje teksty, którymi zapoczątkowałem tę dyskusję. Człekokształtność to nie to samo co człowieczeństwo!!!. Religie żydowskie, a właściwie cała cywilizacja żydowska bazuje na odrzuceniu człowieczeństwa> Weźmy dwóch pierwszych Żydów z brzegu: Jezus z Nazaretu i Paweł z TarsuNo weźmy. Działalność Jezusa Chrystusa polegała na negowaniu żydowskich obyczajów i "moralności" żydowskiej. Św Paweł był człowiekiem chorym, podobno się zmienił, nie wiem, ciężko mi w to uwierzyć, ale pierwszą część życia był typowym żydem. > >>Ciekaw jestem czy gotów jesteś potępić mordowanie ludzi tylko za to że byli Żydami> >A gdzie i kiedy było "mordowanie ludzi tylko za to że byli żydamiPrzykro mi nie odpowiadam za luki w Twoim wykształceniu> Reszty już nie czytam. szkoda czasu na czytanie "mądrości" fanatycznego niedoukaTaaaa? "Fanatycznego niedouka" Naprawdę szarlej? Po czym poznałeś? Po tym, że zadałem ci pytanie podważające twoją propagandę? Pokazujesz w ten sposób zwykły konopkizm. To jest pytanie n.t. twojej własnej wypowiedzi, której nie potrafisz uzasadnić krętaczu. Pytanie jest nadal aktualne ty fanatyczny nazisto. Tobie zależy tylko i wyłącznie na smarowaniu kupą po Polakach i czczeniu żydostwa. Ty nawet nie wiesz jak proste i przewidywalne są takie nazistowskie gnojki jak ty, was się tresuje Wyborczą czy innymi masmediami i od razu wiecie na kogo wylewać pomyje, a kogo "trzeba" czcić. To że pominąłeś kolejne akapity tekstu pokazuje jasno i wyraźnie, że zależy ci na konkretnej propagandzie, a także to że się z tym zgadzasz, bo gdy masz jakieś kontrargumenty to ich używasz, tutaj przemilczałeś sporo spraw, które podważają twoją propagandę n.t. Polaków. > Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebySzkoda że nie masz potrzeby wolności i że masz potrzebę odbierania wolności "mniej wartościowym" narodom n.p. Polakom. A narodem zabijanym i niszczonym tylko za bycie jakąś konkretną narodowością byli i są nadal Polacy. Rzeczywistość aż skrzypi ty nazistowski dziadygo. Podałem ci linka z przykładowym śmierdzącym bąkiem, którego puścili Angole, poczytaj sobie, poczytaj jak żydłactwo łże w komentarzach, spróbuj im napisać prawdę i zobacz jak Jerusalem Post traktuje pisanie prawdy. Zupełnie jak ty. A bez prawdy nie ma rozumności i człowieczeństwa jako takiego, żydłactwo jest formą zwierzęcości(!) i udowadnia to coraz dobitniej, nie tylko tym artykułem z jpost, ale całym gebelsowskim procesem dialektycznym prowadzonym przez tę żydo-nazi-stalinowską dzicz, procesem pod który ty się chętnie podłączasz i go współtworzysz. |
#101 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > ty fanatyczny nazisto.Ciesz się, że nie masz polskiego adresu, musiałbyś ten nazizm UDOWODNIĆ Cytat:A gdzie i kiedy było "mordowanie ludzi tylko za to że byli żydami To pytanie świadczy o Twoim historycznym analfabetyzmie Chyba że zamiarujesz zaprzeczać przepuszczaniu ludzi przez kominy Birkenau tylko dlatego że byli Żydami. Uprzedzam jednak, Wansee zostało dobrze przez historyków udowodnione. Nie odniosę się do pozostałych Twoich wpisów bo uciekłeś w rynsztok.