Racjonalista - Strona głównaDo treści
chłopski rozum?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
19-07-2020 15:49okragly (21676 punktów)chłopski rozum?
Ocena 1 na 1
chłopski rozum, zdolność zdroworozsądkowego myślenia, wynikająca z doświadczenia życiowego i intuicji, a nie z posiadanej wiedzy

nie lubie szkoły ale jedną z ciekawszych działań matematyki jest sprawdzanie prawdziwości poprzez podstawianie zera i nieskończoności i jeśli się sprawdzi dla tych dwóch wielkości to równanie/ nierównanie jest prawdziwe. W życiu społecznym tez możemy podstawiać zera i nieskończoności W matematyce wszystko możliwe. Wiadomo, że za Trzaskowskim głosowali ludzie inteligentni,wykształceni a więc podstawiamy x(wykształcenie)= nieskończoność tj wszyscy są prof. dr hab. inż. Wiadomo że za Duda głosowała prowincja a więc y (prowincja, kasujemy)=0 (zostaje samo miasto stołeczne), kasujemy z równania wszystkich 60+ (głosowali na Dudę) i zrównujemy z zerem zwolenników radia Maryja

matematyka a wybory D =ax+by+cz+...

Co się dzieje, mamy społeczeństwo samych prof. dr hab inż. mieszkańców Warszawy, poniżej 60 lat, nie chodzących do kościoła. Czy Trzaskowski uzyska 100% głosów jak twierdzą prof socjologi

Nie sądzę. Nawet nie wygra choc wyborcy sa super wykształceni i inteligentni sami prof dr hab inż i nie wygra.
wyobraźcie sobie prof dr hab inż salowego w szpitalu na umowie śmieciowej za 1500, a jego kolega ordynator 50 000 zł, albo prof dr hab inż brukarza za 2000 zł a jego kolegę prof dr hab inz dewelopera 1 000 000 zł/ m-c, albo prezes banku 1 000 000 zł/ m-c a jego kolega w okienku prof dr hab inż 2500zł/m-c

ludzie miedzy soba sie nie róznia, to patoelity wmówiły nam, że maja błękitna krew.
Sa 2 małpy, dostaja ogórki, jedza zgodnie
drugiego dnia jedna dostaje ogórka, druga banana
ta która dostała ogórka uważa że to niesprawiedliwe, nie godzi sie, woli nie zjeść ogórka, robi rewolucje

my jesteśmy udomowieni, godzimy sie, że dostajemy ogórki, że inni banany, jeszcze inni kawior z winem
za rządów PO różnice dochodowe były jak w Brazylii

udomowienie jest naszym przekleństwem, powrót do raju to zdziczenie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
#46
28-07-2020 22:05
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
>>2 W krystkonizmie, który proponujesz, starego człowieka, którego nie stać na zapłacenie podatku od domu, chcesz przemocą eksmitować
>Po ujawnieniu i opodatkowaniu własności, w miejsce opodatkowania konsumpcji i pracy zwiększa się szansa zwykłego człowieka na zdobycie WŁASNEGO domu!
pracują niewolnicy dlatego praca tak mocno opodatkowana, panowie maja majątek, dlatego placą podatki małe

>Płacę podatki od każdego kęsu chleba i każdej uslugi dla innych.
>Więcej niż to nie zapłacę. Nie mam mowy.
jakby założyć komune, nie płaciłaby podatkow (znaczy placila malutkie jak "kulczyki") a to z stadomyslenia zażyłego stada. Dlatego patoelity niewolnikom narzucja indywidualizm, wolnośc (liberalizm) żeby sie nie zorganizowali

>Jak będę dużo miał to mogę zapłacić ale na pewno nie tak.



szukanie raju, moim celem

#47
29-07-2020 00:05
 Ocena 1 na 1
chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi okragly
>

Ale widzisz.

Jestem "padliną moralną", bo wymyśliłem wyjawienie mienia i podatek od mienia w miejsce podatku od umycia podłóg i zjedzenia kromki chleba.

