Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
09-05-2015 12:27Max Golonko (1811 punktów)Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji
Ocena 2 na 2
... niestety

Trzeba ich jakoś przekonać.

W dobie obecnej ludzie choć odrobinę bystrzy oczywiście wierzą w nią, a dyskutuje się o szczegółach. Nie "czy" tylko "jak".

Zespół naukowców, w którym była także Polka, odkrył organizm stanowiący brakujące ogniwo ewolucji w zakresie jednokomórkowym.

Znaleźli rozwiązanie dotychczasowej zagadki ewolucyjnego przejścia między prostą a złożoną komórką.

wiadomosci(*)lucji-zlozonych-komorek/4lbylp

"Zagadka pochodzenia komórki eukariotycznej jest niezwykle skomplikowana, nadal brakuje wielu elementów układanki. Mieliśmy nadzieję, że Loki uchyli rąbka tajemnicy, ale kiedy uzyskaliśmy pierwsze wyniki, nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom. Dane były po prostu spektakularne - cieszy się kierujący zespołem badawczym Thijs Ettema z Wydziału Biologii Komórki i Biologii Molekularnej Uniwersytetu w Uppsali.

- Badając genom Loki, uświadomiliśmy sobie, że stanowi on pośrednią formę między prostymi komórkami bakterii i złożonymi komórkami organizmów eukariotycznych - mówi Ettema."
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
#1
09-05-2015 12:55
 Ocena 3 na 3
zaszetka lawendy (788 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji
>Trzeba ich jakoś przekonać.
Podejmiesz się próby przekonania takiego?

#2
09-05-2015 16:09
 Ocena 1 na 1
Jacholek (5699 punktów)Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji
>Trzeba ich jakoś przekonać.
Przekonać to może za silne słowo - nakłonić do refleksji przynajmniej, czytając książki jak ta
merlin.pl/(*)/browse/product/1,1393607.html
Nasza wiedza o tym jak życie mogło wystartować też się pogłębia : www.scienc(*)omplex-life-found-seafloor-mud

#3
09-05-2015 16:23
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji
>Trzeba ich jakoś przekonać.


Cytat:
Marność jest dla wybranych.
Wybranych jest mało.


M. Białoszewski

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#4
09-05-2015 16:23
 Ocena 1 na 1
Sygnał (4252 punktów)Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji
Skąd ta estymata? Zawsze byłem zainteresowany liczbą kreacjonistów w wydaniu młodoziemskim w Polsce, ale nigdzie nie mogłem znaleźć dobrych danych.

#5
09-05-2015 17:02
 Ocena 1 na 1
Max Golonko (1811 punktów)Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji
W odpowiedzi Sygnał
>Skąd ta estymata? Zawsze byłem zainteresowany liczbą kreacjonistów w wydaniu młodoziemskim w Polsce, ale nigdzie nie mogłem znaleźć dobrych danych.

Podczas wykładu z okazji Dni Darwina tę liczbę (około 30%) ujawnił wykładowca, który znał ją z jakiegoś rzetelnego opracowania statystycznego.

Ponadto powiedział, że nie wierzył w tak zły wynik i podczas innego wykładu w ramach przerywnika wskazując palcem pytał kolejnych słuchaczy (Polaków) czy wierzą w Teorię Ewolucji. Co trzecia osoba powiedziała, że nie.

I nie jest to jakiś starszy Pan ten wykładowca lecz mówił o zdarzeniach bardzo współczesnych ...

niestety

#6
09-05-2015 17:37
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji
W odpowiedzi Max Golonko
>>Skąd ta estymata? Zawsze byłem zainteresowany liczbą kreacjonistów w wydaniu młodoziemskim w Polsce, ale nigdzie nie mogłem znaleźć dobrych danych.
>Podczas wykładu z okazji Dni Darwina tę liczbę (około 30%) ujawnił wykładowca, który znał ją z jakiegoś rzetelnego opracowania statystycznego.

Jedna baba drugiej babie.

>Ponadto powiedział, że nie wierzył w tak zły wynik i podczas innego wykładu w ramach przerywnika wskazując palcem pytał kolejnych słuchaczy (Polaków) czy wierzą w Teorię Ewolucji. Co trzecia osoba powiedziała, że nie.
Jedna baba drugiej babie.

>I nie jest to jakiś starszy Pan ten wykładowca lecz mówił o zdarzeniach bardzo współczesnych ...
Jedna baba drugiej babie.

Pytanie Sygnała jest zasadne.
Rzetelne statystyki proszę.

#7
09-05-2015 19:20
 Ocena 7 na 7
setarkos (10757 punktów)nie wierzy w Teorię Ewolucji
Jak to? Co ma do tego wiara? Czy teoria ewolucji wymaga uznania jakichś cudów?
Może chodzi o to, że co trzeci Polak nie zna dość dobrze teorii ewolucji?