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#102 1 na 1 | Leonardoo (1099 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | Z wielką przykrością podejrzewam, że to co Pan pisze na tym forum, to nic innego, jak "rzucanie pereł przed wieprze". Z dużym smutkiem zauważam, że wielu tu zacietrzewionych fanatycznie głupców, których bawi nawalanie się pseudointelektualnymi pałami po pustych łbach. Jeśli ktoś nie wierzy w piekło, niech zajrzy na to forum. - Wścieklizna i piana z pysków opadająca płatami... |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > Ciesz się, że nie masz polskiego adresu, musiałbyś ten nazizm UDOWODNIĆTy już udowodniłeś całymi kilobajtami tekstu, w którym nawalasz w Polaków tym samym żydo-nazi-saskim syfem jakim trują Wyborcza itp szmatławce, grossy i grossopodobne. Już od dekad w mediach europejskich i amerykańskich prowadzony jest gebelsowski proces dialektyczny mający na celu oczyścić Niemców z nazizmu, obciążyć nim największą ofiarę nazizmu czyli naród polski, a także zohydzić Polaków, uczynić ich "podludźmi" proces trwa i takie brunatne burki jak ty współtworzą go, oblewając Polaków fekaliami przy każdej okazji. Równolegle do tego pogłębiany jest stopień skolonizowania Polski przez żydokomunę, żydo-Sasów i Nazistów. Polaków już od dawna celowo się odczłowiecza, przedstawia tylko i wyłącznie w negatywnym świetle, obsrywa się nas tak jak za okupacji nazistowskiej. Działania te prowadzone są w absolutnie wszystkich zażydzonych masmediach, czyli praktycznie wszystkich od Buga aż po Kalifornię. Określenie "polskie obozy" już od dekad jest podstawowym sposobem mówienia o historii II WŚ i holokaustu, aha i sam holokaust Polaków, zwłaszcza celowe sholokaustowanie niemal całej polskiej elity intelektualnej i społecznej przez Nazistów, żydokomunę i Sowietów zostało pieczołowicie wymazane z przekazu masmedialnego. Gebelsjada trwa i się nasila, a ty bierzesz w niej udział po stronie żydo-nazistowskiej rzecz jasna, jak wszystkie miernoty intelektualne z masmediów i świata post-naukowego. Wasze szczekanie na Polaków jest niezwykle proste do rozkodowania, chodzi w nim głównie o leninowskie "Plujcie, plujcie, może przyschnie", jest to niezwykle skuteczna strategia, gdy się ma do dyspozycji blisko 100% wpływu na masmedia i inne środki nadawania informacji do narodów czy społeczeństw. Poczytaj sobie kłamstwa Grossa i grossopodobnych, to jest podstawowy sposób ukazywania Polaków w USA i nie tylko, w Polsce jeszcze się tak nie łże, bo w Polsce jest za dużo ludzi znających historię i pamiętających jak było naprawdę, a u żydo-Sasów jest świat zwierząt, tu masowa świadomość jest deptana, co wyklucza rozumność, a przy okazji pokazuje oczywiste różnice pomiędzy moralnością protestancką, żydowską i katolicką. |
#104 -2 na 2 | Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > Cytat:A gdzie i kiedy było "mordowanie ludzi tylko za to że byli żydami > To pytanie świadczy o Twoim historycznym analfabetyzmieW jaki sposób? > Chyba że zamiarujesz zaprzeczać przepuszczaniu ludzi przez kominy Birkenau tylko dlatego że byli Żydami.Jak na razie ty się wykazujesz analfabetyzmem i bezmyślnością. Polska i naród polski nie został zaatakowany przez pomyłkę czy przez przypadek, Naziści(dawni "Niemcy") mają do Polaków pretensje o to, że są Polakami i śmią żyć, a na polu strategicznym to te prymitywne świnie nie potrafią egzystować inaczej niż pożerając innych, co się wyraża m. in. nachalnym, uciążliwym kolonizowaniem Polski i celowym, planowym katowaniem narody polskiego jako całości, wyniszczaniem kultury polskiej, a jednym z głównych wspólników Nazistów w tym procesie