Teraz nagle blady strach skąd Kulczyki wezmą na podatek od swoich pałacy skoro dochody kapitałowe chcieli przeznaczyć na wykup mieszkań od biedoty pod wynajem biedocie.

Biedni właściciele.

Kilku ludzi ma większość kapitału i skąd oni mają teraz na podatki wziąć?
Skoro oni chcieli odkupić wszystko co tylko istnieje?

Szarley katolik stanął tu w obronie biednych właścicieli.
Zeby żaden przypadkiem po spędzeniu życia w wielkim domu nie musiał przeprowadzić się do jednego pokoju. Już lepiej niech biedota żyje po 5 w pokoju od narodzin do śmierci.

szarley (54911 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
>Wyzywasz ich od złodziei gdy nie oddadzą w podatku połowy wynagrodzenia za zmycie ci podłóg?
Moralne ścierwo wymyśla sobie rozmówcę
Kto mi myje podłogi?

>Dla ciebie dom ze złota a dla innego buda dla psa, choć pracuje ciężej od ciebie?
Moralne ścierwo wymyśla sobie rozmówcę

Koniec rozmowy z moralnym ścierwem, które poradzi tylko wymyślać sobie rozmówcę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#49
29-07-2020 07:13
 0 na 2
chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi szarley
>Koniec rozmowy z moralnym ścierwem, które poradzi tylko wymyślać sobie rozmówcę

Nie udawaj kogoś kim nie jesteś religijny wyznawco idei Pana i jego panowania.

Jestes fundamentalista współczesnego kapitalizmu i kapitalistycznym ekstremista.

"Oddaj cesarzowi co cesarskie!"

Panowie nie mogą ujawnić swojej władzy ani dzielić się dobrobytem z najemnikami, bo to godzi w ich wyższość.

To najemnik, który niczego nie ma i jest jedynie bezwolnym popychadlem Pana musi, pod groźba kary podzielić się z Panem każdą kromka chleba.

Wasze podatki od konsumpcji i pracy to ewolucyjni następcy pańszczyzny.

Kreujecie świat Panów, w którym tylko Panowie rozwijają się i nauczacie motłoch, że godne to i sprawiedliwe.

Brzydzi mnie twój katolicyzm i wszytko inne co wynieśliście od pierwotnych Rzymian, których potęga was tak zachwyca.

Wasze prawo utajnionej i nieopodatkowanej własności mam za wrogie społeczeństwu idee, dzięki którym mała grupka ludzi ma zażywać szczęścia na garbie pozostałej ludzkości.

#50
29-07-2020 08:35
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
> Wg mnie próbujesz i to nieudolnie manipulować emocjami innych
> ludzi. Ty nic innego nie potrafisz.

"Tak zwracasz się do ludzi, od których egzekwujesz przemocą swoją utajniona i nieopodatkowana własność?"
Jesteś HIPOKRYTĄ.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#51
29-07-2020 08:47
 Ocena 2 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
> Stary człowiek tak jak każdy inny powinien zapłacić
> podatek od swojego majątku.
> Jeżeli ma wielki majątek i niewielkie dochody, wówczas
> może odsprzedać część swojego majątku ludziom, ktorzy majątku
> nie mają a jedynie dochody, wówczas jego podatek zmalejej i
> będzie miał go z czego opłacić.
> Zapłacić podatek od własności, który obowiązuje wszytkich i zostaje
> określony w demokracji bezpośredniej to żadna kara dla nikogo.

Nie ma, jak uszyć sobie przykład na miarę i go w kółko eksploatować.
Problem w tym, że takich dziadków jak opisujesz jest może 0,001 promili na świecie.
Dawano ci tu kontrprzykład zwykłego emeryta z małym domkiem, który w wieku 75 lat dochodzi do kresu oszczednosci, których notabene w twoim systemie nie może zgromadzić zbyt dużo, twoje zasady mu nie pozwolą.
A wciąż ma do opłacenia drewno na opał, prąd, leki, jedzenie itd.
Kto i jak wyrzuci go z tego małego domku, gdzie się przeprowadzi, jak to odczuje, kto będzie go utrzymywał jak resztę za domek wyda - o tym już krystkon głośno milczy.

