Racjonalista - Strona głównaDo treści
chłopski rozum?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
19-07-2020 15:49okragly (21676 punktów)chłopski rozum?
Ocena 1 na 1
chłopski rozum, zdolność zdroworozsądkowego myślenia, wynikająca z doświadczenia życiowego i intuicji, a nie z posiadanej wiedzy

nie lubie szkoły ale jedną z ciekawszych działań matematyki jest sprawdzanie prawdziwości poprzez podstawianie zera i nieskończoności i jeśli się sprawdzi dla tych dwóch wielkości to równanie/ nierównanie jest prawdziwe. W życiu społecznym tez możemy podstawiać zera i nieskończoności W matematyce wszystko możliwe. Wiadomo, że za Trzaskowskim głosowali ludzie inteligentni,wykształceni a więc podstawiamy x(wykształcenie)= nieskończoność tj wszyscy są prof. dr hab. inż. Wiadomo że za Duda głosowała prowincja a więc y (prowincja, kasujemy)=0 (zostaje samo miasto stołeczne), kasujemy z równania wszystkich 60+ (głosowali na Dudę) i zrównujemy z zerem zwolenników radia Maryja

matematyka a wybory D =ax+by+cz+...

Co się dzieje, mamy społeczeństwo samych prof. dr hab inż. mieszkańców Warszawy, poniżej 60 lat, nie chodzących do kościoła. Czy Trzaskowski uzyska 100% głosów jak twierdzą prof socjologi

Nie sądzę. Nawet nie wygra choc wyborcy sa super wykształceni i inteligentni sami prof dr hab inż i nie wygra.
wyobraźcie sobie prof dr hab inż salowego w szpitalu na umowie śmieciowej za 1500, a jego kolega ordynator 50 000 zł, albo prof dr hab inż brukarza za 2000 zł a jego kolegę prof dr hab inz dewelopera 1 000 000 zł/ m-c, albo prezes banku 1 000 000 zł/ m-c a jego kolega w okienku prof dr hab inż 2500zł/m-c

ludzie miedzy soba sie nie róznia, to patoelity wmówiły nam, że maja błękitna krew.
Sa 2 małpy, dostaja ogórki, jedza zgodnie
drugiego dnia jedna dostaje ogórka, druga banana
ta która dostała ogórka uważa że to niesprawiedliwe, nie godzi sie, woli nie zjeść ogórka, robi rewolucje

my jesteśmy udomowieni, godzimy sie, że dostajemy ogórki, że inni banany, jeszcze inni kawior z winem
za rządów PO różnice dochodowe były jak w Brazylii

udomowienie jest naszym przekleństwem, powrót do raju to zdziczenie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
#61
29-07-2020 11:59
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek

>Na mnie ta fałszywa, kapitalistyczna propaganda nie działa.
skoro nie dla kapitalizmu (opiera sie na kapitale), nie dla komunizmu, to co? Może jak nazwiesz co to, to sie stanie

szkoda że nie udziela sie na forum- chętnie racjonalistka


szukanie raju, moim celem

#62
29-07-2020 12:04
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi okragly
>taki był (jest) system (za PiS trochę sie zmieniło)

Iluzja.

> zapewne szkolili go najlepsi eksperci z tzw "zachodu" jak skutecznie pracować

Nie sądzę. Raczej swoi, początek lat 2000-nych to był jeszcze raczkujący polski agresywny kapitalizm "wolna polka".

> Patoelity na takich żerują, najmują do brudnej roboty

On był szefem. Czyli raczej on żerował.

>>I jak coś dobrego ma wyniknąć z przerośniętego ego..
>coś go napędza, czy ego? jeśli tak to TU, w dobrej sprawie.

Cel jest szczytny, czyli wyciągniecie się ze słabo płatego zawodu, gdzie ogarnięty Turek bez wyksztłcenia jest jego konkurencją.
Metoda żadna i co widać przez lata - lepiej nie będzie.

> u nas "sami swoi"

Dokładnie. Cóż dodać, "jak Kuba Bogu.."

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#63
29-07-2020 12:10
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
> I na tego biednego, starego człowieka, który nie ma nic prócz
> własnej, niewiele wartej altanki, całe społeczeństwo w demokracji
> bezpośredniej nałoży podatek od własności obowiązujący wszystkich
> obywateli taki, że podatek ten pozbawi go wszystkiego i zniszczy?

Acha, a ci wszyscy ludzie w demokracji bezpośredniej to bardzo humanitarni i wrażliwi są; ty to gwarantujesz*
Jesteś w formie, twoje chciejstwo wciąż sięga zenitu.

