Racjonalista - Strona głównaDo treści
chłopski rozum?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
19-07-2020 15:49okragly (21676 punktów)chłopski rozum?
Ocena 1 na 1
chłopski rozum, zdolność zdroworozsądkowego myślenia, wynikająca z doświadczenia życiowego i intuicji, a nie z posiadanej wiedzy

nie lubie szkoły ale jedną z ciekawszych działań matematyki jest sprawdzanie prawdziwości poprzez podstawianie zera i nieskończoności i jeśli się sprawdzi dla tych dwóch wielkości to równanie/ nierównanie jest prawdziwe. W życiu społecznym tez możemy podstawiać zera i nieskończoności W matematyce wszystko możliwe. Wiadomo, że za Trzaskowskim głosowali ludzie inteligentni,wykształceni a więc podstawiamy x(wykształcenie)= nieskończoność tj wszyscy są prof. dr hab. inż. Wiadomo że za Duda głosowała prowincja a więc y (prowincja, kasujemy)=0 (zostaje samo miasto stołeczne), kasujemy z równania wszystkich 60+ (głosowali na Dudę) i zrównujemy z zerem zwolenników radia Maryja

matematyka a wybory D =ax+by+cz+...

Co się dzieje, mamy społeczeństwo samych prof. dr hab inż. mieszkańców Warszawy, poniżej 60 lat, nie chodzących do kościoła. Czy Trzaskowski uzyska 100% głosów jak twierdzą prof socjologi

Nie sądzę. Nawet nie wygra choc wyborcy sa super wykształceni i inteligentni sami prof dr hab inż i nie wygra.
wyobraźcie sobie prof dr hab inż salowego w szpitalu na umowie śmieciowej za 1500, a jego kolega ordynator 50 000 zł, albo prof dr hab inż brukarza za 2000 zł a jego kolegę prof dr hab inz dewelopera 1 000 000 zł/ m-c, albo prezes banku 1 000 000 zł/ m-c a jego kolega w okienku prof dr hab inż 2500zł/m-c

ludzie miedzy soba sie nie róznia, to patoelity wmówiły nam, że maja błękitna krew.
Sa 2 małpy, dostaja ogórki, jedza zgodnie
drugiego dnia jedna dostaje ogórka, druga banana
ta która dostała ogórka uważa że to niesprawiedliwe, nie godzi sie, woli nie zjeść ogórka, robi rewolucje

my jesteśmy udomowieni, godzimy sie, że dostajemy ogórki, że inni banany, jeszcze inni kawior z winem
za rządów PO różnice dochodowe były jak w Brazylii

udomowienie jest naszym przekleństwem, powrót do raju to zdziczenie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
haish (2904 punktów)Odp: chłopski rozum?
>chłopski rozum, zdolność zdroworozsądkowego myślenia, wynikająca z doświadczenia życiowego i
>intuicji, a nie z posiadanej wiedzy

Chłopski rozum, zdolność zdroworozsądkowego myślenia, wynikająca z doświadczenia życiowego i tradycji(to też posiadana wiedza) oraz intuicji, a nie z wiedzy pochodzącej od ekspertów i "ekspertów" (specjalistów konkretnych dziedzin nauki).

>Wiadomo, że za Trzaskowskim głosowali ludzie inteligentni,wykształceni...
>za Duda głosowała prowincja....

Po wynikach wyborów widać, że zarówno poziom wiedzy, jak i "świadomośći" ma tendencję
wzrostową. (porównaj dane z wcześniejszych wyborów).

>ludzie miedzy soba sie nie róznia, to patoelity wmówiły nam, że maja błękitna krew.

Co do błękitnej krwi - w dawnej Polsce termin ten odnosił się do arystokracji tzw. 'genes' - mogących się legitymować długim rodowodem(np.Sarmaci), byli jeszcze 'nobiles' - nobilitowani - bez takowego rodowodu. Wielokrotnie, aby przynależeć do genes arystokracja zawierała małżeństwa z osobami z rodów żydowskich i tatarskich. W PRL-u mówiło się, że nie wszyscy Polacy są biało czerwoni, część i to całkiem niemała była i jest biało amarantowa (amarant=błękit+czerwień) od wymieszania barw narodowych polskich(czerwony) i izraelskich(błękit).