Takich emerytów jest prawie 100%.
Ale lepiej ględzić o "starym człowieku z wielkim majątkiem", wtedy wzorze moralnych wartosci nie musisz mierzyć się realnymi argumentami.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#52
29-07-2020 08:54
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
> Już lepiej niech biedota żyje po 5 w pokoju od narodzin do śmierci.

Orędownik biedoty cholera sie znalazł.
Sprzątaczka, gdyby poznała twoje poglądy i zyciową historię, tylko by splunęła.
Ciekawie kiedy w końcu pogadasz z jakimś człowiekiem, którego doprowadziłeś kiedyś do biedy.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#53
29-07-2020 08:58
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
> najemnik, który niczego nie ma i jest jedynie bezwolnym popychadlem
> Pana musi, pod groźba kary podzielić się z Panem każdą kromka chleba.

Sumienie znów wyrzuca dawne czasy, znów poczucie winy.
A można by się przejechać do kilku zwindykowanych przez siebie osób.
Zgiąć przed nimi kark, zostać przez kilku wyrzuconym na zbity pysk. Od paru innych dostać w mordę. Tych co zechcą rozmawiać, wśród wielu emocji i tłamszonych od dekad uczuć wysłuchać, co mają do powiedzenia..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#54
29-07-2020 09:26
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek

>To najemnik, który niczego nie ma i jest jedynie bezwolnym popychadlem Pana musi, pod groźba kary podzielić się z Panem każdą kromka chleba. podatki od pracy to ewolucyjni następcy pańszczyzny.
chłop pańszczyćniany (eufemizm dla niewolnika) płacił podatek pracując np 6dni w tygodniu dla pana, pan nie placił żadnych podatków. Stan dzisiejszy to ewolucja, pańszczyzny na bardziej wydajny system. Społeczeństwem rządzą siły "przyrody"? jeśli tak to twoje rewolucyjne zmiany sa niemożliwe (niezgodne z teorią ewolucji, praw fizyki nie zmienisz), chyba że jebnie jakiś meteor.
Poza tym, od nas nigdy nie wyszła żadna idea, zawsze małpujemy "zachód" tak i z tego powodu Twoja pomysły skazane są na porażkę

szukanie raju, moim celem

#55
29-07-2020 09:31
 Ocena-1 na 1
szarley (54911 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
>>Koniec rozmowy z moralnym ścierwem, które poradzi tylko wymyślać sobie rozmówcę
>Nie udawaj kogoś kim nie jesteś religijny wyznawco idei Pana i jego panowania.
>Jestes fundamentalista współczesnego kapitalizmu i kapitalistycznym ekstremista.

A ty synem prostytutki i przypadkowego klienta

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#56
29-07-2020 09:40
 Ocena 2 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi okragly
> jeśli tak to twoje rewolucyjne zmiany sa niemożliwe (niezgodne z teorią ewolucji)

Zgadzam się. Ale przede wszystkim te postulaty nie wynikają z przemyśleń, tylko z zaciągniętego onegdaj długu który nie spłacił, oraz z wyrzutów sumienia względem zwindykowanych przez niego dzikimi metodami osób.

I jak coś dobrego ma wyniknąć z przerośniętego ego..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#57
29-07-2020 10:38
 Ocena-1 na 3
chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Problem w tym, że takich dziadków jak opisujesz jest może 0,001 promili na świecie.
>Dawano ci tu kontrprzykład zwykłego emeryta z małym domkiem, który w wieku 75 lat dochodzi do kresu oszczednosci, których notabene w twoim systemie nie może zgromadzić zbyt dużo, twoje zasady mu nie pozwolą.
>A wciąż ma do opłacenia drewno na opał, prąd, leki, jedzenie itd.
>Kto i jak wyrzuci go z tego małego domku, gdzie się przeprowadzi, jak to odczuje, kto będzie go utrzymywał jak resztę za domek wyda - o tym już krystkon głośno milczy.
>Takich emerytów jest prawie 100%.
>Ale lepiej ględzić o "starym człowieku z wielkim majątkiem", wtedy wzorze moralnych wartosci

Nie ma, jak uszyć sobie przykład na miarę i go w kółko eksploatować.