było i jest żydostwo! Teraz temat zabijania "żydów 'tylko' za to, że byli żydami"  hehe Nie, nie tylko za to, że byli żydami. Żydów się nienawidzi z bardzo konkretnych powodów krętaczu.Dobrze, że zadałem to pytanie, bo od razu wychodzi albo twoje autentyczne bęcwalstwo, albo świadome zakłamywanie rzeczywistości, obliczone na uzyskanie konkretnych "wniosków" u jak największej ilości osób czytających twoją propagandę! Moim zdaniem to drugie jest po wielokroć bardziej prawdopodobne, przede wszystkim dlatego, że znasz historię, nawet lepiej ode mnie, a pomimo tego uporczywie łżesz, że ktoś kto od ponad 200-u lat jest zżerany przez dzikie zwierzęta, jakimś magicznym, sposobem "zasłużył sobie" i jeszcze przy tym bredzisz coś moralności katolickiej. Ewidentnie nie masz o niej pojęcia, a jeśli masz to świadomie ją wdeptujesz w ziemię. Katolik nie może uznać kolonizacji, czy pożerania jednego narodu przez kilka innych za coś normalnego, normalny katolik rozróżnia sprawcę od ofiary, to jest elementarz, którym ty sobie nawet nie zawracasz głowy, tylko zasłaniasz się takimi debilnymi tekstami typu: "pośmiejemy się", a de facto po raz kolejny uciekasz od odpowiedzi, a właściwie od przyznania się, że nie jesteś katolikiem, a przynajmniej nie rozumiesz elementarza moralności katolickiej. Żydów podczas II WŚ nie mordowano "tylko dlatego, że byli żydami", a dlatego, że to plemię swoim odrażającym zachowaniem, zwierzęcą moralnością wzbudzało nienawiść i to od wieków!! Nienawiść do żydów jest stałym elementem funkcjonowania tej swołoczy, sami ją produkują. Kiedyś Dmowski zanotował swoją rozmowę z Louisem Marshallem przywódcą żydów amerykańskich, założycielem "Komitetu żydów Amerykańskich": Marshall powiedział Dmowskiemu bez ogródek, że żydzi są wrogami Polski, bo Polska "prześladuje" ich współwyznawców. Dmowski przypomniał, że przecież w Polsce pogromów nie było i nie ma, Marshall na to: Żydzi wolą pogromy od bojkotu. Dmowski zanotował zawsze tak myślałem. Ta rozmowa jest o tyle ważna, że streszcza pewną ważną cechę tej zwierzęcej cywilizacji, a mianowicie to, że żydzi funkcjonują jak stado zwierząt i tam się świadomie wystawia do odstrzału żydostwo biedniejsze, u nich to jest standardowa procedura. Podczas II WŚ wystawiono Nazistom do rozwalenia żydowską biedotę, jak żyd miał złoto lub szmal, to bez problemu II WŚ przetrwał. Nawet taka Szwajcaria wpuszczała uchodźców żydowskich gdy ci mieli przy sobie określoną sumę pieniędzy. Mit żydowskiego holokaustu jest de facto zakłamaną i zafałszowaną bajką maskującą odstrzelenie biedniejszej "słabszej" części stada. Cywilizacja żydowska jest cywilizacją gromadną, tam przez całe wieki nie było jakiejkolwiek ludzkiej moralności, a tym samym jakichś praw jednostki, tam było stado i reguły gromadne, jak u zwierząt u których naturalnym jest zostawianie słabszych osobników na pożarcie drapieżnikom. Ta "słabsza" część stada, była o tyle słabsza, że nie miała na kim żerować, bo parazyt, którego cechą przyrodzoną jest pożeranie gospodarza nie jest w stanie wyżywić się samodzielnie. Polska była za mała aby tyle parazytów wykarmić i stąd tamto żydostwo było "słabe", do odstrzału, jakby przypadkiem zalęgli się w jakimś pojemniejszym rejonie, w którym jest na czym pasożytować, to by byli silniejsi. Dużo o mentalności żydowskiej mówi też zachowanie żydowskiego posła Icka Grunbauma, który