- pozdrawiam

#2
20-07-2020 14:34
 Ocena 1 na 1
Leonardoo (1099 punktów)Odp: chłopski rozum?
Znowu wraca temat wyborów, ale to normalne, bo jest to soczewka, w której skupia się istota problemu zróżnicowania społecznego dzisiejszej Polski.
Bardzo pouczająca jest analiza wyników wyborów na poziomie gmin. Wyraźnie widać, że wyborcy RT skoncentrowani są w centrach dużych miast. To właśnie duże miasta nabiły wynik RT, podczas gdy tzw. normalna Polska głosowała na AD.
Dla młodych ludzi z licencjatem, zatrudnionych (nie mylić ze słowem "pracujących") w korporacjach, młody owłosiony chłopak o małych oczkach, gibki moralnie, mocujący taśmą klejącą szybę w drzwiach do kuchni jest naprawdę idolem. - Ta taśma klejąca, to podstawowe narzędzie pracy w korporacjach - byle dziś odepchnąć od siebie problem, jutro problem sam przestanie istnieć, a każdy dzień "w pracy" to kasa, kasa Misiu, która płynie na konto.
Nieważne, co umiesz, nieważne, jaka jest jakość tego, co robisz, ważne, że masz etat i kasiora płynie. Reszta jest bez znaczenia.
Oprócz korpo są też unijne granty, tysiące grantów, na wszelkie NGO, fundacje, szkolenia, obrońcy koników polnych i bezdomnych ptaków, tropiciele UFO www.centrummonitoringuufo.pl/ itp. niezwykle pożyteczne społecznie inicjatywy, tysiące pato-streamerów żyjących z głupot opowiadanych na youtube. - Oni wszyscy mieszkają głównie w dużych miastach, większość w życiu nie widziała przysłowiowej krowy w oborze. A jak już wyjadą na wieś, to dziwią się, że powietrze śmierdzi amoniakiem, a traktory hałasują na polach.
To nie przypadek, że na wieczorze wyborczym RT na Podwalu w Warszawie była jedna (patrzyłem uważnie) flaga biało-czerwona, i jedna niebieska w żółte gwiazdki.
Tylko potem dziwią się, że ktoś wyrzucił ich z baru w Londynie, bo za głośno rozmawiali po polsku. Dziwią się, że kapitał ma narodowość itd.
Może kiedyś po latach wróci rozum: tygodnik.t(*)-za-granica-mowi-ze-jest-polka
Dziwne, że obcy ludzie uczą nas szacunku dla Polski:
www.youtub(*)v=Y20Cjdyh_g8&feature=emb_logo
www.youtube.com/watch?v=RmWNftyUAw8 - nie wiem, czy to jest w 100% szczere, ale miło to się ogląda.
www.youtube.com/watch?v=rm99wUgJCDQ

#3
20-07-2020 15:24
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi haish

>Chłopski rozum, zdolność zdroworozsądkowego myślenia, wynikająca z doświadczenia życiowego i tradycji(to też posiadana wiedza) oraz intuicji, a nie z wiedzy pochodzącej od ekspertów i "ekspertów" (specjalistów konkretnych dziedzin nauki).
gdybym był "kulczykiem", codziennie w moich mediach czy reklamach u moich kolegów pojawialiby sie eksperci promujacy raj. Eksperci sa jak wszystko w tej religii sprzedajni, mamy liberalizm (indywidualizm i wolność to nasza religia)

>>Wiadomo, że za Trzaskowskim głosowali ludzie inteligentni,wykształceni...
>>za Duda głosowała prowincja....
>Po wynikach wyborów widać, że zarówno poziom wiedzy, jak i "świadomośći" ma tendencję
>wzrostową. (porównaj dane z wcześniejszych wyborów).
Trzaskowski został zmieniony na ostatnie minuty meczu, świeży, wypoczęty, miał strzelic bramke, to często sie zdarza, ale nie tym razem