Czyli ludzie majętni nie mają na podatek ale ludzie bezmajętni mają?

I na tego biednego, starego człowieka, który nie ma nic prócz własnej, niewiele wartej altanki, całe społeczeństwo w demokracji bezpośredniej nałoży podatek od własności obowiązujący wszystkich obywateli taki, że podatek ten pozbawi go wszystkiego i zniszczy?

Takie opowieści proponuję głosić w waszych kościołach.
Tam naiwni ludzie w strachu przed represjami władzy gotowi są uwierzyć we wszystko.
Na mnie ta fałszywa, kapitalistyczna propaganda nie działa.

Właściciel domu nie poradzi zapłacić podatku od swojej własności więc dla utrzymania państwa zmywacz powierzchni płaskich powinien oddać w podatku połowę wynagrodzenia za zmycie podłóg swoim Panom. I także połowę każdej, kupionej za resztę, kromki chleba.

Jezu Chryste jakie to chore!
I o co ci chodziło z tym, że "oddaj cesarzowi co cesarskie"?

#58
29-07-2020 10:41
 Ocena-1 na 3
chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi szarley
>>>Koniec rozmowy z moralnym ścierwem, które poradzi tylko wymyślać sobie rozmówcę
>>Nie udawaj kogoś kim nie jesteś religijny wyznawco idei Pana i jego panowania.
>>Jestes fundamentalista współczesnego kapitalizmu i kapitalistycznym ekstremista.
>A ty synem prostytutki i przypadkowego klienta

Nie wierzę w przypadki ani waszą losowość, o której uczycie na studiach.
Wierzę w brak znajomości wszystkich czynników i ograniczony wpływ określonych czynników.

Nie piszesz na portalu cham.pl więc się pohamuj człowieku bez kultury!

#59
29-07-2020 11:06
 Ocena 1 na 1
chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi okragly
>Poza tym, od nas nigdy nie wyszła żadna idea, zawsze małpujemy "zachód"

Hollywoodzka propaganda, powielana przez Wschodnich kacyków na usługach zachodnich korpo

>tak i z tego powodu Twoja pomysły skazane są na porażkę

Nie mów nie mów, co pomyślisz ma tendencję do urzeczywistniania się.
Lepiej zacznij inaczej myśleć.
Np. tak, że konieczne trzeba podjąć działanie zmieniające naszą rzeczywistość a nie jedynie poddawać się fali łagodząc własne lęki.

#60
29-07-2020 11:46
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> jeśli tak to twoje rewolucyjne zmiany sa niemożliwe (niezgodne z teorią ewolucji)
> te postulaty nie wynikają z przemyśleń, tylko z zaciągniętego onegdaj długu który nie spłacił, oraz z wyrzutów sumienia względem zwindykowanych przez niego dzikimi metodami osób.
taki był (jest) system (za PiS trochę sie zmieniło), zapewne szkolili go najlepsi eksperci z tzw "zachodu" jak skutecznie pracować, a ze chłop inteligentny, ambitny, chciał być najlepszym. Patoelity na takich żerują, najmują do brudnej roboty
Którys z uczniów Jezusa, Paweł, Piotr? był poborca (podatkowym), po czym poszedł za Jezusem, tak że ... Tu mamy 2 w 1

>I jak coś dobrego ma wyniknąć z przerośniętego ego..
coś go napędza, czy ego? jeśli tak to TU, w dobrej sprawie. Mamy dopiero 30 lat "demokracji" a różnice dochodowe jak w Brazylii, tylko że tam wykorzystują Indian, czarnych i innych a u nas "sami swoi"


szukanie raju, moim celem

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365