 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-07-2010 13:40 | waldeck77 (4307 punktów) | Polska praca jest chora?
7 na 7 | W maju br. ukazał się raport NSZZ Solidarność nt. sytuacji polskich pracowników. Wynika z niego m.in., że: - w Polsce jest najwyższy w UE (27,1) poziom umów o pracę na czas określony (a przecież ciągle słyszę, że polski rynek pracy jest za mało elastyczny), - pod względem wysokości kosztów pracy Polska jest na 6 miejscu od końca w UE, wyprzedzając takie potęgi jak Rumunia, Bułgaria, Litwa, Łotwa i Słowacja (a przecież ciągle słyszę, że w Polsce są koszmarnie wysokie koszty pracy generujące bezrobocie), - minimalna płaca w Polsce jest wyższa jedynie od płacy minimalnej w Bułgarii i na Litwie, - mimo tej niezwykłej elastyczności na rynku pracy (neoliberalny raj?) bezrobocie w Polsce prawie przez całe minione 20-lecie jest dwucyfrowe i mimo wielkiej emigracji zarobkowej, niewiele się w tym zakresie zmienia. Jak to więc jest z tą polską pracą? biznes.int(*)lska-praca-jest-chora,1479189, | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#61 2 na 2 | Beatus (2528 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > dla nich wolne zawody i funkcjonowanie na rynku jako tz. "wolni strzelcy" , albo rzadki , dobrze przygotowany intelektualnie i psychofizyczne pracodawca.Jak rozumiem wolne zawody dla takich jak ja. Przez wiele lat pracowałam bez nadzoru mego pracodawcy. Przewinęły mi się różni ludzie w tym czasie, którzy oficjalnie byli moimi pracownikami ale mnie bardziej odpowiadają układy partnerskie. Z tych doświadczeń wyniosłam przekonanie, że samodyscyplina, nie odkładanie na później to cechy rzadkie. Większość ludzi potrzebuje kontroli, ale nie oznacza to bynajmniej, że chodzi o pilnowanie czy taka osoba pracuje. Bardzo często chodzi o to aby pracownika od czasu do czasu poklepać po ramieniu i potwierdzić, że jest cenny a to co robi jest ważne. > My jednak , dogadalibyśmy się , zaczynalibyśmy pracę od godzinnej rozmowy na temat " Czy da się pogodzić naukę z wiarą "No nie wiem. Tu mógłby być kłopot. Jedna rzecz, że zgaduję iż mamy odmienne poglądy na ten temat. Druga, nie bardzo mam podzielną uwagę. W pracy pracuję i nie zastanawiam się co zrobię na obiad ani jaki sens ma moja egzystencja.  Pozdrowienia |
| zachaj (5239 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > >Jak to więc jest z tą polską pracą?> Powinni zdelegalizować związki zawodowe albo chociaż te wszystkie bezsensowne przywileje im odebrać...Dobry pomysł ale nie rozwiąże problemu. Trzeba jeszcze zmniejszyć liczbę urzędników , posłów i senatorów , a wynagrodzenie ustalić na podstawie : wniesionych pomysłów , na rzecz polepszenia jakości życia obywateli lub innych zaradnych , nowatorskich , skutecznych działań na danym publicznym stanowisku - w służbie obywatelom. Jestem zwolennikiem cięć. Ostatnio się sprawdziły ... |
| zachaj (5239 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > Ten dwucyfrowy wskaźnik bezrobocia to: Kłusownicy, dziwki i złodzieje. Na kłusowników , którzy zamiast sztucera biorą wnyki na polowanie to sam bym zapolował ale do ludzi , którzy nie mają co jeść , nic nie mam. "Nigdy nie powiedziałem do dziwki : Ty dziwko." Cejrowski Złodzieje napędzają gospodarkę poprzez firmy ubezpieczające , które muszą płacić duże podatki - największe sumy wydają oczywiście najbogatsi , których jest garstka w skali kraju. Nie pochwalam złodziejstwa , twierdzę jedynie , że zawsze będzie istniało. Kain nie zabił Abla , on go okradł. Dwucyfrowy wynik to ludzie bez wykształcenia , bez znajomości żadnego zawodu ,duży odsetek kobiet , zajmujących się domem ale i alkoholicy w miastach , na wsiach (podupadłe zaniedbane gospodarstwa). To co Ty wymieniłeś to 0.1% |
#64 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > dajcie mi tylko stałe prawo ekonomiczne a ja sobie dam radę .Podobnie myślą przedsiębiorcy w dolinach rzek: niech tylko rzeka nie wylewa, a my damy sobie radę.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#65 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > Hm....To skąd taki rozwój produkcji w Chinach,Tajlandii, Indiach itd. USA i Europa od lat starają się tam wszystko produkować ze względu na niewolniczą pracę za grosze.Jako tłumacz pracowałem w firmach odzieżowych w Polsce. Szwaczki odwalały równie niewolniczą pracę. Niemieckich kontrahentów w ogóle to nie interesowało. Jeden podsumował to krótko: dla mnie szwaczki mogą szyć w piwnicy po kolana w wodzie.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#66 -3 na 5 Scepticus (-290 punktów) (zablokowany) | Odp: Polska praca jest chora? | - mimo tej niezwykłej elastyczności na rynku pracy (neoliberalny raj?) bezrobocie w Polsce prawie
Za to zdanie nie dostałeś plusa. Elastyczny rynek pracy i podejrzenie o liberalizm w Polsce? Dobre!