>>ludzie miedzy soba sie nie róznia, to patoelity wmówiły nam, że maja błękitna krew.
>Co do błękitnej krwi - w dawnej Polsce termin ten odnosił się do arystokracji tzw. 'genes' - mogących się legitymować długim rodowodem(np.Sarmaci), byli jeszcze 'nobiles' - nobilitowani - bez takowego rodowodu. Wielokrotnie, aby przynależeć do genes arystokracja zawierała małżeństwa z osobami z rodów żydowskich i tatarskich. W PRL-u mówiło się, że nie wszyscy Polacy są biało czerwoni, część i to całkiem niemała była i jest biało amarantowa (amarant=błękit+czerwień) od wymieszania barw narodowych polskich(czerwony) i izraelskich(błękit).
nastepuje w bardzo szybkim tempie, na naszych oczach, powstawanie klas, będą pariasi, nietykalni na górze patoelity

PRL spowodował, że zatraciliśmy instynkt samozachowawczy, nie potrafimy bronić sie przed "kulczykami" wysysajacymi z nas krew

szukanie raju, moim celem

#4
20-07-2020 15:43
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi Leonardoo
> wraca temat wyborów, to soczewka, w której skupia się istota problemu zróżnicowania społecznego dzisiejszej Polski.
mnie wkurza że PO zwalaja przegraną na niewykształconą prowincję, dlatego tytuł wątku "chłopski rozum" który świadczy o mądrości a nie głupocie. Gdyby chłopski rozum był jeszcze bardziej pragmatyczny, RT przegrałby o wiele bardziej. Jak można na chłopski rozum głosować na RT? No jak?

> pouczająca jest analiza wyników wyborów na poziomie gmin. widać, że wyborcy RT skoncentrowani są w centrach dużych miast. To właśnie duże miasta nabiły wynik RT, podczas gdy tzw. normalna Polska głosowała na AD.
Warszawa to krwiopijcy, chca zachowania status quo ( w w-wie za to samą robote dostają 2x więce)

szukanie raju, moim celem

#5
25-07-2020 00:00
 Ocena 2 na 2
chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
>ludzie miedzy soba sie nie róznia, to patoelity wmówiły nam, że maja błękitna krew.

Różnica sie i to bardzo. Nie chodzi o różnice wiedzy ale o różnice emocjonalne.
Jeden człowiek czuje, że musi wykonać polecenia drugiego i on to naprawdę musi. To nie jest kwestia jego wyboru tylko zaprogramowanego instynktu.

>za rządów PO różnice dochodowe były jak w Brazylii

Różnice społeczne napędzają ludzi, zarówno bogatych jak i biednych.
Bogaci za wszelką cenę chcą utrzymać swoją pozycję społeczna a biedni za wszelką cenę chcą się od swojej uwolnić.

Człowiek, który co zarobi to wydaje na czynsze i inne podatki konsumpcyjne, ten nieustannie pracuje w pogoni za chwilą bezpieczeństwa.

Bezpieczni ludzi olewają pracę.

Wspolczesny kapitalizm jest tak skonstruowany, żebyś gonił za własnym ogonem bez chwili spokoju.
Kazdy kto nie zarabia musi natychmiast popaść w długi.

#6
25-07-2020 06:56
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
>>ludzie miedzy soba sie nie róznia, to patoelity wmówiły nam, że maja błękitna krew.
>Różnica sie i to bardzo. Nie chodzi o różnice wiedzy ale o różnice emocjonalne.
wynikaja ze środowiska wzrastania, dziecku niewolnika nie wiele potrzeba, by został niewolnikiem W Afryce matki obrzezają córki, zniewolenie przekazywane z matki na córkę. Dzikie kobiety/mężczyźni zostały zabite.