> Właściciel domu nie poradzi zapłacić podatku od swojej własności
> więc dla utrzymania państwa zmywacz powierzchni płaskich powinien
> oddać w podatku połowę wynagrodzenia za zmycie podłóg swoim Panom.
> I także połowę każdej, kupionej za resztę, kromki chleba.

Fajny ten twój przykład. I taki realny..

> I o co ci chodziło z tym, że "oddaj cesarzowi co cesarskie"?

Wiecznie mylisz podatki z gromadzeniem kapitału przez korporacje.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

* A propos wrażliwości na ludzki los: czekam, kiedy wreszcie przejedziesz się do kilku zwindykowanych przez siebie osób. Fakt, trzeba będzie zgiąć kark, zostać przez kilku wyrzuconym na zbity pysk. Od paru innych dostać w mordę. Tych co zechcą rozmawiać, wśród wielu emocji i tłamszonych od dekad uczuć może wysłuchać co oni mają tobie do powiedzenia.

#64
29-07-2020 12:20
 Ocena 1 na 1
Gruby Rycho (532 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> jeśli tak to twoje rewolucyjne zmiany sa niemożliwe (niezgodne z teorią ewolucji)
>Zgadzam się. Ale przede wszystkim te postulaty nie wynikają z przemyśleń, tylko z zaciągniętego onegdaj długu który nie spłacił, oraz z wyrzutów sumienia względem zwindykowanych przez niego dzikimi metodami osób.
>I jak coś dobrego ma wyniknąć z przerośniętego ego..

Есть те, в которых интеллект превзошел разум. Нежный, как французская собачка. Наилучшие пожелания.

#65
29-07-2020 12:25
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
>>Poza tym, od nas nigdy nie wyszła żadna idea, zawsze małpujemy "zachód"
>Hollywoodzka propaganda, powielana przez Wschodnich kacyków na usługach zachodnich korpo
>>tak i z tego powodu Twoja pomysły skazane są na porażkę
>Nie mów nie mów, co pomyślisz ma tendencję do urzeczywistniania się.
>Lepiej zacznij inaczej myśleć.
twój pomysł, ideaa, opodatkowac kapitał (nie prace) jest dobry, ale to byłby koniec kapitalizmu właściciele kapitału na to nie pójdą (oni piszą prawo, mają sądy, sejm, policje, wojsko, TV, religie, szkolnictwo (np w szkole podstawowej na histori nie ma nic o chłopach pańszczyźnianych NIC, sama szlachta, nie pracuje, i nie placi podatkow na te szkoly ale ustala program nauczania) tak że widzisz masz cały swiat przeciw


szukanie raju, moim celem

chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Turek bez wyksztłcenia jest jego konkurencją.

Bo narodowość ma znacznie mały szowinisto?


Wiem, rozumiem, jesteś "wyższy" i przez "wyższość" swoją nie masz żadnych problemów.

Ja mam za to problemow za nas dwóch

#67
29-07-2020 13:31
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
> na tego biednego, starego człowieka, który nie ma nic prócz
> własnej, niewiele wartej altanki, całe społeczeństwo w
> demokracji bezpośredniej nałoży podatek

Napisz, czemu ten człowiek na starość ma być zależny w taki sposób od społeczeństwa?
Już i tak przecież jest zależny: od lekarzy, cen na rynku itd.

Czemu mam jako głosujący ponosić odpowiedzialność za jego życie, głosując nad jego podatkiem?
Mam przy tym jeszcze analizować jego stan posiadania, może jeszcze ceny leków które bierze, rodzaje chorób itd.

Ty masz po kolei w głowie?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#68
29-07-2020 13:49
 Ocena 3 na 3
szarley (54912 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi okragly
>twój pomysł, ideaa, opodatkowac kapitał (nie prace) jest dobry,

Postaraj się najpierw ten pomysł zrozumieć

www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371

Tu nie chodzi o opodatkowanie właścicieli fabryk, bo podam Ci kilka metod ominięcia podatku, ale opodatkowanie mieszkań, domów i gospodarstw

Właściciel ciężarówki zapłaci podatek
Właściciel 100 ciężarówek nie zapłaci

w dodatku państwo jest akcyjną spółką w której władzę ma "większość kapitału"

Orwell się kłania. Na szczęście biedota nie daje się dziś nabrać na piękne hasła, pod którym kryje się niewolnictwo

Likwidacja podatku od pracy? Fajnie! Ale przy okazji likwidacja emerytur, zwolnień lekarskich urlopów, ośmiogodzinnego dnia pracy, lekarskich badań, szkoleń czy obowiązku zapewnienia ochrony zdrowia.

