Racjonalista - Strona głównaDo treści
Słownik

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
20-12-2020 07:43szarley (54913 punktów)Słownik
Ocena 2 na 2
19 XII o 19.57 Hamerlik - Konopka napisał
Cytat:
Nie rozumiesz mojej definicji świata, czy jej nie akceptujesz?
To nie są wywrotki słowne, tylko wywrotka waszej kultury, którą postrzegam jako prymitywną i niską.


Nikt nie rozumie definicji Hamerlika
Dlatego jest ten słownik

Ochrona własności = egzekucja mienia
złodziej = jednostka niezgodna
wymaganie prawa = agresja i przemoc
głodzenie zwierząt - przywracanie im wolności
pastwisko = klatka
Organizacja pracy = niewolnictwo
pracodawca = właściciel niewolników
pracownik = niewolnik
najm luksusowego mieszkania z gwarancją nieusuwalności i stałego czynszu = pomieszkiwanie
dochód na poziomie kilkunastu tys zł = nieposiadanie mienia
umowa o pracę = podporządkowanie
dyscyplina pracy = dominacja
policja = urzędnicy szarleya
właściciel domu = złodziej
gruntowy podatek = nieopodatkowana własność
spółdzielcza własność = coś co nie istnieje
miejska kanalizacja = dominacja jednostki
koncentracja majątku = rozproszenie
zdrowie = zawiść
praca = leżenie w sadzie
wczasy w Maroku = bieda
wczasy w Rumunii = nędza
3 = 4
8 godzin = 16 godzin
rolnik = traktorzysta na cudzym
publiczny chodnik = prywatna niedostępna własność
zmiana pracy = zmiana właściciela
działkowa altana = posiadłość
praca = katorga do odwodnienia
ugór = efektywna uprawa
patrzenie jeden drugiemu w portfel = współpraca
chlebuś z szynką = głód
kradzież = nieuznawanie własności
naukowa polemika = agresja
znalezienie błędu = zakrakanie
własność domu = władza nad światem
zapłacenie robotnikom = robienie robotnika w konia
zyskać ją z państwowych dotacji dla właścicieli = kupić za zarobione pieniądze
kredyt = lichwa
luksusowe mieszkanie = niedogrzana piwnica
skarbowy urzędnik = złodziej
pedofil = kochający rodzic
prawo = dominacja
1050 Euro = ponad połowa z 5000 Euro
Osoba naturalna = Ch. wi co to

Hamerlik jako główny życiowy cel deklaruje rozproszenie własności
Co znaczy rozproszenie własności w hamerlikańskim języku wynika z poniższej rozmowy:

J.J.: Dom może kupić (w krystkonizmie) jedynie właściciel domu
K. H-K. Właściciel domu dzięki ujemnemu pieniądzu może wymienić się własnością z innym właścicielem domu.
Robol, który nic nie posiada i nie starcza mu na komorne nie ma czym wymienić się

J.J.: Właściciel domu może mieć drugi dom i trzeci i czwarty, bo ma "ujemny pieniądz" "robol" zostaje w najmowanym

Rozproszenie własności osiągnięte taką metodą, że tylko ktoś kto ma może cokolwiek kupić

J.J: Kto ma grządkę może kupić grządkę, kto ma 10 ha może kupić 10 ha, kto ma pół planety może kupić całą , a "robole" wycenią jego majątek na 100 złotych i od tego zapłaci podatek
Nadal nie rozumiesz swojej idei?
K. H-K. : Doskonale rozumiem wasze idee.

Słownik jest otwarty, każdy może w nim dopisać kolejne słówka
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
#31
27-12-2020 07:35
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Potrafisz zaprojektowac czujnik pyłu węglowego i metanu a nie poradzisz pracownikowi zapłacić za wykonaną pracę?

Jesteś jedynym pracownikiem dla którego aż tak kolosalne znaczenie ma to czy dostaje zapłacone raz dziennie niż raz w miesiącu
I nie docierają żadne argumenta! Betonowa czaszka
1 Nie da się ocenić efektów pracy elektryka na budowie inaczej niż poprzez odbiór całości przez uprawniony podmiot. Tym bardziej nie da się ocenić pracy konstruktora silników
2 Nie da się ocenić efektów pracy budowlańca z odległości tysiąca kilometrów
3 Codzienna ocena wykonanej pracy i codzienne naliczanie płacy podnosi koszta więc obniża wynagrodzenie
4 Nieraz trzeba się "cofnąć" w robocie i co wtedy?

