 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-07-2010 13:40 | waldeck77 (4307 punktów) | Polska praca jest chora?
7 na 7 | W maju br. ukazał się raport NSZZ Solidarność nt. sytuacji polskich pracowników. Wynika z niego m.in., że: - w Polsce jest najwyższy w UE (27,1) poziom umów o pracę na czas określony (a przecież ciągle słyszę, że polski rynek pracy jest za mało elastyczny), - pod względem wysokości kosztów pracy Polska jest na 6 miejscu od końca w UE, wyprzedzając takie potęgi jak Rumunia, Bułgaria, Litwa, Łotwa i Słowacja (a przecież ciągle słyszę, że w Polsce są koszmarnie wysokie koszty pracy generujące bezrobocie), - minimalna płaca w Polsce jest wyższa jedynie od płacy minimalnej w Bułgarii i na Litwie, - mimo tej niezwykłej elastyczności na rynku pracy (neoliberalny raj?) bezrobocie w Polsce prawie przez całe minione 20-lecie jest dwucyfrowe i mimo wielkiej emigracji zarobkowej, niewiele się w tym zakresie zmienia. Jak to więc jest z tą polską pracą? biznes.int(*)lska-praca-jest-chora,1479189, | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#1 8 na 16 | stilgar (7322 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? |
>Jak to więc jest z tą polską pracą?
Powinni zdelegalizować związki zawodowe albo chociaż te wszystkie bezsensowne przywileje im odebrać...
A co to jest to bezrobocie? IMHO ci ludzie po prostu nie chcą pracować, z różnych względów. Może mają kogoś, kto ich utrzymuje. Może dostają zasiłek.
Jak ktoś mówi, że nie ma pracy, to znaczy, że albo w ogóle nie szukał, albo jest idiotą.
|
#2 7 na 9 | Marudek (208 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > Jak ktoś mówi, że nie ma pracy, to znaczy, że albo w ogóle nie szukał, albo jest idiotą.Mówiąc o pracy mamy na myśli pracę zarobkową, a ta jest ściśle powiązana z wynagrodzeniem. Brak takowego lub jego żałośnie niski poziom zamienia ją w działalność charytatywną. Możliwe że jestem idiotą. |
#3 10 na 10 | lukasz9 (1220 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? |
> Jak ktoś mówi, że nie ma pracy, to znaczy, że albo w ogóle nie szukał, albo jest idiotą.Powiedz to komuś z postpgrowskiej wsi albo z małego miasteczka, gdzie co większe zakłady poupadały. Albo mało wiesz o życiu albo sam jesteś idiotą. |
#4 7 na 11 | de Vill (1165 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? |
> Powinni zdelegalizować związki zawodowe albo chociaż te wszystkie bezsensowne przywileje im odebrać...> A co to jest to bezrobocie? IMHO ci ludzie po prostu nie chcą pracować, z różnych względów. Może mają kogoś, kto ich utrzymuje. Może dostają zasiłek.> Jak ktoś mówi, że nie ma pracy, to znaczy, że albo w ogóle nie szukał, albo jest idiotą.Spory wyczyn - co zdanie to brednia. |
#5 2 na 2 | julek (1527 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? |
> Możliwe że jestem idiotą.Niekoniecznie - normalnych synusiów mamusie też utrzymują . |
#6 5 na 5 | julek (1527 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? |
> Powiedz to komuś z postpgrowskiej wsi albo z małego miasteczka, gdzie co większe zakłady poupadały.Ten kto stracił pracę w PGR może ; - szukać pracy w budownictwie , w moim rejonie brakuje pomocników murarzy ,może zbierać jagody ,grzyby ,zioła, - może hodować np. kozy , - może założyć plantację borówki amerykańskiej , itd , itd - mogę tak wymieniać jeszcze długo . Nie można jednak nie myśleć ,i czekać aż ktoś da Ci pracę !!! . Pracę , każdy musi dać sobie sam !!! . - można też pójść do kościoła modlić się i czekać na cud.julek |
#7 6 na 10 | stilgar (7322 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > >Jak ktoś mówi, że nie ma pracy, to znaczy, że albo w ogóle nie szukał, albo jest idiotą.> Mówiąc o pracy mamy na myśli pracę zarobkową, a ta jest ściśle powiązana z wynagrodzeniem. Brak takowego lub jego żałośnie niski poziom zamienia ją w działalność charytatywną.Jeśli w okolicy brak jest kogoś, kto da nam pieniądze za to by dla niego pracować, to znak, że pora ruszyć dupę i rozkręcić coś swojego. > Możliwe że jestem idiotą.Można też narzekać. To zawsze pomaga. |
#8 3 na 5 | stilgar (7322 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > >Jak ktoś mówi, że nie ma pracy, to znaczy, że albo w ogóle nie szukał, albo jest idiotą.> Powiedz to komuś z postpgrowskiej wsi albo z małego miasteczka, gdzie co większe zakłady poupadały.No tak, jeśli się siedzi i czeka aż praca sama do ciebie przyjdzie i narzeka, że przyjść nie chce, to faktycznie, to jest bardzo rozsądne podejście. > Albo mało wiesz o życiu albo sam jesteś idiotą.Czy żeby dowiedzieć o życiu trzeba zostać nieudacznikiem? |