>Jeden człowiek czuje, że musi wykonać polecenia drugiego i on to naprawdę musi. To nie jest kwestia jego wyboru tylko zaprogramowanego instynktu.
zebre nie można udomowić, konia tak, szympansa nie można udomowić, człowieka tak Mamy niesamowite właściwości społeczne z raju, patoelity to wykorzystały dla swoich celów

>>za rządów PO różnice dochodowe były jak w Brazylii
>Różnice społeczne napędzają ludzi, zarówno bogatych jak i biednych.
tu widać ciebie zaprogramowanie przez patoelity. Myślisz tak jak oni chcą żebyś myślał

>Bogaci za wszelką cenę chcą utrzymać swoją pozycję społeczna a biedni za wszelką cenę chcą się od swojej uwolnić.
ogrom energii jest marnotrawionej, w raju nie pracowali. Raj to rozproszone po całej ziemi, małe grupy ludzi, razem 100 000 osób, tyle co w Łomży, a takie wynalazki (język, ogień, narzędzia, zażyła wspólnota)

>Bezpieczni ludzi olewają pracę.
dlatego w raju nie pracowali (byli bezpieczni)

>Wspolczesny kapitalizm jest tak skonstruowany, żebyś gonił za własnym ogonem bez chwili spokoju.
jeden rolnik wyzywi 100 osób, gołym okiem widać, że jesteśmy głupi musząc tyle pracować, coś tu nie tak

>Kazdy kto nie zarabia musi natychmiast popaść w długi.
jedno z narzędzi zniewolenia, mająć dług nie podskoczysz.

kapitalizm przez tyle lak sie udoskonalał, jest "perfekcyjny"

szkoda że zwalcza alternatywne metody życia np anarchistów, komunistów, zwalcza ich w zarodku

Piotr Kropotkin Rosjanin, 1898 rok, twórca anarchii pisał Życie społeczne umożliwia najsłabszym owadom ptakom i ssakom obronę przed napaścią drapieżników; zapewnia długowieczność, umożliwia wyhodowanie potomstwa przy najmniej stracie energii oraz utrzymanie gatunku nawet przy bardzo małej płodności; stadne mają możliwość odbywania wędrówek w poszukiwaniu nowych siedzib. Uznajemy znaczenie inteligencji. szybkości, barwom ochronnym, przebiegłości, wytrzymałości na głód i zimno - to jednak zażyłe stado zapewnia największe korzyści w walce o byt we wszystkich okolicznościach. Te gatunki, które dobrowolnie lub przymusowo wyrzekają się życia społecznego (liberałowie), skazane są na zanik (ty wyjątkiem, płodząc dzieci); gdy tymczasem zwierzęta najlepiej umiejące się łączyć posiadają najlepsze predyspozycje do utrzymania się przy życiu i do rozwoju, choćby nawet ustępowały innym zwierzętom we wszystkich wyliczonych przez Darwina właściwościach, z wyjątkiem jedynie zdolności umysłowych

dlatego patoelity dla mas wymyśliły darwinizm społeczny, liberalizm (indywidualizm, wolność), jako metoda zniewolenia (indywidualny, wolny jest niewolnikiem i/ lub bezdomnym)

bezdomność to jeden z biczów patoelit, nie będziesz posłuszny, będziesz bezdomnym, ale wolnym indywidualnym, wszystko zgodne z religia liberalną


szukanie raju, moim celem

chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi okragly
Indywidualizm to naturalna właściwość każdej jednostki, która możemy określić jako indywiduum.

Wszytkie jednostki, nawet te zdolne do kolektywnego życia są w swych właściwościach również indywidualistami.

Różnicowanie się jednostek to naturalny machanizm ewolucyjny, który zapewnia zdolności przystosowawcze i rozwój nowych cech.

Zmiana natury spoleczantwa zaczyna się od zmiany natury jednostki, potem zmienny natury pewnej grupy, grupa rozrasta się aż wreszcie zmienia nature całego społeczeństwa i sposób kolektywnego życia.

Nie dasz rady ani stłamsić ani zabić indywidualizmu nawet gdybyś tego bardzo chciał.

Wszystkie zorganizowane grupy społeczne dla zachowania własnej tożsamości próbują zabić wyrastających z nich odmiencow ale zawsze kształci się taki odmieniec, którego nawet cała grupa nie daje rady zabić i od tego odmiencs rozpoczyna się proces zmiany tożsamości grupy.

Mi w odróżnieniu od Ciebie nawet nie przychodzi do głowy, żeby niszczyć indywidualizm, który wg mnie jest źródłem ludzkiego rozwoju.

Okragly na tym padole łez nigdy nie było raju. To jest miejsce, w którym każde indywiduum walczy o przetrwanie i rozwój, odbierając przy tym życie innym.