Prawo pracy jest ciągle pogwałceniem zasad z kodeksu cywilnego mówiących o swobodzie zawierania umów.
Dziwisz się, że pracownik nie jest sprzymierzeńcem dla pracodawcy, ale też potencjalnym wrogiem? Kto chciałby związać się bardziej niż koniecznie z potencjalnym wrogiem?
Skutki umowy pod przymusem ekonomicznym i na wymuszonych prawnie warunkach nie będą inne.
Stronniczo osądzić może byle głupek, bo prawdopodobnie wszyscy mamy taką skłonność w genach. |
#67 -4 na 4 Scepticus (-290 punktów) (zablokowany) | Odp: Polska praca jest chora? | Myślę sobie wtedy tak. Część tej kasy jest wyrzucana w błoto. Zawsze i wszędzie tak jest. Chciałabym aby była to część jak najmniejsza dlatego głosuję w wyborach.Zaiste dziwny wniosek. Masz do wyboru właściwie samych bandytów, ale głosujesz. I między wierszami czytam u ciebie: z faktu, że coś jest, wnioskujesz, że zawsze i wszędzie tak będzie, jednocześnie przyczyniając się mimowolnie do utrwalania obecnego stanu. Pomyśl czy przypadkiem nie mam racji. Czy głosowanie bez rozeznania, własnych przekonań, zrozumienia i zainteresowania polityką nie jest spełnianiem obywatelskiego obowiązku, ale nieodpowiedzialną i niebezpieczną głupotą? Nie atakuję ciebie, masz wiele racji, m. in. co do podatków, systemu ubezpieczeń, ale postaraj się o konsekwencję w myśleniu. Może wtedy też nazbierasz tyle minusów od "racjonalistów" co ja.
Stronniczo osądzić może byle głupek, bo prawdopodobnie wszyscy mamy taką skłonność w genach. |
#68 1 na 1 | Beatus (2528 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | Nie rozumiem Twojego zarzutu. Spróbuję przeanalizować kolejno, może dojdę do sensu jaki chciałeś przekazać. > Masz do wyboru właściwie samych bandytów, ale głosujesz.Rozumiem, że taką masz opinię. Ja mam inną. > I między wierszami czytam u ciebie:Nie było międzywierszy, a przynajmniej nie było intencji. > z faktu, że coś jest, wnioskujesz, że zawsze i wszędzie tak będzie,Nieuprawnione uogólnienie. Napisałam, że zawsze coś się marnotrawi. Zawsze tak było i będzie. Człowiek nie był i nie będzie tak zapobiegawczy, przewidujący, rozważny i czujny w każdej chwili, aby nic nie zmarnować. Założę się, że w Twoim domu nie raz wylano zupę bo skwaśniała lub wyrzucono wędlinę bo tych klika plasterków kupiono za dużo. To mikro skala, działa tak samo w makro - np. dysponowanie pieniędzmi publicznymi. > jednocześnie przyczyniając się mimowolnie do utrwalania obecnego stanu.Że w sensie jak? Że nie wywołam wojny? Nie stanę ze sztandarem? Nie rozumiem. > Pomyśl czy przypadkiem nie mam racji.Mogę pomyśleć, ale musisz swoją rację wyrazić precyzyjniej. > Czy głosowanie bez rozeznania, własnych przekonań, zrozumienia i zainteresowania polityką nie jest spełnianiem obywatelskiego obowiązku, ale nieodpowiedzialną i niebezpieczną głupotą?Ja nie napisałam, że nie mam rozeznania, tylko że nie zostanę politykiem, nie będę się czynnie zajmować polityką. Nie nadaję się do tego. > ale postaraj się o konsekwencję w myśleniu.Zarzucasz mi brak konsekwencji w myśleniu  Jako rozważna i romantyczna, pozwól że się tylko uśmiechnę. > Może wtedy też nazbierasz tyle minusów od "racjonalistów" co ja.Nie planuję gruntownej zmiany osobowości w najbliższym czasie. Tutejsi racjonaliści gdyby chcieli mnie ukrzyżować, mieliby lepsze powody niż może poglądy polityczno-społeczne. > Stronniczo osądzić może byle głupek...Nie ma sądów bezstronnych, nie było i nie będzie. Dlaczego? Bo ludzkie poznanie jest aspektowe. |
#69 3 na 5 | Zbigniew Mazur (292 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | JESTEŚ WRESZCIE, WYSTAWIŁEŚ NOS Z POD OPIEKUŃCZYCH SKRZYDEŁ OSNOWY trojga imion. Bardzo się ciesze, masz za mało minusów, biorę się do roboty. Ty tylko pisz dużo  |
#70 -1 na 1 | Romanowska (361 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? |
