 |
nawet świnia wie kiedy, przestać Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-01-2012 17:16 | asmodai (2845 punktów) | nawet świnia wie kiedy, przestać
10 na 10 | Nie wiem jak wy, ale ja osobiście mam dość tego typu komentarzy. "Krew przelewacie wy ateiści mordując nienarodzonych, a gwałcicieli i morderców puszczając wolno. Zaczęliście przelewać niewinną krew za Jakobinów, potem za Stalina, Kima etc. i robicie to nadal. Biblia to nie mitologia, bo wiele słów w niej zawartych została potwierdzona. Chociażby odkrycie pałacu króla Dawida i wielu innych. Może powinieneś się douczyć, bo kompromitujesz się z każdym słowem! " Wycieranie sobie mordy Stalinem, ale udawanie, że ktoś taki jak Thomas de Torquemada nie istniał. Obwinianie za całe zło świata ateistów. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..#1 17 na 17 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: nawet świnia wie kiedy, przestać | Taki komentarz pokazuje, że jego autor ma nikłą wiedzę oraz brak możliwości logicznego myślenia, myślenia w ogóle. Zamiast się denerwować - olać.
Europa to taki mały półwysep na drugim końcu Azji. (Mao Tse-tung) |
#2 1 na 1 | Kamil1838 (521 punktów) | Odp: nawet świnia wie kiedy, przestać | Takie komentarze można ignorować, ponieważ wiadomo, że ich autorzy nie mają racji.
|
#3 13 na 13 | Kamil1838 (521 punktów) | Odp: nawet świnia wie kiedy, przestać |
>Biblia to nie mitologia, bo wiele słów w niej zawartych została potwierdzona. Takie komentarza mnie śmieszą. Według mnie w "Harrym Potterze" jest więcej prawdy niż w biblii. Przecież wiele wymienionych tam miejsc istnieje na prawdę.
|
#4 2 na 2 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: nawet świnia wie kiedy, przestać | >Wycieranie sobie mordy Stalinem, ale udawanie, że ktoś taki jak Thomas de Torquemada nie istniał. Bo to jest typowe katolickie dwójmyślenie w praktyce. Skoro Stalin był zły i był ateistą, to od razu idzie generalizacja na wszystkich ateistów.
Co do Torquemady to są dwie wersje - pierwsza jest taka że nie był zły, czasy były okrutne, a on w końcu własną ręką rzadko stos podpalał, więc jest OK. Druga to taka że może nie ma się co nim chwalić, ale na tym koniec... tym razem nie idzie za tym żadna generalizacja (inaczej niż ze Stalinem), owszem, przyznają że jako jednostka postępował niezbyt fajnie, ale o dziwo KRK którego był wysokim funkcjonariuszem w żaden sposób to nie dotyczy.
Zjawisko zresztą często spotykane nie tylko w religii. Jak coś złego zrobi obcy to dlatego że jest złodziejem, jak rodzina to dlatego że musieli. Itd. |
#5 5 na 5 | Kamil1838 (521 punktów) | Odp: nawet świnia wie kiedy, przestać | > >Wycieranie sobie mordy Stalinem, ale udawanie, że ktoś taki jak Thomas de Torquemada nie istniał.> Bo to jest typowe katolickie dwójmyślenie w praktyce. Skoro Stalin był zły i był ateistą, to od razu idzie generalizacja na wszystkich ateistów.Z pewnością było więcej ludzi złych ,którzy byli katolikami(dotyczy to także papieży) niż ateistami. Ile katolików było mordercami? Więc zgodnie z ich myśleniem wszyscy oni są mordercami. |
#6 10 na 10 | kadykianus (557 punktów) | Odp: nawet świnia wie kiedy, przestać |
On tak mówi, bo w rzeczywistości słaba jest jego wiara. Traktuje wiarę i niewiarę jakbyśmy byli w XII-wiecznej Francji a nie w XXI-wiecznej Polsce. Widzi świat na zasadzie: kto komu dokopie. Jaka nędzna jest jego wiara, skoro potrzebuje dowodów archeologicznych. Wykopanie szczątków budowli mu wystarcza a nie przeszkadza mu zmartwychwstanie albo zapłodnienie dziewczyny przez ducha? Nie myśli.