Twoje złożone życie jest zbudowane na życiu innych istot i nie mam tu na myśli tylko roślin i zwierząt ale także innych ludzi.

Dobrobyt Amerykanów jest zbudowany na pracy innych nacji tak jak twoj zbudowany jest na hodowaych kurach i nic na to nie poradzisz.

Można to jedynie zrozumieć, zaakceptować i zmieniać na sobie właściwy sposób.

chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi okragly
>kapitalizm przez tyle lak sie udoskonalał, jest "perfekcyjny"
>szkoda że zwalcza alternatywne metody życia np anarchistów, komunistów, zwalcza ich w zarodku
>Piotr Kropotkin Rosjanin, 1898 rok, twórca anarchii pisał Życie społeczne umożliwia najsłabszym owadom ptakom i ssakom obronę przed napaścią drapieżników; zapewnia długowieczność, umożliwia wyhodowanie potomstwa przy najmniej stracie energii oraz utrzymanie gatunku nawet przy bardzo małej płodności; stadne mają możliwość odbywania wędrówek w poszukiwaniu nowych siedzib. Uznajemy znaczenie inteligencji. szybkości, barwom ochronnym, przebiegłości, wytrzymałości na głód i zimno - to jednak zażyłe stado zapewnia największe korzyści w walce o byt we wszystkich okolicznościach. Te gatunki, które dobrowolnie lub przymusowo wyrzekają się życia społecznego (liberałowie), skazane są na zanik (ty wyjątkiem, płodząc dzieci); gdy tymczasem zwierzęta najlepiej umiejące się łączyć posiadają najlepsze predyspozycje do utrzymania się przy życiu i do rozwoju, choćby nawet ustępowały innym zwierzętom we wszystkich wyliczonych przez Darwina właściwościach, z wyjątkiem jedynie zdolności umysłowychdlatego patoelity dla mas wymyśliły darwinizm społeczny, liberalizm (indywidualizm, wolność), jako metoda zniewolenia (indywidualny, wolny jest niewolnikiem i/ lub bezdomnym)
> bezdomność to jeden z biczów patoelit, nie będziesz posłuszny, będziesz bezdomnym, ale wolnym indywidualnym, wszystko zgodne z religia liberalną

Kompletnie nie rozumiem twojego zachwytu komuna dlatego, że na tych "wzniosłych" ideach, iż podzielę się z innymi wszystkim co mam ukształtowały się okropne stosunki społeczne.

- potężna władza centralna mająca znamiona totalitatyzmu
- tajne służby specjalne, ostoja socjopatow i sadystów pozwalająca na rozwój ich perwersji
- zróżnicowane pasozytnictwo społeczne rozwijające się nie tylko na poziomie władzy centralnej ale rowniez na poziomie pomniejszych cwaniakow i różnych cinkciarzy
- potężne zakłamanie społeczne, w którym wszyscy kłamią i oszukują, nikt nie wyraża swoich prawdziwych myśli
- potężne zniewolenie, w którym praktycznie nikt nie może być sobą

Do czego Ty wzdychasz?

Do tych paru chwil kiedy ludzie pracowali razem, dzielili się tym co wytworzyli i wzajemnie szanowali?

Bylo tego w PRLu naprawdę więcej niż jest we współczesnym kapitalizmie?

#9
25-07-2020 11:01
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
>Indywidualizm to naturalna właściwość każdej jednostki, która możemy określić jako indywiduum.
wprost przeciwnie. dziecko sie definiuje poprzez swoje stado, staje sie częścią stada, nie indywidualnością. W raju dziecko wzrastało dzięki naśladownictwu i poczuciu przynależności. Tam nie było wychowywania, pasa, placzu czy innej manipulacji a jedynie naśladownictwo i przynależnośc, to jest wrodzone jak inne zachowania instynktowne. Współcześnie dzieci naśladuja i identyfikują sie z postaciami podesłanymi im przez patoelity, tak one wykorzystuja nasze właściwosci spoleczne z raju dla wlasnych celow (pierwszym krokiem jest przymusowy chrzest)

>Wszytkie jednostki, nawet te zdolne do kolektywnego życia są w swych właściwościach również indywidualistami.
dzielą nas patoelity- dziel i rządź