Jakiekolwiek argumenta są trafiają na teflonową powłokę

Hamerlik woli dostać 20 dniówek po 1000 złotych niż miesięczną wypłatę 25 000

>Zresztą, jeżeli portfele zostaną zaszyfrowane i nikt prócz właściciela nie będzie mógł dysponować zgromadzonymi w nich środkami, problem wypłaty wynagrodzenia za pracę będzie problemem pracownika najemnego ale nie twoim.

I to jest twój cel: żeby pracownicy pracowali u ciebie i nie mogli się upomnieć o zapłatę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#32
27-12-2020 15:11Nie na temat
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
>Ja uważam, że nawet giełda aktywów finansowych (w połączeniu z szerszym kontekstem gospodarczym) jest grą o sumie dodatniej. Zdecydowanie nie wszyscy uczestnicy rynku finansowego wykonują transakcje wyłącznie w celach spekulacyjnych. Część transakcji może mieć cele konsumpcyjne lub związane z niefinansową działalnością operacyjną.
>Na rynku instrumentów pochodnych część pozycji służy zabezpieczeniu działalności prowadzonej poza giełdą (np. w ramach zarządzania ryzykiem walutowym). Strata na takiej pozycji nie oznacza straty w ogólnym rozrachunku, biorąc pod uwagę podstawową działalność operacyjną, którą ta pozycja zabezpieczała.
>Giełda mogłaby być grą o sumie zerowej tylko wtedy, gdyby wszyscy zajmowali się obrotem jakimś aktywem, niemającym żadnej wartości fundamentalnej, wynikającej z funkcji tego aktywa w gospodarce poza giełdą.

Rolą właściciela rozumującego kategoriami wymiany praw własności dla własnej korzyści jest określanie kierunków działania pracownikom najemnym.

Jeżeli na rynku wydarzy się odwrót inwestorów od kopalń węgla brunatnego to jest sygnał dla roboli - przestańcie kopać wegiel brunatny i zajmijcie się czymś innym.

Gdy giełdowe nadają kierunek działaniu całego społeczeństwa odciągając je od działań nieefektywnych i kierując je ku działaniom efektywnym.

Również gra na przegraną określonej koncepcji biznesowej jest sygnałem o przewidywaniu konieczności wycofania zaangażowania w określoną działalność.

W wyspecjalizowanym społeczenstwie bardzo łatwo stracić cel z oczu i przestać rozumieć po co rów się kopie oraz koncentrować całą swoją uwagę jedynie na dokończeniu kopania rowu.

Spekulanci mają zatrzymać kopanie rowu w połowie jeżeli w połowie rowu to przedsięwzięcie straci sens.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi szarley
>1 Nie da się

BZDURA!
Nie chce się.

>2 Nie da się

BZDURA!
Nie chce się.

>3 Codzienna ocena wykonanej pracy

Amazon założył swoim pracownikom najemnym, pracującym za minimalną krajową w specjalnych strefach ekonomicznych stworzonych ku chwale Panów, z czujnikami ruchu i są kontrolowani co sekundę.

Można?

>4 Nieraz trzeba się "cofnąć" w robocie i co wtedy?

Bez komornika katastrofa!

>>Zresztą, jeżeli portfele zostaną zaszyfrowane i nikt prócz właściciela nie będzie mógł dysponować zgromadzonymi w nich środkami, problem wypłaty wynagrodzenia za pracę będzie problemem pracownika najemnego ale nie twoim.
>I to jest twój cel: żeby pracownicy pracowali u ciebie i nie mogli się upomnieć o zapłatę

Uważasz, że pracownicy najemni bez mienia będą mieli problem z zaszyfrowaniem portfeli?
Może ich zapytajmy?

Ja widzę, że na razie problem z zaszyfrowaniem portfela ma tzw. "elita". Przypadek?

