Racjonalista - Strona głównaDo treści
chłopski rozum?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
19-07-2020 15:49okragly (21676 punktów)chłopski rozum?
Ocena 1 na 1
chłopski rozum, zdolność zdroworozsądkowego myślenia, wynikająca z doświadczenia życiowego i intuicji, a nie z posiadanej wiedzy

nie lubie szkoły ale jedną z ciekawszych działań matematyki jest sprawdzanie prawdziwości poprzez podstawianie zera i nieskończoności i jeśli się sprawdzi dla tych dwóch wielkości to równanie/ nierównanie jest prawdziwe. W życiu społecznym tez możemy podstawiać zera i nieskończoności W matematyce wszystko możliwe. Wiadomo, że za Trzaskowskim głosowali ludzie inteligentni,wykształceni a więc podstawiamy x(wykształcenie)= nieskończoność tj wszyscy są prof. dr hab. inż. Wiadomo że za Duda głosowała prowincja a więc y (prowincja, kasujemy)=0 (zostaje samo miasto stołeczne), kasujemy z równania wszystkich 60+ (głosowali na Dudę) i zrównujemy z zerem zwolenników radia Maryja

matematyka a wybory D =ax+by+cz+...

Co się dzieje, mamy społeczeństwo samych prof. dr hab inż. mieszkańców Warszawy, poniżej 60 lat, nie chodzących do kościoła. Czy Trzaskowski uzyska 100% głosów jak twierdzą prof socjologi

Nie sądzę. Nawet nie wygra choc wyborcy sa super wykształceni i inteligentni sami prof dr hab inż i nie wygra.
wyobraźcie sobie prof dr hab inż salowego w szpitalu na umowie śmieciowej za 1500, a jego kolega ordynator 50 000 zł, albo prof dr hab inż brukarza za 2000 zł a jego kolegę prof dr hab inz dewelopera 1 000 000 zł/ m-c, albo prezes banku 1 000 000 zł/ m-c a jego kolega w okienku prof dr hab inż 2500zł/m-c

ludzie miedzy soba sie nie róznia, to patoelity wmówiły nam, że maja błękitna krew.
Sa 2 małpy, dostaja ogórki, jedza zgodnie
drugiego dnia jedna dostaje ogórka, druga banana
ta która dostała ogórka uważa że to niesprawiedliwe, nie godzi sie, woli nie zjeść ogórka, robi rewolucje

my jesteśmy udomowieni, godzimy sie, że dostajemy ogórki, że inni banany, jeszcze inni kawior z winem
za rządów PO różnice dochodowe były jak w Brazylii

udomowienie jest naszym przekleństwem, powrót do raju to zdziczenie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
#91
30-07-2020 10:34
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
>Warto spróbować!

Próbować, czy spróbować?
Ty już spróbowałeś.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Naprawdę?
>>Wiesz też co będzie sądzić sprzątaczka?
>Ja nie, ale ty tak

>Sprzątaczka, gdyby poznała twoje poglądy i zyciową historię, tylko by splunęła.
www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,820438#w821080

Kłamczuszek

#93
30-07-2020 12:33
 Ocena-1 na 1
chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Każda, cokolwiek lepiej płatna praca, to żadne naprawianie
>> pralek, wylewanie fundamentów czy rzeźbienie koron lecz gra w
>> wasze gierki wg waszych chorych reguł.
>Szarley pisał, ile zarabia konstruktor w Berlinie.
>Pamiętasz choć? Ja tak.

Konstruktor czego?

Znasz ścieżkę dochodzenia do wysokiej pozycji w waszym społeczeństwie?
To droga życiowa, pokoleniowa.

Wiedza na tej drodze jest niczym wobec zdolności radzenia sobie w sieci waszych układów i intryg.
Praktycznie każde słowo jakie wylewa się z waszych ust jest grą, manipulacją albo kłamstwem.
Kto nie umie zrobić dobrze szefowi, ten zostaje w waszym świecie nikim.