>Mi w odróżnieniu od Ciebie nawet nie przychodzi do głowy, żeby niszczyć indywidualizm, który wg mnie jest źródłem ludzkiego rozwoju.
rozwój jest możliwy tylko we wspólnocie (z niej pomysły, energia, wsparcie)

>Okragly na tym padole łez nigdy nie było raju.
był i to 2 000 000 lat
>To jest miejsce, w którym każde indywiduum walczy o przetrwanie i rozwój, odbierając przy tym życie innym.
bujda patoelit (darwinizm społeczny)


szukanie raju, moim celem

chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi okragly
>dlatego patoelity dla mas wymyśliły darwinizm społeczny, liberalizm (indywidualizm, wolność), jako metoda zniewolenia (indywidualny, wolny jest niewolnikiem i/ lub bezdomnym)

Wg mnie mylisz liberalizm z rzymsko-katolickim uświęceniem własności prywatnej. Liberalizm to nie jest religią własności prywatnej.

Liberalizm to tolerancja odmienności.

Jestem heteroseksualny ale toleruję homoseksualizm.
Faceci mnie seksualnie odpychają ale potrafię zrozumieć, że są tacy faceci, których inni faceci seksualnie pociągają.

To jest liberalizm.

Religijni wyznawcy własności prywatnej podciągnęli liberalizm pod swoją religię a Ty dałeś się im oszukać.

Wrogi społeczeństwu kapitalizm oparty na utajnionej i nieopodatkowanej własności nie jest jednoznaczny z liberalizmem.

chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi okragly
>>Indywidualizm to naturalna właściwość każdej jednostki, która możemy określić jako indywiduum.
>wprost przeciwnie. dziecko sie definiuje poprzez swoje stado, staje sie częścią stada, nie indywidualnością. W raju dziecko wzrastało dzięki naśladownictwu i poczuciu przynależności. Tam nie było wychowywania, pasa, placzu czy innej manipulacji a jedynie naśladownictwo i przynależnośc, to jest wrodzone jak inne zachowania instynktowne.

Lanie pasem to akurat przejaw kolektywizmu.
Musisz być taki sam jak ja albo lanie pasem. Na poziomie państwa lalo się gumową pałka. Były wręcz fabryki do produkcji przedmiotów do bicia nimi ludzi, jeżeli ci zachowywali się inaczej niż wszyscy.

Współcześnie dzieci naśladuja i identyfikują sie z postaciami podesłanymi im przez patoelity,

Superbohaterowie z nadprzyrodzonymi mocami nie są wcale elementem edukacji "planowego programowania" ale komercji. Kapitalisci wytwarzają to czego masa chce. Dzieci łykają obrazy superbohaterow bo mają instynkt dominacji, wyobrażają sobie siebie w tych rolach panujących nad innymi ludźmi. To nie jest efekt żadnego światowego spiski ale pierwotnych instynktow społecznych, tworzących z ludzi stado. Każdy człowiek rodzi się z instynktem dominacji nad innymi, dzięki któremu wybrane jednostki rzeczywiście osiągają stan dominacji nad innymi co jest fundamentem stada.

Zauważ, że najlepiej sprzedające się gry komputerowe to takie, gdzie masz jako postać niezwykła moc, która pozwala Ci innych zabijać i gwalcic. Produkcja takich gier to nie jest spisek ani pedagogika "patoelit" ale danie człowiekowi tego czego on tak naprawdę pragnie. Tacy naprawdę jesteśmy.

Powinieneś zrozumieć, że kolektywizm i emocjonalna reakcja na emocje innych osobników tego samego gatunku to tylko część naszej osobowości.
Nasza osobowość jest bardziej złożona.

Czynisz fałszywe projekcje o tym kim jesteśmy.
Nasze stosunki społeczne to nie tylko matczyne stosunki z dzieckiem. To mała część. Nasze stosunki to walka i dominacja.

W każdym z nas siedzi ukryty indywidualista i egoista, który tylko czeka żeby przejąć kontrolę.

Nie bądź naiwny.

chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi okragly
>był i to 2 000 000 lat

Raj to tylko wyobraźnie słonecznego dnia w ogrodzie, który obrodził owocami.