#34
27-12-2020 16:10
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>1 Nie da się
>BZDURA!
>Nie chce się.
Pokaż jak to zrobić
Ucieczka

>>2 Nie da się
>BZDURA!
>Nie chce się.
Pokaż jak to zrobić
Ucieczka

>>3 Codzienna ocena wykonanej pracy
>Amazon
Nie zmieniaj tematu
Pokaż jak to zrobić
Ucieczka

>Amazon założył swoim pracownikom najemnym, pracującym za minimalną krajową
Kłamiesz
manipulujesz

>w specjalnych strefach ekonomicznych
Kłamiesz

>stworzonych ku chwale Panów,
Kłamiesz

>z czujnikami ruchu i są kontrolowani co sekundę.
Wiesz po co czujniki ruchu?
Już ci kiedyś pisałem Jaka była twoja
Ucieczka

>>4 Nieraz trzeba się "cofnąć" w robocie i co wtedy?
>Bez komornika katastrofa!
Manipulacja

>Uważasz, że pracownicy najemni bez mienia będą mieli problem z zaszyfrowaniem portfeli?
Tak samo jak pracownicy najemni - właściciele domów, samochodów, działek

>Może ich zapytajmy?
KUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURWA
Ile razy cię proszono
ZAPYTAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I co?
Zapytałeś?
Nie!
Ucieczka

>Ja widzę, że na razie problem z zaszyfrowaniem portfela ma tzw. "elita".
W tym Hamerlik - Konopka, który dostał po licytacji pismo z banku ile zostało po licytacji , najważniejsze pismo o finansach w jego życiu i zaszyfrował


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#35
27-12-2020 16:12
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Lanie wody oznaczyłem na szaro

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi szarley
>najważniejsze pismo o finansach w jego życiu

BZDURA!

To było nieistotne ale potrzebowałem lat, żeby się o tym dowiedzieć i do tego przekonać.

Dopóki inni potrafią obudzić u ciebie negatywne emocje - złość i strach - dopóty cię kontrolują.
Dlatego tak ważne jest zdobycie się na całkowitą obojętność wobec dziadostwa.
Kiedy dziad przekonuje cię, że coś jest "ważne", tzn., że chce oszukać cię i ubogacić swoje życie na zniewoleniu cię.

Jeżeli chcesz pozostać wolnym i godnym człowiekiem, odwróć głowę, spal dziadowskie pisma bez przeczytania i nie myśl o tym ani sekundy dłużej!

#37
27-12-2020 16:37
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
C.d.

>>1 Nie da się
>BZDURA!
>Nie chce się.
>>3 Codzienna ocena wykonanej pracy

Maszynista kolejowy buduje dom
Brygada budowlańców kończy pracę o 16, kiedy pociąg jest 100 km od placu budowy

Wg Hamerlika maszynista ma możliwość sprawdzić co który z budowlańców zrobił i natychmiast zapłacić

Każdy inny inwestor budujący dom może przerwać pracę, żeby pojechać na budowę, odebrać robotę i zapłacić
Lekarz w czasie operacji
Nauczyciel w czasie lekcji czy wywiadówki
Górnik wyjedzie z kopalni
Maszynista zatrzyma pociąg
....

Właściciel fabryki zatrudniającej 1000 ludzi ma stracić 1000 minut na ocenę pracy, a pracownicy mają CZEKAĆ 1000 minut aż skończy i zapłaci

Jak chcesz to czekaj 1000 minut na codzienną zapłatę, ale jak to zaproponujesz swoim współpracownikom, to ci ryja obiją

Bo Hamerlik JAKO JEDYNY ROBOTNIK w Berlinie uważa, że płacić trzeba codziennie, bo chce budować system w którym NIE WOLNO NIKOMU UFAĆ i nazywa to budowaniem współpracy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#38
27-12-2020 16:42
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Ucieczka

Poszarzyłem twoje wypowiedzi jako nie na temat.
Tym razem znów "odpowiedziałeś" nie czytając mojej wypowiedzi i nie odnosząc się do niej. Następna taka ucieczka skończy się usunięciem twojej wypowiedzi



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#39
27-12-2020 17:04
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi szarley
>C.d.
>>>1 Nie da się
>>BZDURA!
>>Nie chce się.
>>>3 Codzienna ocena wykonanej pracy
>Maszynista kolejowy buduje dom
>Brygada budowlańców kończy pracę o 16, kiedy pociąg jest 100 km od placu budowy
>Wg Hamerlika maszynista ma możliwość sprawdzić co który z budowlańców zrobił i natychmiast zapłacić

Tansparetnoscia własnych intencji i prospołeczna postawą możesz zbudować taki poziom zaufania między sobą i wspodzialajacymi z toba ludźmi, że dogadacie się na kontrolę pracy i zapłatę bez państwowego urzędnika.