Nie pouczaj mnie.
Ja już poznałem twoje morale, kiedy tematem nr 1. stały się alimenty a nr 2. długi.
Jesteś manipulantem, który wyłącznie udaje posiadanie uczuć wyższych.
Tak naprawdę nie masz ich w sobie. Jesteś kłamcą i pozorantem.

#94
30-07-2020 12:44
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
Nie rozumiem, potrzebny tłumacz.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Nie rozumiem, potrzebny tłumacz.

My dwaj akurat rozumiemy się doskonale.
Rozumiem co wyrażasz i zdaje się ty rozumiesz mnie.

Chcemy czegoś innego.

Zbudowałeś sobie przekonanie, że jesteś lepszy i ważniejszy ode mnie, więc tobie się należy a mi nie.

To fałszywe przekonanie.
W moim interesie jest je zwalczyć.

Nie jestes ani lepszy ani ważniejszy ode mnie ani trochę.

#96
30-07-2020 12:54
 Ocena 2 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
> Znasz ścieżkę dochodzenia do wysokiej pozycji w waszym
> społeczeństwie? To droga życiowa, pokoleniowa.

Nie ma, jak zacząć od razu z wysokiego "C".
W jednym się nie myliłeś: jesteś wciąż pazernym człowiekiem. Resztę twojego wpisu pozostawiam bez komentarza.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#97
30-07-2020 12:59
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
Nie należy mi sie ani o jotę bardziej, niż tobie.
Twój problem w tym że myślisz, iż coś ci się należy.
Nic bardziej błędnego.

Żyję w społeczeństwie współpracując (słowo zaanektowane przez Hamerlika na poczet jego "przyszłego" systemu) i nie ukrywam, że obecna współpraca przynosi owoce.
Ale to ja. Ty masz inaczej i pewnie tak już zostanie.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Ale to ja.

Zgadza się. Nie jesteśmy do siebie podobni i nie zapowiada się, żeby którykolwiek z nas upodobnił się do drugiego. Ja tego nie chcę i ty najwyraźniej też.

Zatem współistniejmy bez kooperacji, zobaczymy co z tego wyniknie.

Broń swojego świata a ja będę go atakował, propagując własny, aż kiedyś, mam nadzieję, nasze role odwrócą się.

#99
30-07-2020 13:28
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Nie należy mi sie ani o jotę bardziej, niż tobie.
>Twój problem w tym że myślisz, iż coś ci się należy.
"jak psu buda i micha", w czym on gorszy od psa?

>Nic bardziej błędnego.
w raju było wszystko za darmo np powietrze, woda, pożywienie, przyjaciele, dzieci. Dzisiaj wszystko wycenione, zmonetyzowanie, to nie jest normalne.
człowiek przychodząc na swiat oczekuje raju (przecież nie wie że mamy 21wiek i za wszystko trzeba płacic i się zasłużyc patoelitom, inaczej pogonia pod most)

szukanie raju, moim celem

#100
30-07-2020 13:35
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
> propagując własny, aż kiedyś, mam nadzieję,
> nasze role odwrócą się.

"role" - znów potrzebny tłumacz.
Nadzieja to matka która b. kocha swoje dzieci, a tonący brzytwy sie chwyta (wzruszenie ramionami).
Radziłbym w końcu kupić ten los na loterii, zamiast sprzedawać tony łatwo rozpoznawalnego kitu na forach.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#101
30-07-2020 16:40
 0 na 2
chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>tonący brzytwy sie chwyta (wzruszenie ramionami)

Znowu świat, w którym się tonie.
Inteligentni ludzie budują pomosty, barierki itp. przez co nikt nie tonie.

Ale na czym zbudowalibyście obrzydliwe bogactwo, jeżeli nie na obrzydliwej biedzie?
Kto pracowałby dla was po 12h dziennie, codziennie gdyby nie poczucie permanentnego braku i zagrożenia?