Po takim dniu zawsze przychodzi ciemność, chłód, głód i zagrożenie. ZAWSZE!

DOBRE SĄ TYLKO CHWILE!

Kiedy możesz wreszcie przez moment odpocząć po skończonym biegu.

Zycie to nieustająca walka o przetrwanie.
Daje Ci słowo, że żaden rolnik na tym świecie nie poradzi wyżywić 100 ludzi. Będzie miał szczęście, jeżeli w ogóle wyżywi siebie, nie wspominając o jego rodzinie.

#13
25-07-2020 12:47
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek

> nie rozumiem twojego zachwytu komuna dlatego, że na tych "wzniosłych" ideach, iż podzielę się z innymi wszystkim co mam ukształtowały się okropne stosunki społeczne.
przez 2 mln lat była komuna pierwotna, zażyłe stado ludzkie. Komunizm jako ustrój nie mógł się udac, nie możemy komuś ufać, współczuć, pomagać bezinteresownie, kogo nie znamy. W raju jak komuna sie nadmiernie rozrosła to sie dzieliła, inaczej powstaja kliki

>- potężna władza centralna mająca znamiona totalitatyzmu, tajne służby specjalne, ostoja socjopatow i sadystów pozwalająca na rozwój ich perwersji,
komunizm w Rosji sprowokował że kapitaliści całego świata zaczeli z nimi walczyć w tym i my na nich napadliśmy w 1920roku, było ogrom wrogów wewnętrznych którzy potracili majatek stąd taka struktura. Jakby komunizm rodził sie swobodnie, bylby inny

>- potężne zakłamanie społeczne, w którym wszyscy kłamią i oszukują, nikt nie wyraża swoich prawdziwych myśli
religia (moralność) była kapitalistyczna, podlegała pod Watykan (Rzym)

>- potężne zniewolenie, w którym praktycznie nikt nie może być sobą
>Do czego Ty wzdychasz?
nasi wolnościowcy z styropianu mówili, lepszy śpiwór w NJ, niz M5 w Wrocławiu. mówili, że bezdomni są wolni

szukanie raju, moim celem

#14
25-07-2020 13:16
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi chudy Rysiek
>>dlatego patoelity dla mas wymyśliły darwinizm społeczny, liberalizm (indywidualizm, wolność), jako metoda zniewolenia (indywidualny, wolny jest niewolnikiem i/ lub bezdomnym)
>Wg mnie mylisz liberalizm z rzymsko-katolickim uświęceniem własności prywatnej. Liberalizm to nie jest religią własności prywatnej.
Liberalizm to indywidualizm i wolność, wyrósł z kapitalizmu dla którego własność jest święta
>Liberalizm to tolerancja odmienności.
to sa zastępcze tematy aby o tych prawdziwych nie rozmawiać. Np jak to sie stało że Kulczyk zgodnie z konstytucją, sądami w 20 lat dorobił sie 30 000 000 000 zł, nie zapłacił ani grosza podatku spadkowego, w ogóle podatki placil za granica a my oplacaliśmy sady, wiezienia, policje, wojsko żeby chronic jego majatek (zebysmy mu nie rozkradli) i na szkoły żeby kształcic mu pracowników i np prawników którzy mu w tym pomagali. Na pogrzebie premierzy, ministrowie, prymas, biskupi i tysiace niewolnikow. nie rozumiesz co to patoelita? to tylko przejaw

>Religijni wyznawcy własności prywatnej podciągnęli liberalizm pod swoją religię a Ty dałeś się im oszukać.
liberalizm to zmyłka dla nas, podstawą jest -dziel i rządź(a jak podzielić ot np geje i gryźcie sie i o to sie rozchodzi)
>Wrogi społeczeństwu kapitalizm oparty na utajnionej i nieopodatkowanej własności nie jest jednoznaczny z liberalizmem.
po to został wymyślony liberalizm (indywidualizm i wolność) żeby utajnić i nieopodatkować własność. Dla patoelit pracują najtęższe umysły. Taki "kulczyk" 30 000 000 000 zł, czy Ty wiesz ile to? Gierek 20 mld$ (ale ile wybudował). Takich "kulczyków" jest wiele, jak im coś nie pasuje, kasują w zarodku, Lepper im sie wyrwał, pamietam nagonke na niego w kapitalistycznych mediach, byłem na niego wsciekły (tak zaprogramowały mnie patoelity) długo nie pożył.