Ciężko mu, bo on czuje, że na nim spoczywa odpowiedzialność za powoływanie do życia niesamowitych istot z brodami, które zapładniają kobiety rodzące synów, którzy 3 dni po śmierci wracają z cmentarza. Czy wiara jest zła? Nie. Ale wtedy nie jest, gdy jest mądrze pojmowana. Kiedy zderzamy się dzisiaj z potęgą nauki i wiemy tyle o świecie, to wiara u mądrego człowieka powinna być raczej poszukiwaniem Boga w życiu, ciągłym wątpieniem ale wątpieniem z nadzieją. Nie umiem tego lepiej wyrazić.
Wiem, czym na pewno nie powinna być. Nie powinna być maniakalnym zakłamywaniem świata: że bozia stworzyła Kosmos w 6 dni (nie stworzyła, wiemy jak powstał i kiedy i nie ma o czym gadać), że nietoperz to ptak (Biblia się myli ale 6000 lat temu pustelnicy latający za Mojżeszem po pustyni nie znali się na biologii), istoty nieżywe nie ożywają a człowiek nie może się nagle zamienić w słup soli.
Wielu wierzących myśli, że wiara polega na kolportowaniu absurdów dawnych pokoleń. To nie wiara wtedy, tylko jawna głupota.
Tamte pokolenia nie były głupie. Dawni ludzie po prostu się mylili więc ich absurdalne wierzenia to nie ich wina i nie można mówić, ze byli durniami. Durniami sa dzisiejsi wierzący, którzy dawne dziwactwa powtarzają, jakby przez ostatnie 6000 lat nic sie na świecie nie wydarzyło.
|
#7 5 na 5 | wafelos (517 punktów) | Odp: nawet świnia wie kiedy, przestać | W mitologi greckiej wiele razy są wspominane miejsca autentyczne np Olimp. Według takiego toku rozumowania , mitologia grecka nie jest mitologią a Zeus,Atena,Posejdon,Apollo etc istnieją?. Logika typu ''jeżeli słoń jest różowy to księżyc jest w nowiu''.
|
#8 2 na 2 | maruda (5550 punktów) | Odp: nawet świnia wie kiedy, przestać | > Biblia to nie mitologia, bo wiele słów w niej zawartych została potwierdzona. Chociażby odkrycie pałacu króla Dawida i wielu innych. Pałac króla Dawida odkryła niejaka Eilat Mazar z Izraela. Pieniądze na badania też pochodziły z Izraela. Czy ja muszę jeszcze przypominać kto kogo ukrzyżował? To zwyczajny spisek wiadomych kół. Trochę poważniej, króla Salomona wspominają jedynie żydowskie legendy w tym Biblia, nie potwierdzają jego istnienia żadne inne źródła. Z samym istnieniem króla Dawida tez są kłopoty. |
#9 6 na 6 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: nawet świnia wie kiedy, przestać | >"Krew przelewacie wy ateiści mordując nienarodzonych, a gwałcicieli i morderców puszczając wolno. Zaczęliście przelewać niewinną krew za Jakobinów, potem za Stalina, Kima etc. i robicie to nadal. Biblia to nie mitologia, bo wiele słów w niej zawartych została potwierdzona. Chociażby odkrycie pałacu króla Dawida i wielu innych. Może powinieneś się douczyć, bo kompromitujesz się z każdym słowem! "< Taki tekst jest oznaką desperacji. Obrońcy wiary zużywają już ostatnie naboje. Mnie takie teksty bawią. Np: "Chociażby odkrycie pałacu króla Dawida i wielu innych". Jakich innych? Innych nie odkryto. A odkryty pałac mógłby być pałacem króla Dawida. Trzeba też wiedzieć że archeolodzy chodzą dziś na wykopaliska z biblią pod pachą. Z jednej strony trzeba znaleźć dowody istnienia wielkiego królestwa Izraela, bo takie jest zapotrzebowanie polityczne. Z innej potwierdzić teorię ID. Zdarzyło się już że amatorscy archeolodzy z USA pomogli trochę młotem i dłutem uwiarygodnić znalezisko. " Może powinieneś się douczyć, bo kompromitujesz się z każdym słowem!" To ma rozwiać ewentualne podejrzenia że mamy do czynienia z kiepem. Ktoś posiadający wiedzę wyciąga z rękawa argumenty. Komu wiedzy brak, pokrzykuje - powinieneś się douczyć - Myślę że wielu tych obeznanych w archeologii i historii oburzonych, wiedzę swoją czerpie z wykładów "rozmów niedokończonych".