#9 2 na 4 | stilgar (7322 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? |
> Spory wyczyn - co zdanie to brednia.Może gdybyś podał jakieś konkrety też mógłbym cie pochwalić... |
#10 2 na 4 | stilgar (7322 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? |
> Nie można jednak nie myśleć ,i czekać aż ktoś da Ci pracę !!! . Pracę , każdy musi dać sobie sam !!! .> - można też pójść do kościoła modlić się i czekać na cud.julekMożna jeszcze narzekać i użalać się nad sobą i katastrofalną sytuacją w okolicy, gdzie nikt nie ma pracy. |
#11 3 na 3 | webmaster (moderator) | Odp: Polska praca jest chora? | > Ten kto stracił pracę w PGR może ;Seminaria czekają otworem, Polska jest potęgą teologiczną więc warunki do kariery idealne  |
#12 3 na 3 | lukasz9 (1220 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? |
> No tak, jeśli się siedzi i czeka aż praca sama do ciebie przyjdzie i narzeka, że przyjść nie chce, to faktycznie, to jest bardzo rozsądne podejście.Skąd wiesz, że wszyscy siedzą i czekają? > >Albo mało wiesz o życiu albo sam jesteś idiotą.> Czy żeby dowiedzieć o życiu trzeba zostać nieudacznikiem?Nie, wystarczy trochę się rozejrzeć i spróbować zrozumieć dlaczego jest jak jest. |
#13 7 na 7 | lukasz9 (1220 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > >Powiedz to komuś z postpgrowskiej wsi albo z małego miasteczka, gdzie co większe zakłady poupadały.> Ten kto stracił pracę w PGR może ;> - szukać pracy w budownictwie , w moim rejonie brakuje pomocników murarzy ,może zbierać jagody ,grzyby ,zioła, - może hodować np. kozy ,skąd wiesz, że w rejonie każdej wsi jest zapotrzebowanie na pomocników murarzy? Skąd wiesz, że jeżeli takie zapotrzebowanie jest to na tyle duże, żeby pracę mogli znaleźć wszyscy? Skąd wiesz, że ze zbierania jagód, grzybów i ziół można się utrzymać? Skąd wiesz, że w każdej części Polski jest ich na tyle dużo, żeby można było się tym zajmować na poważnie? Skąd taka osoba ma wziąć pieniądze na hodowle kóz i gdzie ma je hodować? > - może założyć plantację borówki amerykańskiej , itd , itd - mogę tak wymieniać jeszcze długo .Tu podobnie jak z kozami. Wymieniaj dalej > Nie można jednak nie myśleć ,i czekać aż ktoś da Ci pracę !!! . Pracę , każdy musi dać sobie sam !!! .Skąd wiesz, że nie myślą i nie szukają? |
#14 4 na 4 | julek (1527 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | >skąd wiesz, że w rejonie każdej wsi jest zapotrzebowanie na pomocników murarzy? Skąd wiesz, że jeżeli takie zapotrzebowanie jest to na tyle duże, żeby pracę mogli znaleźć wszyscy? Jeżeli będziemy przeprowadzać analizę stanu w konkretnej wsi wtedy te pytania mają sens. >Skąd wiesz, że ze zbierania jagód, grzybów i ziół można się utrzymać? Każda działalność na rynku może być opłacalna - jeżeli ktoś sprzedaje jagody za 10 zł za miarkę można to robić za 9,50 . można też zatrudnić córkę do przeprowadzenia akcji promocyjnej itd ,- zależy tylko od tego czy się chce czy nie / jest oczywiście problem predyspozycji intelektualnych do takich działań ,ale to inna sprawa/ >Skąd taka osoba ma wziąć pieniądze na hodowle kóz i gdzie ma je hodować? Jest wiele programów "pomocowych" - informacje w regionalnych agencjach rozwoju i urzędach pracy. Przepraszam ,oczywiście rozmawiamy bardzo ogólnie i może z tego wyjść jakiś bełkot . Chcę tylko powiedzieć że każdy dorosły człowiek musi być świadomy , że tylko on sam jest za siebie odpowiedzialny. Sam ma sobie "dać" pracę tak jak sam musi zdecydować czy budować dom w terenie zalewowym czy też zrezygnować z kontynuowania edukacji na poziomie szkoły podstawowej . pozdrawiam julek |
#15 2 na 4 | stilgar (7322 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > >No tak, jeśli się siedzi i czeka aż praca sama do ciebie przyjdzie i narzeka, że przyjść nie chce, to faktycznie, to jest bardzo rozsądne podejście.> Skąd wiesz, że wszyscy siedzą i czekają?Bo gdyby się wzieli do roboty to by nie byli bezrobotni. Duh! > >>Albo mało wiesz o życiu albo sam jesteś idiotą.> >Czy żeby dowiedzieć o życiu trzeba zostać nieudacznikiem?> Nie, wystarczy trochę się rozejrzeć i spróbować zrozumieć dlaczego jest jak jest.A jak już sie zrozumie, to wtedy co? Siedzimy i użalamy się nad złym losem? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|