W jaki sposób zmusiłbyś człowieka w Indiach, żeby farbował przez 14h tkaniny a potem, aby położył się na podłodze w tym samym pomieszczeniu i tam spał, gdyby miał własny dom, lodówkę i zapas na miesiąc? Bez szans!
To można osiągnąć jedynie poprzez stworzenie mu egzystencjalnego zagrożenia, poprzez stworzenie mu warunków, w których uwierzy, że jeżeli tego nie zrobi to zginie.

>(wzruszenie ramionami)

Nie potrzebujesz mnie informować o swojej całkowitej obojętności i bezwzględności.
Ja jestem w tej kwestii doskonale poinformowany.
Sam jesteś tylko czubkiem góry lodowej. Takich jak ty, inteligentnych i bezwzględnych jest więcej.

#102
30-07-2020 16:43
 Ocena-2 na 4
chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> propagując własny, aż kiedyś, mam nadzieję,
>> nasze role odwrócą się.
>"role" - znów potrzebny tłumacz.

Przetłumaczę Ci.

Chodzi o sytuację, w której ja definiuję świat, a ty ze swoim umiłowaniem zdziczałego kapitalizmu, zbudowanego na utajnionej i nieopodatkowanej własności, narzekasz i stękasz, że jak dawniej chciałbyś przerobić dla swojej korzyści bezsilnych frajerów ale system ci to uniemożliwia.

#103
31-07-2020 00:09
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Masz do wyboru robić na farmie na budowie j***ć tygodniami trasy
>> jako "tirowiec" i nie widzieć rodziny a za ta pracę kupić dom
>> czy mieszkanie czy latami wynajmować mieszkanie od globalnej korporacji?
>Odpowiedź H jak zwyjle ta sama: foch na jeżdzenie tirami w tym systemie, foch na kupowanie domu w tym systemie, foch na wynajmowanie sporego mieszkania w centrum Berlina w tym systemie.
>Foch na kupowanie chleba, foch na tych, co jakoś nie idą za jego fantazjami a mega-foch na tych, którzy śmią być sceptyczni.
>Gdzie gość nie ma focha? W swoim świecie fantazji.

Internet zatoczył koło. Stare pytania stare odpowiedzi...bez odpowiedzi.

#104
31-07-2020 06:46
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi farmer

>Internet zatoczył koło. Stare pytania stare odpowiedzi...bez odpowiedzi.
a kiedy świat, ludzkość zatoczy koło i znów będzie raj?

jeśli prawdą, że wszystko kołem sie toczy, to jest nadzieja. Ostatnio słuchałem o Omanie www.youtub(*)=b6hftiEOFpk&t=49sZadziwiający w którym nie ma bezrobocia, bezdomnych i biednych. Bycie muzułmaninem nie jest takie wsteczne jak sie nam wydaje, to w ich kulturze najwcześniej pojawi się raj


szukanie raju, moim celem

#105
31-07-2020 08:39
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
>>tonący brzytwy sie chwyta (wzruszenie ramionami)
>Znowu świat, w którym się tonie.

Nie 'się'. Ty toniesz.

>Inteligentni ludzie budują pomosty, barierki itp. przez co nikt nie tonie.

Masz świetlaną wizję opiekuńczego świata.. tylko gdzie ta twoja opieka? Zawsze tam i wtedy, nigdy tu i teraz.

> gdyby nie poczucie permanentnego braku i zagrożenia?

Twoje poczucie permanentnego zagrożenie nie wzięło się znikąd. Uważam, że nawet częściowo wiesz skąd. Żadna spychotechnika nie pomoże. Niestety, forumowicze też wiedzą.

> Nie potrzebujesz mnie informować o swojej całkowitej obojętności
> i bezwzględności. Ja jestem w tej kwestii doskonale poinformowany.

Najlepiej o tych biednych wciąż gadać i gadać.
Smutne, że używasz ich jedynie, jako trampoliny swoich słów.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365