|
#10 10 na 10 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: nawet świnia wie kiedy, przestać | > Czy ja muszę jeszcze przypominać kto kogo ukrzyżował?Jak to kto, przecież wyraźnie jest napisane że Rzymianie  Czyli chyba chodziło o dzisiejszy Watykan rozważając sprawę geograficznie  |
#11 7 na 7 | Sarif (2786 punktów) | Odp: nawet świnia wie kiedy, przestać | > Z pewnością było więcej ludzi złych ,którzy byli katolikami(dotyczy to także papieży) niż ateistami. Ile katolików było mordercami? Więc zgodnie z ich myśleniem wszyscy oni są mordercami.> Przecież to już od dawna wiadomo, że liczba morderców i sadystów wśród religii była bardzo duża , a ateiści rzadko się pojawiali z takimi skłonnościami , a jeżeli nawet to ateizm nie był motywacją tych odruchów i zachowań, a w przypadku wierzących to właśnie religia motywuje do zbrodni. Mieliśmy Pavelicia , Tiso, Franco , Niewiadomskiego, Petaina no i masę islamskich oszołomów ale o tych to ciągle słychać w tv, a wierzący z ateistów umieją wymienić jedynie Stalina i Hitlera co jak wiemy jest błędem , ale ich to nie interesuje bo najlepiej poprzyklejać etykietki ateizm wielu dyktatorom (a tutaj jak wiemy KrK lubi z nimi prowadzić interesy) i to jest ich częsta odpowiedź na każdy zarzut przeciwko religii. Niedouczone oszołomy i tyle.
For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am. |
#12 6 na 6 | Aleksander Głowacki (1725 punktów) | Odp: nawet świnia wie kiedy, przestać | > Z jednej strony trzeba znaleźć dowody istnienia wielkiego królestwa Izraela, bo takie jest zapotrzebowanie polityczne.Polecam książkę Israel'a Finkelstein'a "Dawid i Salomon". Dodam tylko że podtytuł książki brzmi: "odkrycia archeologiczne które podważyły wiarygodność Biblii" |
#13 3 na 3 | maceox (6766 punktów) | Odp: nawet świnia wie kiedy, przestać | >Nie wiem jak wy, ale ja osobiście mam dość tego typu komentarzy. [...]
Gdzie się spotkałeś z tego typu komentarzem? Zaproś tę osobę tu na forum, niech się popisze swą wiedzą i wiarą. Poznałem tu wielu bardzo cierpliwych dyskutantów. Jak się takiego jegomościa z nimi skonfrontuje, to zawsze jest jakaś szansa, że wiedza mu się poszerzy, a wiara zmniejszy. Niczym nie ryzykujesz, ale gdyby tu wszedł, to możesz być pewien, że satysfakcję będziesz miał Ty.
Gdy zatrzymujesz uwagę swą na czymś powodujesz utratę wszystkiego |
Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: nawet świnia wie kiedy, przestać | > > Z jednej strony trzeba znaleźć dowody istnienia wielkiego królestwa Izraela, bo takie jest zapotrzebowanie polityczne.> Polecam książkę Israel'a Finkelstein'a "Dawid i Salomon". Dodam tylko że podtytuł książki brzmi: "odkrycia archeologiczne które podważyły wiarygodność Biblii"Finkelstein nie odkrył też murów Jerycha. O ile dobrze wiem, państwo Izrael skróciło mu dotacje na badania. |
#15 4 na 4 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: nawet świnia wie kiedy, przestać | > Co do Torquemady to są dwie wersje - pierwsza jest taka że nie był zły, czasy były okrutne, a on w końcu własną ręką rzadko stos podpalał, więc jest OK.Niezaprzeczalnie wydał kilka wyroków śmierci. Ognia pewnie nie podkładał. Hitler i Himmler też nie odkręcili nigdy własnoręcznie żadnego kurka z gazem. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|