Nadal fajnie?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> na tego biednego, starego człowieka, który nie ma nic prócz
>> własnej, niewiele wartej altanki, całe społeczeństwo w
>> demokracji bezpośredniej nałoży podatek
>Napisz, czemu ten człowiek na starość ma być zależny w taki sposób od społeczeństwa?

Bo żyje z pracy młodych ludzi.

Żywi się pokarmem, który wytwarzają młodzi, korzysta ze świadczeń, które wyświadczają młodzi.

Dobrobyt starych i młodych MUSI BYĆ ZE SOBĄ ZWIĄZANY!
Dobrobyt właścicieli i najemników MUSI BYĆ ZE SOBĄ ZWIĄZANY!

Czego tu nie rozumiesz?

Sądzisz, że ktokolwiek uzna twoją własność na swoją zgubę?

Uznanie, że wszystko należy do ciebie i do mnie nic byłoby jednoznaczne z uznaniem, że jestem twoim niewolnikiem.

Nie skapowałeś jeszcze, że rewolucja październikowa
pl.wikiped(*)/Rewolucja_październikowa

była tym samym co powstanie Spartakusa?
pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_Spartakusa

Ach skapowałeś, tylko wszystko prócz siebie i swojej rodziny masz w d.
Kapuję.

#70
29-07-2020 14:32
 Ocena 4 na 4
farmer (22440 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi okragly
>opodatkowac kapitał (nie prace) jest dobry, ale to byłby koniec kapitalizmu właściciele kapitału na to nie pójdą

Czyli wynajmujący mieszkanie w Berlinie od globalnej korporacji pracownik biura po którym sprząta pracownik który ma mieszkanie, powinien dostawać haracz od tego sprzątacza.
Gdyż pracownik który czyści biura mając mieszkanie jest kapitalistą a zarabiający 3 razy tyle marketingowiec wynajmujący mieszkanie w dobrej dzielnicy mieszkanie tylko pracuje?

Jednym słowem ludzie którzy pracują za granicą a jest ich miliony najmniej 2-3. Mówimy o Polakach są kapitalistami gdyż kupili dom mieszkanie za tą pracę. I teraz to oni są przeszkodą żeby świat był piękny?

Czemu to fejkowe konto nie zatrudniło się w chlewni tylko w biurze? Jacy qrwa kapitaliści idą robić w gnoju koło świń zamiast siedzieć i pisać z fejkowego konta?

Masz do wyboru robić na farmie na budowie j***ć tygodniami trasy jako "tirowiec" i nie widzieć rodziny a za ta pracę kupić dom czy mieszkanie czy latami wynajmować mieszkanie od globalnej korporacji?

#71
29-07-2020 14:58
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
>>> na tego biednego, starego człowieka, który nie ma nic prócz
>>> własnej, niewiele wartej altanki, całe społeczeństwo w
>>> demokracji bezpośredniej nałoży podatek
>>Napisz, czemu ten człowiek na starość ma być zależny w taki sposób od społeczeństwa?
>Bo żyje z pracy młodych ludzi.

Żyje ze swojej wcześniejszej pracy, której owoce zgromadził.
Czy tak trudno to zrozumieć?
Jeśli ty nie gromadzisz - twoja broszka.

> korzysta ze świadczeń, które wyświadczają młodzi.

Jasne. Nie za darmo.

>Czego tu nie rozumiesz?

Nie rozumiem oprócz powyższego, czemu mam jako głosujący ponosić odpowiedzialność za życie emeryta, głosując nad jego podatkiem?
NIE ŻYJE Z MOJEJ PRACY. PŁACI ZA PRODUKTY, JAK KAŻDY INNY.
Mam przy tym jeszcze analizować jego stan posiadania, może jeszcze ceny leków które bierze, rodzaje chorób itd. Ty masz po kolei w głowie?
Dalszym twoim bełkotem nie warto się zajmować.

> wszystko prócz siebie i swojej rodziny masz w d. Kapuję.

Czemu człowiek na starość, który wczesnej zgromadził owoce swojej pracy, ma być zależny w taki sposób od społeczeństwa?

A propos wrażliwości na ludzki los: czekam, kiedy wreszcie przejedziesz się do kilku zwindykowanych przez siebie osób. Fakt, trzeba będzie zgiąć kark, zostać przez kilku wyrzuconym na zbity pysk. Od paru innych dostać w mordę. Tych co zechcą rozmawiać, wśród wielu emocji i tłamszonych od dekad uczuć może wysłuchać co oni mają tobie do powiedzenia.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#72
29-07-2020 15:03
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
>>Turek bez wyksztłcenia jest jego konkurencją.
>Bo narodowość ma znacznie mały szowinisto?