w polskim sejmie wprost zgłosił projekt rozwalenia Polski poprzez wyrwanie z niej całych obszarów jako żydowskich stref autonomicznych, celem utworzenia państwa żydowskiego jako narośli na Polsce. Icek Grunbaum powiedział nawet kiedyś: "Kiedy ortodoksyjni żydzi pytają mnie, czy nie mógłbym dać pieniędzy dla ratowania żydów w Europie, ja mówię nie i jeszcze raz nie! Ważniejsze są sprawy Palestyny żydowskiej niż wykup żydów(...) Dla mnie jedna krowa w Palestynie jest ważniejsza niż wszyscy żydzi w Polsce"To z tą krową jest szczególnie wymowne, to pokazuje zwierzęcość cywilizacji żydowskiej, Europejczykom sprzedaje się takie bajki jak ty tu sprzedajesz, a ci patrząc przez pryzmat moralności europejskiej oceniają mit holokaustu żydów jako ich wielkie nieszczęście. Nic bardziej mylnego! Oni ten holokaust mieli w planach, jest to dla nich czymś naturalnym, nie byłoby n.p. czymkolwiek dziwnym gdyby syjoniści podczas ewentualnej ewakuacji z Izraela wystawili do odstrzału a choćby tamtejszych ortodoksów żyjących z socjalu, a potem eksploatowali to jako nowy "holokaust", ja nie mówię, że tak się stanie, ale z ichnią mentalnością, nie byłoby to czymkolwiek szczególnym. Wystarczy zobaczyć ile żydzi zarobili i zarabiają nadal na holokauście zorganizowanym przez Nazistów oraz żydo-Sasów, którzy również byli bardzo aktywnie zaangażowani w rozpętywanie obydwu Wojen Światowych m. in. poprzez wyfutrowanie stron konfliktu czy to kredytami, czy wsparciem przemysłowym dla Związku Sowieckiego i III-j Rzeszy. W mentalności, w której "jedna krowa w Palestynie jest ważniejsza niż wszyscy żydzi w Polsce", coś takiego jest normalne. |
#105 1 na 1 | Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | A zatem ci biedniejsi żydzi ginęli za stado, bo osobniki na wyższych pozycjach w żydowskim stadzie uznały, że można osobniki "słabsze" odstrzelić. Świat zwierząt. A Wojny Światowe były przede wszystkim holokaustem Europejczyków, ze szczególnym uwzględnieniem Polaków. Warto też przytoczyć wypowiedź Sandauera, który powiedział, że "II WŚ zabiła wybitnych Polaków i prostych żydów, a wojnę przetrwali prości Polacy i wybitni żydzi" bo właśnie po to II WŚ była!! Proces wyniszczania Polaków postępuje i my nie mamy jakiegokolwiek wpływu na jego przebieg, gdyż od 1945 r. Polska jest kompletnie i dogłębnie skolonizowana, nasze położenie jest beznadziejne w swej istocie. Europejczycy zostali sholokaustowani w rytuale tajnych sekciarzy w tym także żydostwa, które kręci tym burdelem odkąd przejęło kontrolę nad systemem finansowym, przy okazji robiąc Europejczyków w wała przy pomocy papierowych "pieniędzy", a robią to by przejąć władzę na świecie i narzucić swoje zwierzęce obyczaje, co idzie im świetnie, ty im pomagasz. Dzisiaj jesteśmy już na etapie, na którym większość procesów wyniszczania wspólnot narodowych odbywa się dzięki propagandzie, którą ty współtworzysz. > Uprzedzam jednak, Wansee zostało dobrze przez historyków udowodnione.Nie wiem o czym piszesz i co to ma do omawianego tematu > Nie odniosę się do pozostałych Twoich wpisów bo uciekłeś w rynsztok.Nie odniesiesz się do moich wpisów, bo jesteś łańcuchowym burkiem od siania brunatnej propagandy, oblepiającej naród polski łajnem. Skoro je przemilczałeś to znaczy, że się z nimi zgadzasz, prawda to nie rynsztok kłamco! |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|