Wystarczy chcieć.

Ale jak się ma drugiego człowieka za nic i widzi w nim jedynie pole do zaorania pod własną uprawę, to bez państwowego strażnika nie obędzie się.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi szarley
>Bo Hamerlik JAKO JEDYNY ROBOTNIK w Berlinie uważa, że płacić trzeba codziennie, bo chce budować system w którym NIE WOLNO NIKOMU UFAĆ i nazywa to budowaniem współpracy

Ależ można zapłacić nawet rok później, jeżeli ktoś tak chce, to nie problem, tylko kwestia umowienia się.

Od początku propaguje jedynie zaszyfrowanie portfela każdego człowieka w mechanizmach powszechnej księgi kapitału.

Ty z dyskusji o zaszyfrowaniu portfela zrobiłeś dyskusje o terminach zapłaty, bo przestraszyłeś się, że robol nie tumaniony dłużej ideami państwowej "pomocy" w przymusowym postępowaniu egzekucyjnym, przyjdzie do ciebie po wynagrodzenie po wykonanej pracy a nie jak dziś za miesiąc czy kilka miesięcy.

Plac robolom za pracę nawet za 100 lat, kto ci zabroni, ja?
Ja ci tego nie bronię, martw się tylko o to, żeby ktoś chciał u ciebie pracować.

W moim postulatach chodzi o to, żebyś pozbawiony dostępu do państwowej przemocy, zobaczył człowieka w innym człowieku a nie pole orne, konia pociągowego, czy inny dobytek.

#42
27-12-2020 19:18
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Maszynista kolejowy buduje dom
Brygada budowlańców kończy pracę o 16, kiedy pociąg jest 100 km od placu budowy

Wg Hamerlika maszynista ma możliwość sprawdzić co który z budowlańców zrobił i natychmiast zapłacić

Każdy inny inwestor budujący dom może przerwać pracę, żeby pojechać na budowę, odebrać robotę i zapłacić
Lekarz w czasie operacji
Nauczyciel w czasie lekcji czy wywiadówki
Górnik wyjedzie z kopalni
Maszynista zatrzyma pociąg
....

Właściciel fabryki zatrudniającej 1000 ludzi ma stracić 1000 minut na ocenę pracy, a pracownicy mają CZEKAĆ 1000 minut aż skończy i zapłaci

Jak chcesz to czekaj 1000 minut na codzienną zapłatę, ale jak to zaproponujesz swoim współpracownikom, to ci ryja obiją

Bo Hamerlik JAKO JEDYNY ROBOTNIK w Berlinie uważa, że płacić trzeba codziennie, bo chce budować system w którym NIE WOLNO NIKOMU UFAĆ i nazywa to budowaniem współpracy

Słownika ciąg dalszy
Tansparetnosć własnych intencji = konieczność codziennej kontroli
prospołeczna postawą = stała kontrola
zaufanie = codzioenny odbiór wykonanej pracy

>dogadacie się na kontrolę pracy i zapłatę bez państwowego urzędnika.
Kompletnie nie o tym mowa, ucieczka w zmianę tematu

>Wystarczy chcieć.
Przykład maszynisty - kolejny od którego Hamerlik będzie uciekał przez kilka lat jak od przykładu oponiarza, krów teścia, robotników z jednej taśmy a ostatnio pomodorów

>Ale jak się ma drugiego człowieka za nic
Znam takiego co ma innych za nic
Płaćcie na Hamerlika

>i widzi w nim jedynie pole do zaorania pod własną uprawę,
... i płacenia tylko na Hamerlika

>to bez państwowego strażnika nie obędzie się.
Gdyby nie było państwowych strażników Hamerlik - Konoopka nie uznałby własności innych ludzi
w przekładzie na polski zabierałby to co mu się podoba nawet pomidory na straganach

państwowy strażnik = wróg Hamerlika

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi szarley
>państwowy strażnik = wróg Hamerlika

Raczej wróg uznania wartości, wolności i godności drugiego człowieka.