Żadanego. Podkreślam tylko, w jakiej liczbie masz w Berlinie ze swom kwalifikacjami konkurencję (gdybyś jeszcze nie zatrybił, a chyba nie trybisz skoro na moją radę pójscia do technikum wieczorowego dla dorosłych strzelasz focha)

>Ja mam za to problemow za nas dwóch

Masz problem zwiazany głównie ze swoimi kwalifikacjami.
Ale nie tylko.
Magiczne określenie: odpowiedzialność za siebie i swoje wybory.

Moje problemy traktuję osobiście, cenię je i nie nawykłem nikogo nimi obdzielać. Ale to ja.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#73
29-07-2020 15:30
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>taki był (jest) system (za PiS trochę sie zmieniło)
>Iluzja.
za PO ogrom sprzedawania garnków, leczniczych koców itp dla emerytów, czy chwilówek z której licytowali mieszkanie. Jest ogromna różnica (windykatorzy dzisiaj ogromnie narzekają, 100 tys / miesiąc jest nierealne)
>> zapewne szkolili go najlepsi eksperci z tzw "zachodu" jak skutecznie pracować
>Nie sądzę. Raczej swoi, początek lat 2000-nych to był jeszcze raczkujący polski agresywny kapitalizm "wolna polka".
coś w sobie mamy, czytałem ze jak Niemcy chcieli spacyfikowac pracowników swojej firmy w Czechach, wysłali menadżerów z Polski, takie SS do likwidacji "żydów" (tylko to nasza elita, dr. inż. prof. generał. biskup itp

>> Patoelity na takich żerują, najmują do brudnej roboty
>On był szefem. Czyli raczej on żerował.
dyrektor oddziału banku jest pracownikiem najemnym (karbowym, najemnikiem do brudnej roboty)

>>>I jak coś dobrego ma wyniknąć z przerośniętego ego..
>>coś go napędza, czy ego? jeśli tak to TU, w dobrej sprawie.
>Cel jest szczytny, czyli wyciągniecie się ze słabo płatego zawodu, gdzie ogarnięty Turek bez wyksztłcenia jest jego konkurencją.
Turcy tworza społeczność, My wierzymy w liberalizm (indywidualizm i wolność) przegramy z nimi

>Metoda żadna i co widać przez lata - lepiej nie będzie.
uwierzył w Balcerowicza -liberalizm (indywidualizm, wolność). Dlatego PiS stawiając na wspólnote, wzmacnia nas (liberałowie to religia tak jak i kk jest wsteczna)

dlatego u nas Ukraińców nienawidża nie elity, ale np opiekunki dla dzieci, bardzo zaniżają stawke (elitom pasuje, prawie za darmo wyremontują dom, ugotują obiad, zaopiekują sie dzieckiem). Nasz wielokrotnie banowany "wariat" ma dużo racji, ale co z tego?

czemu elity nie pozwolą tak jak dla nianiek pracować lekarzom, dentystom, inżynierom, profesorom z UkrainY?, wtedy okaże sie że najbardziej homofobiczne sa elity. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

szukanie raju, moim celem

#74
29-07-2020 15:49
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi Gruby Rycho
Znam rosyjski i dziękuje za sentencję, ale przypominam też, że tym postem bez tłumaczenia łamiesz regulamin forum.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#75
29-07-2020 16:09
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi okragly
>> On był szefem. Czyli raczej on żerował.
> dyrektor oddziału banku jest pracownikiem najemnym (karbowym, najemnikiem
> do brudnej roboty)

On nie był ani dyrektorem, ani banku.
Stał wyżej. Zapytaj

>> Cel jest szczytny, czyli wyciągniecie się ze słabo płatego zawodu,
>> gdzie ogarnięty Turek bez wyksztłcenia jest jego konkurencją.
> Turcy tworza społeczność, My wierzymy w liberalizm (indywidualizm i wolność)
> przegramy z nimi

Tym bardziej należy szlifować kwalifikacje.
Turcy tworzą społeczność, ale i my tworzymy. Spróbuj pomieszkać trochę na polskiej prowincji.
Ich społeczność w wielkich europejskich metropoliach, to taka trochę koniczność, ale w miarę dorabiania się pójdą śladami Europejczyków.

> Dlatego PiS stawiając na wspólnote, wzmacnia nas (liberałowie
> to religia tak jak i kk jest wsteczna)

Wzmacnia np. religią smoleńską z dogmatem zamachu

> czemu elity nie pozwolą tak jak dla nianiek pracować lekarzom,
> dentystom, inżynierom, profesorom z UkrainY?, wtedy okaże sie że
> najbardziej homofobiczne sa elity. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Naprawdę nie pozwalają? A ja niedawno byłem u lekarki. Jak sie okazało, Ukrainka.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365