[Mnie się zdaje, że to nie jest kwestia wiary, lecz tylko większego lub mniejszego rozpoznania mechanizmów przyrody dotyczących żywych organizmów.]

#8
09-05-2015 19:20
 Ocena 2 na 2
Max Golonko (1811 punktów)Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji
W odpowiedzi szarley
Na pewno są one do znalezienia - poszukaj jak nie wierzysz naukowcom, których ja cytuję.
W 10 sekund znajdziesz sto linków do informacji jak zaskakująco wielu Amerykanów nie wierzy w T.E.

Np tu:

swiat.news(*)week-pl,artykuly,280968,1.html

A Polacy muszą być dość "zbliżeni" do nich skoro:

wiadomosci(*)za-polacy-sondaz-tns-obop.html

Wynika z tego badania, że nawet 50% Polaków nie wierzy w ewolucyjne pochodzenie człowieka.

Zgroza. !!!

#9
09-05-2015 19:44
 Ocena 1 na 1
Sygnał (4252 punktów)Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji
W odpowiedzi Max Golonko
>Na pewno są one do znalezienia - poszukaj jak nie wierzysz naukowcom, których ja cytuję.

Tak właściwie to teraz cytujesz chochoły, a nie naukowców. I tak dla ścisłości: tak jak w przypadku teorii ewolucji nie ma tu mowy o wierze tylko o weryfikacji słuszności Twojego stwierdzenia. Na tę chwilę osąd zawieszam.

>W 10 sekund znajdziesz sto linków do informacji jak zaskakująco wielu Amerykanów nie wierzy w T.E.

Tu o Polaków było pytanie.

>A Polacy muszą być dość "zbliżeni" do nich skoro:
> wiadomosci(*)za-polacy-sondaz-tns-obop.html
>Wynika z tego badania, że nawet 50% Polaków nie wierzy w ewolucyjne pochodzenie człowieka.

Powyższe pokazuje poziom ogólnej wiedzy naukowej, a ta zapewne jest skorelowana z uznawaniem/nieuznawaniem faktu o ewolucji. To wciąż nie daje prawa do liczbowych estymat o liczebności kreacjonistów młodej ziemii.

Max Golonko (1811 punktów)Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji
W odpowiedzi Sygnał
"Kreacjoniści Młodej Ziemi" nie są najistotniejszym sednem tego tematu tylko niewiara w ewolucję Polaków oraz odkrycia naukowe form przejściowych itp.

Miłego dnia życzę.

#11
09-05-2015 20:34
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji
W odpowiedzi Max Golonko
Jakieś netowe żarty mają być argumentum?
Proszę o poważne źródła

Max Golonko (1811 punktów)Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji
W odpowiedzi szarley
Już wszystko wyjaśniłem w innej gałęzi tego wątku. Wszystko. Trzeci raz nie pytajcie - trochę powagi - Please.
I skup się na ewolucji
Np:
www.nytime(*)on-earth.html?ref=science&_r=0

#13
09-05-2015 23:20
 Ocena 2 na 2
Appenzeller (3118 punktów)Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji
>W dobie obecnej ludzie choć odrobinę bystrzy oczywiście wierzą w nią, a dyskutuje się o szczegółach.
>Nie "czy" tylko "jak".
A mnie się dotąd wydawało, że to właśnie teoria ewolucji jest o tym "jak"; a o tym "czy" to jest po prostu fakt ewolucji. Wydawało mi się też, że o teorii (mechanizmach) ewolucji można i należy dyskutować (czy wystarczą ślepe mutacje, czy może podwyższone promieniowanie, a może ważne były wielkie wymierania, etc.), natomiast kwestionowanie faktu ewolucji to już poważna aberracja.
To już nie wiem - ta jedna trzecia nie wierzy w ewolucję, czy w teorię ewolucji?

Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)

#14
09-05-2015 23:31
 Ocena 1 na 1
Max Golonko (1811 punktów)Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji
W odpowiedzi Appenzeller

>To już nie wiem - ta jedna trzecia nie wierzy w ewolucję, czy w teorię ewolucji?

ani w jedno ani w drugie

wierzą ze wszystkie gatunki od razu powstały takie jakie są
(a dinozaury to chyba żyły na innym kontynencie niż Adam i Ewa i zdechły sobie grzecznie i po cichu)

#15
10-05-2015 03:45
 Ocena 2 na 2
Rafał Poniecki (7132 punktów)Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji
>>... niestety
Trzeba ich jakoś przekonać.<<
Ewolucja to nie sprawa wiary, ale wiedzy. Najlepiej pójść na uniwersytet na biologię.
A z wiarą to można iść na teologię. A potem się starać, żeby tej wiary nie stracić.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365