Po co przekonywać innego człowieka skoro można go zastraszyć i zmusić?

Po co cenić innego człowieka, skoro poprzez jego strach i złość można go kontrolować?

Wam, dziadom, należy odebrać tyle narzędzi przemocy ile się tylko da.
Zebyscie chcąc nie chcą musieli potraktować innego człowieka na równi sobie.

#44
27-12-2020 19:55
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Nadal nie odwołałeś swojej bredni, że maszynista kolejowy budujący dom, może w każdej chwili sprawdzić co w danym dniu zrobili robotnicy na budowie

Nadal nie odwołałeś swojej bredni, że chirurg budujący dom, może w każdej chwili przerwać operację i sprawdzić co w danym dniu zrobili robotnicy na budowie

Słownika cd
można zapłacić nawet rok później, = trzeba płacić codziennie

>Od początku propaguje jedynie zaszyfrowanie portfela każdego człowieka w mechanizmach powszechnej księgi kapitału.

zaszyfrowanie portfela każdego człowieka = zakaz odzyskania pieniędzy nawet od złodzieja i oszusta.

>Ty z dyskusji o zaszyfrowaniu portfela zrobiłeś dyskusje o terminach zapłaty,
Kłamiesz. TY uciekłeś w ten temat

>bo przestraszyłeś się, że robol przyjdzie do ciebie po wynagrodzenie po wykonanej pracy
Ile razy mam pisać żebyś doczytał?
NIKOGO NIE ZATRUDNIAM, więc nie mam problemu kiedy płacić
znów nie doczytasz?
Gdybym kogoś zatrudniał, płaciłbym zgodnie z umową

Ty znów swoich manipulacjach sugerujesz, że nieuczciwie traktuję robotników których zatrudniałem na budowie, podałeś nawet przykład swojego tatusia, który rzekomo budował mój dom, choć nie wiesz ani gdzie stoi ani kiedy go budowałem

Skończ rzucać gównem w innych bo od tego sam śmierdzisz

>Plac robolom za pracę
Ile razy mam pisać żebyś doczytał?
NIKOGO NIE ZATRUDNIAM,

>Ja ci tego nie bronię,
Ile razy mam pisać żebyś doczytał?
NIKOGO NIE ZATRUDNIAM,

>martw się tylko o to, żeby ktoś chciał u ciebie pracować.
Ile razy mam pisać żebyś doczytał?
NIKOGO NIE ZATRUDNIAM,

>W moim postulatach chodzi o to,
W moich chodzi o to, żebyś czytał co się do ciebie pisze i nie manipulował innymi

>żebyś pozbawiony dostępu do państwowej przemocy,
Nie mam większego dostępu do państwowej przemocy niż ty.
Doczytałeś?
Nie. Po co! Przecież ty lepiej wiesz że mam 500% akcji vonowii i zjadłem nerkę twojej mamie. ty nawet lepiej ode mnie wiesz ile mam dzieci.

Wystarczy rzucać gównem?
Hamerlikowi wystarczy

>zobaczył człowieka w innym człowieku
Patrząc na ciebie trudno dostrzec kogoś więcej niż kłamcę i manipulanta stawiającego chochoły i obrzucającego gównem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#45
27-12-2020 20:03
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Słownik
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Słownika cd

wolności człowieka = zmuszanie człowieka do sprzedania sadu, który uprawia 50 lat

przekonywać innego człowieka = zastraszyć i zmusić
cenić innego człowieka, = kontrolować
dziadom, = pracującym ludziom

odebrać tyle narzędzi przemocy = zabrać domy, samochody i altanki (i oczywiście dać Hamerlkiowi)

>Zebyscie chcąc nie chcą musieli potraktować innego człowieka na równi sobie.
Chochoł. znów kłamstwo, manipulacja, wymyślanie sobie rozmówcy

Uprzedzam, jeśli tematem twoich wpisów będzie jedynie wymyślanie szarleya skasuję twoje wpisy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365