> słyszę, że polski rynek pracy jest za mało elastyczny),> - pod względem wysokości kosztów pracy Polska jest na 6 miejscu od końca w UE, wyprzedzając takie> potęgi jak Rumunia, Bułgaria, Litwa, Łotwa i Słowacja (a przecież ciągle słyszę, że w Polsce są> koszmarnie wysokie koszty pracy generujące bezrobocie)PKB siły nabywczej Polski też jest na 6-tym miejscu od końca w UE, więc koszty pracy nie są ani wysokie ani niskie. > - minimalna płaca w Polsce jest wyższa jedynie od płacy minimalnej w Bułgarii i na Litwie,Skąd te dane wziąłeś??? Tutaj są zupełnie inne dane: en.wikiped(*)ist_of_minimum_wages_in_Europe . Wg. wiki, w Polsce płaca minimalna jest 9-ta od końca, czyli proporcjonalnie większa niż gdzie indziej! > - mimo tej niezwykłej elastyczności na rynku pracy (neoliberalny raj?) bezrobocie w Polsce prawie> przez całe minione 20-lecie jest dwucyfrowe"Dwucyfrowe" - taaak, bo 20% i 10.1% to jest zupełnie to samo... |
| julek (1527 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > >dajcie mi tylko stałe prawo ekonomiczne a ja sobie dam radę .> Podobnie myślą przedsiębiorcy w dolinach rzek: niech tylko rzeka nie wylewa, a my damy sobie radę.Z powodziami też sobie dajemy radę , po porze suchej następują jak zauważyłeś upały , wszystko szybko schnie , operatywni przedsiębiorcy w dolinach rzek inteligentnie przekują tę klęskę w sukces . Diogenesie , inteligentny przedsiębiorca jest optymistą , łatwo się nie poddaje i tak jek pisałem wcześniej potrafi przegraną zamienić w zwycięstwo . Pozdrawiam optymistycznie julek  |
| Terebint (Marcin) (795 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > >- minimalna płaca w Polsce jest wyższa jedynie od płacy minimalnej w Bułgarii i na Litwie,> Skąd te dane wziąłeś??? Tutaj są zupełnie inne dane: en.wikiped(*)ist_of_minimum_wages_in_Europe . Wg. wiki, w Polsce płaca minimalna jest 9-ta od końca, czyli proporcjonalnie większa niż gdzie indziej!Koledze chodziło zapewne o UE, a Ty podajesz dane z całej Europy. I faktycznie fantastyczny wynik, na prawie pięćdziesiąt państw 9 miejsce od końca... > >- mimo tej niezwykłej elastyczności na rynku pracy (neoliberalny raj?) bezrobocie w Polsce prawie> >przez całe minione 20-lecie jest dwucyfrowe> "Dwucyfrowe" - taaak, bo 20% i 10.1% to jest zupełnie to samo...A 10% bezrobocia to niby mało? |
| Romanowska (361 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > >>- minimalna płaca w Polsce jest wyższa jedynie od płacy minimalnej w Bułgarii i na Litwie,> >Skąd te dane wziąłeś??? Tutaj są zupełnie inne dane: en.wikiped(*)ist_of_minimum_wages_in_Europe . Wg. wiki, w Polsce płaca minimalna jest 9-ta od końca, czyli proporcjonalnie większa niż gdzie indziej!> Koledze chodziło zapewne o UE, a Ty podajesz dane z całej Europy. I faktycznie fantastyczny wynik, na prawie pięćdziesiąt państw 9 miejsce od końca...Mi też chodziło o miejsce w UE... Sam policz kraje UE, które mają mniejszą płacę minimalną. > >>- mimo tej niezwykłej elastyczności na rynku pracy (neoliberalny raj?) bezrobocie w Polsce prawie> >>przez całe minione 20-lecie jest dwucyfrowe> >"Dwucyfrowe" - taaak, bo 20% i 10.1% to jest zupełnie to samo...> A 10% bezrobocia to niby mało?W obecnej sytuacji to nie jest ani mało ani dużo - w krajach bałtyckich jest dużo gorzek. Po prostu nie lubię używania określeń takich typu "dwucyfrowe bezrobocie". |
#74 3 na 3 Praprababka (403 punktów) (zablokowany) | Odp: Polska praca jest chora? | > WYSTAWIŁEŚ NOS Z POD OPIEKUŃCZYCH SKRZYDEŁ so.pwn.pl/lista.php?co=spodZ tym "spodem" wielu ma kłopot, a ponieważ na forum dba się o czystość języka, podaję poprawną wersję do wiadomości. |
| Logik (812 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | rozumiem, że socyalizm niczego nie zdegradował, ani w PRL, ani w ZSRR, ani w Korei Północnej, ani nigdzie ...
... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ... |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|