Lepper miał racje, chłopski rozum, ale nikt pomnika mu nie postawi.


szukanie raju, moim celem

chudy Rysiek (19903 punktów)Odp: chłopski rozum?
W odpowiedzi okragly
Każdy człowiek ma prawo podążać za tym czego chce i tak pojmuje liberalizm.

Własność prywatna umożliwia człowiekowi podążanie za tym czego chce i to jest dobre dla niego ale także dla innych.

Wlasnosc państwowa zmusza ludzi do życia, ktorego nie chcą, które ich ogranicza i stoi w sprzeczności z ich naturą. To jest złe dla nich i także dla innych.

Taka jest moja religia.

Kulczyk zgromadził 30 mld ale pod tym kryla się np. własność autostrady, która sam nie jeździł albo bardzo rzadko a jedynie nią rządził. Autostradą jeździli inni ludzie oczywiście za opłatą co jest słuszne, bo za wszystko co Ci przynosi korzyść a co kosztuje innych energię życiową musisz zapłacić.

Zniewolenie, do którego wciąż nawiazujesz wynika z braku własności prywatnej wielu biednych ludzi, która w zupelnosci koncentruje się w majątkach kapitalistycznych bogów.

Zgadzam się z Tobą, niewolnictwo w kapitalizmie ugruntowane jest w braku własności u najemników i zupełnej jej koncentracji u wielkich Panów kapitalistow.

Ale nie rozumiem dlaczego wciąż i wciąż przychodzi Ci do głowy tak zły pomysł jak rozwój własności państwowej kosztem własności prywatnej?

Realizacja tego pomysłu to już wielokrotnie udowodniona katastrofa społeczna!

Ja z tym pomysłem całkowicie nie zgadzam się i nie przyłożyłbym do jego realizacji swojej ręki, wprost przeciwnie walczyłbym z jego realizacją wszelkimi środkami.

Już na wstępie zaznaczam, że jestem zdeklarowanym wrogiem własności panstwowej.
Z tego nie wyniknie nic dobrego tylko społeczna patologia.

Dlaczego nie chcesz przystać na mój pomysł rozproszenia własności prywatnej?

Niech panuje nam własność prywatna ale niech jej koncentracja będzie umiarkowana i niech najemnik nigdy nie traci własności środków własnego przetrwania.

Chcę żeby każdy robotnik był właścicielem swojego mieszkania a nie jakiś Kulczyk czy inny wielki Pan kapitalista.

Czy nie możesz zaakceptować takiej drogi do wyzwolenia?

Zachwycasz się Kaczyńskim, który na powrót zaczal rozwijać własność państwową ale ja Cię zapewniam, że to tylko kwestia czasu kiedy ten człowiek zacznie nadużywać swojej władzy.

Każdy człowiek, który zyska wielka władzę ulega perwersji, bez wyjątków i zaczyna innym narzucać własną wolę!
Taki mamy instynkt.

Nie - władza w ręce socjalistycznych sekretarzy, tylko - umiarkowanie władzy każdego człowieka.

Porzuć tę bardzo zła ideę rozwoju własności państwowej, na której nikt nie skorzysta i wszyscy stracą i chodź że mną za ideą umiarkowania koncentracji kapitału.

Każdy robol miałby własne mieszkanie!
Wiesz co taki robol mógłby powiedzieć kapitalistycznemu komornikowi przychodzacemu po komorne dla Kulczyka?
Spieprzaj dziadu!

Wyobraz sobie system, w którym nikt nie może się zadłużyć ponad to co posiada. Możesz przez błędne decyzje wszystko stracić ale nikt nie zrobi z Ciebie swojego niewolnika.

Pomysl o tym tym bardziej, że komunizm zawsze będzie miał śmiertelnych wrogów, których nigdy nie pokona.
Po co pakować się w przegraną na starcie ideę?

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365